Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Ani ani είπε:

λοιπον @Ungry girl αν εισαι τελικα εγκυος..που απο οτι φαινεται εισαι οφειλεις να κανεις 2 πραγματα...

1) ενα επαναληπτικο clear  blue και να μας στειλεις φωτο 

2) να αλλαξεις το ψευδωνυμο σου σε "happy girl" πχ....αντε αναμενουμε νεαααα 

Επισης εγω σταματαω κ επισημα την αναρρωτικη τελος του μηνα..γιατι με διωχνει το αφεντικο μου..αφου με θεωρει μισο ανθρωπο οπως λεει πια..και το βραδυ εχει μπαλα ειπε ο φιλος μου αρα του ειπα να μου κατεβασει το δεντρο να στολισω χαχαχα ☆♡☆♡☆♡☆♡☆♡☆♡☆☆♡♤☆

Κορίτσι το αφεντικό σου δεν έχει δικαίωμα να σε διώξει ενώ είσαι έγκυος και για ένα χρόνο μετά τη γέννα. Υπάρχει νόμος που το απαγορεύει. 

Καλό στόλισμα. Του χρόνου θα στολίσεις με το μωρό δίπλα σου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, alina80 είπε:

Κορίτσι το αφεντικό σου δεν έχει δικαίωμα να σε διώξει ενώ είσαι έγκυος και για ένα χρόνο μετά τη γέννα. Υπάρχει νόμος που το απαγορεύει. 

Καλό στόλισμα. Του χρόνου θα στολίσεις με το μωρό δίπλα σου!

"διωξει" εννοω με αναρρωτικη..κατι σαν συμφωνια.. για να δινει λιγοτερα σε μενα κ να προσλαβει αλλο ατομο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ani ani είπε:

"διωξει" εννοω με αναρρωτικη..κατι σαν συμφωνια.. για να δινει λιγοτερα σε μενα κ να προσλαβει αλλο ατομο

Αν είναι έτσι αλλάζει. Ωστόσο για να παίρνεις εσύ τα χρήματα από το ΙΚΑ θα πρέπει να υπάρχει και χαρτί από γιατρό που να δηλώνει ότι δεν μπορείς να δουλέψεις. Και δεν ξέρω αν χρειάζεται και κάποια επιτροπή. Πιθανόν θα το έχεις ψάξει ήδη, απλώς το αναφέρω να το ξέρουν και άλλα κορίτσια γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στους "εργοδότες". 

37 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα. Μην ξεχνιόμαστε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Αν είναι έτσι αλλάζει. Ωστόσο για να παίρνεις εσύ τα χρήματα από το ΙΚΑ θα πρέπει να υπάρχει και χαρτί από γιατρό που να δηλώνει ότι δεν μπορείς να δουλέψεις. Και δεν ξέρω αν χρειάζεται και κάποια επιτροπή. Πιθανόν θα το έχεις ψάξει ήδη, απλώς το αναφέρω να το ξέρουν και άλλα κορίτσια γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στους "εργοδότες". 

ναι βεβαια πρεπει να σου γραφει ο γιατρος κατα προτιμηση δημοσιου 15 μερες αδειες και μετα να τις ανανεωνει..και μετα απο συνεχομενες 15 μερες αδειας περνας απο επιτροπη ή ακομη καλυτερα λες στον αντρα σου ή καποιον της οικογενειας να παει εκει για πιο ευκολα.. απο εκει κ περα εμαθα πως ενα ποσο στο δινει ο εργοδοτης και τα υπολοιπα το Ικα. Επισης σε χριστουννα κ πασχα παιρνεις μερος δωρου κ απο τον εργοδοτη κ απο το Ικα.. Αυτα καταφερα να μαθω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

ναι βεβαια πρεπει να σου γραφει ο γιατρος κατα προτιμηση δημοσιου 15 μερες αδειες και μετα να τις ανανεωνει..και μετα απο συνεχομενες 15 μερες αδειας περνας απο επιτροπη ή ακομη καλυτερα λες στον αντρα σου ή καποιον της οικογενειας να παει εκει για πιο ευκολα.. απο εκει κ περα εμαθα πως ενα ποσο στο δινει ο εργοδοτης και τα υπολοιπα το Ικα. Επισης σε χριστουννα κ πασχα παιρνεις μερος δωρου κ απο τον εργοδοτη κ απο το Ικα.. Αυτα καταφερα να μαθω!!

Καλύτερα κ  για σένα κ για το αφεντικο που σταματάς. Άλλωστε θα έχει πολύ δουλειά τώρα στα σοκολάτακια. Κ συ θα κουράζουν κ πιθανόν να μην μπορούσες να τα βγάλεις κ εύκολα πέρα. Θα απολαύσεις κ τις γιορτές ξέγνοιαστη κ χαλαρη. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , orianna είπε:

Καλύτερα κ  για σένα κ για το αφεντικο που σταματάς. Άλλωστε θα έχει πολύ δουλειά τώρα στα σοκολάτακια. Κ συ θα κουράζουν κ πιθανόν να μην μπορούσες να τα βγάλεις κ εύκολα πέρα. Θα απολαύσεις κ τις γιορτές ξέγνοιαστη κ χαλαρη. 

