Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

       

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

      Στο είπα και πιο πάνω να κάνεις αυτό που σε στρεσαρει λιγότερο.🥰 Αν θες να συνεχίσεις μαζί του να το κάνεις! Μια χαρά θα τους αντικρίσεις, δεν έκανες και κάτι κακο! Άγχος είχες για τα μωρά... το ίδιο με σένα θα ένιωθα και θα έκανα! 

      3 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Μπράβο που δε θα κάνεις χοριακη!! Εγώ αν είχε ανοιχτά μικροβιολογικα θα έκανα και σήμερα. 😁 Εχω τοσο αγχος για την Τετάρτη. 

      Αρα πας σε γιατρο τώρα ξανά την 7η εβδομάδα? Τώρα είμαστε στη 4η και κάτι σωστά? Φάρμακα σου έδωσαν κάτι έξτρα? Έχεις ενοχλήσεις? Εμένα με έπιασαν πονακια χαμηλά σαν πόνοι περιόδου μου έδωσαν μαγνήσιο. Συνεχίζω τα φάρμακα που έπαιρνα.

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια μας πολλά

womens_day_005.jpg"]womens_day_005.jpg[/url]

αχχχχχ....αληθεια???? προτιμησες το χαπι απο το γαλα???? εγω δεν το αντεχω αυτο το χαπι...ειναι απαισιο, ανατριχιαζω μονο στην ιδεα του.....γαλατακι και παλι γαλατακι....!!! ηθελα να ξερα τι θα κανω μετα το 1ο τριμηνο που λογικα θα μου το δινει υποχρεωτικα πινω δεν πινω γαλα.....ωωωχχχχχ Παναγια μου !!!!

σημερα εκανα και τις εξετασουλες μου, πανακριβες βρε παιδι μου....ελεος!!! εκανα οσες μπορουσα στο κεντρο υγειας και τις υπολοιπες σε ιδιωτικο μικροβιολογικο. απο οτι μου ειπε θα κοστισουν 180 με 200 ευρω. και 125 εδωσα για την κυστικη ινωση στην αθηνα. ευτυχως με αυτες που εκανα στοδημοσιο γλιτωσα κανενα 100αρικο.

Τί να κάνω η καημένη..Με τις αναγούλες που είχα δεν ανεχόμουν κανένα υγρό στο στομάχι..Να φανταστείς όταν γέννησα και μου έφεραν γάλα στην κλινική σαν τρελή έκανα που μπορούσα να πιώ..Ευτυχώς το χάπι για ασβέστιο που μου είχε δώσει ήταν ένα μασώμενο δισκίο με γεύση σαν μέντα και μου άρεζε

Άσε είναι πανάκριβες οι άτιμες αλλά τι να κάνουμε..Τουλάχιστον να φεύγουν τα λεφτά σε ευχάριστα..Εγώ βασικά μόνο τις πρώτες εξετάσεις τις έκανα σε ιδιωτικό..Τις υπόλοιπες φορές μου της έγραφε γιατρός και τις έκανα δωρεάν όσες χορηγούσε το ταμείο,τις βασικές μηνιαίες τουλάχιστον.


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα...κοριτσακια!

ειστε καλα?διαβαζετε αλλα δεν εχετε χρονο να γραφετε μαλλον!

οι μερες πλησιαζουν μεχρι τελη μαρτη και 24 του μηνα γενναω για τα καλα..ενας θεος ξερει αν θα τη γλιτωσω και τη δευτερα τριτη να παω μαιευτηριο!

jojo θα προσπαθησω να επικοινωνησω να τα ξαναπουμε..τα υγρα μειωθηκαν αρκετα και ξεκινησα κοριζονες να δουμε αν τη δευτερα εχει αυξηθει το αμνιακο αν οχι ΦΥΓΑΜΕ......!!!!!!!

Φιλακια κοριτσια δεν εχω αλλα νεαα...ροξανα εμεις τα ειπαμε...σε ολες τις υπολοιπες καλωσηρθατε και παλι!!!!!να ειστε καλα!!!!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα νασακι. καταρχην να σου ευχηθω να ξεπερασεις τυχον προβλημα και να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη.

