Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

47 minutes ago, Beboula25 said:

Αχ κοριτσάκι μου μην πεφτεις ομως δεν τελείωσε τίποτα έρχεται ο επόμενος μήνας.. 

Όχι εντάξει καλά είμαι αυτή τη φορά γιατί κάναμε ότι μπορούσαμε.. τι να πω προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.. σ ευχαριστώ πολύ πάντως .. :) είναι σημαντικό το ότι καταλαβαίνει η μία την άλλη σ αυτή τη μικρή μας παρέα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Πολυουρια και πολυδιψια και ιδρωμενες παλαμες ςιναι συμπτωματα διαβητη... Γενικα εχεις αυξημενο σακχαρο? Καλο θα ηταν να μιλαγες με το γιατρό σου αυριο μην τυχόν και θελει να κανεις εξετασεις... Εχεις βαλει βάρος γενικα? 

 

Ζακχαρο 89 με ανωτατο οριο το 115 πριν μια δυο βδομαδες.Δεν εχω βαλει βαρος εχω χασει κατι γραμμαρια.δεν τρωω γλυκα..δεν ετρωγα ποτε.αλλα ειμαι υπερβαρη,ημουν παντα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα.εχω αισθημα παραξενο.πινω πολυ νερο και ουρηση συχνη,κατ επεκταση.Με σφιγγει η βερα νιωθω πρισμενα τα ακρα και μου ιδρωνουν οι παλαμες.

Μμ δεν ξέρω, νομίζω είναι φυσιολογικό να υπάρχει ένα πρήξιμο και μια συχνοουρία. Είχες κάνει εξετάσεις για σάκχαρο στην αρχή την εγκυμοσύνης?μαζί με όλα τα υπόλοιπα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

Μμ δεν ξέρω, νομίζω είναι φυσιολογικό να υπάρχει ένα πρήξιμο και μια συχνοουρία. Είχες κάνει εξετάσεις για σάκχαρο στην αρχή την εγκυμοσύνης?μαζί με όλα τα υπόλοιπα?

Ναι και δεν ειχε αυξηθει.το ιδρωμα στα χερια με προβληματιζει και η βερα που με σφιγγει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , zina7777 είπε:

Ζακχαρο 89 με ανωτατο οριο το 115 πριν μια δυο βδομαδες.Δεν εχω βαλει βαρος εχω χασει κατι γραμμαρια.δεν τρωω γλυκα..δεν ετρωγα ποτε.αλλα ειμαι υπερβαρη,ημουν παντα.

Νομιζω νορμαλ εισαι... Αλλα καλου κακου μιλα με το γιατρο σου... Μηπως διαβασες καπου για διαβητη κυησης και αγχωθηκες και βλέπεις παντου συμπτωματα?? Πολυς κόσμος το παθαίνει 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Ναι και δεν ειχε αυξηθει.το ιδρωμα στα χερια με προβληματιζει και η βερα που με σφιγγει.

Ορμονικο θα είναι, μην σε ανησυχεί.να το πεις κ στον γιατρό σου στο επόμενο ραντεβού.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efouko είπε:

Όχι εντάξει καλά είμαι αυτή τη φορά γιατί κάναμε ότι μπορούσαμε.. τι να πω προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.. σ ευχαριστώ πολύ πάντως .. :) είναι σημαντικό το ότι καταλαβαίνει η μία την άλλη σ αυτή τη μικρή μας παρέα

Να είσαι καλα κορίτσι μου,όπως το είπες είναι καταλαβαίνουμε η μια την άλλη όλες για το ίδιο προσπαθούμε..Χαιρομαι που είσαι αισιόδοξη να συνεχίσεις και με το καλό όλα θα έρθουν όπως τα επιθυμεις..

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Ορμονικο θα είναι, μην σε ανησυχεί.να το πεις κ στον γιατρό σου στο επόμενο ραντεβού.

Ασία μου τι κανεις πως είσαι;; Τι έχεις δει μέχρι τώρα; 

@zina7777 φυσιολογικό θα είναι ισως καμία κατακράτηση.Αν ανησυχείς μιλα με τον γιατρό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 minutes ago, zina7777 said:

Ναι και δεν ειχε αυξηθει.το ιδρωμα στα χερια με προβληματιζει και η βερα που με σφιγγει.

Ζίνα μου και μένα νορμάλ μου φαίνεται. Το πρήξιμο ισως είναι απ' τη κατακράτηση υγρών που προκαλεί η εγκυμοσύνη.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Να είσαι καλα κορίτσι μου,όπως το είπες είναι καταλαβαίνουμε η μια την άλλη όλες για το ίδιο προσπαθούμε..Χαιρομαι που είσαι αισιόδοξη να συνεχίσεις και με το καλό όλα θα έρθουν όπως τα επιθυμεις..