ακριβως οπως τα λες!! θα κανω χριστουγεννα σπιτι μου μετα απο χρονια!! αξια ανεκτιμητη που λεει κ μια διαφημιση χαχαα

πρίν από 2 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

να ρωτησω... συνηθως απο ποιον μηνα εγκυμοσυνης σταματας τη δουλεια?

κανονικα 56 μερες πριν απο την ΠΗΤ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

ακριβως οπως τα λες!! θα κανω χριστουγεννα σπιτι μου μετα απο χρονια!! αξια ανεκτιμητη που λεει κ μια διαφημιση χαχαα

κανονικα 56 μερες πριν απο την ΠΗΤ

2 μηνες περιπου ε?? εαν εισαι σε θεση να δουλεψεις επιτρεπεται ή το απογορευει ο γιατρος? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1988 είπε:

2 μηνες περιπου ε?? εαν εισαι σε θεση να δουλεψεις επιτρεπεται ή το απογορευει ο γιατρος? 

Το απαγορευει ο νομος!! Εγω που δουλευω σε πολυεθνικη εταιρια και ηθελα να δουλεψω λιγο ακομα μου το απαγορευσαν. Η λογικη ειναι αν σου συμβει κατι και εισαι στη δουλεια κατα τους 2 τελευταιους μηνες μπορεις να τους κανεις μηνυση, οποτε δεν το ρισκαρουν. Τωρα αν εισαι ελευθερος επαγγελματιας κανεις οτι θελεις!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , CME2205 είπε:

Το απαγορευει ο νομος!! Εγω που δουλευω σε πολυεθνικη εταιρια και ηθελα να δουλεψω λιγο ακομα μου το απαγορευσαν. Η λογικη ειναι αν σου συμβει κατι και εισαι στη δουλεια κατα τους 2 τελευταιους μηνες μπορεις να τους κανεις μηνυση, οποτε δεν το ρισκαρουν. Τωρα αν εισαι ελευθερος επαγγελματιας κανεις οτι θελεις!!

ναι επειδη εχω δικη μου επιχ/ση και δουλευουμε 2 μας με τον μπαμπα μου σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα πρεπει καπως να τα βολεψουμε γιαυτο ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , CME2205 είπε:

Το απαγορευει ο νομος!! Εγω που δουλευω σε πολυεθνικη εταιρια και ηθελα να δουλεψω λιγο ακομα μου το απαγορευσαν. Η λογικη ειναι αν σου συμβει κατι και εισαι στη δουλεια κατα τους 2 τελευταιους μηνες μπορεις να τους κανεις μηνυση, οποτε δεν το ρισκαρουν. Τωρα αν εισαι ελευθερος επαγγελματιας κανεις οτι θελεις!!

ναι ακριβως..απλα εχω ακουσει κ απο καποιες περιπτωσεις πως συμφωνουν με τον εργοδοτη να παρουν αυτους 2 μηνες πριν μετα τη γεννα και να του προσθεσουν στο μετα..ομως βαση νομου ισχυει αυτο που ειπε η @CME2205

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! @Ungry girl Εμενα εξαφανίστηκε η γραμμή το ότι σε εσένα μένει είναι πολύ θετικό!! Μόνο μην αφήνεις πολύ ώρα το τεστ στα ουρά μου είπαν που πηρα τηλ 10δευτερολεπτα μόνο γιατί αλλιώς μπουκώνει και βγάζει μια γραμμή αλλΑ και πάλι σε μένα εξαφανίστηκε!! Αντε να ακούσουμε τα καλααααα ανυπομονούμε!!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @Ungry girl Εμενα εξαφανίστηκε η γραμμή το ότι σε εσένα μένει είναι πολύ θετικό!! Μόνο μην αφήνεις πολύ ώρα το τεστ στα ουρά μου είπαν που πηρα τηλ 10δευτερολεπτα μόνο γιατί αλλιώς μπουκώνει και βγάζει μια γραμμή αλλΑ και πάλι σε μένα εξαφανίστηκε!! Αντε να ακούσουμε τα καλααααα ανυπομονούμε!!!

εσενα μετα απο ποση ωρα εμφανηστικε και μετα απο ποση ωρα εξαφανιστικε?

τωρα πιγα τουαλετα και στο σκουπισμα ειχα καποια διαφανες υγρα ισως ετημαζεται η συχαμενη να ερεθει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

εσενα μετα απο ποση ωρα εμφανηστικε και μετα απο ποση ωρα εξαφανιστικε?

τωρα πιγα τουαλετα και στο σκουπισμα ειχα καποια διαφανες υγρα ισως ετημαζεται η συχαμενη να ερεθει!

Μετά από καμμία ώρα εμφανίστηκε αλλά σου λέω εγω το είχα βουτήξει πιο πολύ απ ότι έπρεπε. Και νομίζω μετά από κανένα 40λεπτο εξαφανίστηκε.σημερα στις πόσες μέρες είσαι?θα κάνουμε πάρτυ να ξερεις!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...