Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , marillia είπε:

Eλενάκι τι κάνει το μπεμπέ?Με πρωινά ούρα το είχες κάνει?

μια χαραα...ναι με πρωινα το εκανα!!!πηγα να παρω τα αποτελεσματα της αυχενικης κ ειχε κοσμο ο γιατρος...ασε...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , alina80 είπε:

Ε όχι και σιγά το σύμπτωμα το "μη" σπυρί. Εμένα είναι το μόνο στάνταρ κάθε μήνα. Όλα τα άλλα συμπτώματα δεν είναι σταθερά - άλλες φορές πονάω μέρες πριν, άλλες όχι, κάποιες φορές πρήζομαι πολύ, άλλες λιγότερο. Αλλά το σπυρί εκεί, σταθερό -ενίοτε και δύο σπυράκια.

Όταν δεν βγάλω αυτό το ρημάδι το σπυρί θα αρχίσω να ανοίγω σαμπάνιες, να πετάω πυροτεχνήματα και να κάνω τριπλά άξελ με διπλά τόλουπ!

Αχαχαχαχαχαχ λες ε;;; κι εγώ το προσπέρασα έτσι.  Πρόσεχε όμως  τώρα.. .  Όταν μείνεις θέλω να μας ανεβάσεις βιντεάκι με όλα τα παραπάνω  που έγραψες!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αχαχαχαχαχαχ λες ε;;; κι εγώ το προσπέρασα έτσι.  Πρόσεχε όμως  τώρα.. .  Όταν μείνεις θέλω να μας ανεβάσεις βιντεάκι με όλα τα παραπάνω  που έγραψες!

Να προλάβω να τελειοποιήσω το τριπλό άξελ τότε... Θέλεις και περιγραφή από τον Κωστάλα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Να περιμένεις λίγο, είναι νωρίς και ότι και να δείξει το τεστ πάλι αγωνία θα έχεις. Μην το σκέφτεσαι, δυο τρεις ημέρες έμειναν, ότι ήταν να γίνει έχει γίνει, εύχομαι το καλύτερο. ΑΛΛΑ και περίοδος να έρθει, το ηθικό μας δεν πέφτει και ανεβάζουμε και το ανήθικο για τον καινούργιο κύκλο. :-P

Θα περιμένω λοιπόν.. δώστε κουράγιο!! Τα τέστακια με φωνάζουν μέσα από το ντουλάπι μου αλλά δεν θέλω να απογοητευτω..αυτό με το ανήθικο πολύ μου αρέσει!! Χαχαχαχα

1 hour ago, ada32 είπε:

Μακαρι να ειναι ετσι για να υπολογισω ξανα τις μερες μου .. αν ειναι ετσι θα παω στον γιατρο την 12η μερα για να δουμε για ωορηξια!κ μακαρι να το πετυχουμε ξανά!! 

 

Κορίτσι μου αν πέτυχε μια φορά θα πετύχει και πάλι!! Σκέψου θετικά! 

πρίν από 35 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αχαχαχαχαχαχ λες ε;;; κι εγώ το προσπέρασα έτσι.  Πρόσεχε όμως  τώρα.. .  Όταν μείνεις θέλω να μας ανεβάσεις βιντεάκι με όλα τα παραπάνω  που έγραψες!

Κι εγώ το περιμένω αυτό το βιντεάκι!! Και με περιγραφή Κωστάλα εννοείται!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Όπως κι εγω... Δεν ξέρω τι με έσπρωξε να κάνω τεστ.  Αφού όταν είδα 2η γραμμή έμεινα να την κοιτάω συνέχεια...  Ούτε τώρα έχεις έστω κάτι διαφορετικο, που έχεις προχωρησει;

Εμένα ούτε το στήθος  μου. Ίσως το νιώθω λιιιιιγο  πιο βαρύ. Αλλά τπτ  αλλο. Εσενα θυμάμαι σε πονάει κιολας;  Και ένα σπυρί που βγάζω πάντα πριν την περίοδο,  δεν εμφανίστηκε αυτό το μήνα! (Σιγά το σύμπτωμα)

Το στηθος με ποναει ακομα. Τι αλλο;υγρα εχω αρκετα.. ειχα ευαισθησια στο στομαχι πολυ ελαφρια καποια πρωινα αλλα περασε! Κατι μικρα συμπτωματακια εχω αλλα πρεπει να δωσω σημασια. Α και η κοιλια μου φουσκωσε! Τραγικο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Vana87 είπε:

Τιποτα απολυτως ουτε και τωρα εχω. Μονο το στηθος μου που φουσκωσε απο νωρις ! Εντελως απο διαισθηση εκανα το τεστ!

