Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , elisavetkagia είπε:

@kido εγω παιρνω και Pregnacare και filicine. ειμαι ηδη εγκυος αλλα τ απαιρνω απο την αρχη.. ειχα ρωτησει το γιατρο μηπως να μη παιρνω Filicine αφου το εχει το Pregnacare Και μου χε πει να τ απαιρνω και τα 2 .. ρωτα το γιατρο σου καλυτερα

Όταν του ειχα πει οτι επαιρνα φιλισιν μου είπε ότι είναι πολύ η δόση(20 mg) γι αυτό μου το άλλαξε σε φολιντεξ που είναι μικρότερο (5 mg)...αν δεν κανω λαθος. Εγώ παίρνω εντωμεταξυ και d. Τι να πω αισιοδοξω!

Καλά είμαι @Beboula25 δεν παραιτούμαστε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

αν ανχωνεσε πηγαινε για εναν υπερηχο μην περιμενεις κ σκεφτεσε διαφορα ειναι χειροτερα. σε ολα τα μαιευτηρια πας κ χωρις ραντεβου για υπερηχους.

Είμαι Κέρκυρα τώρα. Εδώ μαιευτήρια δεν εχει.και για το νοσοκομείο Δεν το συζητώ.με το που μπαίνεις παθαίνεις χολέρα.πηρα το γιατρό λίγο να τον ζαλισω αφήσω να μου πει τη γνώμη του.μου είπε να ηρεμήσω.αναπτυσετε μια χαρά έχουμε πολύ καλή καρδιακή λειτουργία. Να μη τρελαίνομαι.οι ορμόνες ποτε είναι έτσι ποτε αλλιώς.ειχα και πριν 6 μέρες για υπερυχο καθαρά για ψυχολογικούς λόγους.εγβ για να είμαι η ρεμη θα θέλω να πηγαίνω κάθε βδομάδα ή όπως μου λε ει η αδερφή μου αν είχα το γιατρό σπίτι μου με τον υπερυχο να μου κάνει συνέχεια Ίσως να ηρεμουσα.

Είμαι λίγο τρελή.τι να κάνουμε.

@Beboula25 περιμένω να με βρίσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Είμαι Κέρκυρα τώρα. Εδώ μαιευτήρια δεν εχει.και για το νοσοκομείο Δεν το συζητώ.με το που μπαίνεις παθαίνεις χολέρα.πηρα το γιατρό λίγο να τον ζαλισω αφήσω να μου πει τη γνώμη του.μου είπε να ηρεμήσω.αναπτυσετε μια χαρά έχουμε πολύ καλή καρδιακή λειτουργία. Να μη τρελαίνομαι.οι ορμόνες ποτε είναι έτσι ποτε αλλιώς.ειχα και πριν 6 μέρες για υπερυχο καθαρά για ψυχολογικούς λόγους.εγβ για να είμαι η ρεμη θα θέλω να πηγαίνω κάθε βδομάδα ή όπως μου λε ει η αδερφή μου αν είχα το γιατρό σπίτι μου με τον υπερυχο να μου κάνει συνέχεια Ίσως να ηρεμουσα.

Είμαι λίγο τρελή.τι να κάνουμε.

@Beboula25 περιμένω να με βρίσεις 

Δεν γίνονται αυτά!!!! Γραμμα σου έγραψα να ξερεις κ μόλις το έσβησα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Είμαι Κέρκυρα τώρα. Εδώ μαιευτήρια δεν εχει.και για το νοσοκομείο Δεν το συζητώ.με το που μπαίνεις παθαίνεις χολέρα.πηρα το γιατρό λίγο να τον ζαλισω αφήσω να μου πει τη γνώμη του.μου είπε να ηρεμήσω.αναπτυσετε μια χαρά έχουμε πολύ καλή καρδιακή λειτουργία. Να μη τρελαίνομαι.οι ορμόνες ποτε είναι έτσι ποτε αλλιώς.ειχα και πριν 6 μέρες για υπερυχο καθαρά για ψυχολογικούς λόγους.εγβ για να είμαι η ρεμη θα θέλω να πηγαίνω κάθε βδομάδα ή όπως μου λε ει η αδερφή μου αν είχα το γιατρό σπίτι μου με τον υπερυχο να μου κάνει συνέχεια Ίσως να ηρεμουσα.

Είμαι λίγο τρελή.τι να κάνουμε.

@Beboula25 περιμένω να με βρίσεις 

ααα αμα δεν εισαι αθηνα ναι δεν βολευει. υπομονη μη νομιζεις περισσοτερες ετσι ειμαστε λιγες ειναι τα τερατα ψυχραιμιας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , kido είπε:

Όταν του ειχα πει οτι επαιρνα φιλισιν μου είπε ότι είναι πολύ η δόση(20 mg) γι αυτό μου το άλλαξε σε φολιντεξ που είναι μικρότερο (5 mg)...αν δεν κανω λαθος. Εγώ παίρνω εντωμεταξυ και d. Τι να πω αισιοδοξω!

