Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια,

κι εγω καινουργια εγκυουλα και πεταω στα ουρανια απο την χαρα μου.

λιγες μερες ειναι που το εμαθα....1 μαρτιου εχω ραντεβου για τον πρωτο υπερηχο...ισως ακουσω και την καρδουλα του !!!!

ευχομαι σε ολες να εχετε τελειομηνες εγκυμοσυνες και να φερετε στον κοσμο υγιεστατα μωρακια.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μελλουσες μανουλες!!!

καλωσηρθατε!

με το καλο ευχομαι....να γεννησετε υγιη μωρακια και να ειστε κ εσεις καλα να τα χαρειτε!μονο αυτο εχει σημασια!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις εγκυούλες και τα σποράκια σας..Είμαι νέα μανούλα εδώ και 4 μήνες...Εύχομαι να έχετε καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτούμε τα μπεμπάκια στην παρέα

gianna_p σίγουρα θα ακούσετε την καρδούλα,είναι τέλειο το συναίσθημα..Θα τρελαθείς από χαρά


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις εγκυούλες και τα σποράκια σας..Είμαι νέα μανούλα εδώ και 4 μήνες...Εύχομαι να έχετε καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτούμε τα μπεμπάκια στην παρέα

gianna_p σίγουρα θα ακούσετε την καρδούλα,είναι τέλειο το συναίσθημα..Θα τρελαθείς από χαρά

γεια σου κατια μου,

αχ λες να ακουσω καρδουλα???? ειμαι λιγο απισιοδξη σε αυτο γιατι την δευτερα μπαινω στην 6η εβδομαδα...και πεμπτη εχω ραντεβου....ειμαι πολυ οριακα πιστευω....μακαρι ομως να την ακουσω την καρδουλα του...το θελω τοσο πολυ....


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου κατια μου,

αχ λες να ακουσω καρδουλα???? ειμαι λιγο απισιοδξη σε αυτο γιατι την δευτερα μπαινω στην 6η εβδομαδα...και πεμπτη εχω ραντεβου....ειμαι πολυ οριακα πιστευω....μακαρι ομως να την ακουσω την καρδουλα του...το θελω τοσο πολυ....

πεμπτη εννοω στις 01 μαρτιου....


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Την 2η επίσκεψη στον γυναικολόγο την είχα κάνει στην 8η εβδομάδα και την είχαμε ακούσει..όντως είσαι οριακά..εγώ συγκινήθηκα,ακόμα το θυμάμαι..περιμένω νέα..6 μερούλες υπομονή..


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Την 2η επίσκεψη στον γυναικολόγο την είχα κάνει στην 8η εβδομάδα και την είχαμε ακούσει..όντως είσαι οριακά..εγώ συγκινήθηκα,ακόμα το θυμάμαι..περιμένω νέα..6 μερούλες υπομονή..

βεβαιως και θα σε ενημερωσω.....προς το παρον οπως λες κι εσυ....υπομονη!!!!!


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα καταρχήν να καλωσορίσω όλες τις νέες μανουλες με το καλο να έχετε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σας περιμένει ένα τέλειο ταξίδι !!!! Το ταξίδι της μητρότητας απολαυστε το όσο γίνεται και στο τέλος θα ανταμειφθειτε!!!!

Πινακί μου τσουπωτη η μικρη ε;;; Σούπερ όλα τέλεια ως εδώ ! Εύχομαι και στο τέλος! Τι έγινε την έκανες την καμπύλη τελικά βγήκαν τα αποτελέσματα;

Τζο μου όντως χαθηκαμε μωρε αστα τρέχω και εγω όλη μέρα ! Η ΑΣΠΑ είναι όλα τα λεφτά τωρα ε; Αχ σε λίγο θα μπορείς να συννενοηθεις κανοξικοτατα μαζί της !!!! Κι εμείς σε φάση ομιλίας είμαστε στο ΜΑΜΑ μπαμπά παππού νιανια(γιαγιά) νονα και τέτοια!!!

Αυτά σας αφήνω να πάω να ξαπλαρω γιατί την βλέπετε την ώρα αχαχαχαχαχαχ


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!το pinaki σας γραφει αγκαλια με ενα πακετο χαρτομαντηλα, συνεχες συναχι και ασχημο βηχα!ειναι η δευτερη φορα που αρρωσταινω σε αυτη την εγκυμοσυνη και ειλικρινα τα εχω δει ολα!εδω και 4 χρονια δεν ειχα αρρωστησει και μεσα σε 3 μηνες επαθα γαστρεντεριτιδα και ιωση!αγωγη δεν παιρνω παρα μονο κανενα ντεπον απλα να μην ανεβααω πυρετο!αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο και βλεπουμε...

