Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, kido είπε:

Με το καλό κι ένα κοριτσάκι σε σένα που τόσο θες! Άραγε η d πέφτει αν σταματήσουμε τις βιταμίνες; Γιατί το κουτί μου τελειώνει! Χαχα!

Ναι πέφτει ,ειδικά τον χειμώνα καλό είναι αν θες στο 4μηνο να την ελέγξεις ,αν κ τώρα κοντεύει καλοκαίρι οπότε αν σε βλέπει ο ήλιο για 10 λεπτά γύρω στις 12 το μεσημέρι χωρίς αντηλιακό είσαι μια χαρά.σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ευχή,εύχομαι να έρθει.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

3 ώρες πρίν, sandraki είπε:

Κοιτα, αν μετρησω 30 μερες που ειναι ο "κανονικος" κυκλος, επρεπε σημερα να αδιαθετησω... δεν εχω το παραμικρο ροζ καφε που εχω πριν αδιαθετησω... το πρωι με επιασε μια μικρη αναγουλα, αλλα δεν εδωσα σημασια γτ αγχωθηκα που ξαναπηγα δουλεια (ελειπα 2 βδομαδες και οι γερμανοι ειναι λιγο περιεργοι), οποτε το δικαιολογω λογω στρες... αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι με πιανει που και που, μια θλιψη να το πω, μια στενοχωρια, μια ανασφαλεια.. δεν ξερω πως να το μεταφρασω, αλλα κραταει κανα λεπτο. Θα περιμενω ακομα 7 μερες.. να "χασω" δλδ μια περιοδο... ασε που ο καιρος εδω χειροτερεψε (οχι που θα χε ακομα ηλιο)... ο γιατρος μου χει πει οτι ο κυκλος επηρεαζεται και απο τον καιρο.. δεν ξερω αν ισχυει

Αυτό με τον καιρό δεν το έχω ακούσει για την περίοδο αλήθεια..χαχα..λοιπόν εναλλαγές στην διάθεσή μου είχα στον 1ο μου γιο έτσι κ εγώ πολύ νωρίς,πριν μάθω καν ότι ήμουν έγκυος..κ εγώ τότε είχα 6 μέρες καθυστέρηση περίπου δλδ έπιασα τον μεγαλύτερο μου κύκλο γι'αυτό κ φυσικά έκανα τεστ θετικό μπα με την πρώτη..

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Την επόμενη Δευτέρα πάλι στις 7.για να δούμε!!!!!

όλα καλά μην ανησυχείς,αφού την είδατε  την καρδούλα θα την ακούσετε σίγουρα την Δευτέρα που θα πας..κ 1 με 2 μέρες να είσαι πιο κάτω..στον υπέρηχο επειδή είναι νωρίς Ναι μπορεί να μην την ακούσεις...άντε με το καλό κ όχι άγχος!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Αυτό με τον καιρό δεν το έχω ακούσει για την περίοδο αλήθεια..χαχα..λοιπόν εναλλαγές στην διάθεσή μου είχα στον 1ο μου γιο έτσι κ εγώ πολύ νωρίς,πριν μάθω καν ότι ήμουν έγκυος..κ εγώ τότε είχα 6 μέρες καθυστέρηση περίπου δλδ έπιασα τον μεγαλύτερο μου κύκλο γι'αυτό κ φυσικά έκανα τεστ θετικό μπα με την πρώτη..

όλα καλά μην ανησυχείς,αφού την είδατε  την καρδούλα θα την ακούσετε σίγουρα την Δευτέρα που θα πας..κ 1 με 2 μέρες να είσαι πιο κάτω..στον υπέρηχο επειδή είναι νωρίς Ναι μπορεί να μην την ακούσεις...άντε με το καλό κ όχι άγχος!!

Όχι άγχος τώρα.ηρεμησα αρκετά.οταν βλέπεις και το γιατρο σου θετικοτατο να σου λέει όλη την ώρα συγχαρητήρια και τι ωραία εικόνα βλέπω και τι Καλή θέση που έχει πάρει , με ηρεμεί.εγω του λεω σίγουρα ή με δουλευετε?Εκτός που βλέπουμε την καρδούλα που χτυπάει μου λέει Εγώ βλέπω και αλλά άλλα πράγματα όπου ολ α είναι φυσιολογικά.παμε πολύ καλά.εκει λέω εντάξει πρέπει να ηρεμήσω και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου.

@gretaaaki κάναμε χωριακουλα?άντε σε περιμένουμε και σένα.

