Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

 

Καλημερα κοριτσια μου...αλλη μια μερα που παω στην δουλεια...σας ευχομαι να εχετε μια υπεροχη μερα...σας φιλω...

Καλημέρα! Καλή δουλειά!

Άφαντη έτσι;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

καλημερα κοριτσια!!!! τι ωραια μερα εεεε! τον λατρευω τελεικα ο χειμωνα εδω εχει συνεφια κρυο και πριν λιγο εβρεχε! λεω να σηκωθω να φτιαξω καφεδακι να αναψω και τη φου φου σιγα σιγα αχααχα!!! να εχουμε μια ομορφη μερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Εμένα μου βγαζει κοριτσακι!!! Πλήρης επιστημονική προσέγγιση ο πίνακας!!!. Χαχαχα Χαχαχα 

Εεεεμ σε παρακαλώ..... χιχιχι...

Κάτι για να ασχολούμαστε.....


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή δουλειά σε όσες πάνε για δουλειά!!! Εγώ τελικά δεν κρατήθηκα και έκανα τεστακι πρωί, πρωί και έφαγα τα μούτρα μου :? σε 2 μέρες η αναμενόμενη περίοδος. Έκανα το one step, το ίδιο Ει χα κάνει και στην προηγούμενη εγκυμωσυνη και είχε δείξει αχνό θετικό στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης, αχ μακαρη να είναι λάθος το σημερινό. Τελικά δεν πρέπει να κρατάω τεστ στο σπίτι, δεν μπορώ να κρατηθώ να περιμένω :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω βρε κορίτσια! !! Είπαμε ανυπομονησία αλλά εσείς το έχετε ανέβα το επίπεδο! ! Χα χα χα ! Γλυκιά μου @Marillou κατάλαβες και μόνη σου ότι μπορεί να είναι λάθος γιατί το έκανες νωρίς! !!!!Εύχομαι να το επαναλάβεις σε μερικές μέρες και να έχεις θετικό αποτέλεσμα! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Πω πω βρε κορίτσια! !! Είπαμε ανυπομονησία αλλά εσείς το έχετε ανέβα το επίπεδο! ! Χα χα χα ! Γλυκιά μου @Marillou κατάλαβες και μόνη σου ότι μπορεί να είναι λάθος γιατί το έκανες νωρίς! !!!!Εύχομαι να το επαναλάβεις σε μερικές μέρες και να έχεις θετικό αποτέλεσμα! 

Καλημέρα Τονια μου, όντος κακό πράμα η ανυπομονησία... αν δεν κάνω λάθος την ίδια μέρα πρέπει να περιμένουμε! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε! προΠαρασκευη σήμερα! 

Θα συμφωνήσω με την @Τονι@. @Marilloy μου αφού το ίδιο τεστ με δύο μέρες καθυστέρησης είχε βγει άχνη η γραμμή, τι να δείξει δύο μέρες πριν; 

Θέλει υπομονή κορίτσια. Και εγώ θέλω να κάνω τεστ. Όμως αν το κάνουμε νωρίς και απογοήτευση με ένα πιθανό αρνητικό παίρνουμε, και σίγουρο δεν είναι το αποτέλεσμα. Και επιπλέον, αν τελικά έρθει και η περίοδος, περνάμε δεύτερη απογοήτευση! Μάριου σου εύχομαι ολόψυχα απλώς να ήταν νωρις για να δείξει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marilloy είπε:

Καλημέρα Τονια μου, όντος κακό πράμα η ανυπομονησία... αν δεν κάνω λάθος την ίδια μέρα πρέπει να περιμένουμε! 

Όχι αγάπη μου. .Εγώ δεν περιμένω. Έχω μια μπέμπα 5.5 μηνών και θηλάζω  οπότε περίοδο δεν έχω δει ακόμα. ..ποιος ξέρει πότε? ?? Δεν βιάζομαι πάντως! ! Έχει ησυχάσει το κεφάλι μου! ! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τονι@ είπε:

Όχι αγάπη μου. .Εγώ δεν περιμένω. Έχω μια μπέμπα 5.5 μηνών και θηλάζω  οπότε περίοδο δεν έχω δει ακόμα. ..ποιος ξέρει πότε? ?? Δεν βιάζομαι πάντως! ! Έχει ησυχάσει το κεφάλι μου! ! 

