Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Σορυ που επεμβαίνω, αλλα αυτό που λες είναι ατοπο..... Την αναλυση του τεστ παπ κυτταρολογος την κανει... Δεν μπορει ο απλος γυναικολόγος.. Αυτος απλα παίρνει το δειγμα!!!! 

Τεστ παπ κανουν και οι μικροβιολογοι.Αλλο κυτταρολογος αλλο μικροβιολογος.Η εμπειρια μου ως τωρα μου χει δειξει οτι οι γυναικολογοι στελνουν σε μικροβιολογους τα δειγματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Τεστ παπ κανουν και οι μικροβιολογοι.Αλλο κυτταρολογος αλλο μικροβιολογος.Η εμπειρια μου ως τωρα μου χει δειξει οτι οι γυναικολογοι στελνουν σε μικροβιολογους τα δειγματα.

Επειδή είμαι του χωρου σου λεω πως κυτταρολογος κανει την αναλυση! Τα κυτταρα δεν μπορει να τα ελεγξει ο οποιοσδηποτε καινα βαλει την υπογραφη του. Αν το κανει είναι παρανομο και να πας να τς κανεις μηνυση! Και εγω εχω δει και εχω διαβασει για μορφες κυτταρων και ξερω να ξεχωρίζω καποια, αλλα δεν θα παωνα βαλω την υπογραφη μ σε διαγνωση. Δεν είμαι εξουσιοδοτημενη και προφανως δεν εχω τις απαραίτητες γνωσεις.

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Επειδή είμαι του χωρου σου λεω πως κυτταρολογος κανει την αναλυση! Τα κυτταρα δεν μπορει να τα ελεγξει ο οποιοσδηποτε καινα βαλει την υπογραφη του. Αν το κανει είναι παρανομο και να πας να τς κανεις μηνυση! Και εγω εχω δει και εχω διαβασει για μορφες κυτταρων και ξερω να ξεχωρίζω καποια, αλλα δεν θα παωνα βαλω την υπογραφη μ σε διαγνωση. Δεν είμαι εξουσιοδοτημενη και προφανως δεν εχω τις απαραίτητες γνωσεις.

Δεν εχω καταλαβει που διαφωνεις.

Εγω λεω οτι κυτταρολογος ειναι εξειδικευμενος στα κυτταρα αρα πιο ειδικος σε τεστ παπ.

Μπορει ομως δειγμα να σου παρει γυναικολογος που τα στελνει ή σε μικροβιολογο ή σε κυτταρολογο.

Η δικη μου εμπειρια ειναι οτι τα στελνει σε μικροβιολογο και εγω δεν θελω γι αυτο και πηγαινω σε κυτταρολογο.

Δεν ειναι παρανομο ο μικροβιολογος να κανει τεστ pap.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , zina7777 είπε:

Τεστ παπ κανουν και οι μικροβιολογοι.Αλλο κυτταρολογος αλλο μικροβιολογος.Η εμπειρια μου ως τωρα μου χει δειξει οτι οι γυναικολογοι στελνουν σε μικροβιολογους τα δειγματα.

εμένα όλα τα τεστ παπ που έχω κανει είναι απο κυτταρολογικά εργαστηρια και οχι απο μικροβιολογικα


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , zina7777 είπε:

Δεν εχω καταλαβει που διαφωνεις.

Εγω λεω οτι κυτταρολογος ειναι εξειδικευμενος στα κυτταρα αρα πιο ειδικος σε τεστ παπ.

Μπορει ομως δειγμα να σου παρει γυναικολογος που τα στελνει ή σε μικροβιολογο ή σε κυτταρολογο.

Η δικη μου εμπειρια ειναι οτι τα στελνει σε μικροβιολογο και εγω δεν θελω γι αυτο και πηγαινω σε κυτταρολογο.

Δεν ειναι παρανομο ο μικροβιολογος να κανει τεστ pap.

