Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γεια σου Σαντρα.. Ο γιατρος μπορεί να παρακολουθήσει από την ένατη μέρα του κυκλου σου αν ετοιμάζεις ωοθυλακια και ποσα. Μέρα με την ημέρα μεγαλώνουν σε χιλιοστά ώσπου ένα το επικρατέστερο θα κάνει την ωορρηξια.Αρα όταν το αυγουλακι σου φτάσει στο σημείο που πρέπει σε χιλιοστά τότε θα σου πει πως τις επόμενες ημερες θα κανεις ωορρηξια.Επειτα μπορεί ξανά να δει αν υπάρχει υγρό στο δουγλασειο κοινώς αν έχεις κάνει ωορρηξια.Αρα χρειάζονται καποιες μερες για την παρακολούθηση.Τωρα σε ποια μέρα του κυκλου είσαι;Αν είσαι κάπου στην μέση τότε πιθανόν να είναι τα γόνιμα υγρα.

Είμαι στην 24η μέρα. Αλλά ο κύκλος μου γνκ είναι άστατος, πότε 29, πότε 35, πότε 40....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 5 λεπτά , sandraki είπε:

Είμαι στην 24η μέρα. Αλλά ο κύκλος μου γνκ είναι άστατος, πότε 29, πότε 35, πότε 40....

κάνε εσυ την προσπάθεια σου τωρα και εύχομαι ότι καλύτερο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Βασιλική εσενα σου εχει δώσει καθολου utrogestan; Λενε στις παρενέργειες οτι φέρνει υπνηλία. Μήπως σε βοηθήσουν; Στο λεω γιατι για εμενα οι αϋπνίες δεν παλεύονται! Ευτυχώς ως τώρα δεν εχω τέτοιο πρόβλημα, μονο μια στο τοσο. Αλλα μετα με ρίχνουν ψυχολογικά και σέρνομαι. 

Μπεμπούλα που εισαι; Αδιαθετησες; Ελπιζω πως όχι.  Μπετυ; Εκμεταλλεύεσαι τον άντρα σου αυτές τις μέρες;;;

Χαχαχα! Γειά σου κορίτσι μου! Θα τον εκμεταλλευτώ και σήμερα και από αύριο θα του δώσω άδεια να ξεκουραστεί. 

  • Χαχα 2

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Εδώ είμαι κορίτσι μου την περιμένω αύριο μεθαύριο και η αλήθεια είναι ότι έπεσα.Ελεγα δεν θα με ρίξει αλλα σκέφτομαι πως όντως πρέπει να βιαστώ και κάπως αγχώθηκα.Εχθες σκέφτηκα και να απέχω λίγο από εδώ μήπως καταφέρω να ηρεμήσω όσον αφορά τις δυσκολιες μου γιατί ως άνθρωπος έχω αυτό το αρνητικό να επηρεάζομαι πολύ.Δεν ήμουν έτσι αλλα μετά απο ένα πολύ δυστυχες συμβάν και μετά στο καπάκι η απόξεση έγινα φοβική.Δεν μπορώ όμως να λείψω από εδώ γιατί ειλικρινά έχω δεθεί έχουμε όλες τον ίδιο σκοπό.Ομως θέλω να πω στα κοριτσια που προσπαθούν και έτσι να το ακουω και εγω πως δεν πρέπει να μας γίνεται εμμονή.Δεν πρέπει γιατί μας δημιουργεί κάθε φορά ένα φαύλο κύκλο.Επισης δεν σας έχω πει γιατί δεν μου είναι εύκολο πως αυτή ήταν η τριτη μου εγκυμοσυνη.Δεν θέλω να πω για τις προηγούμενες κάτι αλλα το αναφέρω για να πω ξανά πως δεν είναι δυνατόν να έχουμε συμπτώματα πριν ακόμη μάθουμε την εγκυμοσυνη! Σε καμία δεν είχα απολυτως τίποτα που να μου λέει ότι είμαι εκτός του πρησμενου στήθους που ούτως ή άλλως πρηζοταν πριν την περιοδο.Και το άλλο αν το πούμε σύμπτωμα είναι πως δεν είχα τους πονους της περιοδου που πάντα ερχόταν πριν από αυτή.Μεχρι και τα υγρα που λέμε πως είναι σύμπτωμα στον προηγούμενο κύκλο είχα και το ανέφερα κιολας μια μέρα πριν την περιοδο διάφανα υγρα!Και τώρα που είμαι σίγουρη πως θα αδιαθετησω έχω πάλι τα ίδια υγρα και αν δεν είχα την εμπειρία θα ελεγα είμαι εγκυος! Άρα ψυχραιμία και υπομονή και όταν έρθει ούτε που θα το καταλάβουμε πάντα το λέω και θα το λέω.Συγνώμη για το σεντόνι αλλα λόγω εμπειρίας θέλω όσο μπορώ να βοηθήσω την οποια κοπέλα βασανίζεται κάθε φορά από τυχόν συμπτώματα.Αρνουμαι και ως άνθρωπος να εξαρτάται η ψυχολογία μου από αυτό.Ξανα συγνώμη αλλα πιστέψτε με σας καταλαβαίνω απόλυτα και μόνο με καλή καρδιά τα λέω..

