Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αχ για να δούμε.Εγω φέτος δεν θα δουλέψω.Παραιτηθηκα από τη δουλειά μου καθώς με τον σύντροφό μου μέναμε 40 χλμ μακριά.Μας είχαν φάει τα πηγαινέλα.Καθως Έχει δική του δουλειά είπα να κάνω εγώ το βημα γιατί με τη δουλειά μου στην ουσία απλώς ζούσα, δεν μου άφηνε το περιθώριο αποταμίευσης.ετσι αποφασίσαμε για φέτος χαλάρωση. Εγώ τουλάχιστον.Ο άντρας μου όλη μερα θα δουλεύει.Αρα και εμείς μη φανταστείς ότι θα χουμε χρόνο.Τα βραδάκια Μόνο.Να Σου πω κάτι?Έχω κάποια συμπτώματα ε δω και τρεις μέρες ίδια με την προηγούμενη φορά.Εντονη φαγούρα στα μάτια. Με κοληριο είμαι.Ρινιτιδα και πονοκέφαλο.Ειχα Κ ένα πόνο δεξιά χαμηλά 8 μέρες μετά την ωορρηξία και αρκετά υγρά τις τελευταίες μέρες.Ελπιζω σε ένα θαυματακι :)

Καλά το έκανες να ηρεμήσεις και να σαι με τον άντρα σου και θα ρθει και το μωρό σύντομα ♡♡♡♡♡ Αυτό με τον πόνο 8 μέρες μετά την ωορρηξία πολυυυυυυυυυυυ μου αρεσειιιιιιιιιιιι :mrgreen::mrgreen::wub::-P άντε άντε να βγει αληθινό και να πάρω και γω σειρά. Μετά από σένα είμαι εγώ αντεεεεεεεεε χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 hour ago, Bela είπε:

Καλά το έκανες να ηρεμήσεις και να σαι με τον άντρα σου και θα ρθει και το μωρό σύντομα ♡♡♡♡♡ Αυτό με τον πόνο 8 μέρες μετά την ωορρηξία πολυυυυυυυυυυυ μου αρεσειιιιιιιιιιιι :mrgreen::mrgreen::wub::-P άντε άντε να βγει αληθινό και να πάρω και γω σειρά. Μετά από σένα είμαι εγώ αντεεεεεεεεε χαχαχαχα

Λες?Για να δούμε!!!!! ;);):):) .Ας αργήσει να ρθει αλλά Θέλω οτ αν έρθει να είναι ενα υγιέστατο μωράκι και μια όμορφη εγκυμοσύνη.Στο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου και για σένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ♡♡♡ τι κάνετε κορίτσια σήμερα;; Εγώ ειμαι 2 μέρες μετά την ωορρηξία  και αισθάνομαι σαν ελαφριά ανακατωσούρα.. Σύμπτωμα δεν είναι σίγουρα γιατί είναι πάρα πολύ νωρίς!!!! Τι λέτε;; :)

Link to comment
Share on other sites

@Bela μου άντε για να δούμε. :):):):)   η διαίσθηση σου αν σου λέει ότι κάτι έγινε τότε αυτό είναι. Ενα μικρο σπορακι!!!!!!!!!!! Εδώ πάλι πολύ βροχη.Θελω ήλιο ζέστη.Εγω έχω κάτι ζαλαδιτσες Σήμερα και πολύ κούραση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

@Bela μου άντε για να δούμε. :):):):)   η διαίσθηση σου αν σου λέει ότι κάτι έγινε τότε αυτό είναι. Ενα μικρο σπορακι!!!!!!!!!!! Εδώ πάλι πολύ βροχη.Θελω ήλιο ζέστη.Εγω έχω κάτι ζαλαδιτσες Σήμερα και πολύ κούραση.

