Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , alina80 είπε:

Κι εμένα με πονάει λίγες μέρες τώρα η μέση μου - αλλά πάντα με πονάει όταν έχω περίοδο. 

Εμενα με ποναει καλε απο τις αρχες τ μηνα μην σου πω κ πιο νωρις..μαλλον ειναι απονα την κουραση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!! Έφυγα έκτακτος για δουλεια και κολις ηρθα στα μπαμ να.κανω μια μακαρονάδα γιατι εχω πεθανει στην πείνα! @Μάντη και @Dimitr@17 εγω θα αργησω να κανω τεστ αν δεν.με.προλάβει για δευτετα λεω αν.και στο ημερολόγιο σημερα λεει 1μερα καθυστέρηση και εμενα δεν επηρεάζομαι χααχα!! Εσυ δημητρα να.παρεις οπως καπου διαβασα και καλες επαφες ειχες και μια χαρα σε βλεπω εγκυουλα να.εισαι!! @kido μακαρι να ειμαι με τη Δήμητρα και με.οποια αλλη ειναι φοβερο η συμπαράσταση στα παντα χαχαχα! Και αν δεν.ειμαι θα ειμαι με τις υπόλοιπες για αναμονη τον αλλο μηνα!!

Εγω σημερα έφτιαξα το αγαπημένο φαγακι του αντρουλη μου! Σουτζουκάκια φούρνου με πουρε! Γτ έφυγες εκτάκτως απ τη δουλειά ;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!! Έφυγα έκτακτος για δουλεια και κολις ηρθα στα μπαμ να.κανω μια μακαρονάδα γιατι εχω πεθανει στην πείνα! @Μάντη και @Dimitr@17 εγω θα αργησω να κανω τεστ αν δεν.με.προλάβει για δευτετα λεω αν.και στο ημερολόγιο σημερα λεει 1μερα καθυστέρηση και εμενα δεν επηρεάζομαι χααχα!! Εσυ δημητρα να.παρεις οπως καπου διαβασα και καλες επαφες ειχες και μια χαρα σε βλεπω εγκυουλα να.εισαι!! @kido μακαρι να ειμαι με τη Δήμητρα και με.οποια αλλη ειναι φοβερο η συμπαράσταση στα παντα χαχαχα! Και αν δεν.ειμαι θα ειμαι με τις υπόλοιπες για αναμονη τον αλλο μηνα!!

Ελα βρε αννουλα..εγω εσενα περιμενω για να κανω κ εγω το τεστ...μακαρι να ειμαστε πολλες αυτον.τον μηνα κ αν δεν ειμαστε παμε για τον επομενο...ναι απο επαφες μια χαρα τα πηγαμε απο την 5η μεχρι και την 26η οχι και μερα ειπαμε ...χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Εγω σημερα έφτιαξα το αγαπημένο φαγακι του αντρουλη μου! Σουτζουκάκια φούρνου με πουρε! Γτ έφυγες εκτάκτως απ τη δουλειά ;;;

Πωωω τελειο??? Μιαμ μιαμ οχι εκτακτος απο τη δουλεια με πειρανε να παω για δουλειά αχχαχα!! Και εχω μια πεινα αλλο πράγμα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , marillia είπε:

Είναι μπέρδεμα!!!Και γω παίζω με την ωχρινική.Εγώ είμαι 14 και 15 μέρες μετά!!!Για να δούμε!!!Τα πονάκια δεν μου λένε κάτι!!!Εκτός αν είναι φοβερά έντονα!!!

Τα συνηθισμένα μου είναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγω σημερα έφτιαξα το αγαπημένο φαγακι του αντρουλη μου! Σουτζουκάκια φούρνου με πουρε! Γτ έφυγες εκτάκτως απ τη δουλειά ;;;

Εμενα μου ζητησε φακες για σημερα..αυριο λεω να κανω μακαρονια με κιμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ελα βρε αννουλα..εγω εσενα περιμενω για να κανω κ εγω το τεστ...μακαρι να ειμαστε πολλες αυτον.τον μηνα κ αν δεν ειμαστε παμε για τον επομενο...ναι απο επαφες μια χαρα τα πηγαμε απο την 5η μεχρι και την 26η οχι και μερα ειπαμε ...χαχαχ

Χααχα σώθηκες αν περιμενεις απο εμενα εγω και επαφες δεν ειχα αλλα και πολυ φοβαμαι πως αν υπαρχει καθυστέρηση θα ειναι ανωμαλία κυκλου απο τη βιοχημική!! Γι αυτο θα περιμένω εσυ δεν εχεις λογο νομιζω να.περιμενεις!!! Σχολασες??? Τεστ πήρες???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Πωωω τελειο??? Μιαμ μιαμ οχι εκτακτος απο τη δουλεια με πειρανε να παω για δουλειά αχχαχα!! Και εχω μια πεινα αλλο πράγμα!!

Πωπω σουτζουκακια τελειο φαγητο...εγω τα κανω στον φουρνο

Just now, alina80 είπε:

Αμάν κορίτσια...μακαρονάδα η μία, σουτζουκάκια με πουρε η αλλη, κι εγώ μόλις έσβησα τα φασολάκια. Και δεν τα θέλω. Είναι κατεψυγμένα δεν μου αρέσουν! 

