Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

μην απορεις ειναι πολυ συχνο φαινομενο. απλα παλιοτερα καναν παιδια σε πολυ μικρες ηλικιες 21-22 κ δεν ακουγοταν κατι τετοιο οτι δηλαδη η περιοδος μπορει να σταματησει κ στα 37. επισης δε τους ενοιαζε κ η fsh αν ειναι υψηλη γιατι παιδια ειχαν κανει! οποτε ειναι ενα φαινομενο που τωρα αρχισε να ακουγετε. 

Η αμη μου είναι 0.22 πολύ χαμηλή... Αλλά δεν το βάζω κάτω.. βέβαια στο πίσω μέρος του μυαλού μας έχουμε και το δανικό αλλά θα εξαντλήσουμε ολες της παραμέτρους και μετά ..

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι καλως ηρθες! μακαρι να πανε ολα καλα κ να εχεις θετικα αποτελεσματα!!! τωρα το ορμονικο εχω φιλη που ειχε υψηλη fsh απο τα 30 της κ χαμηλη αμη. τι ακολουθησε μαζευε εμβρυα σε φυσικο κυκλο. κ οταν λεμε μαζευε εμβρυα εννοω πολλα εμβρυα για οσο ειχε ακομα περιοδο γυρω στα 3  χρονια.. στο τελος εκανε κ εναν προεμφυτικο γιατι με την υψηλη fsh τα πραγματα ειναι δυσκολα να πετυχεις υγιες παιδι κ ξεμπερδεψε.

Πες μου λίγο το ακριβώς είναι το προεμφυτικο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 19 λεπτά , Dggs είπε:

Η αμη μου είναι 0.22 πολύ χαμηλή... Αλλά δεν το βάζω κάτω.. βέβαια στο πίσω μέρος του μυαλού μας έχουμε και το δανικό αλλά θα εξαντλήσουμε ολες της παραμέτρους και μετά ..

Πες μου λίγο το ακριβώς είναι το προεμφυτικο??

ο προεμφυτικος ειναι ελενχος των εμβρυων αν ειναι υγιες πριν τα κανεις εμβρυομεταφορα. δηλαδη λογο υψηλης fsh ειχαν εμβρυα που δεν ηταν υγιης κ δεν διναν εγκυμοσυνες ελενξαν αυτα που ειχαν μαζεψει κ βαλαν υγιες εμβρυα κ πετυχε. 

η ηλικια σου βοηθαει για εμφυτευση εκμεταλευσου το αυτο δηλαδη μαζεψε εμβρυακια σε φυσικο κυκλο σιγουρα καποιο θα ειναι υγιες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

ο προεμφυτικος ειναι ελενχος των εμβρυων αν ειναι υγιες πριν τα κανεις εμβρυομεταφορα. δηλαδη λογο υψηλης fsh ειχαν εμβρυα που δεν ηταν υγιης κ δεν διναν εγκυμοσυνες ελενξαν αυτα που ειχαν μαζεψει κ βαλαν υγιες εμβρυα κ πετυχε. 

η ηλικια σου βοηθαει για εμφυτευση εκμεταλευσου το αυτο δηλαδη μαζεψε εμβρυακια σε φυσικο κυκλο σιγουρα καποιο θα ειναι υγιες. 

Πόσο καιρό μαζεύε η φίλη σου έμβρυα?? Μετά την πρώτη αποτυχία η επόμενη κίνηση είναι αυτή ο φυσικός κύκλος.. αλλά εμένα μου είπαν ότι θα καθυστερήσω να μαζέψω πολλά.. άσε που μου είπαν και ένα πόσο πολύ υψηλό για 3 κύκλους και αν πετύχουμε οωριο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dggs είπε:

Πόσο καιρό μαζεύε η φίλη σου έμβρυα?? Μετά την πρώτη αποτυχία η επόμενη κίνηση είναι αυτή ο φυσικός κύκλος.. αλλά εμένα μου είπαν ότι θα καθυστερήσω να μαζέψω πολλά.. άσε που μου είπαν και ένα πόσο πολύ υψηλό για 3 κύκλους και αν πετύχουμε οωριο

μαζευε σχεδον τρια χρονια αλλα ειχε μαζεψει σχεδον 20 εμβρυα .  ψυχοφθορο κ οκ χρειαζετε κ χρηματα αλλα τελικα πετυχε χωρις δανεικα. 

κ χωρις αποτυχημενες προσπαθειες ξανα κ ξανα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

μαζευε σχεδον τρια χρονια αλλα ειχε μαζεψει σχεδον 20 εμβρυα .  ψυχοφθορο κ οκ χρειαζετε κ χρηματα αλλα τελικα πετυχε χωρις δανεικα. 

κ χωρις αποτυχημενες προσπαθειες ξανα κ ξανα. 

