Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , loyloy είπε:

Χτες πορτοκάλια ακτινίδια και τελικά αισίως τα κατάφερα.αχ τι τραβάμε.θα παρω και δαμάσκηνα τότε.

Θα σε βοηθησουν εμενα μου ειχε πει να μην τρωω καθολου λαχανικα π. Χ μαρουλια κ τετοια γτ ειχα κ σπαστικη κολιτιδα και ειχα πλακωθει στα φρουτα για τις βιταμινες σε ποια εβδομαδα εισαι εμενα τωρα με εχουν αφησει αρξετα τα συμπτωμαατα κ παω κανονικα εγω περισσοτερο στον 3ο μηναα τα ειχα


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

On 27/4/2018 at 7:57 ΜΜ, BettySt είπε:

Εεε, μην το προδικαζεις! Και με μια επαφή ξέρεις γίνεται δουλειά, οπότε ποτέ δεν ξέρεις. 

Άφησε λίγο καιρό τον εαυτό σου χαλαρό, να έχετε επαφές μόνο όταν το θέλετε και για απόλαυση! 

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Έχει τελειώσει η γόνιμη βδομάδα μου θεωρητικά και εφαρμοσαμε το μέρα παρά μέρα..ήθελα εκεί 15-16 να το εντατικοποιησω αλλά όπως σας είπα έβγαλα αιμορροΐδες και ήταν αδύνατο.

Κατά τα άλλα περιμένω στις 8/5 να αδιαθετησω.

Χθες και σήμερα έχω παρατηρησει ότι με πονανε λίγο οι θηλες μου, ιδιαίτερα η δεξιά, γενικά μου συμβαινει αυτό κάποιες φορές πριν αδιαθετησω.

Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να είναι σημάδι είναι πολύ νωρίς.

Επίσης σήμερα πήγα σε μια βαπτιση και ευτυχώς ήμουν χαλαρή, μου έχει συμβεί άλλες φορές να φρικάρω με τα μωρά κλπ οπότε αυτό είναι ένα καλό σημάδι!!

Ελπίζω να περνάτε τελεια κορίτσια μου!

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Fairy Mary κι εγω σε βάπτιση ήμουν σημερα! Κι εγω πλέον βλέπω παιδάκια και λιώνω. Παλιά πάθαινα κρίσεις πανικού αν ήταν πολλα μαζι. Τώρα θελω να τα πάρω σπίτι μου..! 

Εμενα οι θηλές, στην πρώτη εγκυμοσυνη, πονούσαν δυο μέρες μετα την ωορρηξία και συνεχόμενα μέχρι νε ερθει στο τέλος της αυτη η εγκυμοσυνη. Δε μου ειχε ξανασυμβεί αυτο. Σε αυτήν ομως την εγκυμοσυνη ξεκίνησαν να με πονάνε οταν μπήκα στον τρίτο! Και παλι καμία σχέση με τοτε. Οποτε ολα ειναι σχετικα. Πάντως σου ευχομαι να εισαι και να μας το ανακοινώσεις σε μια εβδομαδα περίπου! Φιλια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ειμαι λιγο μπερδεμενη σημερα! Πηγα και πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις που μου εδωσε η γιατρος μου να κανω...η μικροβιολος μου ειπε οτι δεν εχω στιγμα ενω εγω στα 17 μου ειχα κανει εξετασεις στο νοσοκομειο και μου ειχαν πει οτι εχω...επισης μου ειπε οτι βρηκε μικροβια στα ουρα και επρεπε λεει να πλυθω πριν τα μαζεψω και ισως να ειναι απο αυτο ισως και οχι και να χρειαστει αντιβιωση, εγω ομως δεν εχω καμια ενοχληση και αυτη λεει οτι θα επρεπε να εχω ...αυτο ομως με το στιγμα με κανει να αμφισβητω τα αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites

Βασιλική, επειδή εχω κι εγω στίγμα θα σου πω οτι δεν βρίσκεται εύκολα σε μια απλή εξέταση αίματος. Γι αυτο και υπάρχουν πολλα ποσοστά λάθους. Για να σου δώσω να καταλάβεις εμενα ο γιατρος μου ειχε πει στην προηγούμενη εγκυμοσυνη οτι εφόσον εχω εγω και πρέπει να κανει κι ο άντρας μου, να μην τις κανει σε μικροβιολογικό αλλα στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας, στο λαϊκό. Οι άλλες λέει δεν ειναι αξιόπιστες. 