Γτ δεν φτιαχνεις αρακα?κ.μενατα κατεψυγμενα φασολακια δν μ αρεσουν,!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Αμάν κορίτσια...μακαρονάδα η μία, σουτζουκάκια με πουρε η αλλη, κι εγώ μόλις έσβησα τα φασολάκια. Και δεν τα θέλω. Είναι κατεψυγμένα δεν μου αρέσουν! 

Χαχαχαχαα όντος τα φασολάκια τα κατεψυγμένα δεν.ειναι τοσο νόστιμα οσο τα φρεσκα!! Καλα μη φανταστεις σκετα με σαλτσουλα τα κανω για γρήγορα απλα βαζω τυρί και τριγυρίζω λαδο και τα καιω!! Οπως στη βόρεια Εύβοια δεν μπορεί περνώντας απο το κλημακι να μην εχεις φαει????????

Καλα γραφω απο το κιν και βγαζει οτι θαλει χαχαχ τσιγαριζω με λαδι!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Χααχα σώθηκες αν περιμενεις απο εμενα εγω και επαφες δεν ειχα αλλα και πολυ φοβαμαι πως αν υπαρχει καθυστέρηση θα ειναι ανωμαλία κυκλου απο τη βιοχημική!! Γι αυτο θα περιμένω εσυ δεν εχεις λογο νομιζω να.περιμενεις!!! Σχολασες??? Τεστ πήρες???

Ουου εχω σχολασει απο νωρις...οχι αυριο θα παρω οταν σχολασω αν δεν εχω αδιαθετησει..τωρα εχω ξεκινησει ενα παζλ που κατα συμπτωση οταν ημουν εγκυος παλι εκανα παζλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ουου εχω σχολασει απο νωρις...οχι αυριο θα παρω οταν σχολασω αν δεν εχω αδιαθετησει..τωρα εχω ξεκινησει ενα παζλ που κατα συμπτωση οταν ημουν εγκυος παλι εκανα παζλ

Αχαχαα σημαδιακό!! Ααα μαλλον.δεν διάβασα αωστα νόμιζα σημερα μολις σχολουσες!!! Όποτε περιμένουμε την αυριανή μερα με ανυπομονησία!!!

Link to comment
Share on other sites

(Μαλλον εδω επρεπε να δημοσιευσω κι οχι στο μανουλες του σεπτεμβρη 2018)

 

Καλησπερα κοριτσια.

Θελω τη βοήθεια σας.

Ειχα τελευταια περιοδο 28/12/17 γονιμες απο 5/1 εως 11/1 οπου υπηρξανε επαφες.

Στις 9/1 ειδα βλεννη με αιμα στο εσωρουχο και μονο τοτε οχι μετεπειτα.

Εχω λιγες μερες με πονακια και βαρος χαμηλα στην κοιλια τσιμπηματα και κραμπες.πρισμενο στηθος,μονιμα 37+ θερμοκρασια και στον κολπο 38.

Περιμενω περιοδο σε 6 μερες απο σημερα.

Πιστευετε οτι ενα τεστ εγκυμοσυνης θα εδειχνε αν ειμαι εγκυος?πιστευετε οτι ειμαι?υπαρχει καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης να κοιταξω αν το χω?

Ευχαριστω.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

(Μαλλον εδω επρεπε να δημοσιευσω κι οχι στο μανουλες του σεπτεμβρη 2018)

 

Καλησπερα κοριτσια.

Θελω τη βοήθεια σας.

Ειχα τελευταια περιοδο 28/12/17 γονιμες απο 5/1 εως 11/1 οπου υπηρξανε επαφες.

Στις 9/1 ειδα βλεννη με αιμα στο εσωρουχο και μονο τοτε οχι μετεπειτα.

Εχω λιγες μερες με πονακια και βαρος χαμηλα στην κοιλια τσιμπηματα και κραμπες.πρισμενο στηθος,μονιμα 37+ θερμοκρασια και στον κολπο 38.

Περιμενω περιοδο σε 6 μερες απο σημερα.

Πιστευετε οτι ενα τεστ εγκυμοσυνης θα εδειχνε αν ειμαι εγκυος?πιστευετε οτι ειμαι?υπαρχει καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης να κοιταξω αν το χω?

Ευχαριστω.

 

  •  

Κοριτσι καλος ήρθες και καλη επιτυχία στις προσπάθειες σου καλο το αιμα εκεινες τις μερες!! Αλλα τεστ απο τοσο νορις οχι δεν θα σου διξει! Καλο ειναι να.περιμένεις μεχρι τη μερα που ειναι να.αδιαθερησεις!!! Μπορει και.να.εισαι απο τη στιγμη που ειχες επαφες στις γονιμες!! Οσο για τα συμπτώματα ειναι πολυ κοινά με τις περιόδου τα συμπτώματα ειναι μπερδεμα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Πωπω σουτζουκακια τελειο φαγητο...εγω τα κανω στον φουρνο

Γτ δεν φτιαχνεις αρακα?κ.μενατα κατεψυγμενα φασολακια δν μ αρεσουν,!!!

Ε πόσο αρακά πια...τα είχα και στην κατάψυξη...άσε θα τα μοιράσω. Θα πάω στη μάνα μου, στη γιαγιά μου...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...