@sandraki αχ κανε ενα τεστακι.αυτηβτη ψυχραιμία που έχεις βρε κορίτσι μου.εγω δεν θα άντεχα.παντως για τη θλίψη που έχεις Έτσι ένιωθα και εγώ πριν το μάθω.Ελεγα στοναστον άντρα μου δεν νιώθω καλά ψυχολογικά αλλά δεν ξέρω γιατί.ειμαο στενοχωρημενη χωρίς να έχει γίνει κάτι.γι αυτό σου λ2ω Κάνε το τεστακι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Όχι άγχος τώρα.ηρεμησα αρκετά.οταν βλέπεις και το γιατρο σου θετικοτατο να σου λέει όλη την ώρα συγχαρητήρια και τι ωραία εικόνα βλέπω και τι Καλή θέση που έχει πάρει , με ηρεμεί.εγω του λεω σίγουρα ή με δουλευετε?Εκτός που βλέπουμε την καρδούλα που χτυπάει μου λέει Εγώ βλέπω και αλλά άλλα πράγματα όπου ολ α είναι φυσιολογικά.παμε πολύ καλά.εκει λέω εντάξει πρέπει να ηρεμήσω και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου.

@gretaaaki κάναμε χωριακουλα?άντε σε περιμένουμε και σένα.

@sandraki αχ κανε ενα τεστακι.αυτηβτη ψυχραιμία που έχεις βρε κορίτσι μου.εγω δεν θα άντεχα.παντως για τη θλίψη που έχεις Έτσι ένιωθα και εγώ πριν το μάθω.Ελεγα στοναστον άντρα μου δεν νιώθω καλά ψυχολογικά αλλά δεν ξέρω γιατί.ειμαο στενοχωρημενη χωρίς να έχει γίνει κάτι.γι αυτό σου λ2ω Κάνε το τεστακι.

καλημεραααααααααααα, θα κανω το σαββατο... θελω να τσεκαρω αν ειναι ψυχολογικο, γτ το εχω ξαναπαθει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.εγω στονγιατρο είμαι.περιμενω τη σειρά μου.σε λιγάκι θα σας πω.

@loyloy τι εγινε? πως τα πηγες?

11 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Κοριτσιααααααααα.ηβκαρδουλα πήγαινε πάνω κάτω.πολυ γρήγορα.δεν την ακούσαμε αλλά την είδαμε.δεν την έπιανε το μηχάνημα.μου πε σύμφωνα με τος επαφές έχουμε μια βδομάδα απόκλιση. Τώρα μπαίνω στην 6η.ολα ειπε πολυ Καλά.καο ο σάκος και ολ α.ηταν πολύ ενθουσιώδης. 

τελειααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Κοριτσιααααααααα.ηβκαρδουλα πήγαινε πάνω κάτω.πολυ γρήγορα.δεν την ακούσαμε αλλά την είδαμε.δεν την έπιανε το μηχάνημα.μου πε σύμφωνα με τος επαφές έχουμε μια βδομάδα απόκλιση. Τώρα μπαίνω στην 6η.ολα ειπε πολυ Καλά.καο ο σάκος και ολ α.ηταν πολύ ενθουσιώδης. 

Μπραβοοοοο!!! Συγχαρητηρια!!! Πολυ χαρηκα!

12 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια!! Μπράβο λουλού! Το ακούσαμε κι εμείς! Ολα καλα λέει! Ειμαι 9 εβδομάδων και δυο ημερών σύμφωνα με τη μέτρηση του μήκους του μωρού και ειναι και σωστά σύμφωνα με την τελευταία περίοδο. Ουφ! Μακάρι να πάνε ολα καλα μέχρι τέλους!!!

Τα καλυτερα ευχομαι για όλες μας!!!!

Μπραβοοοο!!! Τελεια νεα! Ολα θα πανε καλα μεχρι τελους!!!!!

Κ εγω την Παρασκευη θα παω γιατρο κ με εχει ψιλοπιασει ενα αγχος γιατι οι εμετοι κ ολα τα συμπτωματα εχουν περιοριστει...Αλλα ελπιζω να ειναι ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Μπραβοοοοο!!! Συγχαρητηρια!!! Πολυ χαρηκα!

Μπραβοοοο!!! Τελεια νεα! Ολα θα πανε καλα μεχρι τελους!!!!!

Κ εγω την Παρασκευη θα παω γιατρο κ με εχει ψιλοπιασει ενα αγχος γιατι οι εμετοι κ ολα τα συμπτωματα εχουν περιοριστει...Αλλα ελπιζω να ειναι ολα καλα...

Ολα καλα θα πάνε Κέλλυ μου! Θα περιμένουμε να μας ενημερώσεις!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πως είσαστε!