Οσον αφορά στα μικρόβια, το προηγούμενο βράδυ απο την εξέταση ούρων θα πρέπει να πλύνεις την περιοχή με σαπούνι, καθως και την άλλη μερα το πρωι πριν συλλέξεις τα ουρα. Αλλιως όντως βγαίνουν διαφορα που μπορει να σε προβληματίσουν. Να επαναλάβεις την εξέταση και να πατε με τον άντρα σου να κάνετε εξετάσεις στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας. Να κάνετε και της κυστικης ινωσης! Ειναι σημαντικές! Πες στον γιατρο να σου τα γράψει ομως γιατι αλλιώς θα ειναι ακριβές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ειμαι λιγο μπερδεμενη σημερα! Πηγα και πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις που μου εδωσε η γιατρος μου να κανω...η μικροβιολος μου ειπε οτι δεν εχω στιγμα ενω εγω στα 17 μου ειχα κανει εξετασεις στο νοσοκομειο και μου ειχαν πει οτι εχω...επισης μου ειπε οτι βρηκε μικροβια στα ουρα και επρεπε λεει να πλυθω πριν τα μαζεψω και ισως να ειναι απο αυτο ισως και οχι και να χρειαστει αντιβιωση, εγω ομως δεν εχω καμια ενοχληση και αυτη λεει οτι θα επρεπε να εχω ...αυτο ομως με το στιγμα με κανει να αμφισβητω τα αποτελεσματα...

Καλημέρα Βασιλική! Εγώ στη θέση σου θα ξαναέκανα την εξέταση ούρων για να μην πάρεις άδικα αντιβίωση. Όσο για τα συμπτωματα και τις ενοχλησεις δεν είναι απαραίτητο να έχεις.

 

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , P.L.L. είπε:

Βασιλική, επειδή εχω κι εγω στίγμα θα σου πω οτι δεν βρίσκεται εύκολα σε μια απλή εξέταση αίματος. Γι αυτο και υπάρχουν πολλα ποσοστά λάθους. Για να σου δώσω να καταλάβεις εμενα ο γιατρος μου ειχε πει στην προηγούμενη εγκυμοσυνη οτι εφόσον εχω εγω και πρέπει να κανει κι ο άντρας μου, να μην τις κανει σε μικροβιολογικό αλλα στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας, στο λαϊκό. Οι άλλες λέει δεν ειναι αξιόπιστες. 

Οσον αφορά στα μικρόβια, το προηγούμενο βράδυ απο την εξέταση ούρων θα πρέπει να πλύνεις την περιοχή με σαπούνι, καθως και την άλλη μερα το πρωι πριν συλλέξεις τα ουρα. Αλλιως όντως βγαίνουν διαφορα που μπορει να σε προβληματίσουν. Να επαναλάβεις την εξέταση και να πατε με τον άντρα σου να κάνετε εξετάσεις στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας. Να κάνετε και της κυστικης ινωσης! Ειναι σημαντικές! Πες στον γιατρο να σου τα γράψει ομως γιατι αλλιώς θα ειναι ακριβές. 

καλημερα και εγω εχω στιγμα φενετε απο ειδικη αξεταση και αοχι απο απλη γενικη .υπαρχει εξεταση που ονομαζετε ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης

μπορεις να την κανεις οπουδηποτε απλα αν προσπαθεις για παιδακι η εισαι εγκυος θα πρεπει να κανετε οπως και δηποτε εξεταση ηλεκτοφορηση αιμοσφαιρηνης και τεστ δρεπανοσεως.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω ρε κοριτσια και γω και ο αντρας μου αυτη την εξεταση την καναμε και οι δυο στο νοσοκομειο στο τμημα μεσογειακης αναιμιας και τωρα βρηκα και το χαρτι που ελεγε οτι εγω ειμαι θετικη! Οσο για τα μικροβια εγω ειχα κανει μπανιο πριν κοιμηθω και το πρωι μαζεψα τα ουρα! Δεν μου ειπε κανεις οτι επρεπε να πλυθω και το πρωι! Τεσπα...θα δω τι θα κανω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Το ξερω ρε κοριτσια και γω και ο αντρας μου αυτη την εξεταση την καναμε και οι δυο στο νοσοκομειο στο τμημα μεσογειακης αναιμιας και τωρα βρηκα και το χαρτι που ελεγε οτι εγω ειμαι θετικη! Οσο για τα μικροβια εγω ειχα κανει μπανιο πριν κοιμηθω και το πρωι μαζεψα τα ουρα! Δεν μου ειπε κανεις οτι επρεπε να πλυθω και το πρωι! Τεσπα...θα δω τι θα κανω...

