Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Μπετυ κι εγω πιστευω πως θα ειχε δείξει αλλα κι εγω θα περίμενα να αδιαθετησω πρώτα. 

Αν δεν εισαι έγκυος να την πάρεις την αντιβίωση. Όπως κι εγω, εχω ακούσει πολλές κοπέλες που έμειναν έγκυες ενώ έπαιρναν ή είχαν παρει πρόσφατα αντιβίωση. Δεν ξέρω πως αλλα μπορει και να επηρεάζει θετικά. Εν τω μεταξυ, δεν θες να μείνεις και να εχεις ουρολοίμωξη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

οχι μην φοβασαι αν ηταν θα εδειχνε η χοριακη εστω κ λιγο ανεβασμενη μην ανχωνεσε εχουν περασει 10 μερες οποτε κανονικα επρεπε να εχει ανεβει εστω κ λιγο.... 

να εισαι τυπικη με τα προβιοτικα να παρεις χαπι προβιοτικα γιατι χωρις αυτα οι επαναλοιμωξεις ειναι πολυ πιθανες.

για την υψηλη fsh εχετε μιλησει με τον γιατρο μηπως προχωρησετε σε πιο γρηγορες μεθοδους συλληψης ??? 

Η χόριακη για την ακρίβεια ήταν 0,100, δεν ξέρω αν είναι κάτι αυτό.  Η FSH πρώτη φορά είναι έτσι ανεβασμενη,  τη παρακολουθώ κάθε μήνα μαζί με την Ε2 . Μου είπε η γυνεκολογος ότι το επόμενο μήνα θα πέσει από μόνη της. Θέλουμε να κάνουμε πάλι σπερματεγχυση. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπετυ κι εγω πιστευω πως θα ειχε δείξει αλλα κι εγω θα περίμενα να αδιαθετησω πρώτα. 

Αν δεν εισαι έγκυος να την πάρεις την αντιβίωση. Όπως κι εγω, εχω ακούσει πολλές κοπέλες που έμειναν έγκυες ενώ έπαιρναν ή είχαν παρει πρόσφατα αντιβίωση. Δεν ξέρω πως αλλα μπορει και να επηρεάζει θετικά. Εν τω μεταξυ, δεν θες να μείνεις και να εχεις ουρολοίμωξη. 

Μπορεί να οφείλεται στο ότι με το που φεύγει το μικρόβιο επανέρχεται σε καλύτερα επίπεδα η γονιμότητα γιατί κάποια από αυτά σίγουρα την επηρεάζουν, επομένως ίσως και να ευθύνονταν που δεν συνέβαινε όσο τα είχαμε μέσα μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kido είπε:

Και δεν περιμένεις 3 μέρες να αδιαθετήσεις και να την ξεκινήσεις μετά; Ποια σου έδωσε την ciproxin? Δεν είναι τόσο επείγον μωρέ για να το αντιμετωπίσεις τόσο άμεσα αν τυχόν έμεινες έγκυος και σε μια βδομάδα να την αρχίσεις την αντιβίωση τι πειράζει;

Μου είπε να τη ξεκινήσω αμέσως. Άλλη αντιβίωση είναι,  αλλά έχει αυτό το συστατικό που αναφέρεις. Η καλλιέργεια θα βγει Παρασκευή και τότε μπορεί να μου αλλάξει κάτι. Δεν ξέρω και εγώ πια τι να κάνω,  ότι είναι να γίνει ας γίνει. 

πρίν από 10 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπετυ κι εγω πιστευω πως θα ειχε δείξει αλλα κι εγω θα περίμενα να αδιαθετησω πρώτα. 

Αν δεν εισαι έγκυος να την πάρεις την αντιβίωση. Όπως κι εγω, εχω ακούσει πολλές κοπέλες που έμειναν έγκυες ενώ έπαιρναν ή είχαν παρει πρόσφατα αντιβίωση. Δεν ξέρω πως αλλα μπορει και να επηρεάζει θετικά. Εν τω μεταξυ, δεν θες να μείνεις και να εχεις ουρολοίμωξη. 

Ναι έτσι είναι όπως τα λες, σε ευχαριστώ. 

Αλλά όλα εμένα να βρίσκουν;;;!


