Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

2 hours ago, Dimitr@17 said:

Μακαρι @Beboula25 μου να ερθει η σειρα μου μα σας πω τα ευχαριστα...λιγο εμεινε...μια βδομαδα...

Άιντε κορίτσι μου μακάρι !!! Εμάς δε μας έκατσε .. Ρε κορίτσια πιστευετε ότι παίζει ρόλο το αγχος στη σύλληψη; Γιατί ψάχνω λόγους να δικαιολογήσω τι συμβαίνει αλλά δε τα καταφέρνω ιδιαίτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, Efouko είπε:

Άιντε κορίτσι μου μακάρι !!! Εμάς δε μας έκατσε .. Ρε κορίτσια πιστευετε ότι παίζει ρόλο το αγχος στη σύλληψη; Γιατί ψάχνω λόγους να δικαιολογήσω τι συμβαίνει αλλά δε τα καταφέρνω ιδιαίτερα..

 Αν σκεφτείς πως το άγχος και το στρες επηρεάζει ορμόνες που είναι υπεύθυνες για καποιες λειτουργίες τότε παίζει ναι.Εφουκο κάνε αυτή την χάρη στον εαυτό σου μην ψάχνεις να βρεις λογους θα σε αγχώσει πιο πολύ.Αν το εχεις ψάξει και είναι όλα εντάξει τότε το μόνο που μένει είναι να χαλαρωσεις και επαφές πολλές..Θα έρθει το μωράκι..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Εγώ έχω περάσει τις γόνιμες, αλλά σκέφτομαι πως δε μπορώ να βάλω τη ζωή μου σε παύση με τη σκέψη μήπως κ είναι αυτός ο μήνας μας. Θα πηγαίνω κανονικά, έτσι κ αλλιώς δε μπορώ να κάνω κάτι φουλ έντονο όπως ζουμπα η αερόμπικ γιατί λόγω θυρεοειδούς κάνω ταχύ αρρυθμίες, όποτε αν μείνω έγκυος απλά θα σταματήσω η θα κάνω yoga για εγκύους που έχει το γυμναστήριο που γράφτηκα. Δε μπορώ να βλέπω άλλο τον εαυτό μου με τόσα κιλά, να κάνω δίαιτα κ να μη χάνω.... έχει πέσει αρκετά η αυτοπεποίθηση μου λόγω κιλών. 

Νομιζω παντως πως δε τα καταφέραμε ούτε αυτόν το μήνα, τα συμπτώματα μου είναι τα ίδια με κάθε άλλη φορά. Προσπαθούμε στοχευμένα 7-8 μήνες, κ η αλήθεια είναι ποντάρω πολύ στο glucophage κ τα ινοφερτ. Μόνα τους τα ινοφερτ μου αύξησαν την ωχρινικη φάση από 12 σε 14 μέρες, χάρηκα πολύ για αυτό. 

Σου κάνουν φουσκώματα εσένα τα Gluco? Σε πήρα μονότερμα συγνώμη χιχιχιχι

Πολύ καλά θα κάνεις κορίτσι μου και θα ξεκινήσεις γυμναστικουλα γιατί εκτός από τη διαφορά που θα δείς στο σώμα σου θα σε βοηθήσει πολύ και στην ψυχολογία σου! 

Εγώ στους 16 μήνες προσπάθειας έχω ξεκινήσει 4 φορές γυμναστήριο και το έχω παρατηρήσει γιατί υπήρξαν στιγμές που ήμουν τόσο πεσμένη ψυχολογικά που δεν είχα καθόλου διάθεση να πάω. Αύριο είπα θα πάω και θα ξεκινήσω και πάλι με κάτι χαλαρό και βλέπουμε! 

Τα γκλουκοφαζ μου φέρνουν κάποιες φορές ναυτία και άλλες φούσκωμα.  Νομίζω πως έχει να κάνει με το τι έχω φάει. Είχα δύο μέρες την προηγούμενη εβδομάδα που ένιωθα πολύ έντονο ανακάτεμα στο στομάχι. Ο άντρας μου μου έλεγε αν δεν ήξερα ότι είσαι αδιαθετη θα έλεγα ότι σίγουρα είσαι έγκυος! Κάνουμε πρόβα του λέω με τα χάπια αυτά, ετοιμάσου! Χαχαχα


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Efouko είπε:

Άιντε κορίτσι μου μακάρι !!! Εμάς δε μας έκατσε .. Ρε κορίτσια πιστευετε ότι παίζει ρόλο το αγχος στη σύλληψη; Γιατί ψάχνω λόγους να δικαιολογήσω τι συμβαίνει αλλά δε τα καταφέρνω ιδιαίτερα..