Ασία μου τι κανεις πως είσαι;; Τι έχεις δει μέχρι τώρα; 

@zina7777 φυσιολογικό θα είναι ισως καμία κατακράτηση.Αν ανησυχείς μιλα με τον γιατρό 

Καλησπέρα!!είμαι μια χαρά. Ευτυχώς από συμπτώματα δεν έχω πολλά να με ταλαιπωρούν, μόνο ανακατωσούρες κυρίως τα πρωινά και τα βράδια και έντονη πείνα. Επίσης κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα!!Δεν έχω καθόλου ενέργεια! Έκανα δύο φορές υπέρηχο και αυτή την εβδομάδα θα ξαναπάω.από τον πρώτο είδαμε σάκο και μωράκι και ακούσαμε καρδούλα!Την επόμενη φορά θα κάνουμε πάλι υπέρηχο για να δούμε πως μεγαλώνει και θα κάνω και τις εξετάσεις αίματος που πρέπει.Όλα καλά πηγαίνουν προς το παρόν και όσο περνάει ο καιρός μου φεύγει κι ένα άγχος μιας κ όσο προχωράει τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Εσύ πως είσαι? Σε τι φάση? Αναμονή καθυστέρησης?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ασία είπε:

Καλησπέρα!!είμαι μια χαρά. Ευτυχώς από συμπτώματα δεν έχω πολλά να με ταλαιπωρούν, μόνο ανακατωσούρες κυρίως τα πρωινά και τα βράδια και έντονη πείνα. Επίσης κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα!!Δεν έχω καθόλου ενέργεια! Έκανα δύο φορές υπέρηχο και αυτή την εβδομάδα θα ξαναπάω.από τον πρώτο είδαμε σάκο και μωράκι και ακούσαμε καρδούλα!Την επόμενη φορά θα κάνουμε πάλι υπέρηχο για να δούμε πως μεγαλώνει και θα κάνω και τις εξετάσεις αίματος που πρέπει.Όλα καλά πηγαίνουν προς το παρόν και όσο περνάει ο καιρός μου φεύγει κι ένα άγχος μιας κ όσο προχωράει τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Εσύ πως είσαι? Σε τι φάση? Αναμονή καθυστέρησης?

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό όλα!! Ευτυχώς που δεν έχεις όλη την ημέρα και τρως και κάτι.Την ενέργεια σου την τραβάει το μωράκι σου!!:)

Καλα είμαι και εγω..Είμαι 22η μέρα του κυκλου και περιμένω περιοδο το πολύ σε 5 ημερες.Δεν πρόλαβαμε να ξεκινήσουμε γιατί είχαμε τρεξιματακι με ένα θέμα.Και έτσι απλά φαντασιωνομαι πως με επαφη που είχα πριν την ωορρηξια που την είδαμε σε υπέρηχο πως μπορεί να έχω κανει κάτι έτσι για ενα σασπενς χαχαχ   

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Vila είπε:

Από τον πρώτο μήνα κιόλας βελτιώθηκε πολύ!! Από 35 που ήταν πήγε στίς 29 μέρες! Τώρα περιμένω να δω σε αυτόν τον κύκλο πως θα τα πάω.

Από κιλά εσύ πώς είσαι? Εγώ 72 κιλά με 1,74 ύψος. Είπες ότι έχασες 5 κιλά έτσι? Προσπαθώ κι εγώ σαν πρώτο στόχο να κατέβω στά 68- 70 που ήμουν και παλαιότερα. Έχασα 2 κιλά από τότε που πήρα το χάπι γιατί προσέχω κιόλας τη ζάχαρη.

Καλά εγώ είμαι 72 με ύψος 1.65... βέβαια όπως καταλαβαίνεις είμαι πολύ παχουλή αλλά ευτυχώς δε φαίνεται κ τόσο γτ έχω παντού κιλά. Είχα φτάσει 76, έχασα 5 πήρα ξανά το 1 κ πάει λέγοντας. Δυσκολεύομαι παρά πολύ με τη διατροφή κ λόγω χρόνου κάποιες φορές δε τηρώ αυτά που πρέπει να κάνω... κ ο θυρεοειδής δεν βοηθά καθόλου αναπνέω κ παίρνω κιλά.

Αύριο ξεκινάω κ γυμναστήριο!!! Ελπίζω να τα καταφέρω... εγώ αυτό το μήνα βάση ωορρηξιας θα κάνω κύκλο 32 μέρες νομίζω.παιρνω τώρα το χαπάκι 2 βδομάδες ελπίζω στον άλλο κύκλο που θα παίρνω τη κανονική δόση να βελτιωθεί.. ήδη άρχισε κ με πονάει το στήθος σήμερα όποτε σε καμία βδομάδα περιμένω περίοδο δυστυχώς. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό όλα!! Ευτυχώς που δεν έχεις όλη την ημέρα και τρως και κάτι.Την ενέργεια σου την τραβάει το μωράκι σου!!:)

Καλα είμαι και εγω..Είμαι 22η μέρα του κυκλου και περιμένω περιοδο το πολύ σε 5 ημερες.Δεν πρόλαβαμε να ξεκινήσουμε γιατί είχαμε τρεξιματακι με ένα θέμα.Και έτσι απλά φαντασιωνομαι πως με επαφη που είχα πριν την ωορρηξια που την είδαμε σε υπέρηχο πως μπορεί να έχω κανει κάτι έτσι για ενα σασπενς χαχαχ   

Χαχαχα το εύχομαι να είναι αυτή η τυχερή επαφή και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα! Ποτέ δεν ξέρεις, εξάλλου θαύμα είναι και τα θαύματα γίνονται εκεί που δεν τα περιμένουμε, όταν υπάρχουν λίγες πιθανότητες... άντε να ακούσουμε κι άλλα όμορφα νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...