Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

1446438g7qz0jyig8.gif

Βασικές αρχές της σωστής διατροφής

  • Ξεκινήστε το γεύμα σας πρώτα από τη σαλάτα.
  • Καταναλώστε τουλάχιστον 5 μερίδες φρούτων και λαχανικών την ημέρα.
  • Αρκούν 1-2 κουταλιές γλυκού για να αλλάξει η γεύση. Το επιπλέον μετατρέπεται σε λίπος.
  • Αντικαταστήστε το κανονικό αναψυκτικό με light και προτιμήστε λευκά κρέατα αντί για κόκκινα επεξεργασμένα.
  • Φροντίστε το κύριο γεύμα να μη διαρκεί λιγότερο από 20-30 λεπτά και να τρώτε σε κατάσταση ψυχικής ηρεμίας.
  • Η απώλεια κιλών δεν θα πρέπει να ξεπερνά το 1% του βάρους εβδομαδιαίως.

Αν και για πολλούς η απώλεια του βάρους θεωρείται μια εύκολη διαδικασία τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι. Είναι και ψυχοφθόρα διαδικασία που απαιτεί γνώση, ηρεμία και υπομονή. Για αυτό πριν ξεκινήσει κάποιος ένα πρόγραμμα δίαιτας καλό είναι να σκεφτεί τα παρακάτω:

