Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 14 λεπτά , Dggs είπε:

Καλησπέρα σε όλες.... Είμαι και εγώ καινούργιο μέλος στο φόρουμ.... Για να συζητήσω εμπειρίες απορίες και ότι άλλο χρειάζεστε... Και εγώ την Τετάρτη έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση με φάρμακα και τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες...

Καλωσήρθες! Καλή επιτυχία! Υπομονή... 2 βδομάδες περίπου θα περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Καλωσήρθες! Καλή επιτυχία! Υπομονή... 2 βδομάδες περίπου θα περιμένεις;

Ευχαριστώ για την υποδοχή... Ναι δεν έχω καθόλου άγχος..θα χαρά είμαι ότι είναι να γίνει θα γίνει... Δεν είμαι απαισιόδοξη αλλά κρατάω μικρό καλάθι για να μην απογοητεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Dggs είπε:

Καλησπέρα σε όλες.... Είμαι και εγώ καινούργιο μέλος στο φόρουμ.... Για να συζητήσω εμπειρίες απορίες και ότι άλλο χρειάζεστε... Και εγώ την Τετάρτη έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση με φάρμακα και τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες...

Καλη τύχη και να μας ενημερώσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Dggs είπε:

Ευχαριστώ για την υποδοχή... Ναι δεν έχω καθόλου άγχος..θα χαρά είμαι ότι είναι να γίνει θα γίνει... Δεν είμαι απαισιόδοξη αλλά κρατάω μικρό καλάθι για να μην απογοητεύτηκα.

Καλά κάνεις. Μακάρι να εκπλαγείς ευχάριστα! Είναι καιρός που προσπαθείτε; Έχετε κάνει άλλες ενέργειες; Αν θες μας λες λίγο να σε γνωρίσουμε. Εγώ εχω κλεισει 1 χρόνο προσπαθειών, οι εξετάσεις μας είναι καλές και το φθινόπωρο θα κάνω σαλπιγγογραφία. Ελπίζω να μη χρειαστεί και να τα καταφέρουμε τώρα μέσα στο καλοκαιράκι :-D

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 θα περιμενουμε να ακουσουμε ενα μεγαλο νουμερο! 

@Dggs καλη επιτυχια να εχεις! 

Δε σας γραφω πλεον νεα μου αλλα σας παρακολουθω! Χαιρομαι που οι εγκυμονουσες αυξανονται και πανε καλα και οι υπολοιπες προσπαθειτε με καλη ψυχολογια και θαρρος! 

Καλη ημερα να εχουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Καλά κάνεις. Μακάρι να εκπλαγείς ευχάριστα! Είναι καιρός που προσπαθείτε; Έχετε κάνει άλλες ενέργειες; Αν θες μας λες λίγο να σε γνωρίσουμε. Εγώ εχω κλεισει 1 χρόνο προσπαθειών, οι εξετάσεις μας είναι καλές και το φθινόπωρο θα κάνω σαλπιγγογραφία. Ελπίζω να μη χρειαστεί και να τα καταφέρουμε τώρα μέσα στο καλοκαιράκι :-D

Ναι ναι προσπαθούμε εδώ και 3 χρόνια σχεδόν αλλά μην φανταστείς συστηματικά... Τον Αύγουστο που μας πέρασε παντρεύτηκε και εγώ Ιανουάριο πήγα στον γιατρό για ένα άσχετο θέμα... Και συζητήσαμε και αυτό και μου είπε ότι καλό είναι να κάνουμε κάποιες εξετάσεις.. ξεκινήσαμε με ορμονικές που δεν βγήκαν και πολύ καλές. Υψηλή FSH και LH .. μετά έγινε σπέρματογραφια και σαλπιγκογραφια αλλά αυτά ήταν μια χαρά.. μετά έκανα και μια AMH και βρέθηκε το πόρισμα.. χαμηλή AMH.. ξεκίνησε εξωσωματική αλλά Τζιφός στης πέντε μέρες θεραπείας με ορμόνες ο οργανισμός μου πλοκαρε και το αφήσαμε.. μετά πήγαμε σε άλλον γιατρό και μας είπε ότι βιαστηκαμε με την εξωσωματική μας πρότεινε σπερματεγχυση και αυτό κάναμε...  Αυτά σε γενικές γραμμές.. ααα επίσης η ηλικία μου είναι 31 σε μήνες.. χαχχαχ ελπίζω να μην σαν κούρασα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dggs είπε:

Ναι ναι προσπαθούμε εδώ και 3 χρόνια σχεδόν αλλά μην φανταστείς συστηματικά... Τον Αύγουστο που μας πέρασε παντρεύτηκε και εγώ Ιανουάριο πήγα στον γιατρό για ένα άσχετο θέμα... Και συζητήσαμε και αυτό και μου είπε ότι καλό είναι να κάνουμε κάποιες εξετάσεις.. ξεκινήσαμε με ορμονικές που δεν βγήκαν και πολύ καλές. Υψηλή FSH και LH .. μετά έγινε σπέρματογραφια και σαλπιγκογραφια αλλά αυτά ήταν μια χαρά.. μετά έκανα και μια AMH και βρέθηκε το πόρισμα.. χαμηλή AMH.. ξεκίνησε εξωσωματική αλλά Τζιφός στης πέντε μέρες θεραπείας με ορμόνες ο οργανισμός μου πλοκαρε και το αφήσαμε.. μετά πήγαμε σε άλλον γιατρό και μας είπε ότι βιαστηκαμε με την εξωσωματική μας πρότεινε σπερματεγχυση και αυτό κάναμε...  Αυτά σε γενικές γραμμές.. ααα επίσης η ηλικία μου είναι 31 σε μήνες.. χαχχαχ ελπίζω να μην σαν κούρασα..

Είσαι 31; Είμαι 32! Συνομίλικες! Την ΑΜΗ δεν την έχω κάνει εγώ, αλλά μη μασάς, πολλές με χαμηλή είναι ήδη έγκυες! Θα έρθει! Εύχομαι η σπερματέγχυση να πετύχει! Αφού έχετε καλό σπέρμα! Ορμόνες είχες βελτιώσει FSH και LH ήδη ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Είσαι 31; Είμαι 32! Συνομίλικες! Την ΑΜΗ δεν την έχω κάνει εγώ, αλλά μη μασάς, πολλές με χαμηλή είναι ήδη έγκυες! Θα έρθει! Εύχομαι η σπερματέγχυση να πετύχει! Αφού έχετε καλό σπέρμα! Ορμόνες είχες βελτιώσει FSH και LH ήδη ε?

Το ορμονικό μου ξεκινάει λόγο hasimoto .. άτιμος ο θυρεοειδής.. ο γιατρός μου είπες ότι σε 3-4 χρόνια δεν θα έχω περίοδο λόγο της χαμηλής αμη.. δεν διορθώνεται το πρόβλημα δύστυχος.. αλλά δεν πειράζει τι να κάνουμε αυτό έχουμε με αυτό πορευόμαστε.. τουλάχιστον ξέρουμε πιο είναι το πρόβλημα μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Dggs είπε:

Το ορμονικό μου ξεκινάει λόγο hasimoto .. άτιμος ο θυρεοειδής.. ο γιατρός μου είπες ότι σε 3-4 χρόνια δεν θα έχω περίοδο λόγο της χαμηλής αμη.. δεν διορθώνεται το πρόβλημα δύστυχος.. αλλά δεν πειράζει τι να κάνουμε αυτό έχουμε με αυτό πορευόμαστε.. τουλάχιστον ξέρουμε πιο είναι το πρόβλημα μας.