Μπεμπουλα ποσο σε καταλαβαινω..και εγω αυτο τον μηνα ειπα να μην εχω τπτ στο μυαλο μου ουτε γονιμες ουτε συμπτωματα ετσι ωστε αν αδιαθετησω να μην απογοητευτω παλι..μονο υο στήθος εχω οποτε παλι τζιφος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μπεμπουλα ποσο σε καταλαβαινω..και εγω αυτο τον μηνα ειπα να μην εχω τπτ στο μυαλο μου ουτε γονιμες ουτε συμπτωματα ετσι ωστε αν αδιαθετησω να μην απογοητευτω παλι..μονο υο στήθος εχω οποτε παλι τζιφος..

Δήμητρα μου ξέρω πως καταλαβαίνεις όπως και όλα τα κοριτσια.Καταλαβαινω πως σε κάθε νέα προσπάθεια ακολουθεί και μια νέα αγωνία για το αποτέλεσμα.Αλοιμονο θα ελεγα ψέμματα αν πω ότι δεν αγχώνομαι αλλα προς Θεού δεν χρειάζεται πανικός.Εχουμε επιλεχθεί από την φύση για αυτό το “εργο” και πρέπει να στεκόμαστε αξια και με υπομονή.Μια ζωή άλλωστε θα έχουμε άγχος για το παιδάκι μας ας ευχαριστηθούμε τώρα τις προσπαθειες ας το διασκεδάσουμε ώστε να μην μας ρίχνει.Το άγχος και η στενοχώρια είναι κακοί παράγοντες για την επίτευξη του στόχου μας.Δεν πρέπει να απογοητεύεσαι είσαι υγιέστατη και θα κανεις σύντομα το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Εδώ είμαι κορίτσι μου την περιμένω αύριο μεθαύριο και η αλήθεια είναι ότι έπεσα.Ελεγα δεν θα με ρίξει αλλα σκέφτομαι πως όντως πρέπει να βιαστώ και κάπως αγχώθηκα.Εχθες σκέφτηκα και να απέχω λίγο από εδώ μήπως καταφέρω να ηρεμήσω όσον αφορά τις δυσκολιες μου γιατί ως άνθρωπος έχω αυτό το αρνητικό να επηρεάζομαι πολύ.Δεν ήμουν έτσι αλλα μετά απο ένα πολύ δυστυχες συμβάν και μετά στο καπάκι η απόξεση έγινα φοβική.Δεν μπορώ όμως να λείψω από εδώ γιατί ειλικρινά έχω δεθεί έχουμε όλες τον ίδιο σκοπό.Ομως θέλω να πω στα κοριτσια που προσπαθούν και έτσι να το ακουω και εγω πως δεν πρέπει να μας γίνεται εμμονή.Δεν πρέπει γιατί μας δημιουργεί κάθε φορά ένα φαύλο κύκλο.Επισης δεν σας έχω πει γιατί δεν μου είναι εύκολο πως αυτή ήταν η τριτη μου εγκυμοσυνη.Δεν θέλω να πω για τις προηγούμενες κάτι αλλα το αναφέρω για να πω ξανά πως δεν είναι δυνατόν να έχουμε συμπτώματα πριν ακόμη μάθουμε την εγκυμοσυνη! Σε καμία δεν είχα απολυτως τίποτα που να μου λέει ότι είμαι εκτός του πρησμενου στήθους που ούτως ή άλλως πρηζοταν πριν την περιοδο.Και το άλλο αν το πούμε σύμπτωμα είναι πως δεν είχα τους πονους της περιοδου που πάντα ερχόταν πριν από αυτή.Μεχρι και τα υγρα που λέμε πως είναι σύμπτωμα στον προηγούμενο κύκλο είχα και το ανέφερα κιολας μια μέρα πριν την περιοδο διάφανα υγρα!Και τώρα που είμαι σίγουρη πως θα αδιαθετησω έχω πάλι τα ίδια υγρα και αν δεν είχα την εμπειρία θα ελεγα είμαι εγκυος! Άρα ψυχραιμία και υπομονή και όταν έρθει ούτε που θα το καταλάβουμε πάντα το λέω και θα το λέω.Συγνώμη για το σεντόνι αλλα λόγω εμπειρίας θέλω όσο μπορώ να βοηθήσω την οποια κοπέλα βασανίζεται κάθε φορά από τυχόν συμπτώματα.Αρνουμαι και ως άνθρωπος να εξαρτάται η ψυχολογία μου από αυτό.Ξανα συγνώμη αλλα πιστέψτε με σας καταλαβαίνω απόλυτα και μόνο με καλή καρδιά τα λέω..

