Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , elisavetkagia είπε:

αν δεν το αντεχεις ζητα ενεσιμη μορφη απο το γιατρο η ενδοκολπικο.. και τ α2 εχουν λιγοτερες παρενεργειες. εγω ζητησα ενεσεις επειδη ειναι μονο μια φορα την ημερα..

Δεν τα πάω καλά με τις ενέσεις.τη Δευτέρα που θα πάω θα το συζητησω.πρωτα ο Θεός να ναι καλά το σπορακι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Just now, loyloy είπε:

Δεν τα πάω καλά με τις ενέσεις.τη Δευτέρα που θα πάω θα το συζητησω.πρωτα ο Θεός να ναι καλά το σπορακι μου.

ολα καλα θ αειναι..! ζητα τοτε ενδοκολπικα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elisavetkagia είπε:

αν δεν το αντεχεις ζητα ενεσιμη μορφη απο το γιατρο η ενδοκολπικο.. και τ α2 εχουν λιγοτερες παρενεργειες. εγω ζητησα ενεσεις επειδη ειναι μονο μια φορα την ημερα..

τα utogestan τα έπαιρνα κ εγώ στην 2η εγκυμοσύνη γιατί είχα λίγες συσπάσεις από 2.5 μηνών κ μετά Κ που κ που έβλεπα λίγο ροζ αίμα σταγόνες όμως...κ τα έπαιρνα σε όλη την εγκυμοσύνη τα σταμάτησα πριν μπω στο μήνα μου αλλά τα έβαζα κολπικα κ ήμουν μια χαρά χωρίς παρενέργειες.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Δεν τα πάω καλά με τις ενέσεις.τη Δευτέρα που θα πάω θα το συζητησω.πρωτα ο Θεός να ναι καλά το σπορακι μου.

παρε τον τηλεφωνο κ πες τ να τα βαζεις κολπικα!!! το ιδιο χαπι είναι κ εχει καλυτερη απορροφηση από τον κολπο

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κανετε?εγω μια απο τα ιδια..κανενα διαφορετικο σημαδι αυτον τον μηνα..μονο το στηθος που αυτο ετσι κ αλλιως πρηζεται...παντως αν δεν γινει κ αυτον τον μηνα τπτ σκέφτομαι να παω απο το γιατρο μου μηπως μου δωσει καποια συμβουλη η καποια αγωγη δενξερω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κανετε?εγω μια απο τα ιδια..κανενα διαφορετικο σημαδι αυτον τον μηνα..μονο το στηθος που αυτο ετσι κ αλλιως πρηζεται...παντως αν δεν γινει κ αυτον τον μηνα τπτ σκέφτομαι να παω απο το γιατρο μου μηπως μου δωσει καποια συμβουλη η καποια αγωγη δενξερω...

Δήμητρα καλησπέρα, γνώμη μου να επιβεβαιώσετε ότι κάνεις οωρρηξία και παράλληλα σε ουρολόγο για το σπέρμα. Μαζί με καλλιέργεια. Με τόσες επαφές και ήδη μια εγκυμοσύνη, δεν νομίζω ότι θα αργήσει και άλλο να σας συμβει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kido είπε:

Δήμητρα καλησπέρα, γνώμη μου να επιβεβαιώσετε ότι κάνεις οωρρηξία και παράλληλα σε ουρολόγο για το σπέρμα. Μαζί με καλλιέργεια. Με τόσες επαφές και ήδη μια εγκυμοσύνη, δεν νομίζω ότι θα αργήσει και άλλο να σας συμβει!

Αυτον τονμηνα ειχαμε τις λιγότερες απο καθε αλλη φόρα νομιζω αλλα ειχαμεκ.στις γονιμες..ωραισ αυτα π λες αλλα το εχω πει στον συντροφο μου να κανει σπερμοδιαγραμμα κ δεν θελει καθολου ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Αυτον τονμηνα ειχαμε τις λιγότερες απο καθε αλλη φόρα νομιζω αλλα ειχαμεκ.στις γονιμες..ωραισ αυτα π λες αλλα το εχω πει στον συντροφο μου να κανει σπερμοδιαγραμμα κ δεν θελει καθολου ..

Μπορει να βγει καλό βρε συ μην φοβάται... κι εμένα έτσι μου έλεγε και τελικά το πήρε και πέταγε! Αλλά βρήκαμε μικρόβιο το οποίο έπρεπε να το θεραπεύσουμε και μπορεί και να έφταιγε. Δεν έχει κάνει ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , kido είπε:

Μπορει να βγει καλό βρε συ μην φοβάται... κι εμένα έτσι μου έλεγε και τελικά το πήρε και πέταγε! Αλλά βρήκαμε μικρόβιο το οποίο έπρεπε να το θεραπεύσουμε και μπορεί και να έφταιγε. Δεν έχει κάνει ποτέ;

Οχι δεν εχει κανει ποτε αλλωστε ειναι μικρος 27χρονων..και πιστευει οτι αφου τα καταφεραμε κ ειχαμε συλληψη δεν εχει κατι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Οχι δεν εχει κανει ποτε αλλωστε ειναι μικρος 27χρονων..και πιστευει οτι αφου τα καταφεραμε κ ειχαμε συλληψη δεν εχει κατι..