Α καταλαβα. Καλά που το βρήκατε για να πορευτείτε όπως πρέπει. Κι εγώ παίρνω χάπι για θυροειδή για την TSH... ήταν 4,8 όσο προσπαθούσαμε κανά 6μηνο και μετά τις εξετάσεις που τη βρήκα εκεί πάνω την έριξα στο 1,2! Αλλά δεν έχω αντισώματα για αυτοάνοσο ούτε όζους, ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι ειναι κλινικός υποθυροειδισμός και ότι για σύλληψη καλό είναι που την έριξα κάτω από 2. Α και βιταμίνη D μου έδωσε γιατί την είχα χαμηλά και ανέβηκε κι αυτή! Φυλλικό επίσης παίρνω. Ελπίζουμε για το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dggs είπε:

Το ορμονικό μου ξεκινάει λόγο hasimoto .. άτιμος ο θυρεοειδής.. ο γιατρός μου είπες ότι σε 3-4 χρόνια δεν θα έχω περίοδο λόγο της χαμηλής αμη.. δεν διορθώνεται το πρόβλημα δύστυχος.. αλλά δεν πειράζει τι να κάνουμε αυτό έχουμε με αυτό πορευόμαστε.. τουλάχιστον ξέρουμε πιο είναι το πρόβλημα μας.

καλημέρα κορίτσια!!!

Διαβάζω μικρες ηλικιες να χουν μικρη αμη και απορώ...

Dggs πόσο είναι η αμη σου?

 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dggs είπε:

Το ορμονικό μου ξεκινάει λόγο hasimoto .. άτιμος ο θυρεοειδής.. ο γιατρός μου είπες ότι σε 3-4 χρόνια δεν θα έχω περίοδο λόγο της χαμηλής αμη.. δεν διορθώνεται το πρόβλημα δύστυχος.. αλλά δεν πειράζει τι να κάνουμε αυτό έχουμε με αυτό πορευόμαστε.. τουλάχιστον ξέρουμε πιο είναι το πρόβλημα μας.

κοριτσι καλως ηρθες! μακαρι να πανε ολα καλα κ να εχεις θετικα αποτελεσματα!!! τωρα το ορμονικο εχω φιλη που ειχε υψηλη fsh απο τα 30 της κ χαμηλη αμη. τι ακολουθησε μαζευε εμβρυα σε φυσικο κυκλο. κ οταν λεμε μαζευε εμβρυα εννοω πολλα εμβρυα για οσο ειχε ακομα περιοδο γυρω στα 3  χρονια.. στο τελος εκανε κ εναν προεμφυτικο γιατι με την υψηλη fsh τα πραγματα ειναι δυσκολα να πετυχεις υγιες παιδι κ ξεμπερδεψε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@DggsΚαι εγώ έχω χασιμοτο χωρίς όζους κ χωρίς να παίρνω χάπι. Απλά τώρα μου έδωσε χάπι t4 των 25 για προληπτικούς λόγους είπε άμα μείνω πρέπει να είναι κάτω από 2 αλλά δεν μου είπε ότι βοηθάει για να γίνει συλληψη .Τι να πω μπερδεύτηκα κ εγώ. Εμένα η Amh μου βγήκε 22.2 pmol μέτρηση εσένα σε τι μέτρηση ήταν?


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , eleni17 είπε:

καλημέρα κορίτσια!!!

Διαβάζω μικρες ηλικιες να χουν μικρη αμη και απορώ...

Dggs πόσο είναι η αμη σου?

 

μην απορεις ειναι πολυ συχνο φαινομενο. απλα παλιοτερα καναν παιδια σε πολυ μικρες ηλικιες 21-22 κ δεν ακουγοταν κατι τετοιο οτι δηλαδη η περιοδος μπορει να σταματησει κ στα 37. επισης δε τους ενοιαζε κ η fsh αν ειναι υψηλη γιατι παιδια ειχαν κανει! οποτε ειναι ενα φαινομενο που τωρα αρχισε να ακουγετε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...