Αν θεωρεις οτι θα σου κανει καλο φυσικα και να μη μπαινεις εδω! Το εχω κανει και γω στο παρελθον και οντως βοηθησε! Κολλαει το μυαλο και αυτο σιγουρα δεν ειναι καλο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αν θεωρεις οτι θα σου κανει καλο φυσικα και να μη μπαινεις εδω! Το εχω κανει και γω στο παρελθον και οντως βοηθησε! Κολλαει το μυαλο και αυτο σιγουρα δεν ειναι καλο!

Ένιωσα κάπως εχθές ισως κάτι να με ενόχλησε σε εμενα ισως είναι που θα αδιαθετησω και κάπως βάρυνα δεν ξέρω.Σιγουρα μέχρι στιγμης με βοηθάει η κουβέντα εδώ γιατί δεν μιλάω στους δικούς μου ανθρώπους δεν θέλω να τους αγχώνω ούτε καν στην κολλητή μου δεν μιλάω για αυτό το θέμα.Παντως φυσικά αν νιώσω πως χρειάζεται για να με βοηθήσω θα το κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Δήμητρα μου ξέρω πως καταλαβαίνεις όπως και όλα τα κοριτσια.Καταλαβαινω πως σε κάθε νέα προσπάθεια ακολουθεί και μια νέα αγωνία για το αποτέλεσμα.Αλοιμονο θα ελεγα ψέμματα αν πω ότι δεν αγχώνομαι αλλα προς Θεού δεν χρειάζεται πανικός.Εχουμε επιλεχθεί από την φύση για αυτό το “εργο” και πρέπει να στεκόμαστε αξια και με υπομονή.Μια ζωή άλλωστε θα έχουμε άγχος για το παιδάκι μας ας ευχαριστηθούμε τώρα τις προσπαθειες ας το διασκεδάσουμε ώστε να μην μας ρίχνει.Το άγχος και η στενοχώρια είναι κακοί παράγοντες για την επίτευξη του στόχου μας.Δεν πρέπει να απογοητεύεσαι είσαι υγιέστατη και θα κανεις σύντομα το μωράκι σου!