η αληθεια ειναι οτι το νουμερο της 2ης χοριακης ειναι χαμηλο. το νουμερο αυτο θα επρεπε να το ειχες αν εκανες την εξεταση 02/03 και οχι 05/03. κανονικα οι μοναδες που θα επρεπε να εχεις θα επρεπε να φτανουν τις 8500 περιπου. ΟΜΩΣ, υπαρχουν γυναικολογοι+μικροβιολογοι που ισχυριζονται οτι μια κυηση μπορει να θεωρηθει φυσιολογικη ακομα κι αν οι μοναδες αυξανονται κατα 60% στο 48ωρο. με αυτη τη θεωρια εισαι καπως καλλυμενη.....οπως και να εχει ακουσε τη συμβουλη μου.....μεινε ηρεμη, ειναι οτι πιο σημαντικο η ψυχικη σου κατασταση. κανε οτι σου πει ο γιατρος σου κι αν αυτος δεν σε καλυπτει παρε και δευτερη γνωμη. αν δουλευεις παρε αδεια και μεινε σπιτι ξαπλωμενη, μην σηκωνεις βαρη και μην κουραζεσαι.

μου κανει εντυπωση που θα σε δει Παρασκευη....γιατι τοσο αργα????? κανονικα αυριο πρωι επρεπε να σε εβλεπε....υπερηχο θεωρω οτι θα σου κανει. ειμαστε ακριβως στις ιδιες εβδομαδες κυησης, κι εγω 22/01 ειχα τελευταια περιοδο. εσυ γενικα πως νιωθεις???? εχεις εντονους πονους σε κοιλια+μεση???? εντονους ομως....οχι πονακια...????? εχεις δει αιμα?????

μακαρι να πανε ολα καλα, στο ευχομαι πραγματικα.....κρατα μας ενημερες κι οτι θελησεις εδω ειμαστε!!!

ευχαριστώ για την συμπαράσταση , πλησιάζει η ώρα της εξέτασης...

ούτε πονάκια έχω, ούτε καθόλου αίμα παρουσίασα. κανένα σύμπτωμα ότι κάτι πάει στραβά... λίγο η όρεξη μου έχει κοπεί και δεν τρέχω κάθε τρείς και λίγο στην τουαλέτα (που μπορεί να ήταν και ψυχολογικό). πέρα από αυτά έχω γίνει απίστευτα ευαίσθητη.... σε σημείο που αν μου πεις στραβά την καλημέρα πατάω τα κλάμματα.

τέλος έχω απίστευτα νευρα με τον γιατρό.... σε σημείο που ακόμη και αν όλα πάνε καλά , σκέφτομαι να τον αλλάξω. είναι πολύ καλός γιατρός αλλά εμένα προσωπικά μου δημιουργεί πολύ άγχος όταν κάτι δεν πάει όπως το περιμένει.. είναι η δευτερη φορά που με έχε κάνει τόσο κομμάτια και η τελευταία του ππιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Πώς περάσατε το Σαβ/κο?εμεις είχαμε πυρετό το Σάββατο και βήχα αλλά σήμερα καλύτερα μόνο η γκρίνια μας έμεινε

Ευαγγελία μου πώς πάει η εγκυμοσύνη?Σε ποιά εβδομάδα είπαμε είσαι?7η?

Γιάννα μου όλα καλά?Τί κάνει το μπιζελάκι σου?

Πινακι έφτασε η μεγάλη στιγμή..Με έναν πόνο καλή μου

Νασακι μου γλυκό,όλα θα πάνε καλά.Συμφωνώ με τα κορίτσια.Πάρε και μια 2η γνώμη και ξεκουρασηηηηη..Δεν κάνουμε μαγκιές σε τέτοιες περιπτώσεις

Ροξάνα,δεν έχουμε ξαναμιλήσει..Τι κάνει το Χριστινάκι?Μιλάει ε?Φαντάζομαι τρελαίνεστε να την ακούτε


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα..Πώς περάσατε το Σαβ/κο?εμεις είχαμε πυρετό το Σάββατο και βήχα αλλά σήμερα καλύτερα μόνο η γκρίνια μας έμεινε

Ευαγγελία μου πώς πάει η εγκυμοσύνη?Σε ποιά εβδομάδα είπαμε είσαι?7η?

Γιάννα μου όλα καλά?Τί κάνει το μπιζελάκι σου?