Μπορεί και να παίζει ρόλο το άγχος. Στην δική μου περίπτωση που είχαμε δύο χρόνια ελεύθερες επαφές αλλά όχι συστηματικές προσπάθειες και όχι κάθε μήνα ωορρηξία,με το που ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας και είδα πως κάνω κανονικά ωορρηξία (Γιατί φοβόμουν πως μπορεί να μην κάνω και ποτέ η να κάνω κακης ποιότητας), Μόλις είδα λοιπόν πως κάνω κανονικότατα από τον πρώτο μήνα κε τα τεστ μάλλον μου έφυγε ένα άγχος και τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος. Βέβαια μπορεί να ήταν τυχαία η περίοδος και απλά τότε να ήταν να έρθει αλλά ίσως σχετίζεται και με άγχος.εμένα δηλαδή τα τεστ ωορρηξίας με βοήθησαν γιατί έμαθα με σιγουριά ότι γίνεται η ωορρηξία. Τον μήνα που έμεινα έγκυος δεν είχα κάνει τεστ όμως, έκανα τεστ στο τέλος του κύκλου εκείνου Αφού είχε γίνει ήδη η ωορρηξία και η σύλληψη και βγήκε θετικό, Εγώ νόμιζα πως βγήκε θετικό Επειδή θα γινόταν η ωορρηξία αλλά αυτό ήταν θετικό Επειδή ήμουν ήδη έγκυος. Αυτά τα κατάλαβα μετά που έκανα τον υπέρηχο κ υπολογίσαμε την ηλικία κύησης.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 @Efouko @anemoni1989 @ntemiiiiii @Ασία ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο για υπερηχο.Θα ρωτησω και για τη συμβουλη του πανω στο θεμα.

Καλημερα σε ολες τις φιλες.Καλη εβδομαδα με αισιοδοξια και χαμογελο.Πόσο ασχημο να βγαινεις για κρασι με παρεα που χει διαθεση,και να πινεις νεροοο φιλε.Γνωριζετε αν εστω κι ενα ποτηρακι κρασι απαγορευετε καθ ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?πως θα φαω τ αρνι παιδια????

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

@Beboula25 @Efouko @anemoni1989 @ntemiiiiii @Ασία ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο για υπερηχο.Θα ρωτησω και για τη συμβουλη του πανω στο θεμα.

Καλημερα σε ολες τις φιλες.Καλη εβδομαδα με αισιοδοξια και χαμογελο.Πόσο ασχημο να βγαινεις για κρασι με παρεα που χει διαθεση,και να πινεις νεροοο φιλε.Γνωριζετε αν εστω κι ενα ποτηρακι κρασι απαγορευετε καθ ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?πως θα φαω τ αρνι παιδια????

 

Καλημερα!!!!! Οι γιατροι συνηθως λενε να πινεις μπυρα η ενα ποτηρακι κρασι...Κανονικα το αλκοολ απαγορευεται αλλα ρωτα και τον γιατρο σου μηπως σου επιτρεψει εστω ενα ποτηρι...Εγω σε καταλαβαινω..χαχαχα...το κρασακι ειναι τοοοσο ωραιο! Αλλα χαλαλι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , zina7777 είπε:

@Beboula25 @Efouko @anemoni1989 @ntemiiiiii @Ασία ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο για υπερηχο.Θα ρωτησω και για τη συμβουλη του πανω στο θεμα.

Καλημερα σε ολες τις φιλες.Καλη εβδομαδα με αισιοδοξια και χαμογελο.Πόσο ασχημο να βγαινεις για κρασι με παρεα που χει διαθεση,και να πινεις νεροοο φιλε.Γνωριζετε αν εστω κι ενα ποτηρακι κρασι απαγορευετε καθ ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?πως θα φαω τ αρνι παιδια????

 

Εμενα κρασι δεν μου απαγορευσε!!! Μ πε μπορω να πιω αμα βγω με φιλους αν θελω,  με μετρο (και φαντασου ειναι παααααρα πολυ αυστηρος γενικα)! Ρωτησε τον σημερα!! 

Αυχενικη εχεις?? Καλα αποτελέσματα!! Ενημερωσε μας!! 

