Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι καλησπέρα σε ενδομητρίωση μόλις γίνει θεραπεία της φλεγμονής καλό είναι να γίνει άμεσα ετ λαπαροσκόπηση έχεις κάνει; Συγγνώμη που παρεμβαίνω δεν ξέρω αν κάνουν πλέον λαπαροσκοπήσεις η μητέρα μου είχε μείνει έγκυος πάντως μετά από θεραπεία των φλεγμονών και μάλιστα είχε μείνει με φυσική σύλληψη αλλά με το που έγινε η θεραπεία η εγκυμοσύνη της δεν προχώρησε βέβαια γτ είχε ανεπάρκεια τραχήλου τελικά και το παιδί γεννήθηκε νεκρό αλλά ωστόσο έμεινε έγκυος το αναφέρω γτ είχε βαριά ενδομητρίωση και εκείνη με φριχτούς πόνους περιόδου κτλπ 

Έχω κάνει λαπαροσκόπηση με αφαίρεση υδροσαλπιγγων. Έκανα και διακοπή περιόδου για τρεις μήνες ακολούθησα και το μακρύ πρωτόκολλο ,πήραν 3 ωάρια γονιμοποιηθηκαν, πήγαιναν πολύ καλά αλλά όταν ήρθε η πέμπτη μέρα μου είπαν ότι δεν έγιναν βλαστοκυστες.. έχω κάνει και φυσικούς κύκλους που και πάλι τα ίδια. Και μια φορά έκανα εμρυομεταφορα με δυο  έμβρυα τριών ημερών,το ένα άριστο καινοτομία άλλο λίγο όχι και τόσο αλλά αρνητικό αποτέλεσμα.

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας! Θέλω να ρωτήσω κατι. Έχω βαριάς μορφής ενδομητριωση και ενώ τα ωαρια μου γονιμοποιούνται κανένα ποτέ δεν έφτασε στο στάδιο της βλαστοκυστης. Το αποδίδουν στην χαμηλή ποιότητα των ωαρίων μου λόγω της ενδομητριωσης. Γνωρίζει κάποια από γνωστούς η από προσωπική εμπειρία η αν έχει ακούσει έστω κάτι αν αυτοί οι δύο γιατροί ( Πάντος και Μαστρομηνας) με τους κορυφαίους εμβρυολογους που συνεργάζονται , κάνουν κάτι διαφορετικό ως προς την ποιότητα? α,το ένα άριστο και το 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Shinny είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Ήρθα και εγώ με τη σειρά μου να προστεθω στο φόρουμ για να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλες και να εκφράσω κάποιες απορίες που έχω. Θέλω να ρωτήσω κατι. Έχω βαριάς μορφής ενδομητριωση και ενώ τα ωαρια μου γονιμοποιούνται κανένα ποτέ δεν έφτασε στο στάδιο της βλαστοκυστης. Το αποδίδουν στην χαμηλή ποιότητα των ωαρίων μου λόγω της ενδομητριωσης. Γνωρίζει κάποια από γνωστούς η από προσωπική εμπειρία η αν έχει ακούσει έστω κάτι αν στο κέντρο του Πάντου που συνεργάζεται με κορυφαίους εμβρυολογους, κάνουν κάτι διαφορετικό ως προς την ποιότητα?  Ξέρει καμία περίπτωση προχωρημένης ενδομητριωσης που να έχει πετύχει εγκυμοσύνη? Να σημειώσω ότι είμαι 34 ετών. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Το ότι η ενδομητριωση επηρεάζει την ποιότητα των ωαρίων δεν το ήξερα, και εγώ είχα αλλά όχι βαριάς μορφής, ότι παίζει ρόλο στην εμφύτευση ξέρω. Γενικά με λαπαροσκόπηση στην καθαρίζουν και μένα έτσι μου την καθάρισε. Τώρα όσον αφορά τους κορυφαίους έμβρυο λόγους του Παντού που ελεγες τι να σου πω εγώ δεν έχω την ίδια άποψη γιατί είχα πολύ χαμηλά ποσοστά γονιμοποίησης εκεί βέβαια μπορεί να φταίνε τα ωάρια μου. Κορυφαίο έμβρυο λογικό θεωρείται το ιασω και το έμβρυο γενεσσις εγώ δεν έχω πάει αλλά το έχω ακουσει από γιατρούς αυτό. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Θα πεταχτω να πω κι εγώ την άποψη  μου... είμαι κι εγώ με δωρεά ωαρίων και είμαι 34 χρόνων ! Πιστεύω ότι αν το πρόβλημα είναι στα ωάρια, δεν πρέπει να χάσετε καθόλου χρόνο και να πάτε με δανικα! Θα γίνεις μικρομανουλα!!!