την εξεταση του νοσοκομειου θα παρεις ως εγκυρη οχι του μικροβιολογικου. αλλα αφου δεν εχει ο αντρας σου στιγμα δεν εχεις θεμα μην ασχοληθεις παλι μονο τον αιματοκριτη σου θα ελενχεις στενα.

ναι βρε την εξεταση ουρων ετσι την κανουν πρωτα πλενονται λογικα θεωρησαν οτι το ξερεις γιαυτο δεν σου ειπαν τιποτα επειδη ειναι πολυ κλασικη εξεταση...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τωρα καταφερα και βρηκα τη γιατρο μου! Μου ειπε οτι ειμαι κατω απο τα ορια για αντιβιωση και να παρω 1000αρα βιταμινη c για μια εβδομαδα, πολυ νερο, οχι επαφες ( που ετσι και αλλιως δεν ειχα) και να ξανα παω την αλλη Δευτερα να κανω την εξεταση και βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Το ξερω ρε κοριτσια και γω και ο αντρας μου αυτη την εξεταση την καναμε και οι δυο στο νοσοκομειο στο τμημα μεσογειακης αναιμιας και τωρα βρηκα και το χαρτι που ελεγε οτι εγω ειμαι θετικη! Οσο για τα μικροβια εγω ειχα κανει μπανιο πριν κοιμηθω και το πρωι μαζεψα τα ουρα! Δεν μου ειπε κανεις οτι επρεπε να πλυθω και το πρωι! Τεσπα...θα δω τι θα κανω...

Καλλιέργεια ούρων έκανες ή γενική??? Στη γενική ούρων ΔΕΝ πλενόμαστε, αντίθετα στην καλλιεργεια πλενόμαστε, αλλά ΟΧΙ με σαπούνι!! Μόνο με άφθονο νερό!!!

Επίσης, και για τις 2 εξετάσεις, αφήνουμε να τρέξουν λίγα ούρα και μετά τα συλλέγουμε στο συλλέκτη!!!

Για το στίγμα, όπως πολύ σωστά είπε η Νάντια, κάνεις τεστ δρεπανώσεως και ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης.... Εγώ είχα πάει σε μεγάλη αλυσίδα πολυιατρείων και την έκανα και γράφεται με τον εοπυυ η εξεταση!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλλιέργεια ούρων έκανες ή γενική??? Στη γενική ούρων ΔΕΝ πλενόμαστε, αντίθετα στην καλλιεργεια πλενόμαστε, αλλά ΟΧΙ με σαπούνι!! Μόνο με άφθονο νερό!!!

Επίσης, και για τις 2 εξετάσεις, αφήνουμε να τρέξουν λίγα ούρα και μετά τα συλλέγουμε στο συλλέκτη!!!

Για το στίγμα, όπως πολύ σωστά είπε η Νάντια, κάνεις τεστ δρεπανώσεως και ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης.... Εγώ είχα πάει σε μεγάλη αλυσίδα πολυιατρείων και την έκανα και γράφεται με τον εοπυυ η εξεταση!!

Με μπερδεψατε :) και τα δυο εκανα και τα δυο μου ειπε να επαναλαβω την αλλη Δευτερα! Εγω τωρα τι να κανω να πλυθω η οχι ? :)

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου έχει και γενική και καλλιέργεια, θα πλυθείς! Αν έχεις μόνο γενική δεν θα πλυθείς!!!! Σε ξεμπέρδεψα????? :P 

Επίσης, ένα δείγμα θα συλλέξεις και θα κάνουν και τς 2 εξετάσεις!!! Μην πάρεις 2 ουροσυλλέκτες!!! Και επίσης να αφήσεις λίγα ούρα να τρέξουν πριν βάλεις το ποτηράκι για τη συλλογή!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Αμα σου έχει και γενική και καλλιέργεια, θα πλυθείς! Αν έχεις μόνο γενική δεν θα πλυθείς!!!! Σε ξεμπέρδεψα????? :P 

Επίσης, ένα δείγμα θα συλλέξεις και θα κάνουν και τς 2 εξετάσεις!!! Μην πάρεις 2 ουροσυλλέκτες!!! Και επίσης να αφήσεις λίγα ούρα να τρέξουν πριν βάλεις το ποτηράκι για τη συλλογή!!!

Εντελως ομως! Σ'ευχαριστω πολυ @anemoni1989 μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...