  1. Να τρώτε 3 γεύματα
    Είναι βασικό να μην αφήνετε το στομάχι σας άδειο για μεγάλα διαστήματα και να έχετε μικρά και συχνά γεύματα. Για αυτό:
    α)Μην παραλείπετε γεύματα, και ειδικά το πρωινό, που είναι ένα βασικό γεύμα για να ξεκινήσει καλά η μέρα και να δώσει ικανοποιητική ενέργεια για τις πνευματικές και τις σωματικές μας δραστηριότητες.
    β) Να τρώτε από όλες τις ομάδες τροφών (κρέατα, φρούτα, λαχανικά κτλ.), αλλά όσο και όταν πρέπει.
    γ) Μην τρώτε αργά το βράδυ. Προσπαθήστε να μην φορτώνετε το στομάχι σας πριν το βραδινό ύπνο.
  2. Μειώστε το λίπος
    Το λίπος είναι η υψηλότερη πηγή θερμίδων (δίνει 1γρ=9 θερμίδες- 1 κουταλάκι του γλυκού λάδι δίνει 45 θερμίδες) και για αυτό είναι το διατροφικό εκείνο στοιχείο που θέλει τη μεγαλύτερη προσοχή. Για αυτό:
    α) Αποφύγετε τα τηγανητά φαγητά. Προτιμήστε τα βραστά και τα ψητά χωρίς επιπλέον λίπος.
    β) Αποφύγετε τα πολύ λιπαρά τρόφιμα π.χ. κέικ, πάστες και πίτες, μαγιονέζες, κρέμες και ντρέσινγκς.
    γ) Μη χρησιμοποιείτε βούτυρο ή μαργαρίνες. Προτιμήστε ένα αντίστοιχο προϊόν χαμηλών λιπαρών.
    δ) Αποφύγετε τα πλήρη γαλακτοκομικά και τυροκομικά προϊόντα και να προτιμάτε όσα είναι αποβουτυρωμένα και χαμηλών λιπαρών.
    ε) Μετράτε πάντα το λάδι που βάζετε στο φαγητό με ένα κουτάλι. Να το προσθέτετε πάντα στο τέλος του μαγειρέματος.
  3. Μειώστε τη ζάχαρη
    Η ζάχαρη βρίσκεται "κρυμμένη" σε πολλές τροφές και δίνει πολλές άχρηστες θερμίδες (δίνει 4 θερμίδες ανά γραμμάριο -1 κουταλάκι του γλυκού ζάχαρη δίνει 20 θερμίδες). Για αυτό:
    α) Αποφύγετε τα γλυκά (σοκολάτες, μπισκότα, μαρμελάδες).
    β) Μην προσθέτετε ζάχαρη στον καφέ σας (χρησιμοποιείστε με μέτρο τα υποκατάστατα που υπάρχουν στην αγορά).
    γ) Προτιμήστε τα προϊόντα "χωρίς ζάχαρη" π.χ. αναψυκτικά τύπου light, γάλα και γιαούρτια φρούτων με 0% ζάχαρη κτλ.
  4. Τρώτε τροφές πλούσιες σε φυτικές ίνες
    Οι φυτικές ίνες βοηθούν στη σωστή λειτουργία του εντέρου και δίνουν το αίσθημα πληρότητας στο στομάχι, μειώνοντας έτσι την όρεξη.
    α) Προτιμήστε το ψωμί ολικής άλεσης και τα μαύρα μακαρόνια και ρύζι.
    β) Τρώτε 1-2 φορές την εβδομάδα όσπρια (φασόλια, φακές, ρεβίθια), μαγειρεμένα με λίγο λάδι.
    γ) Τρώτε περισσότερα φρούτα και λαχανικά. Προτιμήστε τα φρέσκα και προσπαθήστε να μην τα καταστρέφετε κατά το μαγείρεμα.
  5. Προσοχή στο αλκοόλ
    Το αλκοόλ είναι πλούσιο σε θερμίδες (δίνει 1 γρ=7 θερμίδες).Αποφύγετε την κατάχρηση. Περιοριστείτε σε 1-2 ποτήρια κρασί, όταν θέλετε να πιείτε.
  6. Μειώστε το αλάτι
    Μη βάζετε επιπλέον αλάτι στο φαγητό σας, στο τραπέζι. Περιοριστείτε στο αλάτι κατά το μαγείρεμα. Αποφύγετε τα τυποποιημένα προϊόντα και τα διάφορα σνακς τύπου "χάμπουργκερ", που είναι πολύ ψηλά σε αλάτι.
  7. Πίνετε πολλά υγρά
    Μια ποσότητα ίση με 8-10 ποτήρια την ημέρα, πριν και μετά τα γεύματα, είναι απαραίτητη. Βοηθάει στην καλύτερη λειτουργία του μεταβολισμού και προσφέρει ευεξία.
  8. Αυξήστε τη φυσική σας άσκηση
    Έστω και μισή ώρα δυνατό περπάτημα είναι μία καλή βοήθεια στην προσπάθεια σας για απώλεια βάρους. Αν μπορείτε βέβαια μπορείτε να κάνετε παράλληλα με τη δίαιτα και πιο οργανωμένη άσκηση, όσο συχνά μπορείτε.
  9. Τρώτε αργά και σωστά
    Είναι βασικό να τρώτε αργά και να μασάτε αρκετά την τροφή σας. Για αυτό μην τρώτε από την κατσαρόλα παρά μόνο από το πιάτο σας, χρησιμοποιήστε ένα μικρότερο πιάτο, αποφύγετε τα ενδιάμεσα "τσιμπολογήματα" και αφήστε το τραπέζι όταν αισθάνεστε ακόμα άνετα και μη βαραίνετε το στομάχι σας.
  10. Στοχεύστε σε μία φυσιολογική και αργή απώλεια βάρους
    Μην επιδιώκετε γρήγορα αποτελέσματα. Η φυσιολογική και ανώδυνη απώλεια βάρους είναι 1 με 1.5 κιλά την εβδομάδα (περίπου 7000 λιγότερες προσλαμβανόμενες θερμίδες την εβδομάδα). Μία τέτοια απώλεια είναι αποτέλεσμα απώλειας κυρίως λίπους και δεν προκαλεί καταστροφή μυών ή άλλων οργάνων. Για αυτό αποφύγετε δίαιτες χημικές ή αυτοσχέδιες που αν και σας υπόσχονται γρήγορη απώλεια τελικά βάζουν σε κίνδυνο την υγεία σας.

(Απο Andri 20 Μελος του parents.gr)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

1446438g7qz0jyig8.gif

Θυμηθειτε οτι και στην παραλία μπορειτε να πλατσουριζετε αλλα και να γυμναζεστε (οπως εχουμε πει)....ετσι ωστε να δουλευει στο φουλ ο μεταβολισμος!!!!

Παιξτε ρακετες!

Κυνηγηστε τα παιδακια σας στην παραλια !

Καντε ασκησουλες με τα ποδαρακια και χερακια μεσα στο νερο !

Κολυμπατε οση ωρα πιο πολυ μπορειτε !

ΜΗΝ ξεχνατε να μην αφηνετε ποτε αδειο το στομαχι σας !!!

ΑΦΗΣΤΕ στην ακρη τα αναψυκτικα !!!

ΤΟ αλκοολ με μετρο !!!

ΠΙΝΕΤΕ πολυ νεροοοοοοοοο !!!

ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ να συνοδευετε όλα σας τα γευματα με σαλατες!

ΖΗΤΑΤΕ αναλατο φαγητο στα εστιατορια και προσθεστε μονες σας αυτο που νομιζετε !!!

