Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Bela είπε:

Έτσι Έτσι θετική σκέψη και θα γίνουμε σύντομα ♡♡♡♡♡♡ Εσύ ήσουν προχωρημένης ή λίγων εβδομάδων;;

Στην έβδομη εβδομάδα παλινδρόμησε.Ειχα πάει στον γιατρό την 6η κ ακούσαμε καρδούλα αρα καταλαβαίνεις υπήρχε πολύ ενθουσιασμός και μετά από μια βδομάδα τελείωσαν ολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 hour ago, loyloy είπε:

Στην έβδομη εβδομάδα παλινδρόμησε.Ειχα πάει στον γιατρό την 6η κ ακούσαμε καρδούλα αρα καταλαβαίνεις υπήρχε πολύ ενθουσιασμός και μετά από μια βδομάδα τελείωσαν ολα.

Αααααχχ αστα να πάνε.. Και γω στην 9η ήμουνα είχαμε ακούσει και εμείς την καρδούλα του και στην επόμενη επίσκεψη παλλινδρομησε. Έκανες εξετάσεις να δεις για ποιο λόγο;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Bela είπε:

Αααααχχ αστα να πάνε.. Και γω στην 9η ήμουνα είχαμε ακούσει και εμείς την καρδούλα του και στην επόμενη επίσκεψη παλλινδρομησε. Έκανες εξετάσεις να δεις για ποιο λόγο;;

Επειδή ήταν η πρώτη φορά ο γιατρός επέμενε στο ότι ήταν τυχαίο γεγονός και να το αφήσω πίσω και να προχωρήσω.Μενω επαρχια τα τελευταία χρόνια και Έτσι έχω δύο γυναικολόγος.Μεγαλωσα Αθήνα και Έτσι την απόξεση την έκανα στο γιατρό που έχω από μικρή.Παντως και οι δύο επέμεναν στο τυχαίο γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

 

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Επειδή ήταν η πρώτη φορά ο γιατρός επέμενε στο ότι ήταν τυχαίο γεγονός και να το αφήσω πίσω και να προχωρήσω.Μενω επαρχια τα τελευταία χρόνια και Έτσι έχω δύο γυναικολόγος.Μεγαλωσα Αθήνα και Έτσι την απόξεση την έκανα στο γιατρό που έχω από μικρή.Παντως και οι δύο επέμεναν στο τυχαίο γεγονός.

Κατάλαβα η αλήθεια είναι ότι κάποιοι γιατροί σου λένε τυχαίο και άλλοι σου λένε κάποιες εξετάσεις.. Εμένα ο γιατρός μου είπε και έκανα και όντως δεν βρέθηκε χρωμοσωμιακη ανωμαλία ούτε θρομβοφιλια ούτε ζάχαρο. Δυστυχώς όμως μετά που συνήλθα από το σοκ και προσπαθούσαμε πάλι έμεινα μετά από 1 χρόνο περίπου και κατέληξε βιοχημικη.. Εγώ σου λέω να έχετε τις επαφές σας στις γόνιμες  και μην χάνεις τους μήνες!!!! Έτσι μου έλεγαν Και μένα και ακόμα μου το λένε Αφού έμεινες έγκυος θα ξαναμεινεις.. Πουντο λοιπόν;;; 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Bela είπε:

Κατάλαβα η αλήθεια είναι ότι κάποιοι γιατροί σου λένε τυχαίο και άλλοι σου λένε κάποιες εξετάσεις.. Εμένα ο γιατρός μου είπε και έκανα και όντως δεν βρέθηκε χρωμοσωμιακη ανωμαλία ούτε θρομβοφιλια ούτε ζάχαρο. Δυστυχώς όμως μετά που συνήλθα από το σοκ και προσπαθούσαμε πάλι έμεινα μετά από 1 χρόνο περίπου και κατέληξε βιοχημικη.. Εγώ σου λέω να έχετε τις επαφές σας στις γόνιμες  και μην χάνεις τους μήνες!!!! Έτσι μου έλεγαν Και μένα και ακόμα μου το λένε Αφού έμεινες έγκυος θα ξαναμεινεις.. Πουντο λοιπόν;;; 

 

Δεν μου κάνει καλό να μετράω τις μέρες.αγχώνομαι πιο πολύ και δεν αφήνω τον εαυτό μου να απολαύσει και τη διαδικασία.Τη πρώτη φορά έμεινα ε γκυος με τη μέθοδο τραβηγματος , αυτό που έπρεπε να γίνει δεν έγινε και όμως έμεινα, Άρα αν χαλαρώσω λίγο Ίσως να ξανάρθει.θα δούμε.Απο την άλλη φοβάμαι μη ξαναγίνει το ίδιο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Bela είπε:

Κορίτσια γεια σας τι κάνετε;;; Τα νέα σας;; Όλα καλά;; Κανένα καλό νέο έχουμε;;

Καλημέρα!!!!Εγώ το μόνο καλό νέο που έχω είναι η υστεροσκόπηση που θα κάνω 7/3!Βέβαια το βλέπω σαν ένα ακόμα σκαλί για να φτάσω στον τελικό μου στόχο!