Εγώ εδώ...στην προσπάθεια..τελικά εφαρμόζουμε το μέρα παρά μέρα μέχρι τέλος της εβδομάδας τουλάχιστον και θα δείξει!

Για πείτε κανένα νέο...οι εγκυούλες τι κάνουν;

@Beboula25 που έχεις χαθεί; ελπίζω να είσαι καλά!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! Με το καλό σε όλες σας!

Εμείς έχουμε ένα κοριτσάκι 20 μηνών και προσπαθούμε για το δεύτερο. Ο σύζυγος είναι λίγο αρνητικός για δεύτερο με τόση κοντινή διαφορά αλλά εγώ θέλω πολύ!! Δεν έχουμε καιρό που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες (ούτε μήνα δηλαδή) αλλά αισθάνομαι όπως στο πρώτο παιδί, το άγχος αν αδιαθετήσω ή όχι...

Αγχώνομαι βέβαια πως θα είμαστε με 2 παιδιά όταν με το καλό έρθει αλλά ελπίζω να έρθει η εγκυμοσύνη και μετά θα τα βρούμε όλα!!!

Εσάς η πρώτη σας εγκυμοσύνη;;;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , smaro30 είπε:

καλημέρα κορίτσια! Με το καλό σε όλες σας!

Εμείς έχουμε ένα κοριτσάκι 20 μηνών και προσπαθούμε για το δεύτερο. Ο σύζυγος είναι λίγο αρνητικός για δεύτερο με τόση κοντινή διαφορά αλλά εγώ θέλω πολύ!! Δεν έχουμε καιρό που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες (ούτε μήνα δηλαδή) αλλά αισθάνομαι όπως στο πρώτο παιδί, το άγχος αν αδιαθετήσω ή όχι...

Αγχώνομαι βέβαια πως θα είμαστε με 2 παιδιά όταν με το καλό έρθει αλλά ελπίζω να έρθει η εγκυμοσύνη και μετά θα τα βρούμε όλα!!!

Εσάς η πρώτη σας εγκυμοσύνη;;;

 

καλημέρα!

καλώς ήρθες στην παρέα!

άλλες είμαστε στην προσπάθεια, άλλες το πρώτο μωράκι!

τελικά το άγχος αυτό της περιόδου δε φεύγει ποτέ!

θα έρθει δε θα έρθει!

με το καλό σου εύχομαι και το δεύτερο και μην αγχώνεσαι θα τις βρείτε τις ισορροπίες σας!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , smaro30 είπε:

καλημέρα κορίτσια! Με το καλό σε όλες σας!

Εμείς έχουμε ένα κοριτσάκι 20 μηνών και προσπαθούμε για το δεύτερο. Ο σύζυγος είναι λίγο αρνητικός για δεύτερο με τόση κοντινή διαφορά αλλά εγώ θέλω πολύ!! Δεν έχουμε καιρό που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες (ούτε μήνα δηλαδή) αλλά αισθάνομαι όπως στο πρώτο παιδί, το άγχος αν αδιαθετήσω ή όχι...

Αγχώνομαι βέβαια πως θα είμαστε με 2 παιδιά όταν με το καλό έρθει αλλά ελπίζω να έρθει η εγκυμοσύνη και μετά θα τα βρούμε όλα!!!

Εσάς η πρώτη σας εγκυμοσύνη;;;

 

Με το καλο σου ευχομαι! Εγω ειμαι στη δεύτερη εγκυμοσυνη αλλα φια το πρώτο παιδάκι.. :-)

Καλα έκανες και αποφάσισες να κανεις και δεύτερο. Ειναι σημαντικό για το πρώτο! Με το καλο να πάνε ολα τελεια! 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, fairy-mary said:

καλημέρα!

καλώς ήρθες στην παρέα!

άλλες είμαστε στην προσπάθεια, άλλες το πρώτο μωράκι!

τελικά το άγχος αυτό της περιόδου δε φεύγει ποτέ!

θα έρθει δε θα έρθει!

με το καλό σου εύχομαι και το δεύτερο και μην αγχώνεσαι θα τις βρείτε τις ισορροπίες σας!

 

όχι κορίτσια το άγχος της περιόδου δεν φεύγει... με άγχωσε λίγο και ο γιατρός μου λέγοντας ότι είμαι 34 χρονών και ίσως χρειαστούμε παραπάνω προσπάθειες... Εντάξει δεν είναι και αγγαρεία πια :D:D:D

εύχομαι στις εγκυούλες να είναι τελειόμηνες και όλα να πάνε καλά!!!

