Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

      • Ευχαριστώ 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Θα ειναιιιιιιιιιιι!!!!!!καλ ως ήρθες λοιπόν και ότι ανησυχιες και φοβίες έχεις ε δω όλες μαζί θα τα συζητάμε!!!!οι τρεις μήνες είναι λίγο χρονικό διαστημα.Το άγχος είναι ο χειρότερος σύμβουλος.

Κορίτσια μπαίνω να διαβάσω ειδήσεις και βλέπω ότι βρέθηκε μωρό πεταμένο στα σκουπίδια στη  Πετρούπολη  με τον ομφάλιο λώρο ακόμα.τρελαίνομαι. Γιατί να κάνουν μωράκια άνθρωποι που δεν είναι άξιοι να τα φέρουν στο κόσμο και στο τέλος να τα πετάνε λες και είναι σκουπίδια.Εχω νευριάσει πολύ.

Αυτο συζητουσα τώρα και εγώ με τον άντρα μου... άδικη ζωη... άτιμη κοινωνία... δεν θα κατσω να κατηγορήσω τη  "μανα" ή τον "πατερα" γιατι πολλα ακούνε τα αυτιά μας και ο κοσμος ειναι αρρωστος και δεν μπορω να ξερω τι και πως εγινε... οποιος το εκανε ομως αυτο,οποιος ειναι υπεύθυνος για τον θάνατο του μωρου ειναι ο μεγαλύτερος εγκληματίας του κόσμου...  ντροπη και κριμα... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 27 λεπτά , Cat! είπε:

Αυτο συζητουσα τώρα και εγώ με τον άντρα μου... άδικη ζωη... άτιμη κοινωνία... δεν θα κατσω να κατηγορήσω τη  "μανα" ή τον "πατερα" γιατι πολλα ακούνε τα αυτιά μας και ο κοσμος ειναι αρρωστος και δεν μπορω να ξερω τι και πως εγινε... οποιος το εκανε ομως αυτο,οποιος ειναι υπεύθυνος για τον θάνατο του μωρου ειναι ο μεγαλύτερος εγκληματίας του κόσμου...  ντροπη και κριμα... 

Πως είσαι Σήμερα?ψυχολογικά καθόλου καλύτερα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Πως είσαι Σήμερα?ψυχολογικά καθόλου καλύτερα? 

Πρεπει να εχω αλλαξει 5-6 φορες διαθεση μες στη μερα!!! Αχαχαχχαχαχα

Με εκνεύριζε στη δουλειά η επαφη με τον κοσμο σημερα φουλ! ο δείκτης ανεκτικότητας στις βλακειες που ακουω επεσε κατακόρυφα και πρεπει να εγινε αντιληπτό απο τον εργοδότη μου! :cool: Αφου ειχα τοσο εκνευρισμό που πονουσε συνεχεια η κοιλια μ χαμηλα.μετα τη δουλειά που ειχα εξωτερικές δουλειες και εβαλα κ μουσική στο αμαξι χαλάρωσα και ενιωσα καπως καλυτερα! Βαρεθηκα κ κλεισμένη που ημουν στο σπίτι. Πρωτη φορα μενω σπίτι πανω απο μια μερα σερι κ μου κακοφάνηκε! Εχω διακόψει αναγκαστικα και το γυμναστηριο που ξεδινα κ εκει!!! Τωρα που εχω επιστρέψει σπίτι παλι μονη μου ξαναπεσα. Πανω - κατω , πανω - κατω!!!! Αλλα σημερα οταν ποναω στη κοιλια δεν το παιρνω κατάκαρδα. Λεω μπας και;;!! Βεβαια φταιει και η προγεστερονη που παιρνω...  who knows??!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το μωράκι κρίμα η ψυχούλα μου. Δεν θα το σχολιάσω άλλο.. Είναι ομως μεγαλη αμαρτία και αδικία γιατί τόσες γυναίκες προσπαθούμε με κάθε δυνατό τρόπο τοοοοσααα χρόνια να φέρουμε στην ζωή μια ψυχούλα και δυστυχώς υπάρχουν και αυτοί που φέρονται τόσο απάνθρωπα.Δεν έχω λόγια δυστυχώς σε έναν τέτοιο κόσμο ζούμε!!!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Cat! είπε:

Πρεπει να εχω αλλαξει 5-6 φορες διαθεση μες στη μερα!!! Αχαχαχχαχαχα

Με εκνεύριζε στη δουλειά η επαφη με τον κοσμο σημερα φουλ! ο δείκτης ανεκτικότητας στις βλακειες που ακουω επεσε κατακόρυφα και πρεπει να εγινε αντιληπτό απο τον εργοδότη μου! :cool: Αφου ειχα τοσο εκνευρισμό που πονουσε συνεχεια η κοιλια μ χαμηλα.μετα τη δουλειά που ειχα εξωτερικές δουλειες και εβαλα κ μουσική στο αμαξι χαλάρωσα και ενιωσα καπως καλυτερα! Βαρεθηκα κ κλεισμένη που ημουν στο σπίτι. Πρωτη φορα μενω σπίτι πανω απο μια μερα σερι κ μου κακοφάνηκε! Εχω διακόψει αναγκαστικα και το γυμναστηριο που ξεδινα κ εκει!!! Τωρα που εχω επιστρέψει σπίτι παλι μονη μου ξαναπεσα. Πανω - κατω , πανω - κατω!!!! Αλλα σημερα οταν ποναω στη κοιλια δεν το παιρνω κατάκαρδα. Λεω μπας και;;!! Βεβαια φταιει και η προγεστερονη που παιρνω...  who knows??!!!! 

Να μένεις στο μπας και :) .Με λίγα λόγια χορος ορμονών.Καλο αυτό ρε συ.Οταν έμεινα έγκυος κάπως έτσι ήμουν.εδω από τα νεύρα μου θυμάμαι έβρισα το γείτονα που χτύπησε καταλαθος το κουδούνι μου.Οι γονείς μένουν μακριά ή φίλες σου?Για να πηγαίνεις εκε ι λίγο.μη μένεις μέσα μόνη.Με τη δουλειά Κάνε υπομονή.Δυστυχως κανεις δεν δουλεύει από χόμπι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Να μένεις στο μπας και :) .Με λίγα λόγια χορος ορμονών.Καλο αυτό ρε συ.Οταν έμεινα έγκυος κάπως έτσι ήμουν.εδω από τα νεύρα μου θυμάμαι έβρισα το γείτονα που χτύπησε καταλαθος το κουδούνι μου.Οι γονείς μένουν μακριά ή φίλες σου?Για να πηγαίνεις εκε ι λίγο.μη μένεις μέσα μόνη.Με τη δουλειά Κάνε υπομονή.Δυστυχως κανεις δεν δουλεύει από χόμπι.

Αχαχαχαχαχαχα ε τον κακομοιρη τον γείτονα!!!! 

Εγω δεν χωνεύω σχεδον κανεναν γείτονα μου ουτως η αλλως!!!! οσο για το παρτυ ορμονων ηδη απο τις πρωτες μερες ενέσεων δεν παλεύομαι!!! Ειναι εξωγενεις ορμονες ομως... για να μη σχολιάσω τον άστατο υπνο που κανω καθε βραδυ... χαλι!!! 

Οι περισσότερες μου φίλες ειναι ηδη με μωρα, διαφορετικά ωράρια και υποχρεώσεις και οι γονεις μου ειναι λιγο μακρυα. Ασε που δεν μπορω να παω σε σπίτι με μωρο και να μην το εχω ολη την ώρα αγκαλια και παιχνίδι!!! Και εντολή γιατρου ειναι μεχρι τη β χοριακη οσο μπορω ξεκουραση και να μη σηκωνω βάρη... Αρα σπίτι μονη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Cat! είπε:

Αχαχαχαχαχαχα ε τον κακομοιρη τον γείτονα!!!! 

Εγω δεν χωνεύω σχεδον κανεναν γείτονα μου ουτως η αλλως!!!! οσο για το παρτυ ορμονων ηδη απο τις πρωτες μερες ενέσεων δεν παλεύομαι!!! Ειναι εξωγενεις ορμονες ομως... για να μη σχολιάσω τον άστατο υπνο που κανω καθε βραδυ... χαλι!!! 