Καλά είμαι @Beboula25 δεν παραιτούμαστε!

ολα θ αγινουν αθ το δεις..θετικη σκεψη !

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες... πως είστε οι εγκυουλες;;

@*ζουζουνα*!!! έχεις ακόμη αναγούλα; @kido πως είσαι πιστεύω αισιόδοξη για την επόμενη! @Dimitr@17 εσυ κανα νέο; @fairy-mary που είσαι εσυ;; 

Ναι όχι μόνο αναγούλα,κάνω κανονικά εμετό κάθε πρωί είναι η 3η φορά σήμερα που έκανα το πρωί,κ συγκεκριμένα μόλις φάω τα δημητριακά του μικρού μου που αφήνει,σήμερα πρώτα έβγαλα υγρά κ μετά την 2η φορά έβγαλα τα λίγα δημητριακά...κ στάνταρ ώρα 8 το πρωί με 9.00 είμαι πολύ χάλια.σήμερα έχω ενδοκρινολογο να δω..τι θα μου πει..αν κ οι ορμονολογικες που είχα κάνει την 2η μέρα του κύκλου ήταν πολύ καλές...κ ο θυρεοειδής μου πολύ καλός

Επίσης 12 με 5.00 είναι καλά κ εχω πάλι αναγουλες μετά τις 5.00...τέτοια συμπτώματα είχα στον 2ο άλλα την 3η βδομάδα,όχι εμετό απλά είχαν ξεκινήσει οι ναυτιες 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.όπου από την 4η είχα έτσι πολύ τάση χωρίς να κάνω κάτι κ μετά την 5η βδομάδα ήμουν...πολύ χάλια κάθε μέρα τουλάχιστον 5 την ημέρα...στον 1ο γιο μου ήταν πιο χαλαρά ένα την ημέρα


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι όχι μόνο αναγούλα,κάνω κανονικά εμετό κάθε πρωί είναι η 3η φορά σήμερα που έκανα το πρωί,κ συγκεκριμένα μόλις φάω τα δημητριακά του μικρού μου που αφήνει,σήμερα πρώτα έβγαλα υγρά κ μετά την 2η φορά έβγαλα τα λίγα δημητριακά...κ στάνταρ ώρα 8 το πρωί με 9.00 είμαι πολύ χάλια.σήμερα έχω ενδοκρινολογο να δω..τι θα μου πει..αν κ οι ορμονολογικες που είχα κάνει την 2η μέρα του κύκλου ήταν πολύ καλές...κ ο θυρεοειδής μου πολύ καλός

Επίσης 12 με 5.00 είναι καλά κ εχω πάλι αναγουλες μετά τις 5.00...τέτοια συμπτώματα είχα στον 2ο άλλα την 3η βδομάδα,όχι εμετό απλά είχαν ξεκινήσει οι ναυτιες 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.όπου από την 4η είχα έτσι πολύ τάση χωρίς να κάνω κάτι κ μετά την 5η βδομάδα ήμουν...πολύ χάλια κάθε μέρα τουλάχιστον 5 την ημέρα...στον 1ο γιο μου ήταν πιο χαλαρά ένα την ημέρα

Πωπω τι λες ρε συ τόσο πολύ; Λες να μας έχεις ευχάριστα;; Μακάρι αντε να δούμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι όχι μόνο αναγούλα,κάνω κανονικά εμετό κάθε πρωί είναι η 3η φορά σήμερα που έκανα το πρωί,κ συγκεκριμένα μόλις φάω τα δημητριακά του μικρού μου που αφήνει,σήμερα πρώτα έβγαλα υγρά κ μετά την 2η φορά έβγαλα τα λίγα δημητριακά...κ στάνταρ ώρα 8 το πρωί με 9.00 είμαι πολύ χάλια.σήμερα έχω ενδοκρινολογο να δω..τι θα μου πει..αν κ οι ορμονολογικες που είχα κάνει την 2η μέρα του κύκλου ήταν πολύ καλές...κ ο θυρεοειδής μου πολύ καλός

Επίσης 12 με 5.00 είναι καλά κ εχω πάλι αναγουλες μετά τις 5.00...τέτοια συμπτώματα είχα στον 2ο άλλα την 3η βδομάδα,όχι εμετό απλά είχαν ξεκινήσει οι ναυτιες 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.όπου από την 4η είχα έτσι πολύ τάση χωρίς να κάνω κάτι κ μετά την 5η βδομάδα ήμουν...πολύ χάλια κάθε μέρα τουλάχιστον 5 την ημέρα...στον 1ο γιο μου ήταν πιο χαλαρά ένα την ημέρα

