Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Χαχαχα το εύχομαι να είναι αυτή η τυχερή επαφή και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα! Ποτέ δεν ξέρεις, εξάλλου θαύμα είναι και τα θαύματα γίνονται εκεί που δεν τα περιμένουμε, όταν υπάρχουν λίγες πιθανότητες... άντε να ακούσουμε κι άλλα όμορφα νέα!!!

 

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Χαχαχα το εύχομαι να είναι αυτή η τυχερή επαφή και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα! Ποτέ δεν ξέρεις, εξάλλου θαύμα είναι και τα θαύματα γίνονται εκεί που δεν τα περιμένουμε, όταν υπάρχουν λίγες πιθανότητες... άντε να ακούσουμε κι άλλα όμορφα νέα!!!

 Σε ευχαριστώ πολύ!!!Όλα έρχονται όταν είναι η στιγμή τους πιστεύω για αυτό και όπως λες πολλές φορές που δεν το περιμενουμε έρχεται το θαύμα..Να είσαι καλα και οποτε μπορεις να μας λες τα νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Καλά εγώ είμαι 72 με ύψος 1.65... βέβαια όπως καταλαβαίνεις είμαι πολύ παχουλή αλλά ευτυχώς δε φαίνεται κ τόσο γτ έχω παντού κιλά. Είχα φτάσει 76, έχασα 5 πήρα ξανά το 1 κ πάει λέγοντας. Δυσκολεύομαι παρά πολύ με τη διατροφή κ λόγω χρόνου κάποιες φορές δε τηρώ αυτά που πρέπει να κάνω... κ ο θυρεοειδής δεν βοηθά καθόλου αναπνέω κ παίρνω κιλά.

Αύριο ξεκινάω κ γυμναστήριο!!! Ελπίζω να τα καταφέρω... εγώ αυτό το μήνα βάση ωορρηξιας θα κάνω κύκλο 32 μέρες νομίζω.παιρνω τώρα το χαπάκι 2 βδομάδες ελπίζω στον άλλο κύκλο που θα παίρνω τη κανονική δόση να βελτιωθεί.. ήδη άρχισε κ με πονάει το στήθος σήμερα όποτε σε καμία βδομάδα περιμένω περίοδο δυστυχώς. 

Πιστεύω πως και το χάπι αλλά και το γυμναστήριο θα σε βοηθήσουν πολύ να χάσεις λίγα κιλακια.

Κι εγώ σκεφτόμουν να ξεκινήσω πάλι αύριο γυμναστήριο αλλά είμαι στις γόνιμες τώρα και το σκέφτομαι...

Μακάρι το στήθος να σε πονάει από άλλο λόγο και να μην αδιαθετησεις! Αλλά και αν αδιαθετησεις σίγουρα ο επόμενος κύκλος θα είναι καλύτερος λόγο χαπιού! Θα δείς θα σε βοηθήσουν πολύ!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vila είπε:

Πιστεύω πως και το χάπι αλλά και το γυμναστήριο θα σε βοηθήσουν πολύ να χάσεις λίγα κιλακια.

Κι εγώ σκεφτόμουν να ξεκινήσω πάλι αύριο γυμναστήριο αλλά είμαι στις γόνιμες τώρα και το σκέφτομαι...

Μακάρι το στήθος να σε πονάει από άλλο λόγο και να μην αδιαθετησεις! Αλλά και αν αδιαθετησεις σίγουρα ο επόμενος κύκλος θα είναι καλύτερος λόγο χαπιού! Θα δείς θα σε βοηθήσουν πολύ!

Εγώ έχω περάσει τις γόνιμες, αλλά σκέφτομαι πως δε μπορώ να βάλω τη ζωή μου σε παύση με τη σκέψη μήπως κ είναι αυτός ο μήνας μας. Θα πηγαίνω κανονικά, έτσι κ αλλιώς δε μπορώ να κάνω κάτι φουλ έντονο όπως ζουμπα η αερόμπικ γιατί λόγω θυρεοειδούς κάνω ταχύ αρρυθμίες, όποτε αν μείνω έγκυος απλά θα σταματήσω η θα κάνω yoga για εγκύους που έχει το γυμναστήριο που γράφτηκα. Δε μπορώ να βλέπω άλλο τον εαυτό μου με τόσα κιλά, να κάνω δίαιτα κ να μη χάνω.... έχει πέσει αρκετά η αυτοπεποίθηση μου λόγω κιλών. 

Νομιζω παντως πως δε τα καταφέραμε ούτε αυτόν το μήνα, τα συμπτώματα μου είναι τα ίδια με κάθε άλλη φορά. Προσπαθούμε στοχευμένα 7-8 μήνες, κ η αλήθεια είναι ποντάρω πολύ στο glucophage κ τα ινοφερτ. Μόνα τους τα ινοφερτ μου αύξησαν την ωχρινικη φάση από 12 σε 14 μέρες, χάρηκα πολύ για αυτό. 