@ntemiiiiii καλα αποτελέσματα επισης σημερα! Αναμένουμε νεα!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Μπορεί και να παίζει ρόλο το άγχος. Στην δική μου περίπτωση που είχαμε δύο χρόνια ελεύθερες επαφές αλλά όχι συστηματικές προσπάθειες και όχι κάθε μήνα ωορρηξία,με το που ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας και είδα πως κάνω κανονικά ωορρηξία (Γιατί φοβόμουν πως μπορεί να μην κάνω και ποτέ η να κάνω κακης ποιότητας), Μόλις είδα λοιπόν πως κάνω κανονικότατα από τον πρώτο μήνα κε τα τεστ μάλλον μου έφυγε ένα άγχος και τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος. Βέβαια μπορεί να ήταν τυχαία η περίοδος και απλά τότε να ήταν να έρθει αλλά ίσως σχετίζεται και με άγχος.εμένα δηλαδή τα τεστ ωορρηξίας με βοήθησαν γιατί έμαθα με σιγουριά ότι γίνεται η ωορρηξία. Τον μήνα που έμεινα έγκυος δεν είχα κάνει τεστ όμως, έκανα τεστ στο τέλος του κύκλου εκείνου Αφού είχε γίνει ήδη η ωορρηξία και η σύλληψη και βγήκε θετικό, Εγώ νόμιζα πως βγήκε θετικό Επειδή θα γινόταν η ωορρηξία αλλά αυτό ήταν θετικό Επειδή ήμουν ήδη έγκυος. Αυτά τα κατάλαβα μετά που έκανα τον υπέρηχο κ υπολογίσαμε την ηλικία 

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Μπορεί και να παίζει ρόλο το άγχος. Στην δική μου περίπτωση που είχαμε δύο χρόνια ελεύθερες επαφές αλλά όχι συστηματικές προσπάθειες και όχι κάθε μήνα ωορρηξία,με το που ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας και είδα πως κάνω κανονικά ωορρηξία (Γιατί φοβόμουν πως μπορεί να μην κάνω και ποτέ η να κάνω κακης ποιότητας), Μόλις είδα λοιπόν πως κάνω κανονικότατα από τον πρώτο μήνα κε τα τεστ μάλλον μου έφυγε ένα άγχος και τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος. Βέβαια μπορεί να ήταν τυχαία η περίοδος και απλά τότε να ήταν να έρθει αλλά ίσως σχετίζεται και με άγχος.εμένα δηλαδή τα τεστ ωορρηξίας με βοήθησαν γιατί έμαθα με σιγουριά ότι γίνεται η ωορρηξία. Τον μήνα που έμεινα έγκυος δεν είχα κάνει τεστ όμως, έκανα τεστ στο τέλος του κύκλου εκείνου Αφού είχε γίνει ήδη η ωορρηξία και η σύλληψη και βγήκε θετικό, Εγώ νόμιζα πως βγήκε θετικό Επειδή θα γινόταν η ωορρηξία αλλά αυτό ήταν θετικό Επειδή ήμουν ήδη έγκυος. Αυτά τα κατάλαβα μετά που έκανα τον υπέρηχο κ υπολογίσαμε την ηλικία κύησης.

Ασία ποτέ εκανες τεστ οωρρηξιας και εδείξε θετικό γα εγκυμοσυνη? Σε ποια μέρα? 

Ασία ποτέ εκανες τεστ οωρρηξιας και εδείξε θετικό γα εγκυμοσυνη? Σε ποια μέρα? 

Καλημέρα!

 

11 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κι εμένα για κατακράτηση μου κάνει.Πινεις νερό; Ρώτα και το γιατρό τώρα που θα πας!

Κορίτσια, αύριο το απόγευμα η αυχενική... άγχος...

Με το καλο η αυχενικη σήμερα! Καλά αποτελέσματα να έχεις να ηρεμήσεις! Μπορεί να φανεί και το φύλλο του ε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , zina7777 είπε:

@εχω υπερηχο σημερα,αυχενικη την Τεταρτη... για να δουμε..Εχω αγωνια.Και αγχος @Κελυ 32 @anemoni1989

Ολα να πανε καλα ευχομαι!!!! Που θα πανε..θα το δεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κελυ 32 είπε:

Ολα να πανε καλα ευχομαι!!!! Που θα πανε..θα το δεις!