Καλημερα στα κοριτσια μου...τι κανετε?συγχαρητηρια @Farmakotriftena μου..και εγω οταν εκανα το τεστ ειχα ενστικτο οτι θα ειμαι..το εκανα την μερα που περιμενα να.αδιαθετησω...και τωρα θα παω για δευτερο ραντεβου στον.γιατρο την πεμπτη...

πρίν από 5 λεπτά , Vana87 είπε:

Το στηθος με ποναει ακομα. Τι αλλο;υγρα εχω αρκετα.. ειχα ευαισθησια στο στομαχι πολυ ελαφρια καποια πρωινα αλλα περασε! Κατι μικρα συμπτωματακια εχω αλλα πρεπει να δωσω σημασια. Α και η κοιλια μου φουσκωσε! Τραγικο! 

Αυτο με την κοιλια το εχω καο εγω...εχει φουσκωσει..ειχα που ειχα λιγο κοιλιτσα απο πριν τωρα... παρα ειναι...συνεχιζω να εχω φοβερο πονο στο στηθος....και υγρα...κατα τα αλλα τιποτα αλλο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

αχ δεν ειναι ετσι τα πραγματα ... γτ το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου δεν ειναι τοσο καλο .. εχουμε καλη ποσοτητα αλλα χαμηλη κινητικοτητα για αυτο εκανα σαλπιγγογραφια επειδη λενε οτι βοηθαει .Κ οντως ετσι εγινε, εφοσον αανκαλυψα και την "λιγο "οπισθια καμψη της μητρας.. να δουμε τωρα ξανα ..

και γι αυτο αγχωνεσαι?τι κινητικότητα εχει?σου εχει πει κανεις για τις προφερτιλ τις βιταμινες?ας παρει μονο εκεινος για ενα 3μηνο αρχικα...στις περισοοτερες περιπτωσεις κανουν παρα πολυ καλη δουλεια στην κινητικότητα...και βασιλικο πολτο γνησιο...

1 hour ago, alina80 είπε:

Ε όχι και σιγά το σύμπτωμα το "μη" σπυρί. Εμένα είναι το μόνο στάνταρ κάθε μήνα. Όλα τα άλλα συμπτώματα δεν είναι σταθερά - άλλες φορές πονάω μέρες πριν, άλλες όχι, κάποιες φορές πρήζομαι πολύ, άλλες λιγότερο. Αλλά το σπυρί εκεί, σταθερό -ενίοτε και δύο σπυράκια.

Όταν δεν βγάλω αυτό το ρημάδι το σπυρί θα αρχίσω να ανοίγω σαμπάνιες, να πετάω πυροτεχνήματα και να κάνω τριπλά άξελ με διπλά τόλουπ!

καλα και γω που δεν το εβγαλα τον προηγουμενο μηνα τι καταλαβα?τοσα σημαδια και τιποτα...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μόλις με πήραν για το αποτέλεσμα... χαμηλό  πολυ. 36.29. 

Μου λέει με τελευταία περίοδο  1/9 Ή είναι πολύ πολύ αρχή ακόμα ή κάτι δεν πάει καλά...

Κορίτσι μου νομίζω χωρίς καθυστέρηση  μια χαρά είναι το νούμερο!!Πάρε τον γιατρό σου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μόλις με πήραν για το αποτέλεσμα... χαμηλό  πολυ. 36.29. 

Μου λέει με τελευταία περίοδο  1/9 Ή είναι πολύ πολύ αρχή ακόμα ή κάτι δεν πάει καλά...

