Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Εγώ που τα πείρα  2 κύκλους δεν μου έδωσε χάπια για το ενδομητριο γιατί  δεν χρειάστηκε, ήταν μία χαρά το ενδομητριο αλλά μου είπε η γυναικολόγο ότι αν χρειάζεται μπορείς να τα παρεις και στη  πορεία και φτιάχνει γρήγορα το ενδομητριο .

Ααααα τέλειααααα!!Thank youuuu!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 40 λεπτά , marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!Να ρωτήσω τα χάπια για το ενδομήτριο χρειάζονται απ τον πρώτο μήνα κλομιφαίνης?Εεμεις θα προσπαθήσουμε για 2-3 μήνες έτσι και αν δεν μείνω εγκυούλα θα πάμε με κλομιφαίνη!!Αλλά μου είπε ο γιατρός μόνο για 3 μήνες!!!

Το Παπ το εξετάζει αυστηρά κυτταρολογός!!!Δείγμα μπορεί να πάρει ο μικροβιολόγος ή ο γυναικολόγος αλλα κυτταρολόγος θα το εξετάσει!!!!

 

μια απο τα αρνητικα της κλομιφαινης ειναι οτι δεν κανει πολυ καλο ενδομητριο συνηθως..ρωτηστε το γιατρο κ θα σας πει.δεν παχαινει οπως θα παχαινε χωρις κλομιφαινη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Είχα μια αποβολή κ μου είπε ο γιατρός να κάνουμε τις ανοσολογικες. Ναι είμαι έγκυος 4.5 μηνων

Με το καλό gogouli μου!!!!!! Ανοσολογικες νομίζω δεν μου έχουν πει να κάνω :confused:. Θα ρωτήσω τον γιατρό αν είναι να κάνω που να δω αν είμαι οκ και σε αυτές δεν χανω τίποτα εεεεε τι λέτε; ;

2 ώρες πρίν, lemonpie είπε:

καλησπερα.η κλομιφαινη δεν πρεπει να χρησιμοποιειται μεγαλο διαστημα..επισης κανει το ενδομητριο λεπτο..γιαυτο δινουν κ κατι αλλα χαπια μαζι..εμενα παντως 2 φορες που πηρα δεν μου εδωσαν χαπια για το ενδομητριο κ δεν εμεινα κ εγκυος.

Γεια σου lemonpie μου!!!!! Ωραίο ψευδώνυμο τρελαίνομαι για λεμονοπιτα παρεμπιπτόντως χαχαχα. Γιατί έκανες μόνο 2 κύκλους;;; Εγώ θα κάνω 6 νομίζω τώρα είμαι στον 3ο κύκλο.  Έχω ακούσει πολλές κοπέλες που έμειναν έγκυος για πχ στον 5ο με 6ο κύκλο..Εμενα το ενδομήτριο και τις 3 φορές είναι στο 8. Τώρα σε τι φάση είσαι;  προσπαθείτε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Bela είπε:

Με το καλό gogouli μου!!!!!! Ανοσολογικες νομίζω δεν μου έχουν πει να κάνω :confused:. Θα ρωτήσω τον γιατρό αν είναι να κάνω που να δω αν είμαι οκ και σε αυτές δεν χανω τίποτα εεεεε τι λέτε; ;

Γεια σου lemonpie μου!!!!! Ωραίο ψευδώνυμο τρελαίνομαι για λεμονοπιτα παρεμπιπτόντως χαχαχα. Γιατί έκανες μόνο 2 κύκλους;;; Εγώ θα κάνω 6 νομίζω τώρα είμαι στον 3ο κύκλο.  Έχω ακούσει πολλές κοπέλες που έμειναν έγκυος για πχ στον 5ο με 6ο κύκλο..Εμενα το ενδομήτριο και τις 3 φορές είναι στο 8. Τώρα σε τι φάση είσαι;  προσπαθείτε;

και εγω τρελενομαι για λεμονια :) εχω νεο θεμα..για να μην τα γραφω παλι ολα εδω : αντιπατρικα κυτταροτοξικα αντισωματα. Ειμαι σε αναζητηση του τι θα κανω κ πηραμε ρεπο απο τις προσπαθειες..πηρα κλομιφαινη 1 φορα το 2014. και μια πριν 4 μηνες. την πρωτη φορα εκανα 2 ωαρια. αυτη τη φορα 2 αλλα το ενα κυστικο. μεγαλωσα..κ δεν δουλευει σε μεγαλες ηλικιες. επισης ημουν πολυ κατα των φαρμακων κ δεν ηθελα να ξαναπαρω :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , lemonpie είπε:

και εγω τρελενομαι για λεμονια :) εχω νεο θεμα..για να μην τα γραφω παλι ολα εδω : αντιπατρικα κυτταροτοξικα αντισωματα. Ειμαι σε αναζητηση του τι θα κανω κ πηραμε ρεπο απο τις προσπαθειες..πηρα κλομιφαινη 1 φορα το 2014. και μια πριν 4 μηνες. την πρωτη φορα εκανα 2 ωαρια. αυτη τη φορα 2 αλλα το ενα κυστικο. μεγαλωσα..κ δεν δουλευει σε μεγαλες ηλικιες. επισης ημουν πολυ κατα των φαρμακων κ δεν ηθελα να ξαναπαρω :)

Ααααα κατάλαβα..Κυστικό γιατί δεν έκανες ένεση;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Bela είπε:

Ααααα κατάλαβα..Κυστικό γιατί δεν έκανες ένεση;;

ειχε ηδη γινει..οταν πηγα να τα δω σχετικα νωρις κιολας γιατι εχω μικρους κυκλους..το ενα ηταν κυστικο. δεν με πειραζει αυτο.σε 1 μηνα κλεινω τα 40 ;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , lemonpie είπε:

ειχε ηδη γινει..οταν πηγα να τα δω σχετικα νωρις κιολας γιατι εχω μικρους κυκλους..το ενα ηταν κυστικο. δεν με πειραζει αυτο.σε 1 μηνα κλεινω τα 40 ;)

Μια χαρά θα πάνε όλα ♡♡♡♡ σου εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα @Bela .Χάλια καιρός βροχη   :(:( .Αλλά δεν χάνουμε το κέφι μας.

Γεια σου loyloy μου ωραίος ο χειμώνας χαχαχα♡♡♡♡ Εννοείται το κέφι μας δεν το χάνουμε μια ζωή την έχουμε κι αν δεν τη γλεντήσουμε... Εσύ τι κάνεις; Εγώ χθες έκανα την ωορρηξία μου είχαμε και 1 επαφή. Αυτό το μήνα το πήρα πολύ χαλαρά και αν κάτσει έκατσε χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Bela είπε:

Γεια σου loyloy μου ωραίος ο χειμώνας χαχαχα♡♡♡♡ Εννοείται το κέφι μας δεν το χάνουμε μια ζωή την έχουμε κι αν δεν τη γλεντήσουμε... Εσύ τι κάνεις; Εγώ χθες έκανα την ωορρηξία μου είχαμε και 1 επαφή. Αυτό το μήνα το πήρα πολύ χαλαρά και αν κάτσει έκατσε χαχαχα.

Εγώ περιμένω να αδιαθετισω από βδομάδα.Εγω Όπως σου πα εχ ουμε σταματήσει τις ελεύθερες επαφές.Ολο αυτο το άγχος να μετράω μέρες θερμοκρασία και όλα μονο θετικό αποτέλεσμα δεν μου χουν φέρει.Προσπαθω να χαλαρώσω και αν έρθει πάλι Έτσι με τη μέθοδο τραβηγματος  καλ ως να έρθει.Αλλα το πλάνο μετά το Πάσχα ξανα.Ειχα χάσει τον εαυτό μου.Καθε σκέψη που έκανα ήταν γύρω από εγκυμοσύνη και παιδιά.Η αδερφή μου μου έλεγε ότι εχω πάθει ψύχωση και μάλλον Έτσι είναι γιατί δεν απολάμβανα τίποτα.Τις βόλτες μας το ταξιδάκι που κάναμε.Τωρα νιώθω ότι εχω βρει το κέφι μου την όρεξη μου τον παλιό μου εαυτό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ περιμένω να αδιαθετισω από βδομάδα.Εγω Όπως σου πα εχ ουμε σταματήσει τις ελεύθερες επαφές.Ολο αυτο το άγχος να μετράω μέρες θερμοκρασία και όλα μονο θετικό αποτέλεσμα δεν μου χουν φέρει.Προσπαθω να χαλαρώσω και αν έρθει πάλι Έτσι με τη μέθοδο τραβηγματος  καλ ως να έρθει.Αλλα το πλάνο μετά το Πάσχα ξανα.Ειχα χάσει τον εαυτό μου.Καθε σκέψη που έκανα ήταν γύρω από εγκυμοσύνη και παιδιά.Η αδερφή μου μου έλεγε ότι εχω πάθει ψύχωση και μάλλον Έτσι είναι γιατί δεν απολάμβανα τίποτα.Τις βόλτες μας το ταξιδάκι που κάναμε.Τωρα νιώθω ότι εχω βρει το κέφι μου την όρεξη μου τον παλιό μου εαυτό.