Κάνε ενα τεστ Αύριο πρωί πρωι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , loyloy είπε:

Κάνε ενα τεστ Αύριο πρωί πρωι

νομίζω ότι είναι νωρίς,θα κάνω την άλλη βδομάδα 25 του μήνα μια χοριακη να δω..τα τσιμπήματα χαμηλά τα έχω ακόμα ευτυχώς πιο ήπια τώρα γιατί μέχρι το πρωί ήταν λίγο έντονα από την δεξιά..τώρα τα νιώθω λίγο ήπια Κ από τις 2 μεριές..

πρίν από 28 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πωπω τι λες ρε συ τόσο πολύ; Λες να μας έχεις ευχάριστα;; Μακάρι αντε να δούμε!!! 

τι να σ πω ειλικρινά δεν μου έχει ξανά συμβεί κάτι τέτοιο,αν η θερμοκρασία μου είχε ανέβει από πολύ νωρίς σίγουρα θα έκανα τεστ..αλλά σήμερα πήγε πάλι 36.4 αντί για 36.2 που είχα τώρα,συνήθως είμαι  στο 36.3 πάντα τώρα στην ωορρηξία μια 36.2 μια 36.4 ανάλογα αλλά μάλλον στο 36.2 αν κρίνω από τον προηγούμενο κύκλο,φτάνω μέχρι 36.8 συνήθως..απλά πάντα μου ανεβαίνει σταδιακά 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

νομίζω ότι είναι νωρίς,θα κάνω την άλλη βδομάδα 25 του μήνα μια χοριακη να δω..τα τσιμπήματα χαμηλά τα έχω ακόμα ευτυχώς πιο ήπια τώρα γιατί μέχρι το πρωί ήταν λίγο έντονα από την δεξιά..τώρα τα νιώθω λίγο ήπια Κ από τις 2 μεριές..

τι να σ πω ειλικρινά δεν μου έχει ξανά συμβεί κάτι τέτοιο,αν η θερμοκρασία μου είχε ανέβει από πολύ νωρίς σίγουρα θα έκανα τεστ..αλλά σήμερα πήγε πάλι 36.4 αντί για 36.2 που είχα τώρα,συνήθως είμαι  στο 36.3 πάντα τώρα στην ωορρηξία μια 36.2 μια 36.4 ανάλογα αλλά μάλλον στο 36.2 αν κρίνω από τον προηγούμενο κύκλο,φτάνω μέχρι 36.8 συνήθως..απλά πάντα μου ανεβαίνει σταδιακά 

Άσε καλύτερα στην άκρη την θερμοκρασία μην ασχολείσαι με αυτό είναι μπέρδεμα κ όπου να ναι περνάνε οι μερες κ θα μάθεις!Αλλωστε έχεις την εμπειρία να καταλάβεις οτιδήποτε διαφορετικό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες... πως είστε οι εγκυουλες;;

@*ζουζουνα*!!! έχεις ακόμη αναγούλα; @kido πως είσαι πιστεύω αισιόδοξη για την επόμενη! @Dimitr@17 εσυ κανα νέο; @fairy-mary που είσαι εσυ;; 

Εγω αργω ακομα...και.δε νομιζω οτι εχω κ να περιμενω κ κατι καθωε εχω τα κλασικα μονο συμπτωματα...δλδ στηθος κ υγρα παλι σημερα

Link to comment
Share on other sites

Το μυαλό μου ξαναμπήκε στο κεφάλι.πηγα να μαγειρέψω κ με τις μυρωδιές ξεκίνησα δρομολόγια στο μπάνιο για εμετο.δεν έκανα αλλά είμαι χάλια.δεν πειράζει όμως.ας Είμαι χάλια. Είμαι πιο ήρεμη έτσι 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , loyloy είπε:

Το μυαλό μου ξαναμπήκε στο κεφάλι.πηγα να μαγειρέψω κ με τις μυρωδιές ξεκίνησα δρομολόγια στο μπάνιο για εμετο.δεν έκανα αλλά είμαι χάλια.δεν πειράζει όμως.ας Είμαι χάλια. Είμαι πιο ήρεμη έτσι 

Χαχαχα!:P Είμαστε περιπτωσαρες πάντως 

πρίν από 20 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω αργω ακομα...και.δε νομιζω οτι εχω κ να περιμενω κ κατι καθωε εχω τα κλασικα μονο συμπτωματα...δλδ στηθος κ υγρα παλι σημερα

Μια χαρά εισαι σαν τι παραπάνω να είχες δλδ; Μην σκέφτεσαι έτσι να ελπίζεις!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...