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό.. μετά γίνεται ρουτίνα.. χαχαχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

@Κελυ 32 Κ  @P.L.L.Δεν ξέρω αν ισχύει λένε ότι τα κορίτσια τα νιώθεις κ πιο αργά κ λιγότερο σε σχέση με τα αγόρια,δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει,τα αγόρια μου εγώ τα ένιωσα από πολύ νωρίς κ τα 2 κ συνέχεια..μετά παίζει ρόλο κ η θέση που έχει εμφυτευτει το μωρό στο ποσό θα το νιώσεις...πάντως μην φοβάσαι,εγώ έτρωγα κανένα γλυκό αν είχα ανησυχία κ μετά από λίγο κωλοτούμπες έκανε.

@Beboula25 με το καλό η χοριακη εύχομαι να είναι 3ψηφία!!αλήθεια πόσες μέρες πριν την περίοδο ήσουν?

Σε ευχαριστώ ζουζουνα μου! Τριψηφια μπορεί να μην είναι γιατί πέρασαν 3 μερες. 20,5 ήταν την πρώτη μέρα που περίμενα. Ας έχει αυξηθεί όπως πρέπει τουλάχιστον. Για αυτό ελεγα ότι δεν έπρεπε να κάνω σήμερα καλύτερα αργότερα θα με αγχώσει τώρα. Ευελπιστώ και εύχομαι να είναι όλα καλα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ ζουζουνα μου! Τριψηφια μπορεί να μην είναι γιατί πέρασαν 3 μερες. 20,5 ήταν την πρώτη μέρα που περίμενα. Ας έχει αυξηθεί όπως πρέπει τουλάχιστον. Για αυτό ελεγα ότι δεν έπρεπε να κάνω σήμερα καλύτερα αργότερα θα με αγχώσει τώρα. Ευελπιστώ και εύχομαι να είναι όλα καλα!!

Ποτε θα εχεις το αποτέλεσμα?? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dggs είπε:

Καλησπέρα σε όλες.... Είμαι και εγώ καινούργιο μέλος στο φόρουμ.... Για να συζητήσω εμπειρίες απορίες και ότι άλλο χρειάζεστε... Και εγώ την Τετάρτη έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση με φάρμακα και τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες...

Καλως όρισες!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε λιγες μερες να μας πεις τα ευχάριστα!! Προσπαθείς καιρό; Πες μας λίγα πράγματα αν θέλεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dggs είπε:

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό.. μετά γίνεται ρουτίνα.. χαχαχχα

το σημαντικο ειναι οτι δεν χανεις ωαριο κ εχεις μια σιγουρια γιατι ειναι διαφορετικα να προσπαθεις κ να αποτυνχανεις κ διαφορετικα να αποθηκευεις οσο μπορεις ακομα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , eleni17 είπε:

περιπου που κυμαινεται η τιμη για εναν φυσικο κυκλο?

Εμένα μου είπαν στο 3.500 για 3 κύκλους αλλά ανεξάρτητος καλού κακου ωαρίου...ότι έχεις στο παίρνουν

πρίν από 24 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλως όρισες!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε λιγες μερες να μας πεις τα ευχάριστα!! Προσπαθείς καιρό; Πες μας λίγα πράγματα αν θέλεις 

Από ότι βλέπω εσύ έχει θετικά αποτελέσματα.. μπράβο παιδιά... Επειδή είναι καινούργια θα με συγχωρέσεις αλλά εσύ πως τα κατάφερες??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Smile89 είπε:

Πονώ λιγο οταν την αγγιζω

Μα τι ζουλιγμα σου έκανε ο τύπος;;; 

πρίν από 14 λεπτά , Dggs είπε:

Εμένα μου είπαν στο 3.500 για 3 κύκλους αλλά ανεξάρτητος καλού κακου ωαρίου...ότι έχεις στο παίρνουν

Από ότι βλέπω εσύ έχει θετικά αποτελέσματα.. μπράβο παιδιά... Επειδή είναι καινούργια θα με συγχωρέσεις αλλά εσύ πως τα κατάφερες??

 Σε ευχαριστώ δόξα τω Θεό.

Φυσιολογικα ήρθε. Από τον Μάρτιο ξεκίνησα τις προσπαθειες αλλα με πολλά θέματα γιατί ήμουν μετά από απόξεση.   

Εύχομαι να έρθει σε όλα τα κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μα τι ζουλιγμα σου έκανε ο τύπος;;; 

 Σε ευχαριστώ δόξα τω Θεό.

Φυσιολογικα ήρθε. Από τον Μάρτιο ξεκίνησα τις προσπαθειες αλλα με πολλά θέματα γιατί ήμουν μετά από απόξεση.   

Εύχομαι να έρθει σε όλα τα κοριτσια!

Έλα ντε!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...