Δεν απογοητευομαι..σκεφτομαι οτι αφου έμεινα μια φορά εγκυος κ ας μην είχε αισιο τελος θα ξανασυμβει ν μεινωκ θα τα,καταφερω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Δεν απογοητευομαι..σκεφτομαι οτι αφου έμεινα μια φορά εγκυος κ ας μην είχε αισιο τελος θα ξανασυμβει ν μεινωκ θα τα,καταφερω

Έτσι μπράβο..Εδώ το σκέφτομαι εγω που αρχισαν τα δύσκολα και λέω δεν θα πέσω θα τα καταφέρω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

@elisavetkagia νομιζω ναι! Εγω τελευταια περιοδο ειχα 4/3! Ναι αυριο θα παω πρωτη φορα στο γιατρο! 

@loyloy εγω παλι εχω τρελες αυπνιες! Υποφερω καθε βραδυ!

Να σας ρωτησω...ο πρωτος υπερηχος γινεται κολπικα? Ο αντρας μου θα μπορει να μπει μεσα?

εγω τελευταια περιοδο ειχα 5/3. ναι οι πρωτοι υπερηχει γινονται κολπικα.. εννοειται εμ τον αντρα σου !!!

17 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Βασιλική εσενα σου εχει δώσει καθολου utrogestan; Λενε στις παρενέργειες οτι φέρνει υπνηλία. Μήπως σε βοηθήσουν; Στο λεω γιατι για εμενα οι αϋπνίες δεν παλεύονται! Ευτυχώς ως τώρα δεν εχω τέτοιο πρόβλημα, μονο μια στο τοσο. Αλλα μετα με ρίχνουν ψυχολογικά και σέρνομαι. 

Μπεμπούλα που εισαι; Αδιαθετησες; Ελπιζω πως όχι.  Μπετυ; Εκμεταλλεύεσαι τον άντρα σου αυτές τις μέρες;;;

εγω παιρνω προγεστερονη αλλα επειδη τ αχαπι αφερνουν παρενεργειες παιρνω σε ενσιμη μορφη τις prolutex.. Και δεν εχω καμι απαρενεργεια. μια καθε πρωι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , elisavetkagia είπε:

εγω τελευταια περιοδο ειχα 5/3. ναι οι πρωτοι υπερηχει γινονται κολπικα.. εννοειται εμ τον αντρα σου !!!

εγω παιρνω προγεστερονη αλλα επειδη τ αχαπι αφερνουν παρενεργειες παιρνω σε ενσιμη μορφη τις prolutex.. Και δεν εχω καμι απαρενεργεια. μια καθε πρωι

@DiavolitsaΝαι καλέ ο πρώτος συνήθως είναι κολπικα πιο πολύ γιατί μπορείς να ακούσεις καρδιά πιο εύκολα, αλλά δεν είναι απόλυτο με την έννοια ότι όταν είσαι 7 ή 8 εβδομάδων ακούς καρδιά κ από πάνω κανονικά κ τα βλέπεις όλα κανονικά...εγώ στον 2ο ήμουν 5+6κ είδαμε σάκο κανονικό κ το φασολάκια φαινόταν σαν κανονικό μωρό κ χτυπούσε κ καρδιά,εννοώ φαινόταν,μετά μου έκανε κολπικα μήπως την ακούσουμε κιόλας αλλά δεν ήταν μικρούλι ακόμα οπότε μετά από 2 βδομάδες που πήγα ακουγόταν πεντακάθαρα!!!

στον 1ο ήμουν 6+1 κολπικα κ ακούσαμε καρδιά κατευθείαν.

16 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

κάνε εσυ την προσπάθεια σου τωρα και εύχομαι ότι καλύτερο!!

σε καταλαβαίνω κ εγώ κάπως έτσι είμαι αλλά από 30,35 Κ κάποιες φορές 40..

