Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Αρα ξεκάθαρα έπαιζε ρόλο σε σένα! Μόλις τα ρυθμισες και τα δύο εμεινες. Σύμπτωση? Δεν μπορεί να ήταν τυχαίο. Εγώ TSH 1,10 με χάπι γιατί ήταν πολύ πανω από 2 και D 26 κατι, κάπου εκεί είμαι ελπίζω να το ανεβάσω κι άλλο!!

Ναι βέβαια εμένα με βοήθησε κ η σαλπιγγογραφια που έκανε ακριβώς το μήνα που έμεινα έγκυος,μπορεί κ αυτό να έπαιξε ρόλο,παρόλο που ήταν όλα οκ..απλά τότε μου έφυγε το άγχος μου..πάντως την ντε πανω από 30 Κ θα είσαι σούπερ μετά..Κ όχι άγχος γιατί μπλοκάρει όλο το σύστημα μας.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Δεν περνάει η μέρα.εχω αγωνία πολύ.μα και εμείς τα κλείσαμε και αργά τα ραντεβού.

Χαχαχα! Γι'αυτο εγω το εκλεισα 8.30 το πρωι! Βεβαια εγω δεν ειχα κοιμηθει ολο το βραδυ :) ολα θα ειναι υπεροχα μην αγχωνεστε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις ακουσαμε καρδουλα.. στο γιατρο θ απαω τεταρτη.. ελπιζω αν ναι ολα καλα.. ειχα ταση για εμετο ολη αυτη τη εβδομαδα σημερα ομως καλυτερα ειμαι ευτυχως.. βεβαια προσεχω τρωω φρυγανιες για πρωινμο και εκοψα χυμο πορτοκαλι που με πειραζε πολυ. εσεις?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι βέβαια εμένα με βοήθησε κ η σαλπιγγογραφια που έκανε ακριβώς το μήνα που έμεινα έγκυος,μπορεί κ αυτό να έπαιξε ρόλο,παρόλο που ήταν όλα οκ..απλά τότε μου έφυγε το άγχος μου..πάντως την ντε πανω από 30 Κ θα είσαι σούπερ μετά..Κ όχι άγχος γιατί μπλοκάρει όλο το σύστημα μας.

Με το καλό κι ένα κοριτσάκι σε σένα που τόσο θες! Άραγε η d πέφτει αν σταματήσουμε τις βιταμίνες; Γιατί το κουτί μου τελειώνει! Χαχα!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Ένα άλλο θετικό είναι να έχεις υγρά ξαφνικά ,εκεί που περιμένεις να αδιαθετησεις...εγώ είχα ειδικά Στον 2ο ξαφνικά υγρά Να κρεμωνται σαν ωορρηξίας έκανα τότε τεστ θετικό αλλά λίγο άργησε,κ χοριακη την ίδια μέρα 75.60!!!

οπότε άσε 2 μέρες κ κανε τες μετά 

Δυστυχώς κ μένα η ενδοκρινολογος μου τότε μου δεν μου είχε πει κάτι,εγώ διάβασα μετά Κ ενημερώθηκα ότι παίζει ρόλο στην σύλληψη ή ντε κ μετά μου το επιβεβαίωσε..είχα 11,κ έναν θυρεοειδή που δε μπορούσα να τον  ρυθμισω με τπτ..επι1 χρόνο.τελικά αφού πήγε στο 1-1.5 Η τιμή (γιατί εκεί την θέλουμε,για μένα γιατί έχω χασιμοτο κ πάνω από 2 σε τυχόν εγκυμοσύνη φέρνει αποβολές),πήγε κ ντε  34 κ έμεινα στον 1.5 χρόνο τελικά (αυτά για το 2ο παιδι).όποτε δεν το σκέφτονται δυστυχώς όλοι ή γιατροί κ παίζει ρόλο κ το ιστορικό της κάθε κοπέλας.

Κοιτα, αν μετρησω 30 μερες που ειναι ο "κανονικος" κυκλος, επρεπε σημερα να αδιαθετησω... δεν εχω το παραμικρο ροζ καφε που εχω πριν αδιαθετησω... το πρωι με επιασε μια μικρη αναγουλα, αλλα δεν εδωσα σημασια γτ αγχωθηκα που ξαναπηγα δουλεια (ελειπα 2 βδομαδες και οι γερμανοι ειναι λιγο περιεργοι), οποτε το δικαιολογω λογω στρες... αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι με πιανει που και που, μια θλιψη να το πω, μια στενοχωρια, μια ανασφαλεια.. δεν ξερω πως να το μεταφρασω, αλλα κραταει κανα λεπτο. Θα περιμενω ακομα 7 μερες.. να "χασω" δλδ μια περιοδο... ασε που ο καιρος εδω χειροτερεψε (οχι που θα χε ακομα ηλιο)... ο γιατρος μου χει πει οτι ο κυκλος επηρεαζεται και απο τον καιρο.. δεν ξερω αν ισχυει

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elisavetkagia είπε:

εμεις ακουσαμε καρδουλα.. στο γιατρο θ απαω τεταρτη.. ελπιζω αν ναι ολα καλα.. ειχα ταση για εμετο ολη αυτη τη εβδομαδα σημερα ομως καλυτερα ειμαι ευτυχως.. βεβαια προσεχω τρωω φρυγανιες για πρωινμο και εκοψα χυμο πορτοκαλι που με πειραζε πολυ. εσεις?

Μπράβο κορίτσι μου.εγω στονγιατρο είμαι.περιμενω τη σειρά μου.σε λιγάκι θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , kido είπε:

@Dimitr@17 κοριτσάκι έχουμε κανα νέο; Σήμερα δεν περίμενες η κάνω λάθος;

Αδιαθετησα κοριτσι μου την κυριακη..δεν πειραζει παμε τον αλλο μηνα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Αδιαθετησα κοριτσι μου την κυριακη..δεν πειραζει παμε τον αλλο μηνα

Πάμε τον άλλο, έτσι μπράβο! Να κάνεις ίσως και τις εξετάσεις που λέγαμε. Εγώ μόλις καθάρισα από περίοδο έχει να πέσει δουλίτσα τις επόμενες μέρες χεχε. Καλό βράδυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...