Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια βοήθεια..... έκανα τεστ.... βγήκε μια 2η γραμμή πολύ άχνη μεν αλλα πεντακάθαρη!!! Θα τρελαθω... Δεν νιώθω έγκυος.  Θα μου πείτε τότε γιατί έκανες.. . Απλά παρατήρησα στο αριστερό μου μαστό  πιο έντονες φλέβες  καθώς και ότι ήπια ένα ποτήρι  κρασί  (που γενικά πίνω σκ) και ζαλιστηκα . Θα τρελαθώ κορίτσια!!!!!!

Μπραααααβοοο!!! Τελεια! Ειδες ππυ γκρινιαζες; καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη! Ποτε είχες περίοδο ; μαζί θα είμαστε!

5 ώρες πρίν, orianna είπε:

Κάνε χοριακη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν έχεις άλλο τεστ κάνε το πρωί με πρωινά ουρα. Πριν την καθυστέρηση κάνουμε μόνο πρωινά. Να είναι Άφθονα και λίγο σκούρα. 

Θα σου φανει περιεργο αλλα στα τεστ που εκανα ηταν πιο σκουρα η γραμμη με τα δευτερα πρωινα ουρα. Οχι αυτα μολις ξυπνησεις. Οταν θα ξαναπας. Εκανα 7 το πρωι και ισα που φαινοταν και 11 ξεκαθαρη. Και την επομενη το ιδιο. Δεν ξςρω γιατι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα κορίτσια! Για να μου βγήκαν και τα 2 χθες θετικά  έγκυος ειμαι... τωρα, στο predictor έχει κρατήσει τη 2η γραμμη. Στο clear blue έδειξε από το 1ο λεπτό  τον σταυρό  το κοιτούσαμε πόση ώρα με τον άντρα μου. Μετά από κάποια ώρα εξαφανίστηκε.  Όμως διάβασα στις οδηγίες  που λέει ότι, αν είστε έγκυος η 2η γραμμή εμφανίζεται από το 1ο λεπτό και είτε είναι θετικό είτε αρνητικό μετά από 10' αγνοείστε οποιαδήποτε αλλαγή. 

Έκανα hometest είναι αρνητικό.  Ίσα που φαίνεται κάτι και αυτό μετά από κανένα 10' αλλά μαλλον είναι η γραμμή εξατμισης.  Δεν πτοουμε.  Είχα 2 θετικά.  Της hometest δεν είναι ευαίσθητα.  Πήγα και για χοριακη αποτελέσματα το απόγευμα.  Πφφφφφ

@Vana87 μου επειδή δεν θυμαμαι, εσύ έκανες τεστ; ησουν σε καθυστέρηση; εγώ όχι... πόσες μονάδες είχες; πριν 5 μέρες το έμαθες αν θυμάμαι καλά ε; μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα  με μένα και Ναι μαζί θα είμαστε !

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Για να μου βγήκαν και τα 2 χθες θετικά  έγκυος ειμαι... τωρα, στο predictor έχει κρατήσει τη 2η γραμμη. Στο clear blue έδειξε από το 1ο λεπτό  τον σταυρό  το κοιτούσαμε πόση ώρα με τον άντρα μου. Μετά από κάποια ώρα εξαφανίστηκε.  Όμως διάβασα στις οδηγίες  που λέει ότι, αν είστε έγκυος η 2η γραμμή εμφανίζεται από το 1ο λεπτό και είτε είναι θετικό είτε αρνητικό μετά από 10' αγνοείστε οποιαδήποτε αλλαγή. 

Έκανα hometest είναι αρνητικό.  Ίσα που φαίνεται κάτι και αυτό μετά από κανένα 10' αλλά μαλλον είναι η γραμμή εξατμισης.  Δεν πτοουμε.  Είχα 2 θετικά.  Της hometest δεν είναι ευαίσθητα.  Πήγα και για χοριακη αποτελέσματα το απόγευμα.  Πφφφφφ

@Vana87 μου επειδή δεν θυμαμαι, εσύ έκανες τεστ; ησουν σε καθυστέρηση; εγώ όχι... πόσες μονάδες είχες; πριν 5 μέρες το έμαθες αν θυμάμαι καλά ε; μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα  με μένα και Ναι μαζί θα είμαστε !

Συγχαρητήρια! Άντε να δούμε και τη χοριακή να το επιβεβαιώσουμε. Και όλα να πάνε καλά. Σε ποια μέρα καθυστερησης είσαι; 

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να εχουμε. Ποιες δεν περιμένουν περίοδο αυτή την εβδομάδα; Άντε να δούμε κι άλλα θετικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Για να μου βγήκαν και τα 2 χθες θετικά  έγκυος ειμαι... τωρα, στο predictor έχει κρατήσει τη 2η γραμμη. Στο clear blue έδειξε από το 1ο λεπτό  τον σταυρό  το κοιτούσαμε πόση ώρα με τον άντρα μου. Μετά από κάποια ώρα εξαφανίστηκε.  Όμως διάβασα στις οδηγίες  που λέει ότι, αν είστε έγκυος η 2η γραμμή εμφανίζεται από το 1ο λεπτό και είτε είναι θετικό είτε αρνητικό μετά από 10' αγνοείστε οποιαδήποτε αλλαγή. 

Έκανα hometest είναι αρνητικό.  Ίσα που φαίνεται κάτι και αυτό μετά από κανένα 10' αλλά μαλλον είναι η γραμμή εξατμισης.  Δεν πτοουμε.  Είχα 2 θετικά.  Της hometest δεν είναι ευαίσθητα.  Πήγα και για χοριακη αποτελέσματα το απόγευμα.  Πφφφφφ

@Vana87 μου επειδή δεν θυμαμαι, εσύ έκανες τεστ; ησουν σε καθυστέρηση; εγώ όχι... πόσες μονάδες είχες; πριν 5 μέρες το έμαθες αν θυμάμαι καλά ε; μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα  με μένα και Ναι μαζί θα είμαστε !

