Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, sandraki είπε:

με μπερδεψες λιγακι... δλδ αν ειχα πιασει πριν τον υπερηχο, δε θα φαινοταν??

Εγω ειχα τελευταια περιοδος 4/3 και πηγα για τεστ παπ στις 23/3 οπου εκανα και υπερηχο και δεν φανηκε τπτ και ομως αυτο το μηνα συνελαβα! Ηταν πολυ νωρις ακομα για να φανει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

3 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι μου κάνετε? 

@P.L.L. και εγώ το έχω αυτό το θέμα με την δυσκοιλιοτητα . Εμένα δεν μου πολύ αρέσει το ακτινιδιο  και το  κάνω φρουτοκρεμα μαζί με άλλα φρούτα. Μπορείς να βάλεις δαμάσκηνα και αχλαδια οποία βοηθάνε επίσης. 

@Κελυ 32 μην αγχώνεσαι,  όλα καλά θα είναι. Καλά να περάσεις με το σποράκι σου! 

Πήγα και εγώ σήμερα στη γυνεκολογο και μου έδωσε άλλη αντιβίωση οποία δεν επηρεάζει σε περίπτωση εγκυμοσυνης. Επίσης μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς για να δείξει η χόριακη. Μου έφυγε το άγχος ότι μπορεί και να έχει γίνει κάτι  (έστω και η μικρή πιθανότητα που έχω ) και εγώ να κάνω κακό με την αντιβίωση. 

Μπέτυ μακαρι να είσαι κοπέλα μου!!!!

  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, sandraki είπε:

με μπερδεψες λιγακι... δλδ αν ειχα πιασει πριν τον υπερηχο, δε θα φαινοταν??

Όχι από όσο ξέρω,μόνο αν ήταν όταν περίμενες την ημέρα δλδ που θα περίμενες αλλά κ πάλι δύσκολο..γι'αυτό κ πάμε μετά από 1 με 2 βδομάδες για πρώτο υπέρηχο για να φανεί κάτι..

16 ώρες πρίν, Nansymar είπε:
   
Κορίτσια μου καλησπέρα!! Είμαι καινούργια στο forum κ έχω κάποιες ερωτησουλες να σας κάνω..θα μιλήσω λίγο για το ιστορικό μου αρχικά. Έχω υπάρξει εγκυος 2 φορές στη ζωή μου σε πολύ μικρή ηλικία γιαυτο κ δεν συνεχίστηκαν..(το μετάνιωσα πολύ...)τώρα πια στα 26 μου προσπαθώ εδώ κ 1,5 χρόνο με τον άντρα μου για ένα μωράκι αλλά τίποτα.εχουμε κάνει όλες τις απαραιτητες εξετάσεις κ οι δυο κ είναι όλα καλά!! Βέβαια το τελευταίο εξάμηνο το πήραμε πιο ζεστά το θέμα κ το κάνουμε πιο συστηματικά! Προηγούμενη περίοδος 1 Απριλίου κ τώρα περιμένω στις 27..έχω αρκετά συμπτώματα όπως πρήξιμο στο στήθος που γενικά στην περίοδο μου δεν πρήζομαι..έχω έντονες φλέβες στο στήθος κ στο στέρνο μου που το βλέπω για πρώτη φορά αυτό πάνω μου!!!κ λίγο καούρα.. τι λέτε βρε κορίτσια μου θα με αξιώσει ο θεουλης μας να μείνω μια φορά ακόμα???

Όπως σου είχα πει κ σε άλλο ποστ οι έντονες φλέβες στο στήθος για μένα είναι σημάδι ,το είχα κ στις 2 εγκυμοσύνες μου κάτι που στην περίοδο μου δεν το έχω.

14 ώρες πρίν, Rosita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας ρωτήσω γιατί θα σκάσω. Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την Κυριακή 15/4 και αδιαθετησα σήμερα. Κανονικά περίμενα την Δευτέρα. Ήταν λάθος το τεστ? Τι να συμβαίνει?