Πινακι έφτασε η μεγάλη στιγμή..Με έναν πόνο καλή μου

Νασακι μου γλυκό,όλα θα πάνε καλά.Συμφωνώ με τα κορίτσια.Πάρε και μια 2η γνώμη και ξεκουρασηηηηη..Δεν κάνουμε μαγκιές σε τέτοιες περιπτώσεις

Ροξάνα,δεν έχουμε ξαναμιλήσει..Τι κάνει το Χριστινάκι?Μιλάει ε?Φαντάζομαι τρελαίνεστε να την ακούτε

καλησπεεεεραααα ......

περαστικα κατια μου και υπομονη.

εγω πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων και δοξα το Θεο ειναι ολα πολυ καλα με μονη εξαιρεση τον αιματοκριτη μου που ειναι 32,8....αναμενομενο, δεν μου εκανε εντυπωση...ποτε μου δεν φημιζομουνα για τον καλο μου αιματοκριτη...κατα τα αλλα ομως τελειες οι εξετασεις μου ( εκανα γενικο ελεγχο ηπατιτιδα-ερυθρα-στιγμα μεσ.αναιμιας-θυροειδη-τοξοπλασμα-γεν.αιματος+ουρων). της εστειλα και στον γιατρο μου και με πηρε να μου πει οτι ειναι πολυ καλες.......ουφ τι αγωνια κι αυτη......!!! στην αρχη εχουμε αγωνια να μεινουμε γρηγορα εγκυες-μετα αγωνια μεχρι τον πρωτο υπερηχο+μετα αγωνια για τις εξετασεις+μετα παλι αγωνια μεχρι την αυχενικη-μετα για την β επιπεδου-μετα για τον τοκετο και το παιδακι...εεεε και μετα την μονιμη αγωνια της μανας......γενικα σε αγωνια να βρισκομαστε...!!!!

Ευαγγελια μου τι κανεις??? πως παει το φασολακι????

απο το νασακι κανενα νεο δεν εχουμε ε???


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπεεεεραααα ......

περαστικα κατια μου και υπομονη.

εγω πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων και δοξα το Θεο ειναι ολα πολυ καλα με μονη εξαιρεση τον αιματοκριτη μου που ειναι 32,8....αναμενομενο, δεν μου εκανε εντυπωση...ποτε μου δεν φημιζομουνα για τον καλο μου αιματοκριτη...κατα τα αλλα ομως τελειες οι εξετασεις μου ( εκανα γενικο ελεγχο ηπατιτιδα-ερυθρα-στιγμα μεσ.αναιμιας-θυροειδη-τοξοπλασμα-γεν.αιματος+ουρων). της εστειλα και στον γιατρο μου και με πηρε να μου πει οτι ειναι πολυ καλες.......ουφ τι αγωνια κι αυτη......!!! στην αρχη εχουμε αγωνια να μεινουμε γρηγορα εγκυες-μετα αγωνια μεχρι τον πρωτο υπερηχο+μετα αγωνια για τις εξετασεις+μετα παλι αγωνια μεχρι την αυχενικη-μετα για την β επιπεδου-μετα για τον τοκετο και το παιδακι...εεεε και μετα την μονιμη αγωνια της μανας......γενικα σε αγωνια να βρισκομαστε...!!!!

Ευαγγελια μου τι κανεις??? πως παει το φασολακι????

απο το νασακι κανενα νεο δεν εχουμε ε???

. Kαλημερα Γιάννα μου!!!!όλα Καλά!!!κ εμένα οι εξετάσεις πολυ καλές,τώρα εχω την αγωνία για την επόμενη Δευτέρα για να ακούσουμε τελικά τη καρδούλα!!!!!πραγματικά δε τελειώνει η αγωνία!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Πώς περάσατε το Σαβ/κο?εμεις είχαμε πυρετό το Σάββατο και βήχα αλλά σήμερα καλύτερα μόνο η γκρίνια μας έμεινε

Ευαγγελία μου πώς πάει η εγκυμοσύνη?Σε ποιά εβδομάδα είπαμε είσαι?7η?

Γιάννα μου όλα καλά?Τί κάνει το μπιζελάκι σου?