Οι περισσότερες μου φίλες ειναι ηδη με μωρα, διαφορετικά ωράρια και υποχρεώσεις και οι γονεις μου ειναι λιγο μακρυα. Ασε που δεν μπορω να παω σε σπίτι με μωρο και να μην το εχω ολη την ώρα αγκαλια και παιχνίδι!!! Και εντολή γιατρου ειναι μεχρι τη β χοριακη οσο μπορω ξεκουραση και να μη σηκωνω βάρη... Αρα σπίτι μονη! 

Έχεις κανένα ταλέντο?του τύπου ζωγραφική, να φτιάξεις κοσμήματα, πλέξιμο?πάντως το πλέξιμο έχω ακούσει είναι χαλαρωτικό και έχει και στο ίντερνετ νομίζω οδηγίες για αρχαριους.Αφου πρέπει να ξεκουράζεσαι Ίσως κάνεις κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Έχεις κανένα ταλέντο?του τύπου ζωγραφική, να φτιάξεις κοσμήματα, πλέξιμο?πάντως το πλέξιμο έχω ακούσει είναι χαλαρωτικό και έχει και στο ίντερνετ νομίζω οδηγίες για αρχαριους.Αφου πρέπει να ξεκουράζεσαι Ίσως κάνεις κάτι τέτοιο.

Δυστυχως μια ζωη οτι χομπυ ειχα ηταν περπατημα - γυμναστηριο - πιλατες. Το διάβασμα και οι σειρές που μαρεσουν τα τιμώ ιδιαιτερα!!! Παντως για το πλέξιμο χρονια λεω να ξεκινησω! Στο δημοτικό κεντούσα και μαρεσε πολυ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Cat! είπε:

Δυστυχως μια ζωη οτι χομπυ ειχα ηταν περπατημα - γυμναστηριο - πιλατες. Το διάβασμα και οι σειρές που μαρεσουν τα τιμώ ιδιαιτερα!!! Παντως για το πλέξιμο χρονια λεω να ξεκινησω! Στο δημοτικό κεντούσα και μαρεσε πολυ! 

Ίσως είναι ευκαιρία τώρα.Αν βρεις κάτι να απασχολείσαι στο σπίτι Αφού ταξιδεύει και ο άντρας σου και ει σαι μοναχούλα πιστεύω θα σε βοηθήσει.αντε ξαναδοκιμασε το κέντημα τότε ;);)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Cat! είπε:

Αχαχαχαχαχαχα ε τον κακομοιρη τον γείτονα!!!! 

Εγω δεν χωνεύω σχεδον κανεναν γείτονα μου ουτως η αλλως!!!! οσο για το παρτυ ορμονων ηδη απο τις πρωτες μερες ενέσεων δεν παλεύομαι!!! Ειναι εξωγενεις ορμονες ομως... για να μη σχολιάσω τον άστατο υπνο που κανω καθε βραδυ... χαλι!!! 

Οι περισσότερες μου φίλες ειναι ηδη με μωρα, διαφορετικά ωράρια και υποχρεώσεις και οι γονεις μου ειναι λιγο μακρυα. Ασε που δεν μπορω να παω σε σπίτι με μωρο και να μην το εχω ολη την ώρα αγκαλια και παιχνίδι!!! Και εντολή γιατρου ειναι μεχρι τη β χοριακη οσο μπορω ξεκουραση και να μη σηκωνω βάρη... Αρα σπίτι μονη! 

Χαχαχαχα ούτε και γω τους χωνεύω χαχαχα :mrgreen:.Και εγώ με τις ορμόνες έχω αϋπνίες το βράδυ, η κοιλιά μου είναι τούμπανο και έχω και κάτι εξαψεις ώρες ώρες άλλο πράγμα. Αφού λέω για μωρό πάω ή για κλιμακτήριο;;;; χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Bela είπε:

Χαχαχαχα ούτε και γω τους χωνεύω χαχαχα :mrgreen:.Και εγώ με τις ορμόνες έχω αϋπνίες το βράδυ, η κοιλιά μου είναι τούμπανο και έχω και κάτι εξαψεις ώρες ώρες άλλο πράγμα. Αφού λέω για μωρό πάω ή για κλιμακτήριο;;;; χαχαχαχα

