Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δεν βγαζω τα αυτοκολιτακια που εχει πανω?

Ειναι κατι παρα πολυ μικρα λεπτα χαρτινα.και πανω κ κατω πανω ενα ροζ κατω ενα αλλο αυτοκολιτακι φεν βγαζω κατι όποτε οπως ειναι?

oxi oxi δεν θα βγαλεις τιποτα.δεν ειναι προστατευτικα αυτα.ειναι σαν πλαστικοποιημενο το τεστ  για να μην λιωνει το υλικο που εχει μεσα.ετσι οπως ειναι το χρησιμοποιεις

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , orianna είπε:

oxi oxi δεν θα βγαλεις τιποτα.δεν ειναι προστατευτικα αυτα.ειναι σαν πλαστικοποιημενο το τεστ  για να μην λιωνει το υλικο που εχει μεσα.ετσι οπως ειναι το χρησιμοποιεις

Ααα ωραια ευχαριστω καταλαβα η αληθεια ειναι πως τα περιμενα λιγο μεγαλητερα ελπιζω να βρω ακρη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Hope girl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!τι κάνετε?χάθηκα,αλλα λόγω αδειών στη δουλειά μας έχουν τρελάνει....πάλι χρειάζομαι τη βοήθεια σας,βοηθηστε την τρελή!τις τελευταίες μέρες,εχω κάθε βράδυ δέκατα,μεχρι 37,1.περιοδο περιμένω στις 19/8.εκτος από τα δέκατα δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα για να με κάνει να πιστέψω ότι είναι καμία ιωση.εχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία?

αφου εισαι 9 μερες πριν τη περιοδο ειναι λογικο να εχεις δεκατα.μετα την ωορρηξια ανεβαινει η θερμοκρασια μας.αν παραμεινει ετσι και δεν πεσει μεχρι και τις 19 που περιμενεις πιθανον να εισαι εγκυος.

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ααα ωραια ευχαριστω καταλαβα η αληθεια ειναι πως τα περιμενα λιγο μεγαλητερα ελπιζω να βρω ακρη

πιστεψε με οσες τα αγορασαμε πρωτη φορα περιμεναμε οτι θα ειναι μεγαλυτερα.γι αυτο ειναι και τοσο φτηνα αλλωστε.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , orianna είπε:

αφου εισαι 9 μερες πριν τη περιοδο ειναι λογικο να εχεις δεκατα.μετα την ωορρηξια ανεβαινει η θερμοκρασια μας.αν παραμεινει ετσι και δεν πεσει μεχρι και τις 19 που περιμενεις πιθανον να εισαι εγκυος.

πιστεψε με οσες τα αγορασαμε πρωτη φορα περιμεναμε οτι θα ειναι μεγαλυτερα.γι αυτο ειναι και τοσο φτηνα αλλωστε.

Χαχαχαχαχα το φανταζομαι καλα αν κανουν την ιδια δουλεια με τα μεγαλα δεν πειράζεις να ειναι μικρα!!!! δεν παιζουν τωρα τα μεγαλα μεγαλη διαφορα στα χρήματα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χαχαχαχαχα το φανταζομαι καλα αν κανουν την ιδια δουλεια με τα μεγαλα δεν πειράζεις να ειναι μικρα!!!! δεν παιζουν τωρα τα μεγαλα μεγαλη διαφορα στα χρήματα!!!!!!

Γενικά αυτό το έχω στο μυαλό μου αλλά ποτέ δεν είχα τόσα δέκατα..για την ακρίβεια ποτέ δεν καταλαβαινα ότι έχει αλλάξει η θερμοκρασία μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια πηρα τις εξετασεις εχω ανεπαρκεια της d3 οχι ελλειψη ομως.μαλλον θα πρεπει να παρω συμπληρωμα.λιγο παραπανω φυλλικο οξυ η tsh ειναι στο 3.74 περιπου οπως αρχες του χρονου αλλα εχω ανεβασμενη παραθορμονη και επαθα φρικη γιατι διαβασα στο ιντερνετ διαφορα ασχημα πραγματαααα!!τελοσπαντων πηρα τον γιατρο μου ειπε να μην ανησυχω και να μην διαβαζω στο ιντερνετ να κανω και τον υπερηχο και να παμε να τα δουμε και εκλεισα και ραντεβου για την μεθεπομενη βδομαδα και σε αλλο ενδοκρινολογο.ολα τα αλλα ηταν μια χαρα.

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nati85 είπε:

Λοιπον κοριτσια πηρα τις εξετασεις εχω ανεπαρκεια της d3 οχι ελλειψη ομως.μαλλον θα πρεπει να παρω συμπληρωμα.λιγο παραπανω φυλλικο οξυ η tsh ειναι στο 3.74 περιπου οπως αρχες του χρονου αλλα εχω ανεβασμενη παραθορμονη και επαθα φρικη γιατι διαβασα στο ιντερνετ διαφορα ασχημα πραγματαααα!!τελοσπαντων πηρα τον γιατρο μου ειπε να μην ανησυχω και να μην διαβαζω στο ιντερνετ να κανω και τον υπερηχο και να παμε να τα δουμε και εκλεισα και ραντεβου για την μεθεπομενη βδομαδα και σε αλλο ενδοκρινολογο.ολα τα αλλα ηταν μια χαρα.

