Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γτ οχι?περιμενε δυο μερουλες κ αν δεν ερθει κανε ενα τεστακι....

Πιθανό αυτά που αναφέρεις να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης, θυμάσαι καθόλου στις άλλες 2 είχες κάποιο σύμπτωμα;

Αν έχεις σταθερό κύκλο και μέχρι παρασκευή δεν έχει έρθει κάνε ένα τεστ και θα δείξει.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , Nansymar είπε:

Αχ αυτή η αναμονή!! Σε ευχαριστώ πολύ!

Θα σου έλεγα να κάνεις και Αύριο το πρωί με πρωινά ουρα αλλά μπορεί να δείξει λάθος αποτέλεσμα και να απογοητευτείς.αν μπορείς κάνε υπομονή για το Σάββατο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι αυτό θα κάνω..αλλά μήπως αύριο να έκανα μια χωριακη?

πρίν από 5 λεπτά , fairy-mary είπε:

Πιθανό αυτά που αναφέρεις να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης, θυμάσαι καθόλου στις άλλες 2 είχες κάποιο σύμπτωμα;

Αν έχεις σταθερό κύκλο και μέχρι παρασκευή δεν έχει έρθει κάνε ένα τεστ και θα δείξει.

 

Πραγματικά δε θυμάμαι καθόλου..μόνο καούρες είχα νομίζω..έχει πολλά χρόνια και δε φημίζομαι για τη μνήμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, τι μου κάνετε? 

@P.L.L. και εγώ το έχω αυτό το θέμα με την δυσκοιλιοτητα . Εμένα δεν μου πολύ αρέσει το ακτινιδιο  και το  κάνω φρουτοκρεμα μαζί με άλλα φρούτα. Μπορείς να βάλεις δαμάσκηνα και αχλαδια οποία βοηθάνε επίσης. 

@Κελυ 32 μην αγχώνεσαι,  όλα καλά θα είναι. Καλά να περάσεις με το σποράκι σου! 

Πήγα και εγώ σήμερα στη γυνεκολογο και μου έδωσε άλλη αντιβίωση οποία δεν επηρεάζει σε περίπτωση εγκυμοσυνης. Επίσης μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς για να δείξει η χόριακη. Μου έφυγε το άγχος ότι μπορεί και να έχει γίνει κάτι  (έστω και η μικρή πιθανότητα που έχω ) και εγώ να κάνω κακό με την αντιβίωση. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nansymar είπε:

Ναι ναι αυτό θα κάνω..αλλά μήπως αύριο να έκανα μια χωριακη?

Πραγματικά δε θυμάμαι καθόλου..μόνο καούρες είχα νομίζω..έχει πολλά χρόνια και δε φημίζομαι για τη μνήμη μου!

Ναι αν είναι θα δείξει.απλα μπορεΜπορεί να είναι χαμηλή.μην αγχωθείς.να μας ενημερώσεις.

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι μου κάνετε? 

@P.L.L. και εγώ το έχω αυτό το θέμα με την δυσκοιλιοτητα . Εμένα δεν μου πολύ αρέσει το ακτινιδιο  και το  κάνω φρουτοκρεμα μαζί με άλλα φρούτα. Μπορείς να βάλεις δαμάσκηνα και αχλαδια οποία βοηθάνε επίσης. 

@Κελυ 32 μην αγχώνεσαι,  όλα καλά θα είναι. Καλά να περάσεις με το σποράκι σου! 

Πήγα και εγώ σήμερα στη γυνεκολογο και μου έδωσε άλλη αντιβίωση οποία δεν επηρεάζει σε περίπτωση εγκυμοσυνης. Επίσης μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς για να δείξει η χόριακη. Μου έφυγε το άγχος ότι μπορεί και να έχει γίνει κάτι  (έστω και η μικρή πιθανότητα που έχω ) και εγώ να κάνω κακό με την αντιβίωση. 

