Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Γαρυφαλλιά μου σ ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. δεν ξαμαειδα καφετιά μονο μια μέρα. Βεβαια δεν κάνω κ τίποτε. Απο τον καναπέ στην πολυθρόνα και τούμπαλιν. 

Ελπίζω αύριο που θα πάμε για να ακούσουμε το κουτσουλινι μας να μου πει η γιατρος οτι μπορω να επιστρέψω στη δουλεια και οτι όλα είναι μια χαρά!! 

 

Όσον αφορα αυτό Που λες οτι προσευχοσουν στην αγια Άννα κι εμενα η αγια αννα μου έστειλε το σπορακι μου. Κάθε βράδυ σ αυτήν εναπόθετα τις ελπίδες μου!! 

Ego dimitroula m den ixera oti i agia anna ine gia kopeles pou theloun na minou egkios. Vssika ine gia ta atekna zrvgaria. Kai tis meres pou giortaze ida ena afieroma sti tv kai tin parakalesa. Rotisa to kalo m pou exi ekklisia tis agias anna giati den ixera ime apo ali poli kai metakomisa sti poli pou meni o kalos m. Kai m lei agapi m exi xorio 20 lepta apo edo pou onomazete agia anna kai exi kai ekklisia kai eki vaftistika. Ipame na pame. Amelisame perasan liges meres mia mera xipnai o kalos m m lei prepi na pame sti agia anna ida oniro ti ekklisia. Pali to amelisame liges meres kai ida ego oniro oti tha pigena sti ekklisia tis agias annas kai leme den pai ali prepi na pame. Kai meta apo liges meres ematha oti imoun egkios kai meta xana piga pira lampada.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

19 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλο μηνα να εχουμε!!!!

@caramel_83 τι νεα εχουμε?τι εγινε με τον κυκλο σου?

Καλημερα κοριτσακια καλο τριημερο για οσους ειναι :P

Ελενα μου διχνει καποια σημαδια οτι παει να στρωσει αλλα θα παω στην γιατρο να βοηθησει γιατι τον Οκτωβρη θα ειναι 2 χρονια αυτη η κατασταση και στενευουν και τα ορια λογω ηλικιας (34) και εχω κουραστει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@caramel_83 διαβαζα ενα αρθρο που ελεγε οτι πολλες γυναικες κανουν παιδια μετα τα 40!να πας στο γιατρο για να νιωσεις καλυτερα!!

@Farmakotriftena καλα αποτελεσματα!!

@leta87 τι κανεις??? εγβ εχω ακομα 8 μερες!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε ? Καιρο εχω να μπω ειχα λιγο τρεξιμο!! Ελπιζω ολες να ειστε καλα το σημαντικοτερο!! Κ εγω  καμια βδομαδουλα κ  βλεπουμε τι καναμε.. αν κ τιποτα απο οτι βλεπω δεν νιωθω τιποτα κ εγω απολυτως ουτε το στηθος δεν πρηστικε αυτη την φορα   κανενα φως!!! Caramel οταν θα φτιαξεις τον κυκλο σου θα ερθει κ το μωρο προφανως αυτο φταιει κ ολα θα πανε μετα ρολοι εχεις καιρο ακομα μην ανχωνεσε απλα μην το αφηνεις στην τυχη του. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Καλημέρα!!

Νομίζω πως όταν με το καλό θα μείνουμε εγκυουλες θα το νιώσουμε κατευθείαν... 

Αύριο το πολύ μεθαύριο θα πρέπει να μου έρθει εμένα... μακαρι να μην ερθει και στη θεση της  να'ναι μωρο αχαχα  αλλα η διαίσθησή μου λέει ότι θα'ρθει περίοδος. 

Πριν λίγες μέρες  στο φαρμακείο ήρθε μια γλυκύτατη νιγηριανη και μου έλεγε αν θα πάρει τεστ εγκυμοσύνης γιατί έχει πολλά υγρά, λευκά και προχθές που πήγε για τρέξιμο ένιωσε βάρος και πόνο στην κοιλίτσα της . Της εδωσα και της ευχήθηκα καλά αποτελέσματα και ήρθε χθες και μου είπε ότι είναι θετικό και της έφερα τύχη χαχα 

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena μακαρι να εχεις φερει την ίδια τυχη κ στον εαυτο σου!

εγω περιμενω σε 5-6 μέρες..ξεκινησαν τα λευκα υγρα!το στηθος μου δεν ποναει αλλα εχει μεγαλώσει...τπτ το ιδιαιτερο οπότε!το πιο πιθανο ειναι να παμε για τον επομενο μηνα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Elenakii22 προσπαθείς για το πρώτο σου παιδί; 

Καλύτερα να μην μετράμε το παραμικρό σύμπτωμα γιατί μπορεί και να μην είναι τπτ. Υγρά κι εγώ έχω αλλά μπορεί να είχα και κάθε μήνα και απλά τώρα να τους έδωσα σημασία. 

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Elenakii22 προσπαθείς για το πρώτο σου παιδί; 

Καλύτερα να μην μετράμε το παραμικρό σύμπτωμα γιατί μπορεί και να μην είναι τπτ. Υγρά κι εγώ έχω αλλά μπορεί να είχα και κάθε μήνα και απλά τώρα να τους έδωσα σημασία. 