Ποια ειναι η παραθορμονη;  μην διαβαζετε στο ιντερνετ :) ειναι κακο ν ψαχνουμε


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ElektraGr είπε:

Ποια ειναι η παραθορμονη;  μην διαβαζετε στο ιντερνετ :) ειναι κακο ν ψαχνουμε

Εχει σχέση με τον θυροειδη.μια που διάβασα κατι στο Ίντερνετ και μια που αναστατώθηκα και το έκλεισα.θα κανω και τον υπέρηχο θυρεοειδη και βλέπουμε.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

ανοίγεις ενα, κατουρας σε ενα ποτηρι πλαστικο μιας χρησης κ το βουτάς μεχρι εκει που λεει max..το κρατας για 10 δευτερολεπτα ..

Συγνώμη τι αριβλως γίνεται;;, Δεν έγραψα έγω αυτό το σχόλιο. Και αν προκειται για συνωνυμία γιτί έρχονται σε μένα ειδοποιήσεις ότι απαντήσατε στο σχόλιο;;;;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Λοιπον κοριτσια πηρα τις εξετασεις εχω ανεπαρκεια της d3 οχι ελλειψη ομως.μαλλον θα πρεπει να παρω συμπληρωμα.λιγο παραπανω φυλλικο οξυ η tsh ειναι στο 3.74 περιπου οπως αρχες του χρονου αλλα εχω ανεβασμενη παραθορμονη και επαθα φρικη γιατι διαβασα στο ιντερνετ διαφορα ασχημα πραγματαααα!!τελοσπαντων πηρα τον γιατρο μου ειπε να μην ανησυχω και να μην διαβαζω στο ιντερνετ να κανω και τον υπερηχο και να παμε να τα δουμε και εκλεισα και ραντεβου για την μεθεπομενη βδομαδα και σε αλλο ενδοκρινολογο.ολα τα αλλα ηταν μια χαρα.

Κορίτσι μου μην τρελαίνεσαι. Έκανες ασβέστιο και φώσφορο;η παραθορμονη επηρεάζεται και από την ανεπαρκεια της d και του ασβεστίου και φωσφόρου.ανεβαίνει όταν αυτά είναι σε χαμηλά επίπεδα. Έχεις ακούσει κανέναν να παθαίνει κάτι τραγικο από τον θυροειδη του;ακόμα και στα χειρότερα που διάβασες και ανησυχήσες τον αφαιρείς και τέλος. Μην ανησυχείς από ελλειψη σε κάτι θα είναι η αυξημένη τιμη.

1 ώρα πρίν, Vana87 είπε:

Συγνώμη τι αριβλως γίνεται;;, Δεν έγραψα έγω αυτό το σχόλιο. Και αν προκειται για συνωνυμία γιτί έρχονται σε μένα ειδοποιήσεις ότι απαντήσατε στο σχόλιο;;;;

δεν ειναι τιποτα η ungry girl εκανε λαθος παραθεση και γι αυτο σου ηρθανε  ειδοποιησεις.

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Και ναι με επισκέφθηκε τελικά η περίοδος!!Αχ γιατρέ μου αλάνθαστος!!Πως θα ξέρω αποδω και πέρα πότε κάνω ωορρηξία και ποιες είναι οι γόνιμες;

Καλημερααααα παρε και εσυ τα τεστακια ωορρηξίας βοηθανεεε!! Ετσι θα ξερεις ποτε κανεις  ωορρηξία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες και από εμενα. Εγώ είμαι διακοπές.... με περιοδο.... χαχα δεν τα διάβασα όλα.   @maria1988 είσαι καλύτερα σήμερα κορίτσι;

Μίλησες με τον γιατρό;

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, orianna είπε:

Κορίτσι μου μην τρελαίνεσαι. Έκανες ασβέστιο και φώσφορο;η παραθορμονη επηρεάζεται και από την ανεπαρκεια της d και του ασβεστίου και φωσφόρου.ανεβαίνει όταν αυτά είναι σε χαμηλά επίπεδα. Έχεις ακούσει κανέναν να παθαίνει κάτι τραγικο από τον θυροειδη του;ακόμα και στα χειρότερα που διάβασες και ανησυχήσες τον αφαιρείς και τέλος. Μην ανησυχείς από ελλειψη σε κάτι θα είναι η αυξημένη τιμη.

δεν ειναι τιποτα η ungry girl εκανε λαθος παραθεση και γι αυτο σου ηρθανε  ειδοποιησεις.

Εκανα ναι ειναι φυσιολογικα μονο η d ειναι χαμηλη.μου ειπε και ο ενδοκρινολογος μην ανησυχω.να σου πω τι εχω παθει?προσφατα ειχαμε απωλεια πολυ κοντινου προσωπου και εγιναν ολα πολυ γρηγορα και εκει που λεγαμε παει καλα ηρθαν τα χειροτερα και με εχει επηρεασει ολο αυτο.εχω παθει ψυχολογικό εγω ποτε δεν ημουν ετσι!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...