Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Αν οντως ειδα καλα μαλλον ειναι καλο σημαδι...το στηθος μου θα εκραγει απο το πολυ πρηξιμο...κ η κοιλια μ επισης

Μακαρι να ειναι το αυτονοητο!!! Εγω παλι ειδα στο σκουπισμα λιγο καφε-μπεζ....οποτε περιμενω μαλλον να ρθει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 46 λεπτά , kido είπε:

Η γιαγιά τι λέει!? Κάνε ένα τεστακι το ΣΚ! Μακάρι να επαλληθευσεις τα ευχάριστα! Με την αδερφή σου και το σπερμοδιαγραμμα τους, τους τα είπες να φτιάξουν το ουρεοπλασμα? Να σας τυχουν κοντά οι εγκυμοσύνες να έχετε παρεα!!

Θα πρεπει να παρουν αντιβιωση vibrsmycin καπως ετσι μου το ειπε αλλα φοβαται στην πιθανοτητα μηπως μεινει εγκυος ενω παιρνει αντιβιωση...3βδομαδες κ οι.δυο τους ειπε..η γιαγια λεει οτι μεχρι το πασχα θα ειμαι εγκυος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Μακαρι να ειναι το αυτονοητο!!! Εγω παλι ειδα στο σκουπισμα λιγο καφε-μπεζ....οποτε περιμενω μαλλον να ρθει...

Σε κανα δυο μέρες δεν περιμένεις; Σου ξεκινάει έτσι με σκούρα πρώτα ε; 

πρίν από 46 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Σε ποια εβδομάδα την έκανες; Πόσο αργούν τα αποτελέσματα;

Αυτή η εξέταση μου είπε δεν προτείνεται σε τόσο μεγάλη αυχενική

Μου είπε ή λήψη τροφοβλάστης ή αμνιοπαρακέντηση.Η μία δλδ αναιρεί την άλλη;Ναι,θα ήθελα πληροφορίες σε παρακαλώ.

Είναι πολύ άσχημα τα νέα.Θα δείξει.

Σου έστειλα μνμ καλή μου και μιλάμε ότι άλλο θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε κανα δυο μέρες δεν περιμένεις; Σου ξεκινάει έτσι με σκούρα πρώτα ε; 

Σου έστειλα μνμ καλή μου και μιλάμε ότι άλλο θέλεις.

Περιμενα απο σημερα μεχρι τεταρτη!! Εχω απογοητευτει λιγο ..ξερω οτι ειμαι υπερβολικη...Αλλα φοβαμαι πλεον...Φοβαμαι μηπως μετα απο τιε αποξεσεις δεν ειμαι πλεον οπως παλια...Ειχα λιγο ροζ στο σκουπισμα πριν λιγο...τωρα ειμαι καθαρη.. αλλα πιστευω θα κατεβει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Περιμενα απο σημερα μεχρι τεταρτη!! Εχω απογοητευτει λιγο ..ξερω οτι ειμαι υπερβολικη...Αλλα φοβαμαι πλεον...Φοβαμαι μηπως μετα απο τιε αποξεσεις δεν ειμαι πλεον οπως παλια...Ειχα λιγο ροζ στο σκουπισμα πριν λιγο...τωρα ειμαι καθαρη.. αλλα πιστευω θα κατεβει!

Όχι βρε μην φοβάσαι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και δεν γίνεσαι υπερβολική.Οσες περάσαμε από αυτό τις ιδιες σκέψεις και φοβίες είχαμε.Προσωπικα εγω αστα μέχρι να αδιαθετησω είχα φτιάξει όλα τα σενάρια.Αλλωστε βλέπεις σε υπερήχους πως είσαι αν κάτι είχε πειραχτεί θα φαινόταν δεν μενει κρυφό μην φοβάσαι λοιπόν.Αν κατέβει καλως να κατέβει και τον άλλο μήνα ξεκινάς πάλι 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beboula25 said:

Να είσαι καλα! 