Σου κάνουν φουσκώματα εσένα τα Gluco? Σε πήρα μονότερμα συγνώμη χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Καλά εγώ είμαι 72 με ύψος 1.65... βέβαια όπως καταλαβαίνεις είμαι πολύ παχουλή αλλά ευτυχώς δε φαίνεται κ τόσο γτ έχω παντού κιλά. Είχα φτάσει 76, έχασα 5 πήρα ξανά το 1 κ πάει λέγοντας. Δυσκολεύομαι παρά πολύ με τη διατροφή κ λόγω χρόνου κάποιες φορές δε τηρώ αυτά που πρέπει να κάνω... κ ο θυρεοειδής δεν βοηθά καθόλου αναπνέω κ παίρνω κιλά.

Αύριο ξεκινάω κ γυμναστήριο!!! Ελπίζω να τα καταφέρω... εγώ αυτό το μήνα βάση ωορρηξιας θα κάνω κύκλο 32 μέρες νομίζω.παιρνω τώρα το χαπάκι 2 βδομάδες ελπίζω στον άλλο κύκλο που θα παίρνω τη κανονική δόση να βελτιωθεί.. ήδη άρχισε κ με πονάει το στήθος σήμερα όποτε σε καμία βδομάδα περιμένω περίοδο δυστυχώς. 

Μην το λες αυτο...εμενα το στηθος μου ξεκινησε να πρηζεται 2μερες μετα την ωορηξια κ ημουν εγκυος...και αυτο τον μηνα ξεκινησσ νωρις...ν δουμε πως θα παει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μην το λες αυτο...εμενα το στηθος μου ξεκινησε να πρηζεται 2μερες μετα την ωορηξια κ ημουν εγκυος...και αυτο τον μηνα ξεκινησσ νωρις...ν δουμε πως θα παει...

Εμένα πρέπει να είναι 6 7 μέρες μετά νομίζω σε καμία βδομάδα θα αδιαθέτησω αρα σίγουρα είναι της περιόδου.... καλά δεν είναι κ τέρμα πρησμένο αλλά είναι ευαίσθητο κ το νιώθω βαρυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , noni90 είπε:

Εμένα πρέπει να είναι 6 7 μέρες μετά νομίζω σε καμία βδομάδα θα αδιαθέτησω αρα σίγουρα είναι της περιόδου.... καλά δεν είναι κ τέρμα πρησμένο αλλά είναι ευαίσθητο κ το νιώθω βαρυ

Εμενα ποναει αρκετα εχω κ πρηξιμο πολυ στην κοιλια κ πολλα ασπρα πηχτα υγρα...σκεφτομαι θετικα για αυτον τον μηνα...την αλλη κυριακη περιμενω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εμενα ποναει αρκετα εχω κ πρηξιμο πολυ στην κοιλια κ πολλα ασπρα πηχτα υγρα...σκεφτομαι θετικα για αυτον τον μηνα...την αλλη κυριακη περιμενω

Νομίζω πως είσαι μια κοπέλα με πολύ θετική ενέργεια κ δεν απογοητεύεσαι κ το θαυμάζω αυτό σε σένα..... κάθε φορά περιμένεις με αισιοδοξία, εγώ μερικές φορές πέφτω. Εντάξει τώρα είμαι χαρούμενη με το γυμναστήριο, αλλά συνήθως είμαι σε φάση πάλι δε μας έκατσε άντε να έρθει η περίοδος να ξεμπερδεύουμε να ξανά προσπαθήσουμε!!!!

ασπρα υγρά κ πρήξιμο έχω κ εγώ αλλά είναι για μένα σύμπτωμα περιόδου κ glucophage...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , noni90 είπε:

Νομίζω πως είσαι μια κοπέλα με πολύ θετική ενέργεια κ δεν απογοητεύεσαι κ το θαυμάζω αυτό σε σένα..... κάθε φορά περιμένεις με αισιοδοξία, εγώ μερικές φορές πέφτω. Εντάξει τώρα είμαι χαρούμενη με το γυμναστήριο, αλλά συνήθως είμαι σε φάση πάλι δε μας έκατσε άντε να έρθει η περίοδος να ξεμπερδεύουμε να ξανά προσπαθήσουμε!!!!

ασπρα υγρά κ πρήξιμο έχω κ εγώ αλλά είναι για μένα σύμπτωμα περιόδου κ glucophage...

@noni90 καλησπερα.. Είναι πολύ ομορφο που θέλεις να σκεφτείς τον εαυτό σου και να κανεις το καλύτερο ή ότι μπορείς είτε έχεις κάποιο θέμα είτε δεν είχες..Η ζωή δεν σταματάει στην σκέψη όπως είπες.Οσον αφορά το ότι πέφτεις καμία φορά για εμενα είναι πιο σημαντικό το ότι σηκώνεσαι..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

@noni90 καλησπερα.. Είναι πολύ ομορφο που θέλεις να σκεφτείς τον εαυτό σου και να κανεις το καλύτερο ή ότι μπορείς είτε έχεις κάποιο θέμα είτε δεν είχες..Η ζωή δεν σταματάει στην σκέψη όπως είπες.Οσον αφορά το ότι πέφτεις καμία φορά για εμενα είναι πιο σημαντικό το ότι σηκώνεσαι..

