Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Σήμερα έστειλα αδιάβαστη μια φίλη!!!!!!!!!


Recommended Posts

Σήμερα είπα να πω τον πόνο μου σε εσάς, τελικά η διαδικτυακή φιλία, ίσως να είναι η καλύτερη, τουλάχιστον για τον δικό μου χαρακτήρα. Επί πολλά χρόνια φίλη κατάλαβα ότι οχι μόνο τελικά ήταν μια απλή φίλη του καφέ, ήταν και μια επικύνδινη κουτσομπόλα, όχι γιατί έμαθα τι είπε για μένα, αλλά από μια ασήμαντη αφορμή μου είπε ένα σωρό πράγματα για ένα τρίτο πρόσωπο και το χειρότερο χαιρόταν που τα έλεγε (αφορούσαν και οικονομικά προβλήματα, και αυτό με πείραξε, επειδή είναι η ίδια βολεμένη, για να ήταν αυτή στην θέση της). Η κοινή αυτή γνωστή έκανε μια δουλειά και με κάλεσε, ενώ δεν κάλεσε την άλλη και με αφορμή αυτό, την έθαψε στην κυριολεξία. Νομίζω ότι έδειξε στο μέγιστο τον χαρακτήρα της, παρτάκιας ήταν τελικά. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τελικά με το που διαπιστώνεις ότι ο άλλος είναι σκατοχαρακτήρας πρέπει να κόβεις. Πολλές φορές δεν θέλεις να το πιστέψεις ή κάνεις τα στραβά μάτια και δεν δίνεις σημασία αλλά τελικά όταν ο άλλος έχει θέμα και σε σένα θα στην φέρει. Περιττό να πω ότι το άτομο αυτό τους βλέπει όλους κατώτερους του και όλοι έχουν θέμα όταν κάτι δεν πάει καλά στην παρέα ή την φιλία. Δεν βλέπει κανένα στραβό στα δικά της αλλά μόνο τον άλλων. Έβλεπα διάφορα αλλά δεν ήθελα να πιστεψω ότι είναι έτσι. Δεν είναι μόνο τι έλεγε αλλά πως το έλεγε. Από την μια χαίρομαι που έκοψα από την άλλη ......θα μας φάει η μοναξιά..... !! τι να κάνω υπομονή, έχω την μικρή μου ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

beba09 να χαίρεσαι που την πήρες χαμπάρι πριν κάνει κάτι αντίστοιχο και σε σένα. Βέβαια, όπως λες, είναι στενάχωρο να διαπιστώνεις ότι κάποιο άτομο που θεωρούσες φίλη είναι τόσο σκ@#%ψυχη αλλά τουλάχιστον την έβγαλες απο την ζωή σου πριν σου κάνει ζημιά.

Και σχετικά με τις διαδυχτιακές φιλίες, για να είμαι ειλικρινής μέσα από το parents cafe έχω γνωρίσει πολύ καλά κορίτσια που μέχρι στιγμής δεν με έχουν απογοητεύσει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

beba09 να χαίρεσαι που την πήρες χαμπάρι πριν κάνει κάτι αντίστοιχο και σε σένα. Βέβαια, όπως λες, είναι στενάχωρο να διαπιστώνεις ότι κάποιο άτομο που θεωρούσες φίλη είναι τόσο σκ@#%ψυχη αλλά τουλάχιστον την έβγαλες απο την ζωή σου πριν σου κάνει ζημιά.

Και σχετικά με τις διαδυχτιακές φιλίες, για να είμαι ειλικρινής μέσα από το parents cafe έχω γνωρίσει πολύ καλά κορίτσια που μέχρι στιγμής δεν με έχουν απογοητεύσει!

καλή μου είμαι 100% σίγουρη εάν είπε αυτά που είπε για την κοπέλα τι θα έχει πει για μένα!!!! εκείνη όμως δεν είχει δικαίωμα να μου λέει τα οικονομικά της μάνα της κοπέλας, ούτε να μου θάβει την δουλειά της (πόσο μάλλον εάν υπάρχει οικονομικό προβλήμα), τα έλεγε με τέτοια ευχαρίστηση, που είχε ένα τόσο Hot topic να κουτσομπολέψει, απλά αηδία! πραγματα δεν άντεξα επικοινώνησα με την άλλη και της μετέφερα ότι απλά της σκάβει τον λάκκο, με τέτοιους φίλους τι τους θέλεις τους εχθρούς. Απλά χαίρομαι που τα τελευταία χρόνια είχα πάψει να τις λέω πολλά προσωπικά μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...