ΒΑΛΤΕ στοχο να τρωτε μονο 2 παγωτακια μεσα σε μια εβδομαδα! (εαν το εχετε αναγκη )

ΠΡΟΣΟΧΗ στο βραδινο σας ! αλλωστε οι περισσοτερες εχετε συνηθισει πλεον τα ελαφρια γευματα.

ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ στην παρέα σας να τρωτε μια φορα κυριως γευμα σε ταβερνες...μετα το μπανιο κατα τις 17:00-18:00....και το βραδυ να απολαμβανετε ενα ποτακι ετσι ωστε να μην επιβαρυνετε το σωμα σας με κακη βραδινη διατροφη....ξερετε εσεις :wink:

Γενικά μη νομιζετε οτι στις διακοπες δεν μπορειτε να προσεχετε αλλα και ταυτοχρονα να απολάυσετε καλο φαγητο....ΜΠΟΡΕΙΤΕ με σωστες επιλογες να απολαμβανετε χωρις να παιρνετε κιλα :mrgreen:

(Απο την Mpap)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλες μου γοργονες μου !!! καλοδεχουμενες οι καινουρες γοργονες !!!

γωγο μου οχι απλα φοβερη η δουλεια που εκανες μεσα στο σκ τελεια μπραβο βρε ψυχη μου .και κατι ακομα οσο αφορα το πισμα μου ειναι αληθεια οτι αμα πω οτι θα το κανω και καποιος με αφισβητησει τοτε μουλαρωνω και στην προκημενη περιπτωση η μαμα μου ηταν αυτη που με μουλαρωσε γιατι μου ειπε οτι θα γινω σαν κατι θειες μου που ειναι απο 150 κιλα η καθε μια εκει τα πειρα λα καρονος σιγα και εγω μην ειμαι ετσι ειπα και μονο με την ιδεα δεν μου αρεσε και το εβαλα στο μιαλο μου σαν τροπο ζωης να παω εκει που ημουν και φυσικα και για την ντινα που η αληθεια να λεγεται οτι δεν ημουν ποτε χοντρο ατομο ετσι πηρα την αποφαση γωγο μου να δημιουργησω την ντινα που ημουν !!!

τωρα για τους τραυαμτιες μου ευχομαι ολοψυχα περαστικουλια και πολλα φιλακια !!

για εμενα το σ/κ ηταν και κουραστηκο αλλα και διασκεδαστηκο πολλες κουτσουκελες δεν εκανα λογο οτι δεν προλαβενα να κανω . χορεψα πολυ τοσο που εβγαλα φουσκαλες στα ποδια μου πανω απο 6 ωρες χορο χαχαχαχα!! οτι και να εφαγα εγινε υδρωτας ασε που δεν εφαγα καθολου στον γαμο δεν με αφησαν τα μωρα μου και οταν τα εβαλα για υπνο και γυρησα στο τραπεζι ακουστε κουφο ειχαν μαζεψει το φαγητα :shock: ετσι το μονο που εκανα ηταν να πειω 2 λιτρα νερο ουτε ποτο γιατι θα οδηγουσα χαχαχαχχα!! :rolleyes::D

σημερα ειμαι ρακος απο κουραση αλλα ψυχολογια τελεια !!

λαλαλαλαλαλαλαλα!!

ειναι απο το πολυ ποτο του γαμου χαχαχαχαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια...

καλημετα ντινακι...χαιρομαι που εχεις τοοοσο ομορφη διαθεση...

εγω παλι δεν ειμαι και στα καλα μου σημερα...αν και φυγαμε το σκ με τον αντρουλη μου και τα παιδια...πηγαμε σε κατι φιλους στο αλεποχωρι και περασαμε καλα...σημερα δεν το χω και πολυ...

αφηστε που ζυγιστικα η κακομοιρα με μια χαρα μπας και δω λιγο ακομα πιο κατω τη ζυγαρια και αντι για αυτο την ειδα μισο κιλο πανω...γιατι???????????

ειμαι ηδη στην τεταρτη εβδομαδα διαιτας-διατροφης...ξερω οτι αυτη τη φορα δεν εχω κανει μλκιες...ακομη και στο αλεποχωρι περα απο ενα σουβλακι με αλαδωτη πιτα με καλαμακι κοτοπουλο χωρις τζατζικια, χωρις πατατες δεν εκανα κατι αλλο κακο...και πιο το αποτελεσμα τοοοσο καιρο? να χασω μονο 1,5 κιλο και σημερα να δειχνει οτι πηρα και το μισο πισω?και δεν περιμενω να αδιαθετησω....

τι να σας λεω τωρα απλα θκατααα...κατι τετοιες στιγμες ειναι που θελω να πεσω με τα μουτρα σε ολα τα φτου κακα του εμποριου...