Όχι απλά μπορεί να άργησες να κάνεις ωορρηξία,συνήθως το τεστ είναι θετικό αφού πιάνει την τιμή πριν την ωορρηξία,Μήπως κάτι γίνεται με το 2ο μισό του κύκλου σου,δλδ η ωχρινικη φάση που είναι μετά την ωορρηξία,πρέπει να ξέρεις τι γίνεται κ μιλα με τον γιατρό σ γιατί αν έχεις πολύ μικρή ωχρινικη φάση θα έχεις θέμα στο να συλλαβεις...βέβαια αυτό παίζει ρόλο αν γίνεται συνέχεια.οπότε Καλό είναι να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ είμαι αλλά δεν έχω κανένα νέο να σας πώ!

Λογικά δεν έχω καταφέρει κάτι αυτό το μήνα, είχαμε λίγες επαφές, άσε που το θέμα τις ωορρηξίας με έχει μπερδέψει γενικά.

Οπότε μάλλον πάει και ο απρίλιος!

Γενικά κουράστηκα λίγο να το ψάχνω τόσο..δε ξέρω!

Αυτά!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Rosita ειναι κανονικότατη περίοδος; Μήπως ειναι καφε; 

Ναι κανονικότατη δυστυχώς! Κι εγώ ήλπιζα στην αρχή αλλά τζίφος :-(

7 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Όχι από όσο ξέρω,μόνο αν ήταν όταν περίμενες την ημέρα δλδ που θα περίμενες αλλά κ πάλι δύσκολο..γι'αυτό κ πάμε μετά από 1 με 2 βδομάδες για πρώτο υπέρηχο για να φανεί κάτι..

Όπως σου είχα πει κ σε άλλο ποστ οι έντονες φλέβες στο στήθος για μένα είναι σημάδι ,το είχα κ στις 2 εγκυμοσύνες μου κάτι που στην περίοδο μου δεν το έχω.

Όχι απλά μπορεί να άργησες να κάνεις ωορρηξία,συνήθως το τεστ είναι θετικό αφού πιάνει την τιμή πριν την ωορρηξία,Μήπως κάτι γίνεται με το 2ο μισό του κύκλου σου,δλδ η ωχρινικη φάση που είναι μετά την ωορρηξία,πρέπει να ξέρεις τι γίνεται κ μιλα με τον γιατρό σ γιατί αν έχεις πολύ μικρή ωχρινικη φάση θα έχεις θέμα στο να συλλαβεις...βέβαια αυτό παίζει ρόλο αν γίνεται συνέχεια.οπότε Καλό είναι να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου.

Δεν ξέρω τι γίνεται πρώτη φορά τα δοκίμασα τα τεστ ωορρηξίας. Πάντως τόσο σύντομα δεν περίμενα. Ο κύκλος μου πρώτη φορά είναι τόσο μικρός. 22 μέρες. Θέλω να πιστεύω ότι μπορεί να επηρεάστηκε από την αντιβίωση. Θα πάω στον γιατρό σε λίγο καιρό για τεστ Παπ. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Μόλις μπηκα στο σπιτι μου επιτεεεεεεελους!!!! Ακομα περιοδος δεν εχει ερθει, στηθος ουτε πρησμενο ουτε ποναει... υπνηλια αρκετη (και στη δουλεια μου ειναι επικινδυνο γτ δουλευω με παιδια), αναγουλες το πρωι ελαφρες.. λιγο ζαλαδα... αλλα περιμενω να κλεισει 40 μερες ο κυκλος μου για να κανω το τεστ. Ειμαι στην 35η.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Εγώ εδώ είμαι αλλά δεν έχω κανένα νέο να σας πώ!

Λογικά δεν έχω καταφέρει κάτι αυτό το μήνα, είχαμε λίγες επαφές, άσε που το θέμα τις ωορρηξίας με έχει μπερδέψει γενικά.

Οπότε μάλλον πάει και ο απρίλιος!

Γενικά κουράστηκα λίγο να το ψάχνω τόσο..δε ξέρω!

Αυτά!

 

Εεε, μην το προδικαζεις! Και με μια επαφή ξέρεις γίνεται δουλειά, οπότε ποτέ δεν ξέρεις. 

