Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Alekagala είπε:

Απογευμα???  Θα γεννήσω απο την αγωνια!!!! 

Εδώ θα γεννήσουμε εμείς που δεν είμαστε και έγκυες.

@Farmakotriftena Μην μας δίνεις σημασία. Έχεις την αγωνία σου έχεις και μια ντουζίνα τρελές να σε πρήζουν.

Αχ κορίτσια -άσχετο αλλά πώς την παλεύετε Δευτέρα στη δουλειά. Μήπως να πηγαίνω γραφείο τις Δευτέρες γιατί από το σπίτι όλο τεμπελιάζω... Ευτυχώς από Τρίτη στρώνω (δεν έχω και άλλη επιλογή, αρχίζουν να πιέζουν συνήθως οι προθεσμίες...)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

12 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Εχω και πολυκυστικες και δεν ξερω σαν να ειχαν στρωσει τους προηγουμενους μηνες ε δεν πειραζει εξαλλου αυτο τον μηνα δεν προσπαθω απλα το καταλαβα να ξερω περιπου ποτε θα μου ερθει. Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα προσπαθεια η αναμονη?ειμαστε πολλα κοριτσια και ξεχναω!

Καλημέρα!! Στην αναμονή είμαι!! Είχα θετικό ωορρηξίας στις 13 του μήνα και περιμένω (ελπίζω καθηστερηση) στις 28 και με τα υπέροχα νέα της @Farmakotriftena μου μπήκαν ιδέες για τέστ αλλά πέρα από το στήθος μου που έχει πρηστεί πολύ δε νιώθω τίποτα οπότε λέω να περιμένω μέχρι Τετάρτη-Πέμπτη.

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Vila είπε:

Καλημέρα!! Στην αναμονή είμαι!! Είχα θετικό ωορρηξίας στις 13 του μήνα και περιμένω (ελπίζω καθηστερηση) στις 28 και με τα υπέροχα νέα της @Farmakotriftena μου μπήκαν ιδέες για τέστ αλλά πέρα από το στήθος μου που έχει πρηστεί πολύ δε νιώθω τίποτα οπότε λέω να περιμένω μέχρι Τετάρτη-Πέμπτη.

 

Να περιμένεις λίγο, είναι νωρίς και ότι και να δείξει το τεστ πάλι αγωνία θα έχεις. Μην το σκέφτεσαι, δυο τρεις ημέρες έμειναν, ότι ήταν να γίνει έχει γίνει, εύχομαι το καλύτερο. ΑΛΛΑ και περίοδος να έρθει, το ηθικό μας δεν πέφτει και ανεβάζουμε και το ανήθικο για τον καινούργιο κύκλο. :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, orianna είπε:

λυπαμαι πολυ κοριτσι μου.. δυστυχως δεν μπορει κανεις να προβλεψει την εξελιξη μιας εγκυμοσυνης κ ιδιαιτερα οταν ειναι σε τοσο αρχικο σταδιο...λογικα  περιοδος για τον επομενο κυκλο θα σου ερθει κανονικα οπως θα ερχοταν καιι χωρις τν βιοχημικη.τωρα εχεις περιοδο? 

Καλημερα! Ειχα αιμα απο την παρασκευη το βραδυ εως σημερα που ειναι στα τελειωματα.. ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι περιοδος αυτο .. Αυριο εχω ραντεβου να με δει αν θα χρειαστω αποξεση  η οχι , αν και δεν νομιζς γτ η χοριακη δεν πηγε 1000. Αλλα δεν ξερω αν πρεπει να το μετρησω αυτο το αιμα ως περιοδο???


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

εγω 3 μερες πριν την αναμενόμενη ημερομηνια ειχα αρνητικο τεστ hometest...καλα αποτελεσματα!!!!

Eλενάκι τι κάνει το μπεμπέ?Με πρωινά ούρα το είχες κάνει?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου όλες!!!!! Ξέρετε μέχρι να πάρω χοριακη είμαι με την αγωνια. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Απόγευμα είπε θα με πάρει η μικροβιολόγος τηλ...

Παντως να ξερεις εγω εκανα το τεστ και σε μια εβδομαδα χοριακη. Αν ειναι θετικο εισαι! Μην αγχωνεσαι αδικα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα! Ειχα αιμα απο την παρασκευη το βραδυ εως σημερα που ειναι στα τελειωματα.. ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι περιοδος αυτο .. Αυριο εχω ραντεβου να με δει αν θα χρειαστω αποξεση  η οχι , αν και δεν νομιζς γτ η χοριακη δεν πηγε 1000. Αλλα δεν ξερω αν πρεπει να το μετρησω αυτο το αιμα ως περιοδο???

εγω σαν περιοδο θα το μετρουσα αυτο. αν καποια κοπελα ξερει κατι αλλο ας μας πει.. αποξεση με 165 χοριακη τη θεωρω απιθανη..επισης αν η χοριακη σου εχει μηδενιστει αποκλειεται να χρειαστεις κατι καθως καθαρισες απο μονη σου.μια επαναληψη χοριακης θα σου δωσει τη λυση..και στον γιατρο σου επισης...

στις βιοχημικες κυησεις γινεται το εξης.. περιμενεις περιοδο και δεν ερχεται,εχεις καθυστερηση κκαι αν μπεις ση διαδικασια να κανεις τεστ βλεπεις οτι ειναι θετικο...μετα ομως απο καποιες μερες εχεις αιμα και λες τι γινεται...καποιες κοπελες δεν κανουν τεστ και ετσι τους ερχεται το αιμα και απλα νομιζουν οτι ειχαν καποια ανωμαλια στον κυκλο τους και γι αυτο η καθυστερηση.και γι αυτο σου λεω οτι αλλο αιμα δεν θα δεις.. τωρα θα συνεχισει ο καινουργιος σου κυκλος.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, orianna είπε:

εγω σαν περιοδο θα το μετρουσα αυτο. αν καποια κοπελα ξερει κατι αλλο ας μας πει.. αποξεση με 165 χοριακη τη θεωρω απιθανη..επισης αν η χοριακη σου εχει μηδενιστει αποκλειεται να χρειαστεις κατι καθως καθαρισες απο μονη σου.μια επαναληψη χοριακης θα σου δωσει τη λυση..και στον γιατρο σου επισης...

