Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Κατερίνα ευχαριστώ. Θα προσπαθησω να τις κανω. Θα το συζητήσω με τον γιατρο.

Μπετυ μου απο το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!! Να ειναι καλα το σποράκι μου!

Σε ότι χρειαστείς βοήθεια να μου πεις κορίτσι μου.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

4 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Σε ότι χρειαστείς βοήθεια να μου πεις κορίτσι μου.

Κατερίνα μου τώρα ξερει ς.κατι είναι κι αυτο.ευχομαο για μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σύντομα.

@P.L.L. Αύριο εχεις κι εσύ ραντεβού να δεις το σπορακι σου?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Η θρομβοφιλία (μετά από πολλές εξετάσεις)  και η έλλειψη της βιταμίνης d.

Η έλλειψη βιταμίνης d ευθύνεται για τον ενδομήτριο θάνατο;έχω κι εγώ έλλειψη συν θρομβοφιλια φυσικά.εσυ είχες απώλεια σε προχώρημενη εγκυμοσύνη από όσο θύμαμαι βέβαια.παντως ψάχνω κι εγώ καλο αιματολογο..

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Κατερίνα μου τώρα ξερει ς.κατι είναι κι αυτο.ευχομαο για μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σύντομα.

@P.L.L. Αύριο εχεις κι εσύ ραντεβού να δεις το σπορακι σου?

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο!!!

πρίν από 1 λεπτό , Nansy29 είπε:

Η έλλειψη βιταμίνης d ευθύνεται για τον ενδομήτριο θάνατο;έχω κι εγώ έλλειψη συν θρομβοφιλια φυσικά.εσυ είχες απώλεια σε προχώρημενη εγκυμοσύνη από όσο θύμαμαι βέβαια.παντως ψάχνω κι εγώ καλο αιματολογο..

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!

Κορίτσι μου η έλλειψη βιταμίνης D ευθύνεται σίγουρα για αποβολή και μπορεί να επηρεάσει σε συνδυασμό με θρομβοφιλία απότι μου είπαν, η οποία θρομβοφιλία οδηγεί σε ενδομήτριο θάνατο όπως έπαθα εγώ.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο!!!

Κορίτσι μου η έλλειψη βιταμίνης D ευθύνεται σίγουρα για αποβολή και μπορεί να επηρεάσει σε συνδυασμό με θρομβοφιλία απότι μου είπαν, η οποία θρομβοφιλία οδηγεί σε ενδομήτριο θάνατο όπως έπαθα εγώ.

@Nansy29  η θρομβοφιλια ευθυνετε κ δημιουργει κ σοβαρη ελλειψη βιταμινων. μια απλη ελλειψη βιαταμινης d δεν εχει κινδυνο για ενδομητριο θανατο. επισης συνηθως το σκευασμα ασβεστιου που περνουμε στην εγκυμοσυνη εχει βιταμινη d. αν αντιμετωπιστει η θρομβοφιλια με ενεσεις η βιταμινη d δεν θα δημιουργησει κανενα προβλημα. οι περισσοτεροι ανθρωποι τον χειμωνα εχουν ελλειψη απο βιταμινη d δεν σημαινει οτι θα παρουσιασουν προβλημα στην εγκυμοσυνη οσοι ομως εχουν θρομβοφιλια σιγουρα θα εχουν θεματα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , linaa είπε:

@Nansy29  η θρομβοφιλια ευθυνετε κ δημιουργει κ σοβαρη ελλειψη βιταμινων. μια απλη ελλειψη βιαταμινης d δεν εχει κινδυνο για ενδομητριο θανατο. επισης συνηθως το σκευασμα ασβεστιου που περνουμε στην εγκυμοσυνη εχει βιταμινη d. αν αντιμετωπιστει η θρομβοφιλια με ενεσεις η βιταμινη d δεν θα δημιουργησει κανενα προβλημα. οι περισσοτεροι ανθρωποι τον χειμωνα εχουν ελλειψη απο βιταμινη d δεν σημαινει οτι θα παρουσιασουν προβλημα στην εγκυμοσυνη οσοι ομως εχουν θρομβοφιλια σιγουρα θα εχουν θεματα...

Καταλαβα κοριτσι μου..μαλλον ολα συνδεονται μεταξυ τους και δεν είναι το ενα ασχετο με το αλλο..Και τελικά όλο και περισσότερο αρχίζω να πιστεύω ότι η θρομβοφιλια έφταιξε στο τελευταίο έμβρυο τουλάχιστον..μακαρι η λύση να είναι οι ενεσουλες και να λυθεί το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καταλαβα κοριτσι μου..μαλλον ολα συνδεονται μεταξυ τους και δεν είναι το ενα ασχετο με το αλλο..Και τελικά όλο και περισσότερο αρχίζω να πιστεύω ότι η θρομβοφιλια έφταιξε στο τελευταίο έμβρυο τουλάχιστον..μακαρι η λύση να είναι οι ενεσουλες και να λυθεί το πρόβλημα..

ειμαι σιγουρη οτι η επομενη θα ειναι κ η τυχερη εγκυμοσυνη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Εννοείται οτι αν θα ζητήσω τα φώτα σας σε οτι προκύψει. Κι εγω σου λεω το ίδιο. Αν χρειαστείς κατι και περνάει απο το χέρι μου ειμαι εδω! 

Λουλού μου ναι κι εγω αυριο πάω. Ουφ...! Στις 8 το βράδυ ομως. Εσυ; 

Κοριτσια η θρομβοφιλια εχει συμπτώματα; Ή ειναι κατι που το βλεπεις μονο με εξετάσεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Εννοείται οτι αν θα ζητήσω τα φώτα σας σε οτι προκύψει. Κι εγω σου λεω το ίδιο. Αν χρειαστείς κατι και περνάει απο το χέρι μου ειμαι εδω! 