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Μου είπε να τη ξεκινήσω αμέσως. Άλλη αντιβίωση είναι,  αλλά έχει αυτό το συστατικό που αναφέρεις. Η καλλιέργεια θα βγει Παρασκευή και τότε μπορεί να μου αλλάξει κάτι. Δεν ξέρω και εγώ πια τι να κάνω,  ότι είναι να γίνει ας γίνει. 

Μπετούλα, πάντως ο ουρολόγος που ρώτησα εγώ τότε για την ουρολίμωξη μου έδωσε 10 μέρες εμένα (και την ξεκίνησα μόλις αδιαθέτησα, αν και δεν είχαμε προσπαθήσει καθόλου στις γόνιμες τον προηγούμενο μήνα, μία επαφή είχαμε 25η μέρα μόνο) και μας είπε ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε κανονικά προσπάθειες στις επόμενες γόνιμες δηλαδή από την 11η μέρα μόλις θα τελειώσω εγώ την αντιβίωση και ας την παίρνει ακόμα ο άντρας μου, αφού εγώ το τελευταίο χάπι θα το έχω πάρει έως και την 10 μέρα του κύκλου μου. Και σε 15 μέρες από τη λήξη της θεραπείας μας ο καθένας, να κάνουμε επανάληψη να δούμε αν καθαρίσαμε από το μικρόβιο που το θεωρεί σίγουρο.

Σε ουρολόγο πήγες ή σε παθολόγο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , BettySt είπε:

Η χόριακη για την ακρίβεια ήταν 0,100, δεν ξέρω αν είναι κάτι αυτό.  Η FSH πρώτη φορά είναι έτσι ανεβασμενη,  τη παρακολουθώ κάθε μήνα μαζί με την Ε2 . Μου είπε η γυνεκολογος ότι το επόμενο μήνα θα πέσει από μόνη της. Θέλουμε να κάνουμε πάλι σπερματεγχυση. 

AMH εχεις κανει ποτε??? που δειχνει τα αποθεματα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Μπετούλα, πάντως ο ουρολόγος που ρώτησα εγώ τότε για την ουρολίμωξη μου έδωσε 10 μέρες εμένα (και την ξεκίνησα μόλις αδιαθέτησα, αν και δεν είχαμε προσπαθήσει καθόλου στις γόνιμες τον προηγούμενο μήνα, μία επαφή είχαμε 25η μέρα μόνο) και μας είπε ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε κανονικά προσπάθειες στις επόμενες γόνιμες δηλαδή από την 11η μέρα μόλις θα τελειώσω εγώ την αντιβίωση και ας την παίρνει ακόμα ο άντρας μου, αφού εγώ το τελευταίο χάπι θα το έχω πάρει έως και την 10 μέρα του κύκλου μου. Και σε 15 μέρες από τη λήξη της θεραπείας μας ο καθένας, να κάνουμε επανάληψη να δούμε αν καθαρίσαμε από το μικρόβιο που το θεωρεί σίγουρο.

Σε ουρολόγο πήγες ή σε παθολόγο; 

Πήγα σε παθολογο. Δεν μου είπε να περνει και ο άντρας μου,  μόνο σε μένα έδωσε. Έπρεπε να δώσει και στους δύο;

Just now, linaa είπε:

AMH εχεις κανει ποτε??? που δειχνει τα αποθεματα? 

Όχι δεν έχω κάνει,  αλλά και η γυναικολόγος και ο γιατρός που μου έκανε τη σαλπιγγογραφια μου είπαν ότι έχω πολλά ωάρια. Ίσως τη κάνω και αυτή. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , BettySt είπε:

Πήγα σε παθολογο. Δεν μου είπε να περνει και ο άντρας μου,  μόνο σε μένα έδωσε. Έπρεπε να δώσει και στους δύο;

