Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@elisavetkagia νομιζω ναι! Εγω τελευταια περιοδο ειχα 4/3! Ναι αυριο θα παω πρωτη φορα στο γιατρο! 

@loyloy εγω παλι εχω τρελες αυπνιες! Υποφερω καθε βραδυ!

Να σας ρωτησω...ο πρωτος υπερηχος γινεται κολπικα? Ο αντρας μου θα μπορει να μπει μεσα?

Εγώ στη προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν και ο φιλος μου μέσα.κολπθκα Ναι γιατί είναι νωρίς ακόμα από πάνω.του φάνηκε λίγο περίεργο η καρέκλα και όλη η φάση ξέρεις.αλλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 26 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ στη προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν και ο φιλος μου μέσα.κολπθκα Ναι γιατί είναι νωρίς ακόμα από πάνω.του φάνηκε λίγο περίεργο η καρέκλα και όλη η φάση ξέρεις.αλλα εντάξει.

Ναι μπορει να ειναι μέσα ο άντρας σου..νομιζω ολοι παθαινουν ενα σοκ με την καρεκλς χαχα

Link to comment
Share on other sites

Βασιλική εσενα σου εχει δώσει καθολου utrogestan; Λενε στις παρενέργειες οτι φέρνει υπνηλία. Μήπως σε βοηθήσουν; Στο λεω γιατι για εμενα οι αϋπνίες δεν παλεύονται! Ευτυχώς ως τώρα δεν εχω τέτοιο πρόβλημα, μονο μια στο τοσο. Αλλα μετα με ρίχνουν ψυχολογικά και σέρνομαι. 

Μπεμπούλα που εισαι; Αδιαθετησες; Ελπιζω πως όχι.  Μπετυ; Εκμεταλλεύεσαι τον άντρα σου αυτές τις μέρες;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , P.L.L. είπε:

Βασιλική εσενα σου εχει δώσει καθολου utrogestan; Λενε στις παρενέργειες οτι φέρνει υπνηλία. Μήπως σε βοηθήσουν; Στο λεω γιατι για εμενα οι αϋπνίες δεν παλεύονται! Ευτυχώς ως τώρα δεν εχω τέτοιο πρόβλημα, μονο μια στο τοσο. Αλλα μετα με ρίχνουν ψυχολογικά και σέρνομαι. 

Μπεμπούλα που εισαι; Αδιαθετησες; Ελπιζω πως όχι.  Μπετυ; Εκμεταλλεύεσαι τον άντρα σου αυτές τις μέρες;;;

Α Γι αυτό κοιμάμαι συνέχεια. :):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Α Γι αυτό κοιμάμαι συνέχεια. :):)

Καλησπεραααα! Και εγω κοιμαμαι ολη μερα...Ειδικα οταν επαιρνα ουτροτζεσταν απο το στομα επεφτα στο λεπτο ξερη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

Βασιλική εσενα σου εχει δώσει καθολου utrogestan; Λενε στις παρενέργειες οτι φέρνει υπνηλία. Μήπως σε βοηθήσουν; Στο λεω γιατι για εμενα οι αϋπνίες δεν παλεύονται! Ευτυχώς ως τώρα δεν εχω τέτοιο πρόβλημα, μονο μια στο τοσο. Αλλα μετα με ρίχνουν ψυχολογικά και σέρνομαι. 

Μπεμπούλα που εισαι; Αδιαθετησες; Ελπιζω πως όχι.  Μπετυ; Εκμεταλλεύεσαι τον άντρα σου αυτές τις μέρες;;;

Οχι! Εγω μονο στο τηλ εχω μιλησει και το μονο που μου ειπε ειναι να συνεχισω τις βιταμινες που μου ειχε δωσει μεχρι να παω! Αυριο θα δω αν θα μου δωσει κατι! Τη ρωτησα αν μπορω να παρω καμια βαλεριανα να ηρεμω απο αυτη την ενταση που νιωθω και μου ειπε αμα φτασεις στο αμην παρε μια αλλα οχι για ψιλου πηδημα και οχι συνεχεια! Μονο σε μεγαλη αναγκη! Αλλα δε πηρα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες!!! Να κάνω μια ερώτηση?? Πόσες μέρες πριν την ωορηξία μπορεί ο γιατρός να δει στον υπέρηχο, αν όντως θα κάνω?? Ρωτάω γιατί την προηγούμενη τετάρτη έκανα υπέρηχο, δε φάνηκε απολύτως τίποτα..... σήμερα έχω υγρά σα βλένα, άχρωμα τελείως... αλλά δεν ξέρω τι γίνεται λόγω άστατου κύκλου. Έχω πονάκια που και που στην κοιλίτσα, αλλά προσπαθώ να μη σκέφτομαι. Για τεστ ωορηξίας, ούτε λόγος γτ με αγχώνουν..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , sandraki είπε:

Γεια σε όλες!!! Να κάνω μια ερώτηση?? Πόσες μέρες πριν την ωορηξία μπορεί ο γιατρός να δει στον υπέρηχο, αν όντως θα κάνω?? Ρωτάω γιατί την προηγούμενη τετάρτη έκανα υπέρηχο, δε φάνηκε απολύτως τίποτα..... σήμερα έχω υγρά σα βλένα, άχρωμα τελείως... αλλά δεν ξέρω τι γίνεται λόγω άστατου κύκλου. Έχω πονάκια που και που στην κοιλίτσα, αλλά προσπαθώ να μη σκέφτομαι. Για τεστ ωορηξίας, ούτε λόγος γτ με αγχώνουν..

καταρχας ο γιατρος δεν μπορει να δει με σιγουρια αν θα κανεις μπορει να δει αν υπαρχει καποιο ωαριο πιο μεγαλο απο τα αλλα που μπορει να κανει ωορηξια αλλα σιγουρος δεν μπορει να ειναι παιζουν πολλα ρολο για το αν θα σκασει στο τελος φυσιολογικα. συνηθως μια 4-5 μερες πριν φαινετε καποιο να υπερυσχυει . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , sandraki είπε:

Γεια σε όλες!!! Να κάνω μια ερώτηση?? Πόσες μέρες πριν την ωορηξία μπορεί ο γιατρός να δει στον υπέρηχο, αν όντως θα κάνω?? Ρωτάω γιατί την προηγούμενη τετάρτη έκανα υπέρηχο, δε φάνηκε απολύτως τίποτα..... σήμερα έχω υγρά σα βλένα, άχρωμα τελείως... αλλά δεν ξέρω τι γίνεται λόγω άστατου κύκλου. Έχω πονάκια που και που στην κοιλίτσα, αλλά προσπαθώ να μη σκέφτομαι. Για τεστ ωορηξίας, ούτε λόγος γτ με αγχώνουν..

Καλησπέρα.εγω θα σου έλεγα Αφού έχεις πονακια τώρα για 3 μέρες να έρθετε σε επαφη.δεν χάνεις τπτ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , P.L.L. είπε:

Βασιλική εσενα σου εχει δώσει καθολου utrogestan; Λενε στις παρενέργειες οτι φέρνει υπνηλία. Μήπως σε βοηθήσουν; Στο λεω γιατι για εμενα οι αϋπνίες δεν παλεύονται! Ευτυχώς ως τώρα δεν εχω τέτοιο πρόβλημα, μονο μια στο τοσο. Αλλα μετα με ρίχνουν ψυχολογικά και σέρνομαι. 

Μπεμπούλα που εισαι; Αδιαθετησες; Ελπιζω πως όχι.  Μπετυ; Εκμεταλλεύεσαι τον άντρα σου αυτές τις μέρες;;;

Εδώ είμαι κορίτσι μου την περιμένω αύριο μεθαύριο και η αλήθεια είναι ότι έπεσα.Ελεγα δεν θα με ρίξει αλλα σκέφτομαι πως όντως πρέπει να βιαστώ και κάπως αγχώθηκα.Εχθες σκέφτηκα και να απέχω λίγο από εδώ μήπως καταφέρω να ηρεμήσω όσον αφορά τις δυσκολιες μου γιατί ως άνθρωπος έχω αυτό το αρνητικό να επηρεάζομαι πολύ.Δεν ήμουν έτσι αλλα μετά απο ένα πολύ δυστυχες συμβάν και μετά στο καπάκι η απόξεση έγινα φοβική.Δεν μπορώ όμως να λείψω από εδώ γιατί ειλικρινά έχω δεθεί έχουμε όλες τον ίδιο σκοπό.Ομως θέλω να πω στα κοριτσια που προσπαθούν και έτσι να το ακουω και εγω πως δεν πρέπει να μας γίνεται εμμονή.Δεν πρέπει γιατί μας δημιουργεί κάθε φορά ένα φαύλο κύκλο.Επισης δεν σας έχω πει γιατί δεν μου είναι εύκολο πως αυτή ήταν η τριτη μου εγκυμοσυνη.Δεν θέλω να πω για τις προηγούμενες κάτι αλλα το αναφέρω για να πω ξανά πως δεν είναι δυνατόν να έχουμε συμπτώματα πριν ακόμη μάθουμε την εγκυμοσυνη! Σε καμία δεν είχα απολυτως τίποτα που να μου λέει ότι είμαι εκτός του πρησμενου στήθους που ούτως ή άλλως πρηζοταν πριν την περιοδο.Και το άλλο αν το πούμε σύμπτωμα είναι πως δεν είχα τους πονους της περιοδου που πάντα ερχόταν πριν από αυτή.Μεχρι και τα υγρα που λέμε πως είναι σύμπτωμα στον προηγούμενο κύκλο είχα και το ανέφερα κιολας μια μέρα πριν την περιοδο διάφανα υγρα!Και τώρα που είμαι σίγουρη πως θα αδιαθετησω έχω πάλι τα ίδια υγρα και αν δεν είχα την εμπειρία θα ελεγα είμαι εγκυος! Άρα ψυχραιμία και υπομονή και όταν έρθει ούτε που θα το καταλάβουμε πάντα το λέω και θα το λέω.Συγνώμη για το σεντόνι αλλα λόγω εμπειρίας θέλω όσο μπορώ να βοηθήσω την οποια κοπέλα βασανίζεται κάθε φορά από τυχόν συμπτώματα.Αρνουμαι και ως άνθρωπος να εξαρτάται η ψυχολογία μου από αυτό.Ξανα συγνώμη αλλα πιστέψτε με σας καταλαβαίνω απόλυτα και μόνο με καλή καρδιά τα λέω..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

