Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπράβο Ελισαβετ! Χάρηκα!!! Καλη συνέχεια και στο μελλον και χωρις προβλήματα! 

Κοριτσια εχει καποια απο εσας δυσκοιλιότητα; Εγω κανονικά ήμουν άψογη σε αυτο το θέμα. Τώρα δεν "παει" για μέρες με τιποτα!!! Τι να κανω;

@P.L.L. εγω ξεκινησα αν εχω και τρωω αρκετα ακτινιδια.. καπω εχει σωθει το πραγμα.. τι να πω.. ειναι μεσα στο προγραμμα κι αυτα. κυριως οταν ξεκινησα σιδηρο εγινε χειροτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι εμετους... Εχω κουραστει πλεον παρα πολυ... Δεν εχω πεσει κατω απο τους 7 τη μερα... 

Και σκέφτομαι πως κάποιος μπορεί να πει "αντί να πει κι Ευχαριστώ, παραπονιεται κι απο πανω"... 

Έλα βρε κορίτσι μου.σε Έχει εξαντλήσει η μπεμπα.ειμαστε φτιαγμένες για να αντέχουμε.παντως δεν πειράζει να παραπονιέσαι.λογικο είναι.

@P.L.L. ακτινίδια κορίτσι μου όσο μπορείς φρούτα λαχανικά.προσπαθησε να μη ζορίζεσαι στη τουαλέτα.δεν κάνει για το μωρό.απο κει και πέρα αν έχεις μεγαλο θέμα πες το στο γιατρό σου Μήπως σου δώσει τπτ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπράβο Ελισαβετ! Χάρηκα!!! Καλη συνέχεια και στο μελλον και χωρις προβλήματα! 

Κοριτσια εχει καποια απο εσας δυσκοιλιότητα; Εγω κανονικά ήμουν άψογη σε αυτο το θέμα. Τώρα δεν "παει" για μέρες με τιποτα!!! Τι να κανω;

κοριτσαρα ακτινιδια οπως ειπε κ το αλλο το κοριτσι μαζι με πορτοκαλαδα το πρωι πριν φας οτιδηποτε αλλο κ για καμια ωρα αν μπορεις μην τρως κατι αλλο.  επισης εμενα με βοηθαει πολυ ο αρακας μεσημερι βραδυ χωρις ψωμι. επισης ελαιολαδο ωμο σε μια φετουλα αλλα πολυ λαδι στη φετα. 

ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ μετα σφιγγουν πολυ κ δεν βγαινουν. μιλα με το γιατρο να σου δωσει που κ που να περνεις κατι αλλα μην το περνεις συχνα γιατι δεν επιτρεπετε γενικα. 

Link to comment
Share on other sites

Το στομάχι ειναι χάλια κι αντέχει ελάχιστα πράγματα. Ολο χόρτα, σαλάτες, τυρί, ψωμί (με το ζόρι) και ψητό ψάρι ή ψητό κοτόπουλο (είχα χρονια να φάω κοτόπουλο αλλα τώρα τί να κανω..) απο φρούτα κανενα μήλο, καμία μπανάνα. Θα προσπαθησω να προσθέσω ακτινίδιο. 

Ανεμώνη δε μας πρήζεις καλε. Αφού καταλαβαινόμαστε. Εγω πάντως, σε νιώθω... Και ελπιζω να σου περάσει σύντομα αλλα να πάνε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , P.L.L. είπε:

Το στομάχι ειναι χάλια κι αντέχει ελάχιστα πράγματα. Ολο χόρτα, σαλάτες, τυρί, ψωμί (με το ζόρι) και ψητό ψάρι ή ψητό κοτόπουλο (είχα χρονια να φάω κοτόπουλο αλλα τώρα τί να κανω..) απο φρούτα κανενα μήλο, καμία μπανάνα. Θα προσπαθησω να προσθέσω ακτινίδιο. 

Ανεμώνη δε μας πρήζεις καλε. Αφού καταλαβαινόμαστε. Εγω πάντως, σε νιώθω... Και ελπιζω να σου περάσει σύντομα αλλα να πάνε ολα καλα!

Σε ευχαριστώ! 

Το μηλο και η μπανάνα να ξερεις προκαλούν δυσκοιλιοτητα... Απεφυγε τα

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , P.L.L. είπε:

Το στομάχι ειναι χάλια κι αντέχει ελάχιστα πράγματα. Ολο χόρτα, σαλάτες, τυρί, ψωμί (με το ζόρι) και ψητό ψάρι ή ψητό κοτόπουλο (είχα χρονια να φάω κοτόπουλο αλλα τώρα τί να κανω..) απο φρούτα κανενα μήλο, καμία μπανάνα. Θα προσπαθησω να προσθέσω ακτινίδιο. 

Ανεμώνη δε μας πρήζεις καλε. Αφού καταλαβαινόμαστε. Εγω πάντως, σε νιώθω... Και ελπιζω να σου περάσει σύντομα αλλα να πάνε ολα καλα!

γενικα προσπαθησε εστω κ λιγο να τρως κατι λαδερο κ μιλα με το γιατρο να περνεις που κ που κατι γιατι δεν ειναι καλο να το αφηνεις οσο το αφηνεις τοσο πιο πολυ δεν πας κ μπορει να παθεις ζημια. εγω μετραω τις μερες γιατι αν το αφησω πανω απο τρεις μετα υποφερω κ ειναι πιο επικυνδινο..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλημέρα.ελα μου άντε.και εγώ ελπίζω να είναι όλα καλά.νομιζω έχει μέρες να μπει. @P.L.L. μου πως είσαι εσυ? @Diavolitsa @Κελυ 32 @anemoni1989 εγκυουλες Μου?σορρυ αν ξεχνάω κάποια?Εγώ ξύπνησα με βαρύ κεφάλι και μια  τάση για εμετο.