Λουλού μου ναι κι εγω αυριο πάω. Ουφ...! Στις 8 το βράδυ ομως. Εσυ; 

Κοριτσια η θρομβοφιλια εχει συμπτώματα; Ή ειναι κατι που το βλεπεις μονο με εξετάσεις; 

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Εννοείται οτι αν θα ζητήσω τα φώτα σας σε οτι προκύψει. Κι εγω σου λεω το ίδιο. Αν χρειαστείς κατι και περνάει απο το χέρι μου ειμαι εδω! 

Λουλού μου ναι κι εγω αυριο πάω. Ουφ...! Στις 8 το βράδυ ομως. Εσυ; 

Κοριτσια η θρομβοφιλια εχει συμπτώματα; Ή ειναι κατι που το βλεπεις μονο με εξετάσεις; 

κοριτσι μου η θρομβοφιλια δεν ειναι ασθενεια κ δεν εχει κανενα συμπτωμα. η θρομβοφιλια ειναι γεννετικη κ ειναι καποιες μεταλαξεις σε καποια γινιδια που δεν επιρεαζουν πουθενα εκτος απο την εγκυμοσυνη η σε μεγαλες ηλικιες εχεις καποιες πιθανοτητες για θρομβωση κ εμφραγμα . οι εξετασεις ειναι ακριβες κ 300-400 ευρω οι απλες.

αν υπαρχει ιστορικο με εμφραγμα στην οικογενεια  καλο ειναι μια γυναικα να το ψαξει πριν μεινει εγκυος.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Εννοείται οτι αν θα ζητήσω τα φώτα σας σε οτι προκύψει. Κι εγω σου λεω το ίδιο. Αν χρειαστείς κατι και περνάει απο το χέρι μου ειμαι εδω! 

Λουλού μου ναι κι εγω αυριο πάω. Ουφ...! Στις 8 το βράδυ ομως. Εσυ; 

Κοριτσια η θρομβοφιλια εχει συμπτώματα; Ή ειναι κατι που το βλεπεις μονο με εξετάσεις; 

Και εγώ στις 8 το βράδυ. Μαζί θα τα δούμε.αχ μακάρι να ακούσουμε δυνατές καρδούλες Αύριο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εσυ στις 8;;; Πω πω αγωνία στις 8! 

Linaa έμφραγμα και αλλα προβλήματα καρδιάς εχει ο μπαμπας. Κολπική μαρμαρυγή και εγκεφαλικό η γιαγιά. Αυτα μετράνε σαν ιστορικό οικογενειακό; Καλυτερα να τις κανω; Η παλινδρομη που είχα ήταν στις 8 εβδομαδες. Δε νομιζω να παίζει ρόλο η θρομβοφιλια σε τοσο μικρής ηλικίας αποβολή ε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κι εσυ στις 8;;; Πω πω αγωνία στις 8! 

Linaa έμφραγμα και αλλα προβλήματα καρδιάς εχει ο μπαμπας. Κολπική μαρμαρυγή και εγκεφαλικό η γιαγιά. Αυτα μετράνε σαν ιστορικό οικογενειακό; Καλυτερα να τις κανω; Η παλινδρομη που είχα ήταν στις 8 εβδομαδες. Δε νομιζω να παίζει ρόλο η θρομβοφιλια σε τοσο μικρής ηλικίας αποβολή ε; 

ο γιατρος σου σου εχει δωσει salospir??? 

αν ειχες ακουσει καρδουλα στην προηγουμενη κυηση η θρομβοφιλια ειναι πιθανη. 

με τον γιατρο εχεις μιλησει για το ιστορικο στην οικογενεια? 

αν κ η σοβαρη θρομβοφιλια δεν ειναι συχνη με ιστορικο στην οικογενεια οι γιατροι δινουν σιγουρα σαλοσπιρ για αρχη. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με τρομάζετε για τη θρομβοφιλια.εχουμε Ιστορικό στην οικογένεια με βουλωμενες αρτηρίες.μαλλον θα κάνω μια σοβαρη συζητηση με το γιατρό μου Αύριο.παλινδρομη Εγώ είχα στην 7η βδομάδα. 

πρίν από 14 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κι εσυ στις 8;;; Πω πω αγωνία στις 8! 

Linaa έμφραγμα και αλλα προβλήματα καρδιάς εχει ο μπαμπας. Κολπική μαρμαρυγή και εγκεφαλικό η γιαγιά. Αυτα μετράνε σαν ιστορικό οικογενειακό; Καλυτερα να τις κανω; Η παλινδρομη που είχα ήταν στις 8 εβδομαδες. Δε νομιζω να παίζει ρόλο η θρομβοφιλια σε τοσο μικρής ηλικίας αποβολή ε; 

Καλά η αναμονή στο ιατρείο Επειδή συνήθως έχει και κόσμο θα κάνει το άγχος μου να βαρέσει κόκκινο.αντε να ερθ Ει το Αύριο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Κορίτσια με τρομάζετε για τη θρομβοφιλια.εχουμε Ιστορικό στην οικογένεια με βουλωμενες αρτηρίες.μαλλον θα κάνω μια σοβαρη συζητηση με το γιατρό μου Αύριο.παλινδρομη Εγώ είχα στην 7η βδομάδα. 

Μην τρομάζεις κορίτσι μου, απλά ενημέρωσε τον γιατρό σου για να σε κατευθύνει.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...