Άφησε λίγο καιρό τον εαυτό σου χαλαρό, να έχετε επαφές μόνο όταν το θέλετε και για απόλαυση! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sandraki είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Μόλις μπηκα στο σπιτι μου επιτεεεεεεελους!!!! Ακομα περιοδος δεν εχει ερθει, στηθος ουτε πρησμενο ουτε ποναει... υπνηλια αρκετη (και στη δουλεια μου ειναι επικινδυνο γτ δουλευω με παιδια), αναγουλες το πρωι ελαφρες.. λιγο ζαλαδα... αλλα περιμενω να κλεισει 40 μερες ο κυκλος μου για να κανω το τεστ. Ειμαι στην 35η.

Καλε τι περιμενειςςς;;; Κάνε τεστ! Δεν χάνεις γιατί ο,τι και να είναι θα δείξει. Αν είσαι έγκυος να προσεχείς! Στο εύχομαιπανυως! 

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Εγώ εδώ είμαι αλλά δεν έχω κανένα νέο να σας πώ!

Λογικά δεν έχω καταφέρει κάτι αυτό το μήνα, είχαμε λίγες επαφές, άσε που το θέμα τις ωορρηξίας με έχει μπερδέψει γενικά.

Οπότε μάλλον πάει και ο απρίλιος!

Γενικά κουράστηκα λίγο να το ψάχνω τόσο..δε ξέρω!

Αυτά!

 

Που το ξέρεις καλά σου λέει η Μπέτη να μην προδικάζεις! Μακάρι να έχουμε ευχάριστα όλες σιγά σιγά...

4 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Κορίτσια γεια σας,  τι κάνετε; 

Πολύ ησυχία βλέπω, που είστε εξαφανισμενες ολες;

Κι εγώ εδώ νέα δεν έχω αλλά ακόμα τεστ οωρρηξιας αρνητικό. Είμαι 11η μερα συνήθως αύριο η μεθαύριο το βρίσκω. Εγώ μέσα στο ΣΚ θα πιάσω δουλειά για να υπάρχει το υλικό διαθέσιμο και ελπιζω με το καλό να δω και το θετικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 περιμένουμε νέα σου.

Κορίτσια τον Μάρτιο που έμεινα ε γκυος είχαμε ερθ ει 2 φορές όλες κι όλες σε επαφή.ειχα τα ψυχολογικά μου.θυμαστε που ήμουν χάλια.και δεν ηθελα.και να το αποτέλεσμα.οποτε μη προδικαζετε ότι Επειδή δεν είχατε πολλές επαφές Δεν δεν θα έγινε τπτ.μια φορά αρκει.θετικες σκέψεις κορίτσια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , loyloy είπε:

@Κελυ 32 περιμένουμε νέα σου.

Κορίτσια τον Μάρτιο που έμεινα ε γκυος είχαμε ερθ ει 2 φορές όλες κι όλες σε επαφή.ειχα τα ψυχολογικά μου.θυμαστε που ήμουν χάλια.και δεν ηθελα.και να το αποτέλεσμα.οποτε μη προδικαζετε ότι Επειδή δεν είχατε πολλές επαφές Δεν δεν θα έγινε τπτ.μια φορά αρκει.θετικες σκέψεις κορίτσια.

Σωστό!!! Το timing μετράει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , kido είπε:

Καλε τι περιμενειςςς;;; Κάνε τεστ! Δεν χάνεις γιατί ο,τι και να είναι θα δείξει. Αν είσαι έγκυος να προσεχείς! Στο εύχομαιπανυως! 

Που το ξέρεις καλά σου λέει η Μπέτη να μην προδικάζεις! Μακάρι να έχουμε ευχάριστα όλες σιγά σιγά...

Κι εγώ εδώ νέα δεν έχω αλλά ακόμα τεστ οωρρηξιας αρνητικό. Είμαι 11η μερα συνήθως αύριο η μεθαύριο το βρίσκω. Εγώ μέσα στο ΣΚ θα πιάσω δουλειά για να υπάρχει το υλικό διαθέσιμο και ελπιζω με το καλό να δω και το θετικό!

Μια χαρά θα σας έρθει Σ/Κ. Θα είστε χαλαροι και θα το απολαύσετε και όλας. Τώρα που καθαρίσατε και από το μικροβιο πολύ πιθανό να το πιάσετε το σποράκι. Εγώ πάντως στο εύχομαι από καρδιάς! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...