Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Έντονη γραμμή στο πρώτο τεστ, αχνή στο δεύτερο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

θα συμφωνησω και γω με τη βικη. ο σακος φαινεται απο τις 1000 και μοναδες...δεν ξερω πως ειναι στο εξωτερικο αλλα εδω κανουμε υπερυχο αν θελουμε πιο νωρις απο τις 8 εβδομαδες για επιβαιβεωση οτι η κυηση ειναι ενδομητρια και οχι εξωμητρια. η χοριακ σου ειναι πολυ υψηλη για τις μερες που εχεις καθυστερηση...θα προτεινα να κανεις χοριακη οπως λες + μια εξεταση προγεστερονης και μετα οπωσδποτε υπερυχο για να αποκλειστει το ενδεχομενο μιας εξωμητριας κυησης που μπορει να ειναι επικίνδυνη....σε περιπτωση αποβολης θα επρεπε να εχεις κατι σαν την περιοδο σου με αυξημενη ροη αιματος. αν η κυηση ειναι ενδομητρια  οι γιατροι εδω δινουν προγεστερονη σε κολπικα υποθετα η χαπια γτ πολλες αιμορραγιες δημιουργουνται απο την ελλειψη της συγκεκριμενης ορμονης.

ευχομαι να πανε ολα καλα και να εισαι στις περιπτωσεις κ συ που το αιμα δεν σημαινει τιποτα κακο στην εκβαση της εγκυμοσυνης.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Πώς τα πας σήμερα Μαίρη;

alina μου δεν υπάρχει ούτε σταγόνα αίμα, ούτε για δείγμα. Το μόνο που εχω πόνο στο στήθος όταν το ακουμπάω και κάποιες κράμπες αριστερά και δεξιά που πάνε και έρχονται όχι συχνά αλλά που και που μέσα στη μέρα. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MaryMary1982 είπε:

alina μου δεν υπάρχει ούτε σταγόνα αίμα, ούτε για δείγμα. Το μόνο που εχω πόνο στο στήθος όταν το ακουμπάω και κάποιες κράμπες αριστερά και δεξιά που πάνε και έρχονται όχι συχνά αλλά που και που μέσα στη μέρα. Υπομονή...

Μαίρη μου ο πόνος στο στήθος είναι από τα πιο συνηθισμένα πρώτα συμπτώματα εγκυμοσύνης. Και οι κράμπες το ίδιο. Το ότι δεν έχεις δύο μέρες αίμα είναι παραπάνω από ενθαρρυντικό. Πολύ χαίρομαι. Άντε καιε μια καλή χοριακή αύριο!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , alina80 είπε:

Μαίρη μου ο πόνος στο στήθος είναι από τα πιο συνηθισμένα πρώτα συμπτώματα εγκυμοσύνης. Και οι κράμπες το ίδιο. Το ότι δεν έχεις δύο μέρες αίμα είναι παραπάνω από ενθαρρυντικό. Πολύ χαίρομαι. Άντε καιε μια καλή χοριακή αύριο!

 

Αχ μακάρι!!!!!!!!
Ας είμαι συγκρατημένη καλύτερα όμως,,, :)
Αυριο πρωι πρωί θα παω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , alina80 είπε:

Πώς είσαι κορίτσι; Έκανες χοριακή;

Καλησπέρα alina μου. Είμαι καλά. Έκανα χοριακή και τα αποτελέσματα θα βγουν αν όχι αύριο τότε μεθαύριο κάποια στιμγή. Αργουν λίγο εδώ που βρίσκομαι :) Οπότε υπομονή και ξάπλα. Τα ελαφρά πονάκια-τσιμπηματάκι που και που στην κοιλιά χαμηλά πότε αριστερά πότε δεξιά συνεχίζοναι, όπως επίσης και ο πόνος στο στήθος. Ευτυχώς κανένα ίχνος αίματος και σήμερα. Οπότε εγώ ξαπλώνω και απλά κάνω αισιοδοξες σκέψεις μέχρι να πάρω τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , MaryMary1982 είπε:

Καλησπέρα alina μου. Είμαι καλά. Έκανα χοριακή και τα αποτελέσματα θα βγουν αν όχι αύριο τότε μεθαύριο κάποια στιμγή. Αργουν λίγο εδώ που βρίσκομαι :) Οπότε υπομονή και ξάπλα. Τα ελαφρά πονάκια-τσιμπηματάκι που και που στην κοιλιά χαμηλά πότε αριστερά πότε δεξιά συνεχίζοναι, όπως επίσης και ο πόνος στο στήθος. Ευτυχώς κανένα ίχνος αίματος και σήμερα. Οπότε εγώ ξαπλώνω και απλά κάνω αισιοδοξες σκέψεις μέχρι να πάρω τις απαντήσεις.

Μεθαύριο; Εδώ βγαίνουν σε λίγες ώρες. Δεν πειράζει. Εφόσον δεν έχεις αίμα δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Τα πονάκια που λες είναι πολύ φυσιολογικά από ότι λένε οι κοπέλες που έχουν εμπειρία. Καλά κάνεις και ξεκουράζεσαι, όμως. Υπομονή και μην ανησυχείς. Όλα καλά δείχνουν προς το παρόν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , alina80 είπε:

Μεθαύριο; Εδώ βγαίνουν σε λίγες ώρες. Δεν πειράζει. Εφόσον δεν έχεις αίμα δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Τα πονάκια που λες είναι πολύ φυσιολογικά από ότι λένε οι κοπέλες που έχουν εμπειρία. Καλά κάνεις και ξεκουράζεσαι, όμως. Υπομονή και μην ανησυχείς. Όλα καλά δείχνουν προς το παρόν. 

Ναι αργούμε λίγο εδώ στα εξωτερικά :P Είμαστε της υπομονής :D Μόλις έχω αποτελέσματα θα ενημερώσω!!!! Ας ευχηθούμε να ειναι καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2017 at 8:23 ΜΜ, alina80 είπε:

Είναι πολύ νωρίς για να δει οτιδήποτε στον υπέρηχο, για αυτό. Νομίζω ότι ο εμβρυακος σάκος φαινεται μετα την 6+ βδομάδα. Εσυ ξάπλα όσο μπορεις, διάβασε κάτι που αγαπάς, δες καμία κωμωδία και κρατά μακριά τις αρνητικές σκέψεις. Μια μέρα και δύο νύχτες έμειναν. 

 

Τελικά έπεσε κορίτσια μου. Από 2071 στα 295...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryMary1982 είπε:

Τελικά έπεσε κορίτσια μου. Από 2071 στα 295...

:-( Μολις διαβασα την ιστορια σου ..  ακριβως το ιδιο συνεβη και σε  μενα . Σαββατο θετικο τεστ και την επομενη παρασκευη αιμα περιοδου .. και στις 2 βιοχημικες σου συνεβη το ίδιο?  γτ εγω δεν ειχα αιμοραγια , ηταν λες και μου καθυστερησε η περιοδος 6 μερες .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

:-( Μολις διαβασα την ιστορια σου ..  ακριβως το ιδιο συνεβη και σε  μενα . Σαββατο θετικο τεστ και την επομενη παρασκευη αιμα περιοδου .. και στις 2 βιοχημικες σου συνεβη το ίδιο?  γτ εγω δεν ειχα αιμοραγια , ηταν λες και μου καθυστερησε η περιοδος 6 μερες .. 

Εγω είχα ελαφρά αιμορραγία και μετά με τη μέρα αυξανόταν. Ίσως έπρεπε να μου χορηγηθεί προγεστερόνη, ίσως και όχι. Με αισιοδοξία πάμε για το επόμενο!! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...