Γεια σου!!! Εχω χαθει και εγω γιατι γραφω για μια δουλεια και ειμαι ολο στον υπολογιστη....Τι κανετε???? Κοριτσια παρτε τα βραχιολακια!!! Εγω εχω σωθει...πλεον δεν κανω εμετους... @anemoni1989 παρτα σου λεω..θα σωθεις! Εγω αυριο εχω γιατρο και ελπιζω να ειναι ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Γεια σου!!! Εχω χαθει και εγω γιατι γραφω για μια δουλεια και ειμαι ολο στον υπολογιστη....Τι κανετε???? Κοριτσια παρτε τα βραχιολακια!!! Εγω εχω σωθει...πλεον δεν κανω εμετους... @anemoni1989 παρτα σου λεω..θα σωθεις! Εγω αυριο εχω γιατρο και ελπιζω να ειναι ολα καλα!!

Πάλι αγωνία δλδ Αύριο.ολα Καλά να πάνε!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Γεια σου!!! Εχω χαθει και εγω γιατι γραφω για μια δουλεια και ειμαι ολο στον υπολογιστη....Τι κανετε???? Κοριτσια παρτε τα βραχιολακια!!! Εγω εχω σωθει...πλεον δεν κανω εμετους... @anemoni1989 παρτα σου λεω..θα σωθεις! Εγω αυριο εχω γιατρο και ελπιζω να ειναι ολα καλα!!

Δοκίμασα κοπελα μου... Τζιφος!!! :?


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δοκίμασα κοπελα μου... Τζιφος!!! :?

Ωωω αληθεια?? Εμενα απο οταν τα εβαλα τελος οι εμετοι..Κανω το πολυ εναν! Δεν σ κρυβω βεβαια οτι φοβαμαι μηπως τρεχει τιποτα αλλο...Αλλα θα δω αυριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ωωω αληθεια?? Εμενα απο οταν τα εβαλα τελος οι εμετοι..Κανω το πολυ εναν! Δεν σ κρυβω βεβαια οτι φοβαμαι μηπως τρεχει τιποτα αλλο...Αλλα θα δω αυριο!

Όλα καλά είναι βρε.μη σκέφτεσαι αρνητικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ωωω αληθεια?? Εμενα απο οταν τα εβαλα τελος οι εμετοι..Κανω το πολυ εναν! Δεν σ κρυβω βεβαια οτι φοβαμαι μηπως τρεχει τιποτα αλλο...Αλλα θα δω αυριο!

Ολα καλα θα ναι! Μην αγχωνεσαι αδικως! Εγω αποτελω εξαιρεση και συνεχιζουν οι εμετοι... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

   
Κορίτσια μου καλησπέρα!! Είμαι καινούργια στο forum κ έχω κάποιες ερωτησουλες να σας κάνω..θα μιλήσω λίγο για το ιστορικό μου αρχικά. Έχω υπάρξει εγκυος 2 φορές στη ζωή μου σε πολύ μικρή ηλικία γιαυτο κ δεν συνεχίστηκαν..(το μετάνιωσα πολύ...)τώρα πια στα 26 μου προσπαθώ εδώ κ 1,5 χρόνο με τον άντρα μου για ένα μωράκι αλλά τίποτα.εχουμε κάνει όλες τις απαραιτητες εξετάσεις κ οι δυο κ είναι όλα καλά!! Βέβαια το τελευταίο εξάμηνο το πήραμε πιο ζεστά το θέμα κ το κάνουμε πιο συστηματικά! Προηγούμενη περίοδος 1 Απριλίου κ τώρα περιμένω στις 27..έχω αρκετά συμπτώματα όπως πρήξιμο στο στήθος που γενικά στην περίοδο μου δεν πρήζομαι..έχω έντονες φλέβες στο στήθος κ στο στέρνο μου που το βλέπω για πρώτη φορά αυτό πάνω μου!!!κ λίγο καούρα.. τι λέτε βρε κορίτσια μου θα με αξιώσει ο θεουλης μας να μείνω μια φορά ακόμα???
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nansymar είπε:
   
Κορίτσια μου καλησπέρα!! Είμαι καινούργια στο forum κ έχω κάποιες ερωτησουλες να σας κάνω..θα μιλήσω λίγο για το ιστορικό μου αρχικά. Έχω υπάρξει εγκυος 2 φορές στη ζωή μου σε πολύ μικρή ηλικία γιαυτο κ δεν συνεχίστηκαν..(το μετάνιωσα πολύ...)τώρα πια στα 26 μου προσπαθώ εδώ κ 1,5 χρόνο με τον άντρα μου για ένα μωράκι αλλά τίποτα.εχουμε κάνει όλες τις απαραιτητες εξετάσεις κ οι δυο κ είναι όλα καλά!! Βέβαια το τελευταίο εξάμηνο το πήραμε πιο ζεστά το θέμα κ το κάνουμε πιο συστηματικά! Προηγούμενη περίοδος 1 Απριλίου κ τώρα περιμένω στις 27..έχω αρκετά συμπτώματα όπως πρήξιμο στο στήθος που γενικά στην περίοδο μου δεν πρήζομαι..έχω έντονες φλέβες στο στήθος κ στο στέρνο μου που το βλέπω για πρώτη φορά αυτό πάνω μου!!!κ λίγο καούρα.. τι λέτε βρε κορίτσια μου θα με αξιώσει ο θεουλης μας να μείνω μια φορά ακόμα???

Γτ οχι?περιμενε δυο μερουλες κ αν δεν ερθει κανε ενα τεστακι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...