Καλα ο ιδρώτας και οι εξάψεις δεν περιγράφονται!!! Αφου περισυ σε ενα κυκλο που ειχα ξεκινησει χαπια για σπερματεγχυση ηταν καταχείμωνο (εγω απο τη φύση μου κρυουλιαρα) και παρακαλούσα τον αντρα μου να κλεισει το αιρ κοντισιον γιατι εβραζα κ με κοιτούσε έκπληκτος! Αποτελεσμα: το πρωι εκεινος ξυπνησε παγωτό τυλιγμένος με το πάπλωμα και εγω ξεσκεπαστη και σχεδον ξεβρακωτη!!!

και εκει καπου συνηδητοποιησα οτι δεν θα περασω πολυ καλα στη κλιμακτήριο !!!

αχαχχαχαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Cat! είπε:

Καλα ο ιδρώτας και οι εξάψεις δεν περιγράφονται!!! Αφου περισυ σε ενα κυκλο που ειχα ξεκινησει χαπια για σπερματεγχυση ηταν καταχείμωνο (εγω απο τη φύση μου κρυουλιαρα) και παρακαλούσα τον αντρα μου να κλεισει το αιρ κοντισιον γιατι εβραζα κ με κοιτούσε έκπληκτος! Αποτελεσμα: το πρωι εκεινος ξυπνησε παγωτό τυλιγμένος με το πάπλωμα και εγω ξεσκεπαστη και σχεδον ξεβρακωτη!!!

και εκει καπου συνηδητοποιησα οτι δεν θα περασω πολυ καλα στη κλιμακτήριο !!!

αχαχχαχαχαχαχα 

Χαχαχα λες να είναι αιτία οι ορμόνες και για τις ανακατωσουρες;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Bela είπε:

Χαχαχα λες να είναι αιτία οι ορμόνες και για τις ανακατωσουρες;;;

Οταν έπαιρνα κλομιφαινη για σπερματεγχυση ειχα ανακατωσούρες μονο τη μια απο τις τρεις φορες που πηρα... αλλα ειχαν ξεκινησει μερες μετα την ωορρηξια και κράτησαν 3-4 μερες... τωρα τι να πω... παντως οι ορμονες παιζουν ρολο στα παντα τελικα...  συμπτώματα που εχω εγω τωρα μετα απο εμβρυομεταφορα, αν ημουν απο φυσιολογική επαφη θα ελεγα πως εχω συμπτώματα κύησης αλλα παιρνω τοσα φαρμακα που το καθενα κανει διαφορα... υπομονη και θα μας λυθούν οι αποριες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Cat! είπε:

Οταν έπαιρνα κλομιφαινη για σπερματεγχυση ειχα ανακατωσούρες μονο τη μια απο τις τρεις φορες που πηρα... αλλα ειχαν ξεκινησει μερες μετα την ωορρηξια και κράτησαν 3-4 μερες... τωρα τι να πω... παντως οι ορμονες παιζουν ρολο στα παντα τελικα...  συμπτώματα που εχω εγω τωρα μετα απο εμβρυομεταφορα, αν ημουν απο φυσιολογική επαφη θα ελεγα πως εχω συμπτώματα κύησης αλλα παιρνω τοσα φαρμακα που το καθενα κανει διαφορα... υπομονη και θα μας λυθούν οι αποριες...

Σωστά κοντός ψαλμός αλληλούια χαχαχα. Λογικά λόγω των ορμονών (κλομιφαινη) έχω αυτή την ανακατωσούρα.. Αυτό θα λέω που να κρατάω και μικρό καλάθι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!! Λοιπόν τα νέα μου.. Βγήκε το τεστ Παπ μου αρνητικό :-D απλά μου είπε η κυτταρολογος ότι έδειξε μια μικρή φλεγμονούλα ετσι ακριβώς μου το είπε.Θα πάω στον γυναικολόγο βέβαια αλλά ρε γμτ πάει κι αυτή η προσπάθεια :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...