Σ ευχαριστώ παρά πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Εύχομαι όλες μας να έχουμε καλά νέα σύντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Σ ευχαριστώ παρά πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Εύχομαι όλες μας να έχουμε καλά νέα σύντομα!!!

 

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Σ ευχαριστώ παρά πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Εύχομαι όλες μας να έχουμε καλά νέα σύντομα!!!

Να είσαι καλα!! Και εγω το εύχομαι για όλες μας και θα τα έχουμε!!! 

@Dimitr@17 πολύ θετικά τα βλέπω τα πράγματα! Γενικά πέρα των συμπτωμάτων αν εσυ νιώθεις διαφορετικά είναι το καλύτερο σημάδι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, noni90 είπε:

Νομίζω πως είσαι μια κοπέλα με πολύ θετική ενέργεια κ δεν απογοητεύεσαι κ το θαυμάζω αυτό σε σένα..... κάθε φορά περιμένεις με αισιοδοξία, εγώ μερικές φορές πέφτω. Εντάξει τώρα είμαι χαρούμενη με το γυμναστήριο, αλλά συνήθως είμαι σε φάση πάλι δε μας έκατσε άντε να έρθει η περίοδος να ξεμπερδεύουμε να ξανά προσπαθήσουμε!!!!

ασπρα υγρά κ πρήξιμο έχω κ εγώ αλλά είναι για μένα σύμπτωμα περιόδου κ glucophage...

Ναι δεν απογοητευομαι καθε φορα που αδιαθετω...λεω παμε τον επομενο μηνα...γενικα ειμαι πολυ αισιοδοξη κ παντα με το χαμογελο για αυτο και οταν εχω κατι και δεν ειμαι συναισθηματικα καλα φαινεται αμεσως δεν μπορω να κρυφτω...

πρίν από 26 λεπτά , Beboula25 είπε:

 

Να είσαι καλα!! Και εγω το εύχομαι για όλες μας και θα τα έχουμε!!! 

@Dimitr@17 πολύ θετικά τα βλέπω τα πράγματα! Γενικά πέρα των συμπτωμάτων αν εσυ νιώθεις διαφορετικά είναι το καλύτερο σημάδι..

Νιωθω οτι πειναω συνεχεια κ.οταν τρωω ειναι σαν να μην εφαγα...παει θα γινω σαν μπαλα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι δεν απογοητευομαι καθε φορα που αδιαθετω...λεω παμε τον επομενο μηνα...γενικα ειμαι πολυ αισιοδοξη κ παντα με το χαμογελο για αυτο και οταν εχω κατι και δεν ειμαι συναισθηματικα καλα φαινεται αμεσως δεν μπορω να κρυφτω...

Νιωθω οτι πειναω συνεχεια κ.οταν τρωω ειναι σαν να μην εφαγα...παει θα γινω σαν μπαλα...

Φάε τώρα που μπορείς γιατί μετά αν έρθουν οι ναυτίες θα τα ξεχάσεις χαχαχα..Δεν ξέρω γιατί από την αρχή στο είχα πει χωρίς να θέλω να επηρεάσω πως μου φαίνεται ότι είναι ο μηνας σου..Θα δούμε σε λιγες μέρες το εύχομαι!!! Πάντως γενικοτερα συγχαρητήρια για την στάση σου..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Ναι και δεν ειχε αυξηθει.το ιδρωμα στα χερια με προβληματιζει και η βερα που με σφιγγει.

Κι εμένα για κατακράτηση μου κάνει.Πινεις νερό; Ρώτα και το γιατρό τώρα που θα πας!

Κορίτσια, αύριο το απόγευμα η αυχενική... άγχος...

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Φάε τώρα που μπορείς γιατί μετά αν έρθουν οι ναυτίες θα τα ξεχάσεις χαχαχα..Δεν ξέρω γιατί από την αρχή στο είχα πει χωρίς να θέλω να επηρεάσω πως μου φαίνεται ότι είναι ο μηνας σου..Θα δούμε σε λιγες μέρες το εύχομαι!!! Πάντως γενικοτερα συγχαρητήρια για την στάση σου..

Μακαρι @Beboula25 μου να ερθει η σειρα μου μα σας πω τα ευχαριστα...λιγο εμεινε...μια βδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Κι εμένα για κατακράτηση μου κάνει.Πινεις νερό; Ρώτα και το γιατρό τώρα που θα πας!

Κορίτσια, αύριο το απόγευμα η αυχενική... άγχος...

Κορίτσι μου Καλησπερα..όλα καλα θα είναι υπέροχα μόνο αυτό να σκέφτεσαι! Το πιο ομορφο ραντεβού σου θα είναι μέσα από την καρδιά μου στο εύχομαι!!! Μπορεί να δεις και φύλλο!!

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μακαρι @Beboula25 μου να ερθει η σειρα μου μα σας πω τα ευχαριστα...λιγο εμεινε...μια βδομαδα...

Ναι μακάρι κορίτσι μου να ζήσεις την μητρότητα και όλες μας είναι ότι πιο ιερό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...