Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Κορίτσια με τρομάζετε για τη θρομβοφιλια.εχουμε Ιστορικό στην οικογένεια με βουλωμενες αρτηρίες.μαλλον θα κάνω μια σοβαρη συζητηση με το γιατρό μου Αύριο.παλινδρομη Εγώ είχα στην 7η βδομάδα. 

καλο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου συνηθως δινουν ασπιρινη(salospir) σε ανθρωπους με ιστορικο στην οικογενεια.

κ εγω προληπτικα κανω ενεσεις δεν εχει βρεθει σοβαρη μεταλαξη θρομβοφιλιας σε εμενα παρα το ιστορικο στην οικογενεια  αλλα καποιες μικροτερης σημασιας .αλλα δεν το διακινδυνεψαμε για κανενα λογο ουτε ο γυναικολογος ουτε ο αιματολογος που με ειδε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

11 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

λοιπόν εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες μου είχα αυτα τα πονακια χαμηλά στις ωοθήκες!!για μένα είναι σημάδι γιατί πριν αδιαθετησω δεν το εχω  ποτε.σε μένα κ στις 2 πάλι είχε αρχίσει είδη κ φαινόταν η μελαινα γραμμή που βγαίνει σε κάποιες στην εγκυμοσύνη κ ξεκινάει από χαμηλά κ ανεβαίνει προς τον ομφαλό κ μπορεί να το περάσει κιόλας αλλά προς το τέλος της κύησης...ειδικά στον 2ο το κατάλαβα από αυτό γιατί είδη το κατάλαβα ότι ήμουν 1 μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο,την είχα κ φαινόταν λίγο..

πάντως γενικά αυτά τα είχα ακριβώς!!στήθος πολύ πρησμένο (αυτό φαίνεται στην 1η εγκυμοσύνη όχι στις επόμενες)κ φυσικά οι φλέβες που φαίνονται έντονες στο στήθος.

κοιτα εμενα το στηθος μου πρηζεται κ ποναει πολυ στα πλαγια 4 με 5 μερες πριν αδιαθετησω. Τωρα πρηστηκε καπως αλλα δεν ποναει. Κραμπουλες εχω ακομα σαν περιοδου. Πονακια σαν τσιμπηματακια. Και αρκετες φορες εχω νευρα (προχθες ηθελα να πεταξω το πιατο στην τηλεοραση αλλα κρατηθηκα) και αλλες φορες θελω να κλαψω χωρις λογο, αλλα αυτα κρατανε 3 λεπτα το πολυ.  Θα περιμενω καμια δεκαρια μερες ακομα γτ δεν εχω σταθερο κυκλο! Σ ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!!

Link to comment
Share on other sites

Linaa όχι δε μου εχει δώσει Σαλοσπίρ. Το ξέρει φυσικα για την προηγούμενη αποβολή. Και ναι, ειχαμε δει καρδια να αναβοσβήνει. Οταν καταλάβαμε την αποβολή ήμουν στη 10η εβδομαδα αλλα το μωρό μετρούσε 8 εβδομάδων. Θα του τα πω οπωσδήποτε ολα αυτα αυριο. Σε ευχαριστώ πολυ! 

Σανττρακι κάνε τεστ βρε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Linaa όχι δε μου εχει δώσει Σαλοσπίρ. Το ξέρει φυσικα για την προηγούμενη αποβολή. Και ναι, ειχαμε δει καρδια να αναβοσβήνει. Οταν καταλάβαμε την αποβολή ήμουν στη 10η εβδομαδα αλλα το μωρό μετρούσε 8 εβδομάδων. Θα του τα πω οπωσδήποτε ολα αυτα αυριο. Σε ευχαριστώ πολυ! 

Σανττρακι κάνε τεστ βρε!

ολα θα πανε καλα! ναι να του πεις το ιστορικο της οικογενειας γενικα αν παρεις αντιπυκτικη αγωγη εστω προληπτικα χαμηλη δοση δεν εχει καμια επιπτωση στην υγεια σου ουτε στο μωρο. οποτε μιλησε του για το ιστορικο των γονιων σου να παρετε καποια μετρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , P.L.L. είπε:

Linaa όχι δε μου εχει δώσει Σαλοσπίρ. Το ξέρει φυσικα για την προηγούμενη αποβολή. Και ναι, ειχαμε δει καρδια να αναβοσβήνει. Οταν καταλάβαμε την αποβολή ήμουν στη 10η εβδομαδα αλλα το μωρό μετρούσε 8 εβδομάδων. Θα του τα πω οπωσδήποτε ολα αυτα αυριο. Σε ευχαριστώ πολυ! 

Σανττρακι κάνε τεστ βρε!

Λες?? Εχω και λιγα υγρακια σημερα, αυτα τα υπολευκα, αλλα ελαχιστα... μωρε οσες φορες εχω κανει τεστ κ βγηκε αρνητικο, στενοχωριεμαι... γι αυτο κρατιεμαι και προσπαθω να μη σκεφτομαι

πρίν από 4 λεπτά , sandraki είπε:

Λες?? Εχω και λιγα υγρακια σημερα, αυτα τα υπολευκα, αλλα ελαχιστα... μωρε οσες φορες εχω κανει τεστ κ βγηκε αρνητικο, στενοχωριεμαι... γι αυτο κρατιεμαι και προσπαθω να μη σκεφτομαι

Προσπαθω να ασχολουμαι οσο μπορω με οτιδηποτε αλλο παρα με αυτο, με το καναλι μου στο youtube, με το σπιτι, με μαγειρικη...... οτιδηποτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λινα σ´ ευχαριστώ :-)