Καλημερα!! Εγω εκανα τεστ 28 μερα του κυκλου. Δεν ξερω τι κυκλο θα εκανα! Βγηκε πολυ αχνο αλλα εκανα και τις επομενες μερες και ηταν ολο και πιο εντονο.  Εκανα χοριακη την πεμπτη 4 +4 βαση περιοδου και ηταν 990 μοναδες. Εσυ σε ποια μερα εισαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Για να μου βγήκαν και τα 2 χθες θετικά  έγκυος ειμαι... τωρα, στο predictor έχει κρατήσει τη 2η γραμμη. Στο clear blue έδειξε από το 1ο λεπτό  τον σταυρό  το κοιτούσαμε πόση ώρα με τον άντρα μου. Μετά από κάποια ώρα εξαφανίστηκε.  Όμως διάβασα στις οδηγίες  που λέει ότι, αν είστε έγκυος η 2η γραμμή εμφανίζεται από το 1ο λεπτό και είτε είναι θετικό είτε αρνητικό μετά από 10' αγνοείστε οποιαδήποτε αλλαγή. 

Έκανα hometest είναι αρνητικό.  Ίσα που φαίνεται κάτι και αυτό μετά από κανένα 10' αλλά μαλλον είναι η γραμμή εξατμισης.  Δεν πτοουμε.  Είχα 2 θετικά.  Της hometest δεν είναι ευαίσθητα.  Πήγα και για χοριακη αποτελέσματα το απόγευμα.  Πφφφφφ

@Vana87 μου επειδή δεν θυμαμαι, εσύ έκανες τεστ; ησουν σε καθυστέρηση; εγώ όχι... πόσες μονάδες είχες; πριν 5 μέρες το έμαθες αν θυμάμαι καλά ε; μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα  με μένα και Ναι μαζί θα είμαστε !

φαρμάκο...παρολο τ ονομα μας γεμισες χαρα!!!εγω στο γιο μου...τη μερα που περιμενα ειχα 342 μοναδες!!!

γραψε κ εσυ τ απογευμα...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Vana87 είπε:

Καλημερα!! Εγω εκανα τεστ 28 μερα του κυκλου. Δεν ξερω τι κυκλο θα εκανα! Βγηκε πολυ αχνο αλλα εκανα και τις επομενες μερες και ηταν ολο και πιο εντονο.  Εκανα χοριακη την πεμπτη 4 +4 βαση περιοδου και ηταν 990 μοναδες. Εσυ σε ποια μερα εισαι;

Ούτε εγώ ξέρω να πω σε ποια μέρα ειμαι.  Κανονικά 1/10 θα αδιαθετουσα.  Αλλά γύρω στις 13 του μήνα κατάλαβα ωορρηξία  που σημαίνει αν έκανε 13/9 Σήμερα είναι  η 13η μέρα.  Πολύ νωρίς 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ούτε εγώ ξέρω να πω σε ποια μέρα ειμαι.  Κανονικά 1/10 θα αδιαθετουσα.  Αλλά γύρω στις 13 του μήνα κατάλαβα ωορρηξία  που σημαίνει αν έκανε 13/9 Σήμερα είναι  η 13η μέρα.  Πολύ νωρίς 

Ε τότε θα ερχόταν περίοδος το πιθανότερο αύριο. Περιμένουμε την χοριακή με την ίδια αγωνία ε; Να μπεις να μας πεις. Να κάνουμε πάρτι και με τη βούλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ούτε εγώ ξέρω να πω σε ποια μέρα ειμαι.  Κανονικά 1/10 θα αδιαθετουσα.  Αλλά γύρω στις 13 του μήνα κατάλαβα ωορρηξία  που σημαίνει αν έκανε 13/9 Σήμερα είναι  η 13η μέρα.  Πολύ νωρίς 

Ποτε ειχες τελευταια περιοδο;; η χπριαλη γιατι απογευμα ρε παιδι μου; κανονιλα 2-3 ωρες βγαινει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Vana87 είπε:

Ποτε ειχες τελευταια περιοδο;; η χπριαλη γιατι απογευμα ρε παιδι μου; κανονιλα 2-3 ωρες βγαινει

Άστα να πάνε.. . Πολύ αργά το ξέρω.  Τελευταία περίοδο 1/9 κυκλο 30 - 32 ημερών..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Άστα να πάνε.. . Πολύ αργά το ξέρω.  Τελευταία περίοδο 1/9 κυκλο 30 - 32 ημερών..

Το καλο πραμα αργει να γινει!!! Καλημεραααα!!!  Καλα αποτελεσματα φαρμακοτετοια μας!! :)  


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ κορίτσια μου όλες!!!!! Ξέρετε μέχρι να πάρω χοριακη είμαι με την αγωνια. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Απόγευμα είπε θα με πάρει η μικροβιολόγος τηλ...

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Άστα να πάνε.. . Πολύ αργά το ξέρω.  Τελευταία περίοδο 1/9 κυκλο 30 - 32 ημερών..

Εισαι περιπου μια εβδομαδα πριν. Κι εγω τοσο νωρις το εμαθα! Περιμενουμε τη χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου όλες!!!!! Ξέρετε μέχρι να πάρω χοριακη είμαι με την αγωνια. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Απόγευμα είπε θα με πάρει η μικροβιολόγος τηλ...

Απογευμα???  Θα γεννήσω απο την αγωνια!!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...