Μακαρι γιατι εχω ενα στομαχι κομπο.Ειναι καινουργιος ο γιατρος που παω,πρωτο ραντεβου με αυτον.Φοβαμαι μη δεν μου κανει ή φοβηθω ή τελος παντων δεν υπαρχει χημεια.Εχω φοβια γενικα με γιατρους και με νοσοκομεια.Αλλα θελω πολυ νατα παμε καλα...Εχω αποφασισει οτι θα παω σ αυτον,εχω πολυ καιρο κλεισμενο το ραντεβου.Το κλιμα θελω να ειναι καλο σαφως και τ αποτελεσματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Μακαρι γιατι εχω ενα στομαχι κομπο.Ειναι καινουργιος ο γιατρος που παω,πρωτο ραντεβου με αυτον.Φοβαμαι μη δεν μου κανει ή φοβηθω ή τελος παντων δεν υπαρχει χημεια.Εχω φοβια γενικα με γιατρους και με νοσοκομεια.Αλλα θελω πολυ νατα παμε καλα...Εχω αποφασισει οτι θα παω σ αυτον,εχω πολυ καιρο κλεισμενο το ραντεβου.Το κλιμα θελω να ειναι καλο σαφως και τ αποτελεσματα.

Η χημεια ειναι το πιο σημαντικο! Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι μονο! Αν δεν σου αρεσει φυσικα και θα πας αλλου!!!! Θα κανεις αυτο που σου λεει το ενστικτο σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κελυ 32 είπε:

Η χημεια ειναι το πιο σημαντικο! Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι μονο! Αν δεν σου αρεσει φυσικα και θα πας αλλου!!!! Θα κανεις αυτο που σου λεει το ενστικτο σου!

Σχεδον,οποια εχω ρωτησει μ εχει συμβουλεψει να παω εκει.Παιρνει και ακριβη επισκεψη γιατι κανει ιατρειο και εξω ενω ειναι πανεπιστημειακος γιατρος.Δε θελω να πληρωνω λεφτα σ ενα γιατρο που δε συμπαθω αλλα εμπιστευομαι.Απο την αλλη σκεφτομαι την γνωση και την εμπειρια του θελω,δε θα τον παρω αντρα.Αλλα και παλι το ψυχολογικο κομματι και η εμπιστοσυνη ειναι σημαντικος παραγοντας στην εξελιξη της κυησης,πιστευω.Παιρνω βαθειες ανασες.Και προσπαθω να σκεφτομαι θετικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

 
Καλημέρα κορίτσια!! Συγνώμη που εξαφανιςτηκα Αλλα ήμουν εξωτερικό για δουλειές. Είμαι στην 11η εβδομάδα σήμερα, και έχω πολλές πολλές αναγούλες και 2-3 φορές εμετό την ημέρα.. Γενικά νιώθω σαν να είμαι άρρωστη... Πφφφφφ πόσο διαρκεί άραγε αυτο; Με έπιασε απο την 7η εβδομάδα όλο αυτο... Στις 28 του μηνός έχω κ την αυχενική.. Μην γελάσετε όμως.... Φοβάμαι πολύ τις ενέσεις και σκέφτομαι απο τωρα την εξέταση του παπ-πει που γίνεται με την αυχενική.....
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

@Beboula25 @Efouko @anemoni1989 @ntemiiiiii @Ασία ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο για υπερηχο.Θα ρωτησω και για τη συμβουλη του πανω στο θεμα.

Καλημερα σε ολες τις φιλες.Καλη εβδομαδα με αισιοδοξια και χαμογελο.Πόσο ασχημο να βγαινεις για κρασι με παρεα που χει διαθεση,και να πινεις νεροοο φιλε.Γνωριζετε αν εστω κι ενα ποτηρακι κρασι απαγορευετε καθ ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?πως θα φαω τ αρνι παιδια????

 

Εγώ ξέρω πως επιτρέπεται δύο φορές την εβδομάδα έως δύο ποτήρια κρασί(τη φορά). Αυτή η ποσότητα λένε δεν επηρεάζει το έμβρυο, όμως αλλού έχω διαβάσει πως το αλκοόλ το επηρεάζει, όσο πιο πολύ πίνεις τόσο περισσότερο επηρεάζεται. Εγώ δεν ρώτησα καν τον γιατρό και καλού κακού δεν θα πιω ούτε γουλιά μέχρι να γεννήσω.Και είμαι και λάτρης του κρασιού χαχαχα

Να πάνε όλα τέλεια στον υπέρηχο σήμερα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...