καταρχας ο γιατρος δεν μπορει να δει με σιγουρια αν θα κανεις μπορει να δει αν υπαρχει καποιο ωαριο πιο μεγαλο απο τα αλλα που μπορει να κανει ωορηξια αλλα σιγουρος δεν μπορει να ειναι παιζουν πολλα ρολο για το αν θα σκασει στο τελος φυσιολογικα. συνηθως μια 4-5 μερες πριν φαινετε καποιο να υπερυσχυει . 

Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου. Οπότε ίσως και να κάνω σε 5 μέρες... μάλιστα.. είδομεν.....

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Καλησπέρα.εγω θα σου έλεγα Αφού έχεις πονακια τώρα για 3 μέρες να έρθετε σε επαφη.δεν χάνεις τπτ

Καλά αυτό γίνεται ούτως ή αλλως. Απλά έκανα θεραπεία με dostinex την οποία σταμάτησα γτ μου προκάλεσε λυποθυμία, εμετό, χθες ταχυκαρδία.. δεν την παλεύω άλλο.... ας έρθει όποτε θέλει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , sandraki είπε:

Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου. Οπότε ίσως και να κάνω σε 5 μέρες... μάλιστα.. είδομεν.....

Καλά αυτό γίνεται ούτως ή αλλως. Απλά έκανα θεραπεία με dostinex την οποία σταμάτησα γτ μου προκάλεσε λυποθυμία, εμετό, χθες ταχυκαρδία.. δεν την παλεύω άλλο.... ας έρθει όποτε θέλει.

Εγώ το νιώθω οτ αν έχω ωορρηξία.πονακια και υγρα.ετσι και τώρα τη μια μέρα ποναγα και την επόμενη πιάσαμε το σπορακι μας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , sandraki είπε:

Γεια σε όλες!!! Να κάνω μια ερώτηση?? Πόσες μέρες πριν την ωορηξία μπορεί ο γιατρός να δει στον υπέρηχο, αν όντως θα κάνω?? Ρωτάω γιατί την προηγούμενη τετάρτη έκανα υπέρηχο, δε φάνηκε απολύτως τίποτα..... σήμερα έχω υγρά σα βλένα, άχρωμα τελείως... αλλά δεν ξέρω τι γίνεται λόγω άστατου κύκλου. Έχω πονάκια που και που στην κοιλίτσα, αλλά προσπαθώ να μη σκέφτομαι. Για τεστ ωορηξίας, ούτε λόγος γτ με αγχώνουν..

Γεια σου Σαντρα.. Ο γιατρος μπορεί να παρακολουθήσει από την ένατη μέρα του κυκλου σου αν ετοιμάζεις ωοθυλακια και ποσα. Μέρα με την ημέρα μεγαλώνουν σε χιλιοστά ώσπου ένα το επικρατέστερο θα κάνει την ωορρηξια.Αρα όταν το αυγουλακι σου φτάσει στο σημείο που πρέπει σε χιλιοστά τότε θα σου πει πως τις επόμενες ημερες θα κανεις ωορρηξια.Επειτα μπορεί ξανά να δει αν υπάρχει υγρό στο δουγλασειο κοινώς αν έχεις κάνει ωορρηξια.Αρα χρειάζονται καποιες μερες για την παρακολούθηση.Τωρα σε ποια μέρα του κυκλου είσαι;Αν είσαι κάπου στην μέση τότε πιθανόν να είναι τα γόνιμα υγρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...