Μπορει απλα να ναι πολυ αρχη και για αυτο δεν ειναι υψηλη... Μην απογοητευεσαι απο τωρα... Σκεψου πως αν δεν ακανες το τεστ δεν θα το ηξερες καν... Θετικη ψυχολογια... Ζεν

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μόλις με πήραν για το αποτέλεσμα... χαμηλό  πολυ. 36.29. 

Μου λέει με τελευταία περίοδο  1/9 Ή είναι πολύ πολύ αρχή ακόμα ή κάτι δεν πάει καλά...

δεν μπορεις να ξερεις τοσο γρηγορα πως θα εξελιχθει....με περιοδο 1-9 δεν εισαι σε καθυστερηση σε ενα μεσο κυκλο 28 ημερων...ποσο μαλλον σε κυκλο 30-32...αν η συλληψη εγινε στις 13 του μηνα οπως καταλαβες την ωορρηξια εισαι 12 μερες μετα οποτε ειναι μια φυσιολογικη χοριακη...απο 0-50 ειναι οι τιμες.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Vana87 είπε:

Το στηθος με ποναει ακομα. Τι αλλο;υγρα εχω αρκετα.. ειχα ευαισθησια στο στομαχι πολυ ελαφρια καποια πρωινα αλλα περασε! Κατι μικρα συμπτωματακια εχω αλλα πρεπει να δωσω σημασια. Α και η κοιλια μου φουσκωσε! Τραγικο! 

κ εγω ειχα πρηστει στην αρχη μετα ξεπρηστηκα κ τωρα την 14η αρχισα να φουσκωνω!!

πρίν από 9 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μόλις με πήραν για το αποτέλεσμα... χαμηλό  πολυ. 36.29. 

Μου λέει με τελευταία περίοδο  1/9 Ή είναι πολύ πολύ αρχή ακόμα ή κάτι δεν πάει καλά...

καταρχας συγχαρητήρια!ειναι νωρις ακομα λογικο να μην ειναι μεγαλη η χοριακη σου!αν θες για να μην εχεις αγχος πηγαινε σε 2 μερες παλι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνετε θάρρος και σας υπερευχαριστω! Κι εγώ αν κάποια από εσάς είχε τέτοια χοριακη  και μάλιστα χωρίς καθυστέρηση αυτό θα ελεγα. Έλα όμως μου φοβάμαι  τωρα.... ήταν και η μικροβιολόγος πολύ συγκρατημένη μαζί μου. Θα πάρω το απόγευμα  τον γιατρό τηλ.  Είχα κάποια εγκυουλα τέτοια χοριακη και πήγε καλά τελικά η εγκυμοσύνη;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μόλις με πήραν για το αποτέλεσμα... χαμηλό  πολυ. 36.29. 

Μου λέει με τελευταία περίοδο  1/9 Ή είναι πολύ πολύ αρχή ακόμα ή κάτι δεν πάει καλά...

και επισης συγχαρητηρια κοριτσι μου...εγω την βρισκω μια χαρα την χοριακη σου για τη μερα που εισαι κ δεν δειχνει τιποτα αρνητικο για να πει καποιος οτι κατι δεν παει καλα...δεν περιμενα να σου πω και κατι παραπανω για τοσο αρχη που εισαι... κανεις ομως και με 100 και με 1000 χοριακη δεν μπορει να σου πει πως θα παει η εγκυμοσυνη...ειδες ποσα εχουμε δει στο φορουμ.ευχομαι να πανε και ολα καλα..

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μου δίνετε θάρρος και σας υπερευχαριστω! Κι εγώ αν κάποια από εσάς είχε τέτοια χοριακη  και μάλιστα χωρίς καθυστέρηση αυτό θα ελεγα. Έλα όμως μου φοβάμαι  τωρα.... ήταν και η μικροβιολόγος πολύ συγκρατημένη μαζί μου. Θα πάρω το απόγευμα  τον γιατρό τηλ.  Είχα κάποια εγκυουλα τέτοια χοριακη και πήγε καλά τελικά η εγκυμοσύνη;

φυσικα η αλεκα μας... 33 ειχε την πρωτη χοριακη...σκεψου αν την εκανες με καθυστερηση  2 ημερων θα ειχες τουλαχιστον 150.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...