Έτσι νομίζω γιατί κολλάνε αυτά τα μικρόβια με ελεύθερες επαφές. Για να είσαι καλυμμένη να μην ξανακολλήσεις αν το έχει ο σύντροφος. Μην παρεις έτσι τζάμπα αντιβίωση! Εμένα είχε κάνει και ο αντρας μου καλλιέργεια σπέρματος και αντιβιόγραμμα για το μικρόβιο, οπότε δεν γινόταν να μην πάρει. Μάλιστα στο σπέρμα θέλει πιο πολλές μέρες για να φύγει από ό,τι σε μας... Πάρε μια δεύτερη γνώμη και περίμενε την καλλιέργεια σου και του σπέρματος, σου θα έλεγα εγώ. Ειδικά αν κάνετε σπερματέγχυση δεν θα πάει χαμένη, αν τυχόν υπάρχει κι εκεί μικρόβιο; Ας σου πουν κι άλλα κορίτσια από αντίστοιχη εμπειρία όμως.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , BettySt είπε:

Πήγα σε παθολογο. Δεν μου είπε να περνει και ο άντρας μου,  μόνο σε μένα έδωσε. Έπρεπε να δώσει και στους δύο;

Όχι δεν έχω κάνει,  αλλά και η γυναικολόγος και ο γιατρός που μου έκανε τη σαλπιγγογραφια μου είπαν ότι έχω πολλά ωάρια. Ίσως τη κάνω και αυτή. 

καντην δεν εχεις να χασεις κ τιποτα 40 ευρω κανει δεν ειναι κ κατι τρομερο!!! 

πρίν από 7 λεπτά , BettySt είπε:

Πήγα σε παθολογο. Δεν μου είπε να περνει και ο άντρας μου,  μόνο σε μένα έδωσε. Έπρεπε να δώσει και στους δύο;

Όχι δεν έχω κάνει,  αλλά και η γυναικολόγος και ο γιατρός που μου έκανε τη σαλπιγγογραφια μου είπαν ότι έχω πολλά ωάρια. Ίσως τη κάνω και αυτή. 

να παρει κ ο αντρας σου σιγουρα αντιβιωση γιατι ολα αυτα με τις επαφες ειναι φαυλος κυκλος πρεπει να εισαι καλλημενη κ απο εκει

Link to comment
Share on other sites

@BettySt περίμενε να βγει και η καλλιέργεια πρώτα.αν μπορείς να κάνεις 2 μέρες υπομονή και αντέχεις την Ουρολοίμωξη. Και ναι σε πάρεις μια δεύτερη γνώμη Μήπως να κάνει και ο άντρας σου εξέταση.κοιτα δεν μου έχει τύχει αλλά είναι πιθανό.περιπτωση κολλητής φίλης μου και πήρανε και οι 2 αντιβίωση.δεν εκα νε εξέταση Αυτός Αφού δεν προσπαθούσαν για παιδί αλλα ο γιατρός τους είπε Αφού έχουν ελεύθερες επαφές προληπτικά μη ξαναπάθει κάτι η κοπέλα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@BettyStψυχραιμία αρχικά!

Έχω διαβάσει ότι η χοριακή δείχνει έως και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα περίμενα μέχρι να αδιαθετήσω εκτός αν δε την παλέυεις από τον πόνο.

Επίσης όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια καλό θα ήταν να ρωτήσεις αν πρέπει να πάρει και ο άντρας σου αντιβίωση, συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις δίνουν και στους 2.

Ξέρω ότι σκέφτεσαι "ήταν αναγκη να μου συμβεί και αυτό???" αλλά ποιος ξέρει μπορεί να υπάρχει κάποιο μικρόβιο που είναι ανασταλτικός παράγοντας στη σύλληψη και μετά να μην έχεις θέμα, δεν είμαι γιατρός απλά υποθέτω.

Επίσης αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα εγώ έχω βγάλει αιμοροϊδες και υποφέρω..δε μπορώ να κάτσω πόσο μάλλον να κάνω σεξ!!

οπότε πάει και αυτός ο μήνας!'οτι πρόλαβα μέχρι προχθές !