Σαντρα σε καταλαβαίνω αλλα ειναι καλυτερα να το δεις αν ειναι αρνητικό, να χαλαρώσεις και να σου ερθει η περίοδος, ετσι ώστε να ξαναπροσπαθήσεις, απο το να αγχώνεσαι καθε μερα και να ελπίζεις. Αν θες τη γνώμη μου εγω πιστευω πως ειναι πολυ πιθανό να εισαι. Μην ψάχνεις για συμπτώματα. Καθε φορα ακομα και στην ίδια γυναίκα ειναι διαφορετικά. Εγω δεν εχω τιποτα απο ολα όσα περιγράφουν οι κοπέλες πιο πάνω. Ουτε καν βλέπω πιο μεγάλες τις θηλές μου. Ελπιζω ομως πως τα πράγματα πάνε καλα. Οτι και να γίνει πάντως ευχομαι να ειναι για καλο! Και να μας ενημερώσεις οταν θα ξέρεις. Καλη επιτυχία!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina 88 είπε:

Μην τρομάζεις κορίτσι μου, απλά ενημέρωσε τον γιατρό σου για να σε κατευθύνει.

Καλά λες.ευτυχως που εχω άνεση μαζί του.θα τον ζαλισω Αύριο αλλά τι να καν ουμε.ετσι είναι αυτά.

πρίν από 44 λεπτά , sandraki είπε:

Λες?? Εχω και λιγα υγρακια σημερα, αυτα τα υπολευκα, αλλα ελαχιστα... μωρε οσες φορες εχω κανει τεστ κ βγηκε αρνητικο, στενοχωριεμαι... γι αυτο κρατιεμαι και προσπαθω να μη σκεφτομαι

Προσπαθω να ασχολουμαι οσο μπορω με οτιδηποτε αλλο παρα με αυτο, με το καναλι μου στο youtube, με το σπιτι, με μαγειρικη...... οτιδηποτε

Κανάλι στο youtube;τι θέμα Έχει?πάντως καλύτερα Κάνε ενα τεστακι να ξερει ς να ξεμπερδεύεις.μη φοβάσαι.οτι είναι να γίνει θα γίνει.

@gretaaaki Μήπως λύγισες και εκανες τεστακι?  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Καλά λες.ευτυχως που εχω άνεση μαζί του.θα τον ζαλισω Αύριο αλλά τι να καν ουμε.ετσι είναι αυτά.

Κανάλι στο youtube;τι θέμα Έχει?πάντως καλύτερα Κάνε ενα τεστακι να ξερει ς να ξεμπερδεύεις.μη φοβάσαι.οτι είναι να γίνει θα γίνει.

@gretaaaki Μήπως λύγισες και εκανες τεστακι?  

sandra di cardi λεγεται το καναλι μου. Εχω αρκετα θεματα. Εγω για να ειμαι ειλικρινης δε νομιζω οτι ειμαι. Κ επειδη δεν εχω και ιδεα, γινεται να εχει μια κοπελα συμπτωματα πριν την καθυστερηση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , sandraki είπε:

sandra di cardi λεγεται το καναλι μου. Εχω αρκετα θεματα. Εγω για να ειμαι ειλικρινης δε νομιζω οτι ειμαι. Κ επειδη δεν εχω και ιδεα, γινεται να εχει μια κοπελα συμπτωματα πριν την καθυστερηση?

Εμένα είναι η δευτερη εγκυμοσύνη.το μόνο που είχα και τις 2 φορές είναι το στήθος.εντονο πρήξιμο και πόνος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , loyloy είπε:

Καλά λες.ευτυχως που εχω άνεση μαζί του.θα τον ζαλισω Αύριο αλλά τι να καν ουμε.ετσι είναι αυτά.

Κανάλι στο youtube;τι θέμα Έχει?πάντως καλύτερα Κάνε ενα τεστακι να ξερει ς να ξεμπερδεύεις.μη φοβάσαι.οτι είναι να γίνει θα γίνει.

@gretaaaki Μήπως λύγισες και εκανες τεστακι?  

Έτσι πρέπει, να τον πρίζεις!Γι 'αυτό πληρώνονται αδρά οι γυναικολόγοι.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , loyloy είπε:

Εμένα είναι η δευτερη εγκυμοσύνη.το μόνο που είχα και τις 2 φορές είναι το στήθος.εντονο πρήξιμο και πόνος.

Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Παω να ξαπλωσω γτ εχω κραμπες στην κοιλιτσα μου, λογικα θα αδιαθετησω. Ασε που εφαγα μολις και σαρμαδακια (γνωστα και ως λαχανοντολμαδες) και μια αναγουλα μου τη φεραν, αλλα παω για υπνο!!!! ΜΜΜΜΜΜΜακια!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

πως είσαστε;

ελπίζω όλα καλά;

διάβαζα κάποια προηγούμενα post και έχω κάποιες απορίες, είναι όντως τόσο μεγάλο πρόβλημα η έλλειψη βιταμίνης d;

εγώ έχω έλλειψη (16 είχα) και παίρνω συμπλήρωμα εδώ και 1,5 μήνα, αλλά ούτε ο ενδοκρινολόγος μου ούτε ο γυναικολόγος μου στάθηκαν σε αυτό , δε μου είπαν ότι μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα στη σύλληψη η κάτι τέτοιο..

όλες οι άλλες εξετάσεις μου ήταν καλές.

απλά διαβάζω αυτά που γράφετε και έχω αγχωθεί.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...