Αχ μπράβο.καλα έκανες.να είσαι πιο ήρεμη μωρέ.μη το έχεις άγχος.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα προσπαθησω να αλλάξω τα φρούτα που τρώω και να φάω αν τα καταφέρω και κανενα αποξηραμένο δαμάσκηνο. Δεν ξέρω πόσες μέρες πάνε απο την τελευταία φορα που πήγα κανονικά τουαλέτα. Εχθές εκανα μια φιλότιμη προσπάθεια και κααααατι λιγο εγινε. Τα λαδερά τα φοβάμαι γιατι συνήθως γίνονται με ντομάτα ή λεμόνι και ειναι και τα δυο εχθροί του στομαχιού μου αυτη την περίοδο. Αλλα κατι θα σκαρφιστω. 

Μπράβο Κέλλυ που εισαι καλυτερα και εχεις βρει το κόλπο για τις δικές σου ενοχλήσεις! Αυριο περιμένουμε με αγωνία νέα σου!!! Εισαι μια εβδομαδα πισω απο εμενα; Εγω σαββατο γίνομαι 10 εβδομάδων. Ολα να πάνε καλα και να δεις τη φασολάρα σου με δυνατό χτυπο! 

Nansymar εισαι μικρούλα και δεν θα εχεις πρόβλημα πιστευω. Προσπάθησε να το βγάλεις απο το μυαλό σου και θα ερθει όπως ήρθε και τις άλλες φορές οταν δεν το περίμενες. Ίσως να εισαι ήδη βέβαια. Αυτο θα μας το πεις αυριο μεθαυριο. Αν σε κανει να νιώσεις καλυτερα κάνε αυριο Χοριακη. Εγω στη θέση σου θα εκανα τεστ, που ειναι πιο φτηνό. Αλλα οτι σε κανει εσενα να νιώθεις πιο σίγουρη!

Μπράβο Μπέτυ! Βρήκες μια καλη λύση!! Ευχομαι να εισαι έγκυος βρε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

@sandraki κοίτα αν είχες κάνει ωορρηξία Κ έχεις πιάσει Ναι δεν θα  φανεί γιατί θα είναι νωρίς..οπότε Ναι εκεί περιμένεις σίγουρα μετά την καθυστέρηση αρχίζει να φαίνεται κάτι κ νομίζω μετα Τ ην 5 Εβδομάδα που νομίζω δημιουργείται ο σάκος..οπότε λογικό να μην φαίνεται κάτι σε εγκυμοσύνη..τώρα για την ωορρηξία αν είχες κάνει μέχρι τότε πάλι νομίζω δεν θα έβλεπε κάτι,θα έβλεπε αν ησουν πριν γίνει η ωορρηξία δλδ 1 με 2 μέρες πριν δ

με μπερδεψες λιγακι... δλδ αν ειχα πιασει πριν τον υπερηχο, δε θα φαινοταν??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , sandraki είπε:

με μπερδεψες λιγακι... δλδ αν ειχα πιασει πριν τον υπερηχο, δε θα φαινοταν??

Πολύ πιθανό.γι Αυτό οτ αν το μαθαίνουμε στην αρχή καν ουμε χωριακη στο 48ωρο για να χουμε μια πρώτη εικόνα.καινσυνηθως οιβγιατροι 6η με 7η βδομάδα κλείνουν πρώτο ραντεβού για να δουν και καρδιά.στην 5η έχει μόνο σάκο.νωριτερα δεν φαίνεται τπτ νομίζω από τον υπερυχο.κανε ένα τεστακι μωρέ το πρωί.μη το αφήνεις.εξαλλου αν είσαι θα πρέπει να ξεκινήσεις και filicine και ότι άλλο κρινει απαραίτητο ο γιατρός σου.και όσο νωρίτερα τόσο τονκαλθτερο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , loyloy είπε:

Πολύ πιθανό.γι Αυτό οτ αν το μαθαίνουμε στην αρχή καν ουμε χωριακη στο 48ωρο για να χουμε μια πρώτη εικόνα.καινσυνηθως οιβγιατροι 6η με 7η βδομάδα κλείνουν πρώτο ραντεβού για να δουν και καρδιά.στην 5η έχει μόνο σάκο.νωριτερα δεν φαίνεται τπτ νομίζω από τον υπερυχο.κανε ένα τεστακι μωρέ το πρωί.μη το αφήνεις.εξαλλου αν είσαι θα πρέπει να ξεκινήσεις και filicine και ότι άλλο κρινει απαραίτητο ο γιατρός σου.και όσο νωρίτερα τόσο τονκαλθτερο

Θα κανω το τεστακι την Κυριακη, γτ συνηθως ο κυκλος κραταει 35 με 37 μερες... ειμαι στην 34η.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Να σας ρωτήσω γιατί θα σκάσω. Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την Κυριακή 15/4 και αδιαθετησα σήμερα. Κανονικά περίμενα την Δευτέρα. Ήταν λάθος το τεστ? Τι να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Rosita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας ρωτήσω γιατί θα σκάσω. Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την Κυριακή 15/4 και αδιαθετησα σήμερα. Κανονικά περίμενα την Δευτέρα. Ήταν λάθος το τεστ? Τι να συμβαίνει?

καμια φορα δεν κραταει 14 μερες η φαση μετα την ωορηξια κραταει λιγοτερο. παρατηρησε κ τους επομενους κυκλους σου κ μην ανχωνεσε αν δεις οτι κ οι επομενοι κυκλοι ειναι ετσι τοτε μιλησε με τον γιατρο σου γιατι ισως δεν κανεις καλη ωορηξια..

το φυσιολογικο παντως ειναι 12-16 μερες να ερχετε περιοδος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

καμια φορα δεν κραταει 14 μερες η φαση μετα την ωορηξια κραταει λιγοτερο. παρατηρησε κ τους επομενους κυκλους σου κ μην ανχωνεσε αν δεις οτι κ οι επομενοι κυκλοι ειναι ετσι τοτε μιλησε με τον γιατρο σου γιατι ισως δεν κανεις καλη ωορηξια..

το φυσιολογικο παντως ειναι 12-16 μερες να ερχετε περιοδος

Έχω σταθερό κύκλο γενικά για αυτό μου κάνει εντύπωση. Εν τω μεταξύ ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποίησα τεστ. Πήρα αντιβίωση τις προηγούμενες μέρες. Μπορεί να ευθύνεται κι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Rosita είπε:

Έχω σταθερό κύκλο γενικά για αυτό μου κάνει εντύπωση. Εν τω μεταξύ ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποίησα τεστ. Πήρα αντιβίωση τις προηγούμενες μέρες. Μπορεί να ευθύνεται κι αυτό?

δεν εχει σημασια ο κυκλος αλλα η φαση μετα την ωορηξια. μπορει να επιρεασε κ η αντιβιωση βεβαια πολυ πιθανο.  παρακολουθησε την ωορηξια σου για τους επομενους τρεις κυκλους με τεστακια οπωσδηποτε. αν γινετε αυτο συστηματικα δηλαδη να ερχετε περιοδος σε λιγοτερο απο 13 μερες μετα το θετικο τεστ μιλα με τον γιατρο σου γιατι ισως δεν προλαβαινουν τα ωαρια σου να μεγαλωνουν σωστα κ να μην γινετε σωστη ωορηξια ωστε να καταφερεις να συλλαβεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

δεν εχει σημασια ο κυκλος αλλα η φαση μετα την ωορηξια. μπορει να επιρεασε κ η αντιβιωση βεβαια πολυ πιθανο.  παρακολουθησε την ωορηξια σου για τους επομενους τρεις κυκλους με τεστακια οπωσδηποτε. αν γινετε αυτο συστηματικα δηλαδη να ερχετε περιοδος σε λιγοτερο απο 13 μερες μετα το θετικο τεστ μιλα με τον γιατρο σου γιατι ισως δεν προλαβαινουν τα ωαρια σου να μεγαλωνουν σωστα κ να μην γινετε σωστη ωορηξια ωστε να καταφερεις να συλλαβεις.

Μάλιστα.. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου! Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...