Εννοείται της ίδιας άποψης είμαι και εγώ.. Μέχρι να γίνουμε μανούλες γιατί θα γίνουμε Δεν θα τρελαθούμε κιόλας ούτε θα χάσουμε τον εαυτό μας!!!!! Ούτε θα μαστε συνέχεια ξαπλωμενες χαχαχα...  

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως.Αχ άντε να καλοκαιριάσει.Μενω Κέρκυρα και σε παραθαλάσσια περιοχή αρα καταλαβαίνεις.Απο μπανακια φουλ το καλοκαίρι.περιμενω Πως και Πως.Ειναι η αγαπημενη μου εποχή και παντα είναι πιο χαλαρή.Καλοκαιρι έμεινα ε γκυος Καλοκαίρι θα ξαναμεινω.Το ξέρω :):):):) .Αντε τώρα για να δούμε με σένα αν θα χουμε θετικό αποτέλεσμα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , loyloy είπε:

Ετσι ακριβως.Αχ άντε να καλοκαιριάσει.Μενω Κέρκυρα και σε παραθαλάσσια περιοχή αρα καταλαβαίνεις.Απο μπανακια φουλ το καλοκαίρι.περιμενω Πως και Πως.Ειναι η αγαπημενη μου εποχή και παντα είναι πιο χαλαρή.Καλοκαιρι έμεινα ε γκυος Καλοκαίρι θα ξαναμεινω.Το ξέρω :):):):) .Αντε τώρα για να δούμε με σένα αν θα χουμε θετικό αποτέλεσμα!!!!!!

Εγώ μένω Κρήτη και το καλοκαίρι όπου να ναι δλδ ξεκινάει η δουλειά.. :?που σημαίνει ότι σε ρεπό και αν πάω για κανένα μπάνιο!!!!!Ηλπιζα οτι τωρα το χειμώνα θα γινοταν το θαύμα και δεν θα δούλευα φετος το καλοκαίρι αλλά.... Εγώ σου εύχομαι να μείνεις τώρα και μέχρι το καλοκαίρι να έχεις φουσκωμενη κοιλίτσα στην παραλία και να απολαμβάνεις τον ήλιο και την θάλασσα ♡♡♡♡ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Bela είπε:

Εγώ μένω Κρήτη και το καλοκαίρι όπου να ναι δλδ ξεκινάει η δουλειά.. :?που σημαίνει ότι σε ρεπό και αν πάω για κανένα μπάνιο!!!!!Ηλπιζα οτι τωρα το χειμώνα θα γινοταν το θαύμα και δεν θα δούλευα φετος το καλοκαίρι αλλά.... Εγώ σου εύχομαι να μείνεις τώρα και μέχρι το καλοκαίρι να έχεις φουσκωμενη κοιλίτσα στην παραλία και να απολαμβάνεις τον ήλιο και την θάλασσα ♡♡♡♡ 

Αχ για να δούμε.Εγω φέτος δεν θα δουλέψω.Παραιτηθηκα από τη δουλειά μου καθώς με τον σύντροφό μου μέναμε 40 χλμ μακριά.Μας είχαν φάει τα πηγαινέλα.Καθως Έχει δική του δουλειά είπα να κάνω εγώ το βημα γιατί με τη δουλειά μου στην ουσία απλώς ζούσα, δεν μου άφηνε το περιθώριο αποταμίευσης.ετσι αποφασίσαμε για φέτος χαλάρωση. Εγώ τουλάχιστον.Ο άντρας μου όλη μερα θα δουλεύει.Αρα και εμείς μη φανταστείς ότι θα χουμε χρόνο.Τα βραδάκια Μόνο.Να Σου πω κάτι?Έχω κάποια συμπτώματα ε δω και τρεις μέρες ίδια με την προηγούμενη φορά.Εντονη φαγούρα στα μάτια. Με κοληριο είμαι.Ρινιτιδα και πονοκέφαλο.Ειχα Κ ένα πόνο δεξιά χαμηλά 8 μέρες μετά την ωορρηξία και αρκετά υγρά τις τελευταίες μέρες.Ελπιζω σε ένα θαυματακι :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...