μαλλον δεν θα ειμαι καλη παρεα σημερα...

λοιπον σας αφηνω για την ωρα...

γιωργια μου μπραβο,πολυ καλη η δουλεια που εκανες...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:P!!!!!!!!!!

Κάποια έκανε επανάληψη όλη την ύλη το σκ..........Μπράβο Γιωργία! :P είσαι η πιο ευσυνείδητη μαθήτρια της τάξης:P!!!!!!!!

Μπράβο Μαεστρία, που γλίτωσες τα έξτρα κιλάκια! άντε φθινοπωράκι τώρα, ευνοεί και ο καιρός! να συγκεντρωθούμε για να επιτευχθεί ο στόχος...:D

Ντινάκι, ζηλεύω που χόρεψες τόσο.............πάντα τέτοια!!!!!!!!!!:D

Ζηλεύω κι όσους κατάφεραν να πάνε στη συναυλία, αλλά κι απ΄την άλλη με κάνουν να χαίρομαι τόοοοοοοοοοοσο πολύ με την ενέργεια που μεταφέρουν και (ας είναι καλά πλέον η τεχνολογία) με τις εικόνες που μας δίνουν και μοιραζόμαστε:D:D:D:D.....................

Και το καλύτερο: έχουμε γάμο, καλέ, αυτή την εβδομάδα!!!!!!!!!!!:-P:-P:-P!!!!!!!!!!!! πωπω δουλειές που έχουμε.................πρέπει να ανθοστολιστεί όλο το τόπικ,να περιποιηθούμε τη νύφη μας, να παίζουν τα σχετικά τραγούδια...............και ας αρχίσουμε μ΄ένα σχετικό

:D:D:D:D:D................
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελίζα, Ελίζα, συγκεντρώσου!

Άντε χαζούλα(συγγνώμη για το θάρος), που τώρα που ξεκίνησες θέλεις ν΄απελπιστείς για μια χαζή στιγμή και να διαγράψεις όλη αυτή την προσπάθεια που κάνεις εδώ και 4 εβδομάδες..............και τι;;;;;;;;; φτου κι απ΄την αρχή;;;;;;;;;;;;;; ή δεν πρόκειται να ξαναπροσπαθήσεις και θα μείνεις όπως είσαι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΔΕΝ γίνονται αυτά τα πράγματα φιλενάδα! δε θα σε βγάλει πουθενά!

Βάλε ΠΕΙΣΜΑ και ΣΤΟΧΟ (εδώ βλέπε Γιωργία, δε σου λέω τίποτα άλλο!)

Πήγαινε ρίξε κρύο νερό στο πρόσωπό σου, ηρέμησε και ανασυγκροτήσου....όλα καλά θα πάνε, άσ΄την παλιοζυγαριά να λέει....εσύ συνεχίζεις κανονικά....

Και για να μην νομίζεις ότι είσαι η μόνη κι εμένα σήμερα μ΄έδειξε 800 γρ. βαρύτερη απ΄την προηγούμενη εβδομάδα.:shock: έκανα....

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥ! ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ! ΠΑΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...........

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια και απο μεναααααα!!!!

ποπο κωσταντινα κεφια!!!!!μπραβο κοριτσακι!!!!μια χαρα τα πηγες...σβκ!!!

λιζακι ....ακου την ελλη ......συγκεντρωσου στο σκοπο και σκαμπανεβασματα παντα θα υπαρχουν...ο.κ δεν εισαι ευκολος οργανισμος...και τι σημαινει αυτο;;;;οτι θα το βαλουμε κατω;;;;;εδω ...σταθερα....μισο κιλο εδειξε η ζυγαρια που μπορει να ειναι απο υγρα....η' γιατι ακομα δεν εχεις παει τουαλετα...η' και εγω δε ξερω.....αλλα σημασια εχει οτι εσυ ττο παλεψες σβκ και το καταφερες...δεν εκανες καμια βλακεια..τηρησες την διατροφη σου......

ξεκινησαμε μαζι με μια φιλη την διαιτα ...απο το πασχα...εγω εχω χασει 12 και αυτη 3....αλλα δε το βαζει κατω...ετσι και εσυ!!!!και καταλαβε αυτο........

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ.....οτι θελεις....εδω ειμαστε εμεις!!!!!ολα θα πανε καλα ....αρκει να εχεις πιστη και υπομονη.....

να εχουμε ολες μια ομορφη μερα!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

BIKY-ELLI εχεται το απολυτο δικιο σωστα τα λετε στην ελιζα βρε ζουζουνι μου κανε το σωστο και θα δεις ολα θα παρουν το κατιφορο στα κιλα σου ;);).