Πινακι έφτασε η μεγάλη στιγμή..Με έναν πόνο καλή μου

Νασακι μου γλυκό,όλα θα πάνε καλά.Συμφωνώ με τα κορίτσια.Πάρε και μια 2η γνώμη και ξεκουρασηηηηη..Δεν κάνουμε μαγκιές σε τέτοιες περιπτώσεις

Ροξάνα,δεν έχουμε ξαναμιλήσει..Τι κάνει το Χριστινάκι?Μιλάει ε?Φαντάζομαι τρελαίνεστε να την ακούτε

Καλημέρα Κάτια μου!!!!όλα Καλά ευτυχώς!!!!ειμαι στην έβδομη βδομάδα τώρα!περιμένω πως κ πως να ακούσω καρδούλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κοριτσάκια συγνώμη που δεν μπήκα πιο νωρίς αλλά είμαι λίγο σα χαμένη!!!

πήγαμε με τον καλό μου μες την αγωνία την παρασκευή στην κλινική και οφείλω να σας ομολογήσω ότι ήμουν κατά 90% σίγουρη ότι θα ακούσω τα χειρότερα..... και ξεκινάει ο υπέρηχος, ο γιατρός μου ήταν πιο χλωμός από εμένα και ακούμε καρδιά!!!!!!! ήταν απίστευτό!!!!! ο γιατρός δεν πίστευε στα αυτιά του!!!! αφού ηταν τόσο αγχωμένος να δει ότι όλα είναι μέχρι στιγμής καλά που πήγαινε μια από εδώ μια από εκεί στον υπέρηχο και στον καημένο τον αντρούλη μου δεν εξηγούσε τίποτα..... ο καημενούλης νόμιζε ότι οι χτύποι της καρδιάς ήταν οι δικοί μου!!!!!!! α

αφού τελείωσε ο υπέρηχος ο γιατρός μου εξομολογήθηκε ότι δεν περίμενε ότι θα ακούγαμε καρδιά...

με βρήκε ότι είμαι μια βδομάδα λιγότερο από ότι βγάζουν οι υπολογισμοί αλλά αυτό δεν μας ανυσηχεί καθώς δεν έχω κύκλο 28 ημερών. είμαι 5,5 εβδομάδων!!!!!

βέβαια ο κίνδυνος δεν έχει περάσει. θα ξαναπάμε σε 2 βδομάδες και είναι τα πάντα στο χέρι στου Θεού. εύχομαι ο Θεούλης να αφήσει την καρδούλα του να χτυπάει και να μεγαλώσει να είναι υγιές μωράκι-ευλογία.

το μόνο που με ταλαιπωρεί είναι η δυσκοιλιότητα που γίνεται ακόμη χειρότερη με τα χάπια που μου έδωσε... αλλά δεν πειράζει. την καρδούλα του να ξανακούσω και να περάσει ο κίνδυνος του πρώτου τριμήνου και ας έχω πρήστεί και μοιάζω με μπαλόνι!! άκυρα τα παντελόνια μου όλα....δεν μου χωράνε..... φορούσα κι εγώ σωλήνες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κοριτσάκια συγνώμη που δεν μπήκα πιο νωρίς αλλά είμαι λίγο σα χαμένη!!!

πήγαμε με τον καλό μου μες την αγωνία την παρασκευή στην κλινική και οφείλω να σας ομολογήσω ότι ήμουν κατά 90% σίγουρη ότι θα ακούσω τα χειρότερα..... και ξεκινάει ο υπέρηχος, ο γιατρός μου ήταν πιο χλωμός από εμένα και ακούμε καρδιά!!!!!!! ήταν απίστευτό!!!!! ο γιατρός δεν πίστευε στα αυτιά του!!!! αφού ηταν τόσο αγχωμένος να δει ότι όλα είναι μέχρι στιγμής καλά που πήγαινε μια από εδώ μια από εκεί στον υπέρηχο και στον καημένο τον αντρούλη μου δεν εξηγούσε τίποτα..... ο καημενούλης νόμιζε ότι οι χτύποι της καρδιάς ήταν οι δικοί μου!!!!!!! α

αφού τελείωσε ο υπέρηχος ο γιατρός μου εξομολογήθηκε ότι δεν περίμενε ότι θα ακούγαμε καρδιά...

με βρήκε ότι είμαι μια βδομάδα λιγότερο από ότι βγάζουν οι υπολογισμοί αλλά αυτό δεν μας ανυσηχεί καθώς δεν έχω κύκλο 28 ημερών. είμαι 5,5 εβδομάδων!!!!!