στις βιοχημικες κυησεις γινεται το εξης.. περιμενεις περιοδο και δεν ερχεται,εχεις καθυστερηση κκαι αν μπεις ση διαδικασια να κανεις τεστ βλεπεις οτι ειναι θετικο...μετα ομως απο καποιες μερες εχεις αιμα και λες τι γινεται...καποιες κοπελες δεν κανουν τεστ και ετσι τους ερχεται το αιμα και απλα νομιζουν οτι ειχαν καποια ανωμαλια στον κυκλο τους και γι αυτο η καθυστερηση.και γι αυτο σου λεω οτι αλλο αιμα δεν θα δεις.. τωρα θα συνεχισει ο καινουργιος σου κυκλος.

Μακαρι να ειναι ετσι για να υπολογισω ξανα τις μερες μου .. αν ειναι ετσι θα παω στον γιατρο την 12η μερα για να δουμε για ωορηξια!κ μακαρι να το πετυχουμε ξανά!! 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vana87 είπε:

Παντως να ξερεις εγω εκανα το τεστ και σε μια εβδομαδα χοριακη. Αν ειναι θετικο εισαι! Μην αγχωνεσαι αδικα!

Να σε ρωτήσω,  από συμπτώματα είχες τίποτα; Εγώ τίποτα... μα τίποτα  όμως.. ..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Να σε ρωτήσω,  από συμπτώματα είχες τίποτα; Εγώ τίποτα... μα τίποτα  όμως.. ..

Τιποτα απολυτως ουτε και τωρα εχω. Μονο το στηθος μου που φουσκωσε απο νωρις ! Εντελως απο διαισθηση εκανα το τεστ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Μακαρι να ειναι ετσι για να υπολογισω ξανα τις μερες μου .. αν ειναι ετσι θα παω στον γιατρο την 12η μερα για να δουμε για ωορηξια!κ μακαρι να το πετυχουμε ξανά!! 

 

οτι θα το πετυχετε ειναι σιγουρο...αυτη ειναι  καλη πλευρα της βιοχημικης...σου δειχνει οτι εισαι γονιμη και συ και ο αντρας σου δεν εχετε καποιο θεμα...

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vana87 είπε:

Τιποτα απολυτως ουτε και τωρα εχω. Μονο το στηθος μου που φουσκωσε απο νωρις ! Εντελως απο διαισθηση εκανα το τεστ!

Όπως κι εγω... Δεν ξέρω τι με έσπρωξε να κάνω τεστ.  Αφού όταν είδα 2η γραμμή έμεινα να την κοιτάω συνέχεια...  Ούτε τώρα έχεις έστω κάτι διαφορετικο, που έχεις προχωρησει;

Εμένα ούτε το στήθος  μου. Ίσως το νιώθω λιιιιιγο  πιο βαρύ. Αλλά τπτ  αλλο. Εσενα θυμάμαι σε πονάει κιολας;  Και ένα σπυρί που βγάζω πάντα πριν την περίοδο,  δεν εμφανίστηκε αυτό το μήνα! (Σιγά το σύμπτωμα)


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Όπως κι εγω... Δεν ξέρω τι με έσπρωξε να κάνω τεστ.  Αφού όταν είδα 2η γραμμή έμεινα να την κοιτάω συνέχεια...  Ούτε τώρα έχεις έστω κάτι διαφορετικο, που έχεις προχωρησει;

Εμένα ούτε το στήθος  μου. Ίσως το νιώθω λιιιιιγο  πιο βαρύ. Αλλά τπτ  αλλο. Εσενα θυμάμαι σε πονάει κιολας;  Και ένα σπυρί που βγάζω πάντα πριν την περίοδο,  δεν εμφανίστηκε αυτό το μήνα! (Σιγά το σύμπτωμα)

Ε όχι και σιγά το σύμπτωμα το "μη" σπυρί. Εμένα είναι το μόνο στάνταρ κάθε μήνα. Όλα τα άλλα συμπτώματα δεν είναι σταθερά - άλλες φορές πονάω μέρες πριν, άλλες όχι, κάποιες φορές πρήζομαι πολύ, άλλες λιγότερο. Αλλά το σπυρί εκεί, σταθερό -ενίοτε και δύο σπυράκια.

Όταν δεν βγάλω αυτό το ρημάδι το σπυρί θα αρχίσω να ανοίγω σαμπάνιες, να πετάω πυροτεχνήματα και να κάνω τριπλά άξελ με διπλά τόλουπ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , orianna είπε:

οτι θα το πετυχετε ειναι σιγουρο...αυτη ειναι  καλη πλευρα της βιοχημικης...σου δειχνει οτι εισαι γονιμη και συ και ο αντρας σου δεν εχετε καποιο θεμα...

αχ δεν ειναι ετσι τα πραγματα ... γτ το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου δεν ειναι τοσο καλο .. εχουμε καλη ποσοτητα αλλα χαμηλη κινητικοτητα για αυτο εκανα σαλπιγγογραφια επειδη λενε οτι βοηθαει .Κ οντως ετσι εγινε, εφοσον αανκαλυψα και την "λιγο "οπισθια καμψη της μητρας.. να δουμε τωρα ξανα ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...