Εγω σ λεω πως είναι άλλο το ποιος το παιρνει και άλλο το ποιος το αναλυει. Οποιος και να παρει το δειγμα, η αναλυση θα γινει από κυτταρολογο. Την αναλυση δεν υπαρχει περιπτωση να στην κανει απλος μικροβιολόγος ή γυναικολόγος. Δεν εχουν τις γνωσεις. Αυτό σου εξηγω

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Elma86 είπε:

εμένα όλα τα τεστ παπ που έχω κανει είναι απο κυτταρολογικά εργαστηρια και οχι απο μικροβιολογικα

Κι εμενα τα τελευταια επειδη καποια με πονηρεψε.αλλα αν ρωτησεις μικροβιολογικο σου λεει ναι κανω.εκανα κι εκει στο παρελθον.εχουν καρεκλιτσα..τα παντα ολα.ισως οχι ολοι.δε διαφωνω.αλλα μου χει τυχει.και πληρωσα και 50€

+ @anemoni1989

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , zina7777 είπε:

Κι εμενα τα τελευταια επειδη καποια με πονηρεψε.αλλα αν ρωτησεις μικροβιολογικο σου λεει ναι κανω.εκανα κι εκει στο παρελθον.εχουν καρεκλιτσα..τα παντα ολα.ισως οχι ολοι.δε διαφωνω.αλλα μου χει τυχει.και πληρωσα και 50€

+ @anemoni1989

Αυτό που λεει η @anemoni1989. Το οτι σε μικροβιολογικο εχει καρεκλα δε σημαίνει οτι ανουν κυτταρολογικη εξεταση. Εμενα μου ετυχε να κατσω σε αυτη την καρεκλα για κολπικο δειγμα ομως και αυτο γιατι ηξερα τη μικροβιολογο και μου ειπε να μην τρεχω σε γιατρο. Οσο για τα εργαστηρια τα κυτταρολογικα και το αν κανεις απευθειας εξεταση εκει δεν το ξερω γιατι στην επαρχια που μενω εγω δε εχω ακούσει να εχει. Ολα μου τα αποτελέσματα είναι απο θεσσαλονικη ή αθηνα


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Elma86 είπε:

Αυτό που λεει η @anemoni1989. Το οτι σε μικροβιολογικο εχει καρεκλα δε σημαίνει οτι ανουν κυτταρολογικη εξεταση. Εμενα μου ετυχε να κατσω σε αυτη την καρεκλα για κολπικο δειγμα ομως και αυτο γιατι ηξερα τη μικροβιολογο και μου ειπε να μην τρεχω σε γιατρο. Οσο για τα εργαστηρια τα κυτταρολογικα και το αν κανεις απευθειας εξεταση εκει δεν το ξερω γιατι στην επαρχια που μενω εγω δε εχω ακούσει να εχει. Ολα μου τα αποτελέσματα είναι απο θεσσαλονικη ή αθηνα

Βρε κοριτσια δεν καταλαβαινω τωρα τι γινεται ακριβως.Λεω οτι κανω τεστ παπ σε κυτταρολογο τα τελευταια χρονια.Προσπαθειτε να με πεισετε οτι δεν πηγα για τεστ παπ σε μικροβιολογο?μου εχει συμβει.γιατι κολλησαμε εδω?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Βρε κοριτσια δεν καταλαβαινω τωρα τι γινεται ακριβως.Λεω οτι κανω τεστ παπ σε κυτταρολογο τα τελευταια χρονια.Προσπαθειτε να με πεισετε οτι δεν πηγα για τεστ παπ σε μικροβιολογο?μου εχει συμβει.γιατι κολλησαμε εδω?

Κι εγώ δεν έχω καταλάβει, ξέρω ότι όταν πας στον γυναικολόγο απλά σου παίρνει δείγμα κ μετά το στέλνει σε κυτταρολογο. Αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου ότι κι εγώ έχω ακούσει Μικροβιολογικα να κάνουν τεστ Παπ. Σίγουρα δεν είναι σωστό αλλά ότι συμβαίνει, συμβαίνει. Πάντως σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κορίτσια να μείνετε όλες κ να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ. Εγώ προσπαθούσα πολλά χρόνια με κύκλους κλομιφαινης 2 σπερμαγενχυσεισ κ 3 εξωσωματικές χωρίς πρόβλημα στο σπέρμα με τέλεια σαλπιγγογραφια υστεροσκοπηση ορμονικές φυσιολογικό κάρυοτυπο το μόνο που είχα ήταν χαμηλά αντιπατρικα που είναι αίτιο αποβολής κ όχι υπογονιμοτητας. 