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Μια χαρά οτιδηποτε προγραμματίζουμε είναι σίγουρα Καλό!!!!!!! Μπράβο σου εννοείται 1 τεράστιο βήμα προς το στόχο μας♡♡.Εγώ από σήμερα είμαι πάλι στις γόνιμες! ♡♡♡ Πήγα χθες για υπέρηχο έκανα και την ενεσουλα μου και όλα σούπερ.

Να ρωτήσω κάτι;; Εγώ χθες που πήγα για υπέρηχο ήθελα να κάνω και το τεστ Παπ αλλά επειδή ο γιατρός είχε χειρουργείο μου είπε άλλη μέρα να κλείσω ραντεβού γιατί δεν προλάβαινε... τι να του πω 5 λεπτά διαδικασία.. τελοσπαντων!!! Έχετε κάνει ποτέ το τεστ Παπ σε κυτταρολογικο εργαστήριο;; Είναι και πιο οικονομικό λογικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ @Bela άντε μακάρι να χεις το επιθυμητό αποτέλεσμα να πάρω δύναμη και εγώ από σενα να ξεπεράσω τις φοβίες μου για να το βάλω και εγώ μπρος πάλι!!!!!Καλά να περάσεις στην προσπάθεια σου :-D:-D. @Elma86 Κάθε αρχή κάθε βήμα για Καλό!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειμαι εγκυος!!!! Να μοιραστω μαζι σας τη χαρα μου!!! Μακάρι αυτη τη φορά να πανε ολα καλα και σε λιγους μηνες να εχω αγκαλια το μωράκι μου και συντομα να έχουμε θετικα νεα και απο αλλες κοπελες!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειμαι εγκυος!!!! Να μοιραστω μαζι σας τη χαρα μου!!! Μακάρι αυτη τη φορά να πανε ολα καλα και σε λιγους μηνες να εχω αγκαλια το μωράκι μου και συντομα να έχουμε θετικα νεα και απο αλλες κοπελες!!! 

Συγχαρητήρια γλυκειά μου anemoni!!!!!♡♡♡♡♡♡ Τι τέλεια νέα είναι αυτά!!!!!!!! Πότε το ανακάλυψες;; Πες μας πες μας!!!!!! Ααααα μπράβο τα κατάφερες θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Bela είπε:

Συγχαρητήρια γλυκειά μου anemoni!!!!!♡♡♡♡♡♡ Τι τέλεια νέα είναι αυτά!!!!!!!! Πότε το ανακάλυψες;; Πες μας πες μας!!!!!! Ααααα μπράβο τα κατάφερες θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!! 

Εμενα ηταν περιεργη φαση... Αυνηθως ειχα κυκλο 28ρη, αλλα ειχε φτάσει και 30ρης μια φορα... Μετα την αποξεση βεβαια μουρλαθηξε και μια φορα ειχε ερθει σ 29 μερες,  τη 2η σ 25...μπερδεμα!!! Τεσπα, επειδη ειχα συμπτωματα κανω 28η μερα τεστ αρνητικο,  29η βλεπω σταγόνα αιμα και λεω ερχεται... 31η κανω τεστ αχνο θετικο! Τρεχω για χοριακη:6!! Κλαμα,  κακο,  νομιζα βιοχημικη... Μια βδομάδα μετα η περιοδος αφαντη! Επαναλαμβανω χοριακη: 287!!!!Απο την κολαση σ παραδεισο!! 

Τωρα θα επαναλαβω παλι Δευτερα ή Τριτη και εύχομαι ολα να πανε κατευχην!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Εμενα ηταν περιεργη φαση... Αυνηθως ειχα κυκλο 28ρη, αλλα ειχε φτάσει και 30ρης μια φορα... Μετα την αποξεση βεβαια μουρλαθηξε και μια φορα ειχε ερθει σ 29 μερες,  τη 2η σ 25...μπερδεμα!!! Τεσπα, επειδη ειχα συμπτωματα κανω 28η μερα τεστ αρνητικο,  29η βλεπω σταγόνα αιμα και λεω ερχεται... 31η κανω τεστ αχνο θετικο! Τρεχω για χοριακη:6!! Κλαμα,  κακο,  νομιζα βιοχημικη... Μια βδομάδα μετα η περιοδος αφαντη! Επαναλαμβανω χοριακη: 287!!!!Απο την κολαση σ παραδεισο!! 

Τωρα θα επαναλαβω παλι Δευτερα ή Τριτη και εύχομαι ολα να πανε κατευχην!!! 

Μια χαρά θα πάνε όλα αυτό να σκέφτεσαι!!!!!!! Το καλό είναι ότι ξαναεμεινες έγκυος σύντομα!!!! Συγχαρητήρια και πάλι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...