Σωστά. Το πιθανότερο είναι να μην έχει τίποτα και απλά να το επαληθεύσει. Άσε μην κομπλάρει κιόλας μην τον πιέζεις. Αν περάσει και το καλοκαίρι το ξανασκέφτεστε. Εγώ αυτό το όριο έβαλα για σαλπιγγογραφία αν δεν μείνω έγκυος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Οχι δεν εχει κανει ποτε αλλωστε ειναι μικρος 27χρονων..και πιστευει οτι αφου τα καταφεραμε κ ειχαμε συλληψη δεν εχει κατι..

Αν θυμαμαι καλα και από το άλλο θεμα, από το Νοεμβρη δεν κανετε προσπάθειες? Αρα συνολικά 5 μήνες... δεν είναι και τόσο πολύ για να αγχωθείς με εξετασεις... Εγω με πολύ καλή πρόθεση θα σου έλεγα να χαλαρώσεις λίγο το επόμενο διάστημα... Και τι εννοώ! Μην κοιτάς συμπτώματα, μη μετράς μέρες, μην σκέφτεσαι συνέχεια πότε είναι να σου έρθει περίοδος, μην κοιτας αν πρήστηκε το στήθος, αν έχεις υγρά, αν αν αν αν...

Εγώ και τις 2 φορές που εμεινα έγκυος, έλεγα αποκλείεται να τα καταφερω τοσο γρήγορα... Σίγουρα θα έρθει μετά το 4μηνο.... Όχι ότι δεν το σκεφτόμουνα που και που, αλλά πάλευα να διώξω παρόμοιες σκέψεις όποτε τις αντιλαμβανόμουνα...

Δεν προσπαθώ να το παίξω ξύπνια, προς Θεού, απλά επειδή είμασταν και στο άλλο νήμα μαζί, μου έχεις δώσει την εντύπωση της πολύ αγχωμένης και πιστεύω είναι κρίμα και μπλοκάρεις τον εαυτό σου!!!! Φιλικά όλα αυτά και δε θέλω να μου κακιώσεις!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κανετε?εγω μια απο τα ιδια..κανενα διαφορετικο σημαδι αυτον τον μηνα..μονο το στηθος που αυτο ετσι κ αλλιως πρηζεται...παντως αν δεν γινει κ αυτον τον μηνα τπτ σκέφτομαι να παω απο το γιατρο μου μηπως μου δωσει καποια συμβουλη η καποια αγωγη δενξερω...

Γεια σου Δήμητρα! Με βρισκεις απόλυτα σύμφωνη μια επίσκεψη στο γιατρό δεν έβλαψε ποτε κανέναν, αντιθετως..Είναι ο μόνος κατάλληλος να απευθυνθείς για ότι σε προβληματίζει..Πάρε λοιπόν την γνώμη του ειδικού μπορεί να σε καθησυχάσει κιολας και μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κανετε?εγω μια απο τα ιδια..κανενα διαφορετικο σημαδι αυτον τον μηνα..μονο το στηθος που αυτο ετσι κ αλλιως πρηζεται...παντως αν δεν γινει κ αυτον τον μηνα τπτ σκέφτομαι να παω απο το γιατρο μου μηπως μου δωσει καποια συμβουλη η καποια αγωγη δενξερω...

Κοιτα σε καταλαβαινω απολυτα που αγχωνεσαι.. Ειναι απολυτα λογικο.. Ομως θεωρω οτι γρηγορα θα ερθει γιατι σου εχει ξανατυχει εγκυμοσυνη...Οποτε προσπαθησε να μην αγχωνεσαι γιατι ισως το αγχος μονο φταιει και τιποτα αλλο..Εφοσον εχεις συλλαβει μια φορα θα ξανασυλλαβεις αμεσα!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κανετε?εγω μια απο τα ιδια..κανενα διαφορετικο σημαδι αυτον τον μηνα..μονο το στηθος που αυτο ετσι κ αλλιως πρηζεται...παντως αν δεν γινει κ αυτον τον μηνα τπτ σκέφτομαι να παω απο το γιατρο μου μηπως μου δωσει καποια συμβουλη η καποια αγωγη δενξερω...

κοριτσαρα εγω θα σου πω οτι πρεπει να κανεις γενικα αυτο που θα σε ηρεμησει. κοιτα καταρχας εισαι παρα πολυ μικρη για να φρικαρεις  μς το θεμα εγκυμοσυνης. αν ειναι ενα θεμα που σε κανει ομως να ανχωνεσε εγω δεν θα σου πω να μην ανχωνεσε γιατι ξερω οτι ειναι αδυνατο να ελενξεις κατι τετοιο. 

λοιπον τι σου προτεινω κανε εξετασεις!!! μετα απο μια παλλινδρομη πολλα μπορει να εχουν απορυθμιστει. οπως η προλακτινη σου. κανε λοιπον ορμονικες fsh lh e2 προλακτινη προγεστερονη. Μετα κοιτα θυροειδη υπερηχος κ αντισωματα θυροειδη κ tsh. 

μετα τσεκαρε τις ωορηξιες σου τι πιο απλο να κανεις ενα τσεκ ποτε κανεις ωορηξια???? 

μετα κανε μια καλλιεργεια για μικροβιακια. ολα αυτα θα σε ξεανχωσουν κ θα σου δωσουν μια νεα ωθηση. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...