@P.L.L. καλά κάναμε και εγώ έτσι αισθάνομαι αλλά έχω και ένα άγχος πως θα το δεχτεί η μικρή μας... επίσης έχω και ένα άγχος για το οικονομικό. Δεν παραπονιέμαι καλά τη βγάζουμε αλλα δουλεύουμε και οι δύο 8 με 9 ώρες την ημέρα και έχουμε γυναίκα για το μωρό... Τώρα πως θα μοιράζουμε τον χρόνο μας (εγώ γυρίζω 5 το απόγευμα και ο σύζυγος στις 19.00) σε δύο μωρά και πως θα ικανοποιούμε τις ανάγκες και για τα δύο μώρα να μην αισθάνονται ότι τους λείπουμε. Αυτά με αγχώνουν πιο πολύ. Βέβαια ένα μωρό πάλι με τα μικρά του δακτυλάκια με μια γέννα θέλω πάρα πολυ να τη ζήσω ξανά!!! Αχ κορίτσια η στιγμή της γέννας τι μαγική!!!! 

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars τι κανεις; Καιρό εχουμε να πάρουμε νέα σου; Πως πάνε τα αυγουλακια;;; Μαζεύονται; Ελπιζω να εισαι καλα! 

Σμαρώ μη στεναχωριέσαι για τιποτα απ όσα αναφέρεις. Το παιδι μπορει να μην το παρει καλα στην αρχή αλλα στο μελλον θα σε ευγνωμονεί! Επισης, τα δύσκολα νομιζω πως ειναι οταν απο εκει που δεν υπάρχει τιποτα ξαφνικά μπαίνει ενα παιδι στη ζωή σου και την αλλάζει τελείως. Το δεύτερο λενε οτι ερχεται πιο εύκολα και το τρίτο μετα ακομα πιο εύκολα!!! 

(Θύμισε μου να σου ξανακάνω αυτη τη συζήτηση οταν με το καλο εχω κι εγω ήδη ενα παιδι... :-) )

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

καλημέρα κορίτσια! Με το καλό σε όλες σας!

Εμείς έχουμε ένα κοριτσάκι 20 μηνών και προσπαθούμε για το δεύτερο. Ο σύζυγος είναι λίγο αρνητικός για δεύτερο με τόση κοντινή διαφορά αλλά εγώ θέλω πολύ!! Δεν έχουμε καιρό που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες (ούτε μήνα δηλαδή) αλλά αισθάνομαι όπως στο πρώτο παιδί, το άγχος αν αδιαθετήσω ή όχι...

Αγχώνομαι βέβαια πως θα είμαστε με 2 παιδιά όταν με το καλό έρθει αλλά ελπίζω να έρθει η εγκυμοσύνη και μετά θα τα βρούμε όλα!!!

Εσάς η πρώτη σας εγκυμοσύνη;;;

 

Εγώ θα πάω για την 3η εγκυμοσύνη αλλά από Ιούλιο κ μετά,να χαρώ τις διακοπές μου κ μετά..χαχαχαχαχαχα..

λοιπόν εμένα τα αγόρια έχουν διάφορα 4 χρόνια κ 3 μήνες περίπου,άργησε να έρθει η 2η έκανε 1.5 χρόνο κ σε ηλικία τότε ήμουν 26 όταν ξεκίνησα..τις προσπάθειες..ελπίζω στο 3ο να έρθει πιο γρήγορα...τεσπα ...πάντως χαλαρή θα προσπαθήσω να είμαι...οπότε γενικά Ναι ζήλεια υπάρχει τώρα που έχει μεγαλώσει λίγο κ ο 2ος είναι καλύτερα,ζηλεύει κ πάλι αλλά καλύτερα,δεν έχει από ότι βλέπω σημασία πόσο κοντά η μακριά είναι η ζήλια θα υπάρχει,έχει σημασία για την μητέρα πόσο θα καταφέρει να ανταπεξέλθει κ στα 2 παιδιά,να τονίσω κιόλας ότι Στον 2ο θηλαζα κ αποκλειστικά για 13 μήνες,πριν λίγες μέρες το σταματήσαμε ομαλά ευτυχώς,και εκεί για μένα ήταν το ζόρι ,ευτυχώς ήταν η ηλικία του 1ου παιδιού τέτοια που έτρωγε πια μόνος του,πήγαινε τουαλέτα μόνος του οπότε Ναι σε αυτό με ευνόησε η ηλικία που είχαν Τελικά 4 χρόνια.

Κ στο οικονομικό εγώ δεν δουλεύω μόνο ο άντρας μου..όταν θέλεις κουτσά στραβά βγαίνουν..λίγο δύσκολα αλλά οκ..γιατί τυχαινουν κ απρόοπτα πράγματα..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...