οσο για το κεφι κοριτσια τι να σας πω με ανεβασαν ψυχολογηκα τοσο το σκ που στον αντρα μου του ειπαν να ειναι πολυ προσεχτηκος γιατι θα σου κλεψουν την γυναικα :shock: :shock: :rolleyes: :rolleyes: ;) ;) :D:tongue: :tongue: :tongue:. δεν σας λεω τι γελεια ειχαμε δεν πιστευαν κανενας οτι ημουν 94 κιλα και τωρα 69 σας λεω οτι ηθελαν ολοι να μαθουν τι εχω κανει και εχω χασει τοσο βαρος . και περετο να σας πω τοι στον γαμο φορεσα το φορεμα που ειδατε στην φωτ. που εχω ανεβασει ο αντρας μου δεν το ειχε δει γιατι ηθελα να το φωρεσω οταν θα ηταν καλο απανω μου εμεινε κοκκαλο να τον βλεπατε την φατσουλα του αλλα μετα καμαρωνε σαν γυφτηκο σκεπαρνι χαχαχαχα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γοργονίτσες!!!!!!!

Γεωργία thanksssssssssss για την εφ όλης της ύλης παρουσίαση!!!!!Τα έκανα όλα copy paste και δεν μου λείπει τίποτα τώρα!

elizaaaaaa.......μην χάνεις το κουράγιο σου!!!!!!!!!!

όπως έχουν πει και τα κορίτσια συνεχίζουμε κανονικά ό,τι και να δείξει η ζυγαριά!!

Εμείς συνεχίζουμε την προσπάθεια -μην το ξεχνάς ποτέ αυτό!

jeniaaaa!!!!!με το χορό έκαψες και θερμίδες βρεεε!!!!

φιλιά σε όλες..


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν πιστευαν κανενας οτι ημουν 94 κιλα και τωρα 69 σας λεω οτι ηθελαν ολοι να μαθουν τι εχω κανει και εχω χασει τοσο βαρος . και περετο να σας πω τοι στον γαμο φορεσα το φορεμα που ειδατε στην φωτ. που εχω ανεβασει ο αντρας μου δεν το ειχε δει γιατι ηθελα να το φωρεσω οταν θα ηταν καλο απανω μου εμεινε κοκκαλο να τον βλεπατε την φατσουλα του αλλα μετα καμαρωνε σαν γυφτηκο σκεπαρνι χαχαχαχα!!

κωσταντινα.....τωρα το συνειδητοποιησα ...πολλα κιλα κοριτσι μου μπραβοοοοοο!!!!!πως να μη μεινει κοκαλο ο αντρας σου οταν ειδε την γοργονα του....!!!!μπραβο και παλι μπραβοοοο!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

κωσταντινα.....τωρα το συνειδητοποιησα ...πολλα κιλα κοριτσι μου μπραβοοοοοο!!!!!πως να μη μεινει κοκαλο ο αντρας σου οταν ειδε την γοργονα του....!!!!μπραβο και παλι μπραβοοοο!!!!

γεγονος ειδε την φαλενιτσα του να γινεται γοργονα να λεγεται αλλα να ξερεται ολα μπορουμε να τα κανουμε ακους ελιζα 25 κιλα ηταν και 15κιλα οταν ηρθα σε εσας χαχαχαχα!! σας λατρευω ολες και φυσικα την νυφουλα μας . βρε κουκλες εγω πως θα βαλω αυτες τις ομορφες φωτ.οπως εσυ δεν ξερω που να τις βρω χιχιχι!!

Link to comment
Share on other sites

Γοργονα μου γοργονα μου θαλασσογεννημενη

εκλεψες την καρδουλα μου κι εσενα περιμενει

γοργονα μου γοργονα μου στ αφροκυλισματα σου

περναω χιλια κυματα για να βρεθω κοντα σου.

Ριχνω τα διχτυα στο γυαλο ριχνω τα παραγαδια

πεφτω για σενα στο βυθο να βρω μαργαριταρια

Αγερα στ ασπρα μου πανια τρεξε το τρεχαντηρι

να σε χορεψω αρχοντισσα πρωτη στο πανηγυρι

Γοργονα μου γοργονα μου μελαχροινη κυρα μου

κενταει σεντονι η μανα μου να ρθεις στην αγκαλια μου

μερεψε τ αγρια κυματα για μενα αγια Μαρκελα

στο ερημοκκλησι στο γυαλο προσμενει μια κοπελα

αρχηγε αυτο για εσενα και τον αντουλι σου !!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...