17 ώρες πρίν, sandraki είπε:

Γεια σε όλες!!! Να κάνω μια ερώτηση?? Πόσες μέρες πριν την ωορηξία μπορεί ο γιατρός να δει στον υπέρηχο, αν όντως θα κάνω?? Ρωτάω γιατί την προηγούμενη τετάρτη έκανα υπέρηχο, δε φάνηκε απολύτως τίποτα..... σήμερα έχω υγρά σα βλένα, άχρωμα τελείως... αλλά δεν ξέρω τι γίνεται λόγω άστατου κύκλου. Έχω πονάκια που και που στην κοιλίτσα, αλλά προσπαθώ να μη σκέφτομαι. Για τεστ ωορηξίας, ούτε λόγος γτ με αγχώνουν..

κοριτσάκι μου είσαι σε ωορρηξία,συνήθως όταν σε παρακολουθεί γιατρός για την ωορρηξία πας ανά 2 μέρες περίπου..Από Όταν σ τελειώσει η περίοδος σου,το έχω κάνει κ αυτό γι'αυτό στο λέω,αλλά κ εγώ έτσι είμαι που την καταλαβαίνω αυτά τα πονακια είναι το καμπανάκι,επίσης όταν έχεις πολλά υγρά διάφανα κ αοσμα σαν το ασπράδι αυγου(ωμό εννοειται)Είσαι στις γονιμοτερες μέρες σου!!καλή επιτυχία!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

@loyloy Ναι καλέ ο πρώτος συνήθως είναι κολπικα πιο πολύ γιατί μπορείς να ακούσεις καρδιά πιο εύκολα, αλλά δεν είναι απόλυτο με την έννοια ότι όταν είσαι 7 ή 8 εβδομάδων ακούς καρδιά κ από πάνω κανονικά κ τα βλέπεις όλα κανονικά...εγώ στον 2ο ήμουν 5+6κ είδαμε σάκο κανονικό κ το φασολάκια φαινόταν σαν κανονικό μωρό κ χτυπούσε κ καρδιά,εννοώ φαινόταν,μετά μου έκανε κολπικα μήπως την ακούσουμε κιόλας αλλά δεν ήταν μικρούλι ακόμα οπότε μετά από 2 βδομάδες που πήγα ακουγόταν πεντακάθαρα!!!

στον 1ο ήμουν 6+1 κολπικα κ ακούσαμε καρδιά κατευθείαν.

σε καταλαβαίνω κ εγώ κάπως έτσι είμαι αλλά από 30,35 Κ κάποιες φορές 40..

Το ξέρω ζουζουνα μου.αλλη κοπέλα ρώτησε.οχι Εγώ.

Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!

πρίν από 24 λεπτά , elisavetkagia είπε:

εγω τελευταια περιοδο ειχα 5/3. ναι οι πρωτοι υπερηχει γινονται κολπικα.. εννοειται εμ τον αντρα σου !!!

εγω παιρνω προγεστερονη αλλα επειδη τ αχαπι αφερνουν παρενεργειες παιρνω σε ενσιμη μορφη τις prolutex.. Και δεν εχω καμι απαρενεργεια. μια καθε πρωι

Εγώ παίρνω χάπια.1 ανά 8 ώρες.τομπαρισμα κανονικό.παντως τα συνηθίζω τώρα.σημερα ξεκίνησαν πάντως πιο έντονες αναγουλες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Το ξέρω ζουζουνα μου.αλλη κοπέλα ρώτησε.οχι Εγώ.

Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!

Ναι δίκιο έχεις κατά λάθος...οπότε @DiavolitsaΓια σένα πήγαινε Η απάντηση..εγώ μπερδεύτηκα.Καλημέρα!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Το ξέρω ζουζουνα μου.αλλη κοπέλα ρώτησε.οχι Εγώ.

Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!

Εγώ παίρνω χάπια.1 ανά 8 ώρες.τομπαρισμα κανονικό.παντως τα συνηθίζω τώρα.σημερα ξεκίνησαν πάντως πιο έντονες αναγουλες.

αν δεν το αντεχεις ζητα ενεσιμη μορφη απο το γιατρο η ενδοκολπικο.. και τ α2 εχουν λιγοτερες παρενεργειες. εγω ζητησα ενεσεις επειδη ειναι μονο μια φορα την ημερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...