βέβαια ο κίνδυνος δεν έχει περάσει. θα ξαναπάμε σε 2 βδομάδες και είναι τα πάντα στο χέρι στου Θεού. εύχομαι ο Θεούλης να αφήσει την καρδούλα του να χτυπάει και να μεγαλώσει να είναι υγιές μωράκι-ευλογία.

το μόνο που με ταλαιπωρεί είναι η δυσκοιλιότητα που γίνεται ακόμη χειρότερη με τα χάπια που μου έδωσε... αλλά δεν πειράζει. την καρδούλα του να ξανακούσω και να περάσει ο κίνδυνος του πρώτου τριμήνου και ας έχω πρήστεί και μοιάζω με μπαλόνι!! άκυρα τα παντελόνια μου όλα....δεν μου χωράνε..... φορούσα κι εγώ σωλήνες!!!!!

νασακι νομιζω οτι το μωρακι σου το παλευει και ο Θεος δεν θα στο στερησει...εγω πηγα στην εκτη εβδομαδα και δεν ακουσα καρδουλα, οποτε φαντασου ποσο μοναδικο ηταν που την ακουσες εσυ στις 5,5 βδομαδες....σαν να ηθελε να σου πει ειμαι εδω ......

ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ......και ολα καλα θα πανε..!!!


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπόν κοριτσάκια συγνώμη που δεν μπήκα πιο νωρίς αλλά είμαι λίγο σα χαμένη!!!

πήγαμε με τον καλό μου μες την αγωνία την παρασκευή στην κλινική και οφείλω να σας ομολογήσω ότι ήμουν κατά 90% σίγουρη ότι θα ακούσω τα χειρότερα..... και ξεκινάει ο υπέρηχος, ο γιατρός μου ήταν πιο χλωμός από εμένα και ακούμε καρδιά!!!!!!! ήταν απίστευτό!!!!! ο γιατρός δεν πίστευε στα αυτιά του!!!! αφού ηταν τόσο αγχωμένος να δει ότι όλα είναι μέχρι στιγμής καλά που πήγαινε μια από εδώ μια από εκεί στον υπέρηχο και στον καημένο τον αντρούλη μου δεν εξηγούσε τίποτα..... ο καημενούλης νόμιζε ότι οι χτύποι της καρδιάς ήταν οι δικοί μου!!!!!!! α

αφού τελείωσε ο υπέρηχος ο γιατρός μου εξομολογήθηκε ότι δεν περίμενε ότι θα ακούγαμε καρδιά...

με βρήκε ότι είμαι μια βδομάδα λιγότερο από ότι βγάζουν οι υπολογισμοί αλλά αυτό δεν μας ανυσηχεί καθώς δεν έχω κύκλο 28 ημερών. είμαι 5,5 εβδομάδων!!!!!

βέβαια ο κίνδυνος δεν έχει περάσει. θα ξαναπάμε σε 2 βδομάδες και είναι τα πάντα στο χέρι στου Θεού. εύχομαι ο Θεούλης να αφήσει την καρδούλα του να χτυπάει και να μεγαλώσει να είναι υγιές μωράκι-ευλογία.

το μόνο που με ταλαιπωρεί είναι η δυσκοιλιότητα που γίνεται ακόμη χειρότερη με τα χάπια που μου έδωσε... αλλά δεν πειράζει. την καρδούλα του να ξανακούσω και να περάσει ο κίνδυνος του πρώτου τριμήνου και ας έχω πρήστεί και μοιάζω με μπαλόνι!! άκυρα τα παντελόνια μου όλα....δεν μου χωράνε..... φορούσα κι εγώ σωλήνες!!!!!

Νασακι συγκινήθηκα..ήταν τόσο υπέροχο αυτό που περιέγραψες..όλα καλά θα πάνε..Μην αγχώνεσαι και μην κουράζεσαι..η δυσκοιλιότητα ταλαιπωρεί πολλές γυναίκες και κυρίως στην εγκυμοσύνη.Βασικά για να την καταπολεμήσεις πρέπει να εντάξεις κάποιες τροφές στο "καθημερινό σου" διαιτολόγιο. Πιτυρούχο ψωμί,βρώμη,πράσινο τσάι,δαμάσκηνα ή ακτινίδια και οι βρασμένοι σπόροι σιταριού ή το ζουμί τους βοηθούν (2 φορές την εβδομάδα) πχ σπόροι με σουσάμι και σταφίδες και λιναρόσπορο όπως είπε η penthesilia..


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...