 

 

  • Χαχα 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια,  τι κάνετε;

Εμένα τα νέα μου δεν είναι πολύ καλά. Μετά από το ουρεόπλασμα και υψηλή FSH , τώρα τσιμπησα και ουρολοιμωξη. Μου εδωσε ο γιατρός αντιβίωση και παρόλα που το τόνισα ότι προσπαθώ για μωρό μου έδωσε τέτοια που ίσως και επηρεάζει σε περίπτωση εγκυμοσυνης. Μου έκανε βέβαια β χοριακη οποία ήταν αρνητική. Έχω μια απορία όμως, δεν ήταν πολύ νωρίς για να δείξει κατι;  Το τεστ ωορρηξίας έδειξε θετικό 16η μέρα του κύκλου και εγώ είμαι τώρα 25η μέρα. Τι λέτε;

λογικά Ναι θα έδειχνε κάτι αλλά καμία φορά παίζει ρόλο κ πότε έγινε η σύλληψη κ πότε η εμφύτευση ...καλύτερα περίμενε άλλες 5 μέρες κ ξεκινάς μετά την αντιβίωση  αν σ έχει ερθει...ποτέ δεν ξέρεις...αλλά κάποιες αντιβιωσεις πχ η ceclor ξέρω ότι μπορείς να την πάρεις κ σε εγκυμοσύνη αν χρειαστεί.περαστικά κ όλα θα φτιάξουν.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

@BettyStψυχραιμία αρχικά!

Έχω διαβάσει ότι η χοριακή δείχνει έως και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα περίμενα μέχρι να αδιαθετήσω εκτός αν δε την παλέυεις από τον πόνο.

Επίσης όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια καλό θα ήταν να ρωτήσεις αν πρέπει να πάρει και ο άντρας σου αντιβίωση, συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις δίνουν και στους 2.

Ξέρω ότι σκέφτεσαι "ήταν αναγκη να μου συμβεί και αυτό???" αλλά ποιος ξέρει μπορεί να υπάρχει κάποιο μικρόβιο που είναι ανασταλτικός παράγοντας στη σύλληψη και μετά να μην έχεις θέμα, δεν είμαι γιατρός απλά υποθέτω.

Επίσης αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα εγώ έχω βγάλει αιμοροϊδες και υποφέρω..δε μπορώ να κάτσω πόσο μάλλον να κάνω σεξ!!

οπότε πάει και αυτός ο μήνας!'οτι πρόλαβα μέχρι προχθές !

 

 

Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου. Αναγκάστηκα γιατί και πονουσα και ναυτίες είχα όλη νύχτα μάτι δεν έκλεισα. Ρώτησα τη γυναικολογο αν πρέπει να πάρει και ο άντρας μου και μου είπε όχι γιατί λέει δεν είναι κολλητικο, βρίσκεται στην ουροδοχο κύστη και δεν μπορείς να το μεταδόσεις με την επαφη. 

Περαστικά και σε σένα! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fairymary αν υποφέρεις απο αιμορροΐδες τώρα πήγαινε κάνε την επεμβασουλα που κάνουν και σε απαλλάσσουν απο αυτές γιατι λενε οτι στην εγκυμοσυνη τα πράγματα γίνονται πολυ χειρότερα!! Και δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις και φάρμακα (μαλλον..) 

Ο άντρας μου μια δυο φορές τον χρόνο υποφέρει απο αυτο και τον λυπάται η ψυχή μου..!

Καλη τύχη! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

@BettyStψυχραιμία αρχικά!

Έχω διαβάσει ότι η χοριακή δείχνει έως και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα περίμενα μέχρι να αδιαθετήσω εκτός αν δε την παλέυεις από τον πόνο.

Επίσης όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια καλό θα ήταν να ρωτήσεις αν πρέπει να πάρει και ο άντρας σου αντιβίωση, συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις δίνουν και στους 2.

Ξέρω ότι σκέφτεσαι "ήταν αναγκη να μου συμβεί και αυτό???" αλλά ποιος ξέρει μπορεί να υπάρχει κάποιο μικρόβιο που είναι ανασταλτικός παράγοντας στη σύλληψη και μετά να μην έχεις θέμα, δεν είμαι γιατρός απλά υποθέτω.

Επίσης αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα εγώ έχω βγάλει αιμοροϊδες και υποφέρω..δε μπορώ να κάτσω πόσο μάλλον να κάνω σεξ!!

οπότε πάει και αυτός ο μήνας!'οτι πρόλαβα μέχρι προχθές !

 

 

Περαστικά βρε συ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...