Η μπεμπα μας γιγαντοποιειται...πριν 2 εβδομαδες ηταν 1.600 τωρα θα εχουμε φτασει τα 2 κιιλακια χαλαρα!ειμαι δυσκινητη και κουραζομαι πανευκολα!

ειλικρινα περιμενω πως και πως να γεννησω και να πανε ολα καλα!Συνειδητοποιησα οτι μενουν περιπου 40 μερουλες...κοντευουμε...

σημερα επισης με διεκοψαν οχι μονο εμανα αλλα και τα αλλα ατομα στη δουλεια που ημουν λογω ελλειψης χρηματων!:-(:sad:αχ τι αλλο θα γινει?

αναμενω νεα σας!!!φιλια στα παιδακια τα γλυκα!:-P:-P


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Pinakiii περαστικάάάά..Μα καλά όλα τώρα μαζεμένα?Μέχρι αυτό το στάδιο της εγκυμοσύνης δούλευες?Τουλάχιστον απ'ότι ξέρω δεν μπορούν να σε απολύσουν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και για ένα χρόνο μετά την γέννα..40 μέρες έμειναν περίπου...πω πω θυμάμαι τα δικά μου..όταν μπήκα στον 9ο μήνα κάθε μέρα μου φαινόταν ατελείωτη..και δεν είχα πάρει και πολλά κιλά..άντε υπομονή και σε λίγες μέρες θα κρατάς το μπεμπάκι σου


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!θα εχετε πολλες δουλειες σας εχασα...η ιωση καλα κρατει..το συναχι ο βηχας κ τα δεκατα δε λενε να φυγουν...χθες επισκεφτηκα και παθολογο αλλα ευτυχως δεν μου εδωσε αντιβίωση..σπιτι,ζεστασια και ζεστα χαμομηλακια..αα και συροπακι!

Κοριτσια μπηκα στη τελικη ευθεια..απο δω και στο εξης καθε εβδομαδα στο γιατρο..και απαραιτητως να ακουω το μωρο μες στη μερα..με αγχωνει αυτο αν και ειναι κινητικο!το αμνιακο υγρο ειναι στα κατωτερα φυσιολογικα κατι που μας εχει στν τσιτα κ αν και σε μια εβδομαδα εινια παρα κατω εχουμε θεμα..ανα πασα στιγμη μπορει να φυγω απ το ιατρειο για το Ρεα..και το θεμα ειναι οτι δεν εχω ετοιμασει τπτ μα τπτ κ να σας πω και κατι?δεν εχω διαθεση...φοβαμαι πολυ..θελω να παρω μια καλαθουνα δεν εχω χωρο να βαλω κουνια στο δωματιο και δεν ξερω ποτε..τωρα?ειναι νωρις?αυτη που θελω ειναι με παραγγελια 5 ημερων και να γεννησω δλδ δε προλαβαινω να μου τη φερουν.πωπω...οτι βρω θα παρω..η μαλλον θα μου παρουν!πριν γεννησω δε παιρνω τπτ..


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

spring_016.gif"]spring_016.gif[/url]

Καλό μήνα και με το καλό να μπει η άνοιξη...

pinaki ακόμα το συνάχι σε ταλαιπωρεί?Κοντεύει η στιγμή που θα κρατήσεις το μωράκι σου..Μην αγχώνεσαι,το μωρό νιώθει τα συναισθήματά σου..όλα καλά θα πάνε..φιλάκια..

Με έναν πόνο (που δεν είναι ένας αλλά λέμε τώρα...)


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιάννα τι έγινε?1 Μαρτίου δεν είχες τον υπέρηχο?

pinaki να μας ενημερώνεις..Μην γεννήσεις και δεν πάρουμε χαμπάρι

Φιλιάάά

Καλησπεραααααα,

εκανα τον πρωτο μου υπερηχο. ολα ειναι σουπερ....ειδα το εξωγηινακι μου ειδα την καρδουλα που χτυπουσε αλλα δυτηχως δεν την επιανε το μηχανημα κ εστι δεν την ακουσα....την ειδα ομως κατι ειναι κι αυτο. 15/03 θα κανω κι αλλο κι εκει μου ειπε ο γιατρος οτι σιγουρα θα την ακουσουμε........:D


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...