Ωωωω να σου ζήσει η μπεμπουλιτσα, μάλλον τότε μπερδεύομαι με αλλη κοπέλα γιατί σας διάβαζα στα κλεφτά από τη δουλειά τις προηγούμενες μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilloy είπε:

Ωωωω να σου ζήσει η μπεμπουλιτσα, μάλλον τότε μπερδεύομαι με αλλη κοπέλα γιατί σας διάβαζα στα κλεφτά από τη δουλειά τις προηγούμενες μέρες...

Μάλλον!  Είμαστε και πολλές!  Σε ευχαριστώ πολύ! !♡♡♡


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε! προΠαρασκευη σήμερα! 

Θα συμφωνήσω με την @Τονι@. @Marilloy μου αφού το ίδιο τεστ με δύο μέρες καθυστέρησης είχε βγει άχνη η γραμμή, τι να δείξει δύο μέρες πριν; 

Θέλει υπομονή κορίτσια. Και εγώ θέλω να κάνω τεστ. Όμως αν το κάνουμε νωρίς και απογοήτευση με ένα πιθανό αρνητικό παίρνουμε, και σίγουρο δεν είναι το αποτέλεσμα. Και επιπλέον, αν τελικά έρθει και η περίοδος, περνάμε δεύτερη απογοήτευση! Μάριου σου εύχομαι ολόψυχα απλώς να ήταν νωρις για να δείξει. 

Καλημέρα αλινα μου,  Δεν απογοητεύομαι, κάτι μέσα μου, μου λέει να ελπίζω, απλά είπα μπας και γιατί μια φίλη μου είχε κανει 5 μέρες πριν την περίοδο κ είχε δείξει θετικό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marilloy είπε:

Καλημέρα αλινα μου,  Δεν απογοητεύομαι, κάτι μέσα μου, μου λέει να ελπίζω, απλά είπα μπας και γιατί μια φίλη μου είχε κανει 5 μέρες πριν την περίοδο κ είχε δείξει θετικό

Είναι τόσοι οι αστάθμητοι παράγοντες για να δείξει νωρίς ένα τεστ, που καλό είναι να μην επηρεαζόμαστε. Η φίλη σου που λες έδειξε πέντε μέρες πριν, το πιθανότερο είναι να έκανε νωρίτερα από το συνηθισμένο της ωορρηξία σε εκείνον τον κύκλο και αν δεν είχε μείνει τελικά έγκυος να αδιαθέτουσε επίσης νωρίτερα. Επίσης παίζει μεγάλο ρόλο πότε έγινε η εμφύτευση, κάτι που επίσης δεν μπορούμε να ξέρουμε. Ένα τεστ μπορεί να δείξει θετικό το νωρίτερο δύο μέρες μετά την εμφύτευση. Παράδειγμα: εγώ είμαι τώρα 10η μέρα από την ωορρηξία (σίγουρο με τεστακι). Αν υποθέσουμε ότι έχει γίνει σύλληψη, και αν η εμφύτευση έγινε την 7η μέρα, τότε πολύ πιθανό σήμερα να έβλεπα ένα αχνό θετικό τεστ. Τώρα, αν η εμφύτευση έγινε χτες, ένα τεστ σήμερα θα έδειχνε αρνητικό, γιατί η ορμόνη δεν θα είχε προλάβει να ανέβει σε ανιχνεύσιμα επίπεδα. Για αυτό λέμε πάντα το τεστ όταν έχουμε καθυστέρηση. Και οι γιατροί λένε να κάνουμε τεστ αν έχουμε μια βδομάδα καθυστέρηση. Και αυτό γιατί πολλές φορές νομίζουμε ότι έχουμε καθυστέρηση με βάση το συνηθισμένο μας κύκλο, αλλά μπορεί να μην είναι πραγματική καθυστέρηση. 

Δεν λέω να περιμένουμε μια βδομάδα, προφανώς. Και παραδέχομαι ότι και εμένα με τρώει να κάνω τεστ. Έχω ένα σωρό στο συρτάρι. Θα κρατηθώ όμως γιατί δεν έχει νόημα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εεεεμ σε παρακαλώ..... χιχιχι...

Κάτι για να ασχολούμαστε.....

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα 

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

 

Καλημερα κοριτσια μου...αλλη μια μερα που παω στην δουλεια...σας ευχομαι να εχετε μια υπεροχη μερα...σας φιλω...

Καλημέρα καλη δουλιτσα Φιλακια 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...