 

Πες μου λίγο πώς αντέχεις να περιμένεις;;; :-P:-P:-P  εγώ θα είχα ήδη κάνει τεστ!! Σε θαυμάζω, αλήθεια :-P:-P:-P:-P  όλα με καλό, μακάρι να μη σου έρθει!!!!!! Μακάρι να τη ξαναδείς σε 9 μήνες και εσύ και όλες όσες προσπαθείτε!!!! Ελάτε κορίτσια ο μήνας που ήρθε να φέρει πολλά μωράκια σε όλες και, πρώτα ο Θεός, τον ερχόμενο Φλεβάρη-Μάρτη να έχουμε γεννητούρια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Πες μου λίγο πώς αντέχεις να περιμένεις;;; :-P:-P:-P  εγώ θα είχα ήδη κάνει τεστ!! Σε θαυμάζω, αλήθεια :-P:-P:-P:-P  όλα με καλό, μακάρι να μη σου έρθει!!!!!! Μακάρι να τη ξαναδείς σε 9 μήνες και εσύ και όλες όσες προσπαθείτε!!!! Ελάτε κορίτσια ο μήνας που ήρθε να φέρει πολλά μωράκια σε όλες και, πρώτα ο Θεός, τον ερχόμενο Φλεβάρη-Μάρτη να έχουμε γεννητούρια!!!!!

Κι εγώ είμαι και μέσα στα τεστ εγκυμοσύνης.  Χθες στοκαρα ολόκληρη κούτα iq. Δραμααα

Νομίζω δεν κάνω τεστ γιατί πιστεύω ότι θα μου'ρθει περίοδος. Στην κόρη μου είχα πολύ έντονα συμπτώματα ίδια με αυτά της περιόδου  μεν, αλλά ήταν 10 φορές πιο έντονα που το κατάλαβα αμέσως και ήμουν σίγουρη. 

Από την άλλη τον προηγούμενο μήνα έφαγα κι εγώ κόλλημα και κάθε μέρα γκουγκλαρα συμπτώματα και χάζευα συζητήσεις και συζητήσεις με τις ώρες και τελικά και αυχενικο(που λέει ο λόγος)  έπαθα καθώς ήμουν όλο με το κεφάλι στα πλάγια  (λόγω pc σε περίεργη θέση  στον πάγκο του φαρμακείο) αλλά κυρίως  αυτό που κατάλαβα είναι πως όσο το σκεφτόμαστε βάζουμε τρικλοποδιές στον ίδιο μας τον εαυτό.  Καθώς διάβαζα διάφορες ιστορίες κοριτσιών είδα πως από την αγωνία τους,  κάθε μήνα, εμφάνιζαν συμπτώματα για πρώτη φορά.  Το να πρηζεται ξαφνικά πρώτη φορά το στήθος σου ή να ξυπνάς στον ύπνο σου από τρομερό πόνο στην κοιλια το να έχεις ξαφνικά δέκατα πονοκεφάλους υγρά σφαχτες τάση προς έμετο  κτλ, ξαφνικά, και για 1η φορά και τελικά, να μην είσαι έγκυος αλλά να το έχεις προκαλέσει εσύ ο ίδιος από την αγωνία και τη θέλησή σου για ένα μωρό,  φαντάζομαι είναι σοκαριστικό για τον ίδιο μας τον εαυτό.  Στρεσσαρουμε τους οργανισμούς  μας και απλά κάθε μήνα απογοητευόμαστε και ίσως μπλοκάρουμε κι εμείς τη πιθανότητα για να πραγματοποιηθεί κύηση. 

Από την άλλη σκέφτομαι και ταυτόχρονα θαυμάζω τα κορίτσια που κάνουν εξωσωματική... φαντάζομαι πως για εκείνες το άγχος και η αγωνία χτυπάει κόκκινο και αναρωτιέμαι πως το διαχειρίζονται...

Δεν θέλω να το παίξω δασκάλα.  Το πέρασα κι εγώ και κάποιος φορές πιάνω τον εαυτό μου να μετράω κι εγώ το κάθε σύμπτωμα.  Τα λέω για να τα ακούσω η ίδια.... και από τη στιγμή που μπαίνεις στη διαδικασία για παιδί, νομίζω είναι σχεδόν ακατόρθωτο να είσαι cool και ότι είσαι "ό,τι είναι να γίνει ας γίνει "  Πάντα σε δεύτερο χρόνο το μυαλό θα τρέχει.  Εγώ την πάτησα με τα τεστ ωορρηξίας... Πριν 2 Σάββατα νόμιζα ότι δεν κάνω ωορρηξία γιατί δεν μου έβγαινε θετικό... αγωνία  στεναχώρια κακο... Τελικά έκανα αλλά αργά.... Δεν έφαγα τσάμπα τη στεναχώρια και ήμουν να με κλαιν και οι ρεγγες;;;

Τέλος θα ήθελα να περάσω ένα αισιόδοξο μήνυμα.  Λόγω επαγγέλματος  (είμαι φαρμακοποιός) Έχω δει πολλά θαύματα να γίνονται.  Έχω  γυναίκα που τα κατάφερε μετά από 14 εξωσωματικές (εύχομαι καμία να μην το περάσει...) έχω κορίτσι  νέο που της έδιναν πιθανότητα επιτυχίας 3% και τα κατάφερε με την 3η Την συγκεκριμένη την είχα τόσο πολύ στην καρδιά μου, που πήγαινα στην εκκλησία και άναβα κερι για εκείνη. Και τώρα έχει μια μπεμπούλα τέλεια!! Και αλλά πολλά κορίτσια που το παλεύουν και στο τέλος τα καταφέρνουν.  

Ας μην μετράμε το παραμικρό.  

Μην διακυβευουμε τον εαυτο μας, την υγεία μας και τη ψυχική μας ισορροπία  γιατί είναι το μόνο πολύτιμο αγαθό  που έχουμε. 

 

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...