Εφουκο μου ειναι απλώς θέμα χρόνου για αυτό μην σε παίρνει από κάτω.Παρε τα τεστακια που όπως λες μπορεί να σε βοηθήσουν και όσο πιο πολλές επαφές μπορείτε. 

Συνεχίζουμε ακάθεκτες κορίτσια μου :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Όχι βρε μην φοβάσαι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και δεν γίνεσαι υπερβολική.Οσες περάσαμε από αυτό τις ιδιες σκέψεις και φοβίες είχαμε.Προσωπικα εγω αστα μέχρι να αδιαθετησω είχα φτιάξει όλα τα σενάρια.Αλλωστε βλέπεις σε υπερήχους πως είσαι αν κάτι είχε πειραχτεί θα φαινόταν δεν μενει κρυφό μην φοβάσαι λοιπόν.Αν κατέβει καλως να κατέβει και τον άλλο μήνα ξεκινάς πάλι 

Ναι...εχεις δικιο το ξερω...Εξαλλου ειπα στον εαυτο μου...Δεν θελω να μεινω εγκυος και να κρατησει παλι για ενα μηνα...Θελω να ερθει για να μεινει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ναι...εχεις δικιο το ξερω...Εξαλλου ειπα στον εαυτο μου...Δεν θελω να μεινω εγκυος και να κρατησει παλι για ενα μηνα...Θελω να ερθει για να μεινει...

 θα έρθει και θα μείνει! Το ξέρεις σίγουρα θα στο είπε ο γιατρος πως σε επόμενη κύηση στην πλειοψηφία είναι επιτυχής..

πρίν από 22 λεπτά , Efouko είπε:

Συνεχίζουμε ακάθεκτες κορίτσια μου :-D

Αμ μπράβο! :cool:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Beboula25 είπε:

 θα έρθει και θα μείνει! Το ξέρεις σίγουρα θα στο είπε ο γιατρος πως σε επόμενη κύηση στην πλειοψηφία είναι επιτυχής..

Αμ μπράβο! :cool:

Μακαρι...Εν τω μεταξυ νευριαζω γιατι τωρα ειμαι καθαρη.. Αφου λεω αντε να κατεβει τουλαχιστον να ηρεμησω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Δυστυχώς η αυχενική είναι πολύ αυξημένη 3.8!Δύο επιλογέχουμε ή λήψη τροφοβλάστης που μπορεί να γίνει άμεσα ή αμνιοπαρακέντηση που μπορεί να γίνει σε ένα μήνα.Μας κόπηκαν τα φτερά!Και δυστυχώς έμαθε και η κόρη μας για την εγκυμοσύνη!

Καλημέρα κορίτσι μου.. Λυπάμαι που τα νέα δεν ήταν αυτα που περιμενες! Ωστόσο ο γιατρος τι σου ειπε? Ειναι τοσο μεγαλη η αποκλιση απο τις φυσιολογικες τιμες? Προς τα που προσανατολιζεστε? 

Μπορεί ολα να ναι καλα... Μην απελπιζεσαι κοριτσι μου... Ποτε δεν ξερεις... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Λυπάμαι που τα νέα δεν ήταν αυτα που περιμενες! Ωστόσο ο γιατρος τι σου ειπε? Ειναι τοσο μεγαλη η αποκλιση απο τις φυσιολογικες τιμες? Προς τα που προσανατολιζεστε? 

Μπορεί ολα να ναι καλα... Μην απελπιζεσαι κοριτσι μου... Ποτε δεν ξερεις... 

Έχει πολύ ναι 

Ή λήψη τροφοβλάστης ή αμνιοπαρακέντηση φοβάμαι αν προχωρήσει κι άλλο η εγκυμοσύνη τι γίνεται μετά


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Έχει πολύ ναι 

Ή λήψη τροφοβλάστης ή αμνιοπαρακέντηση φοβάμαι αν προχωρήσει κι άλλο η εγκυμοσύνη τι γίνεται μετά

Εσυ ποια απο τις 2 σκεφτεσαι να κανεις?? Σου  πρότεινε καποια ο γιατρός σου ως καλύτερη? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...