Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλα ειμαι @Beboula25 μου. Πήγα εχθές σε αιματολόγο και μου ειπε πως η αναιμία μου δικαιολογείται απο το στίγμα μεσογειακής. Αλλα αν η αιμοσφαιρίνη μου πέσει άλλη μια μονάδα θα πρέπει να μου κάνουν μετάγγιση αίματος. Εγω πάντως παρόλο που νιώθω συνεχώς κουρασμένη κατα τα αλλα ειμαι μια χαρά! Νιώθω και τη μικρη μου να κουνιέται καθε μερα κι ετσι ειμαι πιο ήσυχη. Μακαρι να βγει και η β επιπέδου καλη και μετα θα ειμαι ακομα πιο ήρεμη. 

 

@vikaki82 αυτος να ειναι ο τυχερός σου μήνας!

Να προσεχεις κορίτσι μου..Ποση αιμοσφαιρίνη και αιματοκρίτη έχεις; Δηλαδη με συμπλήρωμα δεν προφυλάσσεσαι αρκετά ή καθόλου;  Δεν ξέρω αν θέλεις εξήγησε μου 

Οσο για την μικρούλα που την αισθάνεσαι σιγουρα είναι φοβερό συναίσθημα! Περίπου σε μια εβδομάδα έχεις την εξέταση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Καλημέρα κορίτσια!

@P.L.L. μου τελικά πήγαμε εχτές.Μου έκανε δώρο γενεθλίων ο γιατρός:)ωορρηξια είναι ναι:).Τι όμορφα που νιώθεις τη μπεμπούλα σου!Με το καλό η β'!

@Beboula25 με το καλό η επαναληπτική γλυκιά μου!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε,τα νέα σας;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ σήμερα έχω ρεπό και πιστεύω θα είμαι πιο ενεργή  στις συζητήσεις. Μια όμορφη μέρα να έχουμε! 

@Beboula25 να μας πεις ένα τεράστιο νούμερο αύριο! 

@P.L.L. τι ωραια που τη νιώθεις τη μπεμπα συνεχώς. Τέλεια συναισθήματα! Πότε με το καλό η β επίπεδο; 

@palmoira ελπίζω σήμερα να έχουν σταματήσει τα καφέ και να είσαι καλύτερα! Να ξεκουραζεσαι και να προσέχεις τον εαυτό σου! 

@kido πάρε τα one step είναι πολύ καλά τεστ,  εγώ μόνο αυτά χρησιμοποιώ. Σου πέρασε αυτό που είχες; 

Σε όλες τα φιλιά μου :wub:

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ σήμερα έχω ρεπό και πιστεύω θα είμαι πιο ενεργή  στις συζητήσεις. Μια όμορφη μέρα να έχουμε! 

@Beboula25 να μας πεις ένα τεράστιο νούμερο αύριο! 

@P.L.L. τι ωραια που τη νιώθεις τη μπεμπα συνεχώς. Τέλεια συναισθήματα! Πότε με το καλό η β επίπεδο; 

@palmoira ελπίζω σήμερα να έχουν σταματήσει τα καφέ και να είσαι καλύτερα! Να ξεκουραζεσαι και να προσέχεις τον εαυτό σου! 

@kido πάρε τα one step είναι πολύ καλά τεστ,  εγώ μόνο αυτά χρησιμοποιώ. Σου πέρασε αυτό που είχες; 

Σε όλες τα φιλιά μου :wub:

Ωραία κορίτσι μου να ξεκουραστείς. Μου πέρασε ναι πάλι καλά! Δεν ξανανεβασα θερμοκρασία έχω μόνο συνάχι. Θα δω για τα τεστ ίσως τα παραγγείλω να πάμε πιο οργανωμένα τώρα το καλοκαίρι..  Θυμάμαι όταν έπαιρνα τα 30 της hometest ήμουν σίγουρη ότι ήταν και πολλά και ότι θα έμενα πριν καν ξεμεινω αλλά μου έχει πάρει παραπάνω! @Beboula25 να έχει εκτοξευθεί η χοριακη σου! @Luckystars πολύχρονη κοριτσάκι μου και του χρόνου διπλή!!

Καλημέρα σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@P.L.L. μου τελικά πήγαμε εχτές.Μου έκανε δώρο γενεθλίων ο γιατρός:)ωορρηξια είναι ναι:).Τι όμορφα που νιώθεις τη μπεμπούλα σου!Με το καλό η β'!

@Beboula25 με το καλό η επαναληπτική γλυκιά μου!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε,τα νέα σας;

 

Τέλεια!! !!!!!!!!!Να φανταστώ το γιορτάσατε χτες!!!!!!!!!μακάρι να Είναι γουρικη αυτή η ωορρηξία Αφού έπεσε στα γενέθλια  σου!!!!!!Να τα εκατοστησεις και του χρόνου με μωράκι στην αγκαλίτσα σου εύχομαι!! !!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luckystars είπε:

Ναιιιιιιι:wub:

Να τα εκατοστήσεις!!

πρίν από 26 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ σήμερα έχω ρεπό και πιστεύω θα είμαι πιο ενεργή  στις συζητήσεις. Μια όμορφη μέρα να έχουμε! 

@Beboula25 να μας πεις ένα τεράστιο νούμερο αύριο! 

@P.L.L. τι ωραια που τη νιώθεις τη μπεμπα συνεχώς. Τέλεια συναισθήματα! Πότε με το καλό η β επίπεδο; 

@palmoira ελπίζω σήμερα να έχουν σταματήσει τα καφέ και να είσαι καλύτερα! Να ξεκουραζεσαι και να προσέχεις τον εαυτό σου! 