Εμάς ο καιρός εδώ πολύ μουντός... Σαν Μ.Παρασκευή είναι... Για να δούμε θα βγουν αληθινές οι διαισθησεις μας ;; χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Bela είπε:

Εμάς ο καιρός εδώ πολύ μουντός... Σαν Μ.Παρασκευή είναι... Για να δούμε θα βγουν αληθινές οι διαισθησεις μας ;; χαχαχα

Αρχίζουν και με πιάνουν πόνοι.Μαλλον θα αδιαθετισω.αυριο μεθαύριο.Αφηνω τις ελπιδες μου σε σενα.Σου στέλνω θετική ενέργεια ;);) . Καλυτερα μουντος καιρός.Εδω από τη βρο χη εχ ουμε μουχλιασει.Πολυ υγρασία. :(:( .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πρώτη φορά γράφω στη παρέα σας, αν και μπαίνω καιρό και διαβάζω συζητήσεις και παίρνω δύναμη αλλά δεν τόλμησα ποτέ να γράψω κάτι... Μπορεί να μην ξέρω καμία προσωπικά αλλά ξέρω το αγχος που έχετε και εύχομαι να τα καταφέρουμε όλες μας με το λιγότερο δυνατόν ψυχικό κόστος... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Cat! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πρώτη φορά γράφω στη παρέα σας, αν και μπαίνω καιρό και διαβάζω συζητήσεις και παίρνω δύναμη αλλά δεν τόλμησα ποτέ να γράψω κάτι... Μπορεί να μην ξέρω καμία προσωπικά αλλά ξέρω το αγχος που έχετε και εύχομαι να τα καταφέρουμε όλες μας με το λιγότερο δυνατόν ψυχικό κόστος... 

Καλώς ήρθες λοιπόν.Ελπιζω να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε.Εμενα Προσωπικά το forum ήταν μεγάλη βοήθεια το να συζητάω με γυναίκες που είχαν παρόμοια εμπειρία με τη δική μου.Η δικιά σου ιστορία αν θες να μας πεις ποια ειναι?Εγώ ει χα παλινδρομη κύηση Στην έβδομη εβδομάδα και ακολούθησε αποξεση καθώς δεν απέβαλα το μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Καλώς ήρθες λοιπόν.Ελπιζω να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε.Εμενα Προσωπικά το forum ήταν μεγάλη βοήθεια το να συζητάω με γυναίκες που είχαν παρόμοια εμπειρία με τη δική μου.Η δικιά σου ιστορία αν θες να μας πεις ποια ειναι?Εγώ ει χα παλινδρομη κύηση Στην έβδομη εβδομάδα και ακολούθησε αποξεση καθώς δεν απέβαλα το μωράκι.

Καλώς σας βρήκα loyloy!

Εγώ με τον άντρα μου προσπαθούσαμε 1,5 χρόνο φυσιολογικά και μετά βρήκαμε πως έχουμε θέμα με το σπέρμα και πως μόνο με υποβοηθούμενη μέθοδο μπορούμε. Οπότε τα τελευταία δυο χρονια έχουμε κάνει 3 σπερματεγχύσεις (χωρίς αποτελεσμα) και τώρα είμαι σε αναμονή για β χοριακης μετά απο τη πρώτη εξωσωματική.Τον τελευταίο χρονο έχω αρχίσει να προβληματίζω και εγώ τον γιατρό μου. Από εκεί που δεν είχα εγώ καποιο θέμα τώρα έχω ανώμαλους κύκλους, βρέθηκε αυτοανοσία αλλά αδιάγνωστη ακόμη... και μέσα σε όλα είμαι και μόνη μου γιατί ο σύζυγος είναι ναυτικός και λείπει... από εκεί που ήμουν η "δυνατή" και η χαλαρή της υπόθεσης έχω γίνει ένα με το πάτωμα... δεν με αναγνωρίζω ειλικρινά... και ειμαι τόσο σίγουρη πως πάλι δεν τα καταφέραμε που δεν μιλιέμαι... :( 

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

Καλώς ήρθες λοιπόν.Ελπιζω να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε.Εμενα Προσωπικά το forum ήταν μεγάλη βοήθεια το να συζητάω με γυναίκες που είχαν παρόμοια εμπειρία με τη δική μου.Η δικιά σου ιστορία αν θες να μας πεις ποια ειναι?Εγώ ει χα παλινδρομη κύηση Στην έβδομη εβδομάδα και ακολούθησε αποξεση καθώς δεν απέβαλα το μωράκι.

Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο πρέπει να ήταν για σένα αυτή η διαδικασία... το καλό είναι οπως λέει ο γυναικολόγος μου ότι μπόρεσες και έπιασες! Που σημαίνει πως θα κάνεις το παιδάκι σου και να μην αγχώνεσαι πραγματικάααααα καθόλου! Ήταν μία σίγουρα ασχημη εμπειρία, πάει πέρασε και τώρα ετοιμάζεσαι για μία όμορφη εμπειρία...αυτό να σκεφτεσαι: ότι μπορείτε με τον αντρα σου να πιάσετε παιδί!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Cat! είπε:

Καλώς σας βρήκα loyloy!

Εγώ με τον άντρα μου προσπαθούσαμε 1,5 χρόνο φυσιολογικά και μετά βρήκαμε πως έχουμε θέμα με το σπέρμα και πως μόνο με υποβοηθούμενη μέθοδο μπορούμε. Οπότε τα τελευταία δυο χρονια έχουμε κάνει 3 σπερματεγχύσεις (χωρίς αποτελεσμα) και τώρα είμαι σε αναμονή για β χοριακης μετά απο τη πρώτη εξωσωματική.Τον τελευταίο χρονο έχω αρχίσει να προβληματίζω και εγώ τον γιατρό μου. Από εκεί που δεν είχα εγώ καποιο θέμα τώρα έχω ανώμαλους κύκλους, βρέθηκε αυτοανοσία αλλά αδιάγνωστη ακόμη... και μέσα σε όλα είμαι και μόνη μου γιατί ο σύζυγος είναι ναυτικός και λείπει... από εκεί που ήμουν η "δυνατή" και η χαλαρή της υπόθεσης έχω γίνει ένα με το πάτωμα... δεν με αναγνωρίζω ειλικρινά... και ειμαι τόσο σίγουρη πως πάλι δεν τα καταφέραμε που δεν μιλιέμαι... :( 

Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο πρέπει να ήταν για σένα αυτή η διαδικασία... το καλό είναι οπως λέει ο γυναικολόγος μου ότι μπόρεσες και έπιασες! Που σημαίνει πως θα κάνεις το παιδάκι σου και να μην αγχώνεσαι πραγματικάααααα καθόλου! Ήταν μία σίγουρα ασχημη εμπειρία, πάει πέρασε και τώρα ετοιμάζεσαι για μία όμορφη εμπειρία...αυτό να σκεφτεσαι: ότι μπορείτε με τον αντρα σου να πιάσετε παιδί!

Αχ κορίτσι μου.Ειναι δύσκολο να τα παιρνας όλα αυτά μόνη.Ο άντρας σου κανει μεγάλα ταξίδια?Μην απογοητεύεσαι.Θετικες σκέψεις και εμείς ε δω Είμαστε να σε στηρίζουμε έστω από δω.Κανε πράγματα γυμναστήριο  χορο , κάποια δραστηριότητα κάτι.Μην αφήνεσαι.Δωσε προτεραιότητα στον εαυτό σου.Πρεπει πρώτα απ'όλα να είσαι Εσύ καλά για να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , loyloy είπε:

Αχ κορίτσι μου.Ειναι δύσκολο να τα παιρνας όλα αυτά μόνη.Ο άντρας σου κανει μεγάλα ταξίδια?Μην απογοητεύεσαι.Θετικες σκέψεις και εμείς ε δω Είμαστε να σε στηρίζουμε έστω από δω.Κανε πράγματα γυμναστήριο  χορο , κάποια δραστηριότητα κάτι.Μην αφήνεσαι.Δωσε προτεραιότητα στον εαυτό σου.Πρεπει πρώτα απ'όλα να είσαι Εσύ καλά για να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Μέχρι και πριν κάτι μήνες ήμουν αρκετά δραστήρια η αλήθεια είναι και όσον αφορά τα χόμπυ και διάφορες ευθύνες που έχω αναλάβει όσο αφορά γονείς, θέματα υγείας κλπ καθότι μόνη μου και πάντα διαθέσιμη για όλους... έχω και τους φιλους μου δόξα το Θεο! Τον τελευταίο μήνα όμως δεν έχω διάθεση για τίποτα και έχω ψιλόκλειστεί σπίτι. Πάλι καλά που πάω και δουλειά και ξεχνιέμαι. Ελπίζω να είναι φάση και να περάσει. Ίσως με έχουν επηρεάσει και τα φάρμακα της εξωσωματικης...δεν ξέρω... με τις φίλες μου πια δεν θελω να τα συζητάω γιατί νιώθω πως το "κούρασα" το θέμα.  Έχουν και αρκετές ήδη μωράκι, έχω και 2 ακόμη τώρα που περιμένουν. Γενικά έχουμε τρελαθεί στο μωρό σαν παρέα! :)

Αλλά δεν μου αρέσει να το συζητάω μαζί τους στη φάση αυτή που βρίσκονται γιατί και εκείνες άθελα τους λένε πράγματα που δεν τα σκέφτονται και ακούγονται άκομψα και δεν θέλω να επισκιάζει το προβλημα μου τις δικές τους χαρές. Οπότε το παίζω άνετη...

ο αντρούλης μου ήταν να γυρίζε πριν 2 μηνες αλλά όλο από αναβολή σε αναβολή το πάνε... :( συνήθως λείπει μονο 4 μηνες σερι. Τώρα κλείσαμε ήδη 6 κ τον έχω δει μονο μία φορά για μία βδομάδα... 

ουφ.... τα είπα! ;)

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι να μας τα λες.Το να βγάζεις πράγματα από μεσα σου κάνει καλό.group therapy!!!!!!!!Είναι δύσκολο να είναι ο άνθρωπος σου μακριά.Εν μέρη σε καταλαβαίνω γιατί εμ2ις εδώ και 2 μήνες μείναμε μαζι και οτ αν ήμουν ε γκυος ήμασταν 40 χλμ μακριά και δεν τον έβλεπα κάθε μέρα.κανε υπομονή Δεν έχεις άλλη επιλογή όσο δύσκολο και να είναι και προσπάθησε να γίνεις δραστήρια όσο και αν αυτό το νιώθεις κόντρα μέσα σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Cat! είπε:

Έχεις δίκιο loyloy!!! 

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; 

Έχω αφήσει τη δουλειά μου και μένουμε επιτέλους μαζί.Προς το παρών ειπ αμε να μην εργαστώ και να προσπαθήσουμε για μωράκι.Καναμε προσπάθειες για 2 μήνες αλλά δεν.... λόγω άγχους.Καταλαβαινεις.Τωρα δεν προσπαθούμε αλλά επειδή έμεινα με τη μέθοδο τραβηγματος την άλλη φορά όσο να ναι έχω το νου μου λιγάκι. :):) Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα και βλέπουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες. Πρέπει να τεθούν προτεραιότητες από ένα σημείο και μετά.... Αλλά γιατί κοπέλα μου αγχώνεσαι εσυ; απόλαυσε την ενδιάμεση διαδρομή στο έπακρο! Εγώ πιστευω ειλικρινα πως δεν θα δυσκολευτείτε να ξαναπιάσετε μωράκι με αυτά που μου λες! Πρέπει να είστε γονιμότατοι!!! Οι 2 μήνες ειναι πραγματικα μικρό διάστημα. Η λαχτάρα σου είναι που σε κάνει να περιμενεις πως και πως! :mad: Σκέψου πως η καθε σύλληψη εχει 25% πιθανότητες να επιτευχθεί μετά από ελεύθερες επαφές και εσείς καταφέρατε με τη μέθοδο του τραβήγματος (καλό!). Κοίτα να ευχαριστηθείς όσο χρόνο έχεις με τον αντρα σου τώρα που είστε μαζί γιατί το πολυπόθητο θα σου χτυπήσει σύντομα τη πόρτα! ;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...