  • Μου αρέσει 2

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , gogouli88 είπε:

Μακάρι κορίτσια να μείνετε όλες κ να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ. Εγώ προσπαθούσα πολλά χρόνια με κύκλους κλομιφαινης 2 σπερμαγενχυσεισ κ 3 εξωσωματικές χωρίς πρόβλημα στο σπέρμα με τέλεια σαλπιγγογραφια υστεροσκοπηση ορμονικές φυσιολογικό κάρυοτυπο το μόνο που είχα ήταν χαμηλά αντιπατρικα που είναι αίτιο αποβολής κ όχι υπογονιμοτητας. 

Γεια σου gogouli!!!!! Για πες μας αν θες γιατί και γω κάνω 3η φορά τώρα κλομιφαινη. Πως ανακάλυψες για αυτά τα αντιπατρικα.. Στο είπε ο γιατρός σου να κάνεις την συγκεκριμένη εξέταση ή τυχαία το βρήκατε;; Έχεις μεινει έγκυος;;

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2018 at 12:48 ΜΜ, Bela είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.. λοιπόν!!!! Κάποιες από εσάς προσπαθείτε με εξωσωματική. Πριν την εξωσωματική σας πρότειναν να κάνετε κύκλους με κλομιφαινη; ;; Για πχ Εγώ λογικά από σήμερα ή αύριο θα ξεκινήσω τον 3ο κύκλο.  Άρα Αφού ολοκληρώσω τους 6 κύκλους η μόνη επιλογή είναι εξωσωματική; ;; 

καλησπερα.η κλομιφαινη δεν πρεπει να χρησιμοποιειται μεγαλο διαστημα..επισης κανει το ενδομητριο λεπτο..γιαυτο δινουν κ κατι αλλα χαπια μαζι..εμενα παντως 2 φορες που πηρα δεν μου εδωσαν χαπια για το ενδομητριο κ δεν εμεινα κ εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , lemonpie είπε:

καλησπερα.η κλομιφαινη δεν πρεπει να χρησιμοποιειται μεγαλο διαστημα..επισης κανει το ενδομητριο λεπτο..γιαυτο δινουν κ κατι αλλα χαπια μαζι..εμενα παντως 2 φορες που πηρα δεν μου εδωσαν χαπια για το ενδομητριο κ δεν εμεινα κ εγκυος.

Καλησπέρα κορίτσι!!Να ρωτήσω τα χάπια για το ενδομήτριο χρειάζονται απ τον πρώτο μήνα κλομιφαίνης?Εεμεις θα προσπαθήσουμε για 2-3 μήνες έτσι και αν δεν μείνω εγκυούλα θα πάμε με κλομιφαίνη!!Αλλά μου είπε ο γιατρός μόνο για 3 μήνες!!!

Το Παπ το εξετάζει αυστηρά κυτταρολογός!!!Δείγμα μπορεί να πάρει ο μικροβιολόγος ή ο γυναικολόγος αλλα κυτταρολόγος θα το εξετάσει!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!Να ρωτήσω τα χάπια για το ενδομήτριο χρειάζονται απ τον πρώτο μήνα κλομιφαίνης?Εεμεις θα προσπαθήσουμε για 2-3 μήνες έτσι και αν δεν μείνω εγκυούλα θα πάμε με κλομιφαίνη!!Αλλά μου είπε ο γιατρός μόνο για 3 μήνες!!!

Το Παπ το εξετάζει αυστηρά κυτταρολογός!!!Δείγμα μπορεί να πάρει ο μικροβιολόγος ή ο γυναικολόγος αλλα κυτταρολόγος θα το εξετάσει!!!!

 

Εγώ που τα πείρα  2 κύκλους δεν μου έδωσε χάπια για το ενδομητριο γιατί  δεν χρειάστηκε, ήταν μία χαρά το ενδομητριο αλλά μου είπε η γυναικολόγο ότι αν χρειάζεται μπορείς να τα παρεις και στη  πορεία και φτιάχνει γρήγορα το ενδομητριο .


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...