@kido πάρε τα one step είναι πολύ καλά τεστ,  εγώ μόνο αυτά χρησιμοποιώ. Σου πέρασε αυτό που είχες; 

Σε όλες τα φιλιά μου :wub:

Καλημέρα! Δυστυχώς συνεχίζουν τα καφέ αλλά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kido είπε:

Ωραία κορίτσι μου να ξεκουραστείς. Μου πέρασε ναι πάλι καλά! Δεν ξανανεβασα θερμοκρασία έχω μόνο συνάχι. Θα δω για τα τεστ ίσως τα παραγγείλω να πάμε πιο οργανωμένα τώρα το καλοκαίρι..  Θυμάμαι όταν έπαιρνα τα 30 της hometest ήμουν σίγουρη ότι ήταν και πολλά και ότι θα έμενα πριν καν ξεμεινω αλλά μου έχει πάρει παραπάνω! @Beboula25 να έχει εκτοξευθεί η χοριακη σου! @Luckystars πολύχρονη κοριτσάκι μου και του χρόνου διπλή!!

Καλημέρα σε όλες!

@kido μου,ευχαριστώ πολύ καρδούλα μου ....αυτη η υπέροχη ευχή.......!Σε ευχαριστώ γλυκιά μου και εσένα σύντομα τα ευχάριστα❤

1 hour ago, loyloy είπε:

Τέλεια!! !!!!!!!!!Να φανταστώ το γιορτάσατε χτες!!!!!!!!!μακάρι να Είναι γουρικη αυτή η ωορρηξία Αφού έπεσε στα γενέθλια  σου!!!!!!Να τα εκατοστησεις και του χρόνου με μωράκι στην αγκαλίτσα σου εύχομαι!! !!!!

Ευχαριστώ λουκουκα μου!Σε ευχαριστώ πολύ-πολύ,εύχομαι τα μωράκια μας να έχουν λίγους μήνες διαφορά!Με το καλό να κρατήσεις αγκαλίτσα το ζουζουνι σου γλυκιά μου!

1 hour ago, palmoira είπε:

Να τα εκατοστήσεις!!

Καλημέρα! Δυστυχώς συνεχίζουν τα καφέ αλλά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη. 

Ευχαριστώ πολύ καρδούλα μου❤Ευχομαι στον υπέρηχο να ξεχάσεις κάθε δύσκολη στιγμή που τώρα βιώνεις❤

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, kido είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα. Ξερει καμια αν μπορω να παρω μόνο τεστ οωρρηξιας; Μου τελείωσαν της hometest κι έχω ένα σωρό εγκυμοσύνης δεν θέλω να ξαναπάρω το ίδιο πακέτο. Της one step είναι καλά ξέρετε; Από που παραγγέλνω;

Τα one test μου προτεινε η γυναικολογος μου ως τα πιο αξιοπιστα....και τα εχω διασταυρωσει με υπερηχο.mother2be λεγεται το site που τα πηρα..


 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Ναιιιιιιι:wub:

Kαρδουλα χρόνια σου πολλααα γεμάτα από αγαπη,ευτυχια και πολλες όμορφες στιγμές!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου να είσαι πάντα γερή και σύντομα μανούλα!!! ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Τα one test μου προτεινε η γυναικολογος μου ως τα πιο αξιοπιστα....και τα εχω διασταυρωσει με υπερηχο.mother2be λεγεται το site που τα πηρα..

One step ειναι η σωστη ονομασια... καταλαθος εγραψα.test


 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kido είπε:

Ωραία κορίτσι μου να ξεκουραστείς. Μου πέρασε ναι πάλι καλά! Δεν ξανανεβασα θερμοκρασία έχω μόνο συνάχι. Θα δω για τα τεστ ίσως τα παραγγείλω να πάμε πιο οργανωμένα τώρα το καλοκαίρι..  Θυμάμαι όταν έπαιρνα τα 30 της hometest ήμουν σίγουρη ότι ήταν και πολλά και ότι θα έμενα πριν καν ξεμεινω αλλά μου έχει πάρει παραπάνω! @Beboula25 να έχει εκτοξευθεί η χοριακη σου! @Luckystars πολύχρονη κοριτσάκι μου και του χρόνου διπλή!!

Καλημέρα σε όλες!

Κικη μου πάμε γερά αυτά να είναι τυχερά αλλα και τα τελευταία που θα πάρεις! Τα επόμενα να είναι κυησης!! 

 

2 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ σήμερα έχω ρεπό και πιστεύω θα είμαι πιο ενεργή  στις συζητήσεις. Μια όμορφη μέρα να έχουμε! 

@Beboula25 να μας πεις ένα τεράστιο νούμερο αύριο! 

@P.L.L. τι ωραια που τη νιώθεις τη μπεμπα συνεχώς. Τέλεια συναισθήματα! Πότε με το καλό η β επίπεδο; 

@palmoira ελπίζω σήμερα να έχουν σταματήσει τα καφέ και να είσαι καλύτερα! Να ξεκουραζεσαι και να προσέχεις τον εαυτό σου! 

@kido πάρε τα one step είναι πολύ καλά τεστ,  εγώ μόνο αυτά χρησιμοποιώ. Σου πέρασε αυτό που είχες; 

Σε όλες τα φιλιά μου :wub:

Μπετουλα μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλή ξεκουραση :) 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikaki82 είπε:

Ηθελα να ρωτησω τα hometest ειναι καλα;τα έχετε δοκιμασει;

Ναι μια χαρά είναι,εγώ τα έκανα για λίγους μήνες μετά τα σταμάτησα γιατι αγχωνομουν περισσοτερο


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...