Νομίζω ότι για εκεί με βλέπω. Μπορεί να υπάρχει κάποια ελπίδα αλλά κανείς δεν ξέρει πότε και αν θα έρθει...και η αλήθεια είναι ότι κάπου έχω αρχίσει και απογοητεύομαι

Just now, Anania είπε:

Το ότι η ενδομητριωση επηρεάζει την ποιότητα των ωαρίων δεν το ήξερα, και εγώ είχα αλλά όχι βαριάς μορφής, ότι παίζει ρόλο στην εμφύτευση ξέρω. Γενικά με λαπαροσκόπηση στην καθαρίζουν και μένα έτσι μου την καθάρισε. Τώρα όσον αφορά τους κορυφαίους έμβρυο λόγους του Παντού που ελεγες τι να σου πω εγώ δεν έχω την ίδια άποψη γιατί είχα πολύ χαμηλά ποσοστά γονιμοποίησης εκεί βέβαια μπορεί να φταίνε τα ωάρια μου. Κορυφαίο έμβρυο λογικό θεωρείται το ιασω και το έμβρυο γενεσσις εγώ δεν έχω πάει αλλά το έχω ακουσει από γιατρούς αυτό. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ αναρωτιέμαι τι σημαίνει κορυφαίος? Σε τι διαφοροποιείται? Αν το προβλήμα είναι στα ωάρια τι άλλο να κάνουν? Τα γονιμοποιούν και τα βάζουν στον κλίβανο από κει και πέρα περιμένουν βλέποντας τα κάθε μέρα. Απλά επειδή όλοι μου λένε να δω και αυτό το κέντρο μπήκα στη διαδικασία να το σκεφτώ και να το μοιραστώ μαζί σας

Link to comment
Share on other sites

@Shinny δεν νομίζω ότι φταίνε τα ωάρια σου η ενδομητρίωση εμποδίζει την εμφύτευση όπως αναφέρθηκε και από την κοπέλα πιο πάνω λαπαροσκόπηση και ετ στον ίδιο κύκλο δεν γίνεται; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Shinny δεν νομίζω ότι φταίνε τα ωάρια σου η ενδομητρίωση εμποδίζει την εμφύτευση όπως αναφέρθηκε και από την κοπέλα πιο πάνω λαπαροσκόπηση και ετ στον ίδιο κύκλο δεν γίνεται; 

@boukitsa123 κάπου κόβεται το μνμα σου και δεν κατάλαβα τι θέλεις να μου πεις. Πάντως όταν μίλησα με τους εμβρυολογους στο κέντρο που πηγαίνω το αποδίδουν στην ποιότητα, φαίνεται ότι κάτι  μέσα τους έχει πρόβλημα λόγω της πάθησης και δεν τα αφήνει να να προχωρήσουν παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Shinny είπε:

Νομίζω ότι για εκεί με βλέπω. Μπορεί να υπάρχει κάποια ελπίδα αλλά κανείς δεν ξέρει πότε και αν θα έρθει...και η αλήθεια είναι ότι κάπου έχω αρχίσει και απογοητεύομαι

Όχι όχι, πότε να.μην απογοητεύεσαι!!! Φυσικά και θα τ ακαταφερεις


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Όχι όχι, πότε να.μην απογοητεύεσαι!!! Φυσικά και θα τ ακαταφερεις

Χίλια ευχαριστώ για τη στήριξη! Ευτυχώς που είστε και εσείς και μοιραζόμαστε τα εσωψυχα μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Shinny είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Ήρθα και εγώ με τη σειρά μου να προστεθω στο φόρουμ για να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλες και να εκφράσω κάποιες απορίες που έχω. Θέλω να ρωτήσω κατι. Έχω βαριάς μορφής ενδομητριωση και ενώ τα ωαρια μου γονιμοποιούνται κανένα ποτέ δεν έφτασε στο στάδιο της βλαστοκυστης. Το αποδίδουν στην χαμηλή ποιότητα των ωαρίων μου λόγω της ενδομητριωσης. Γνωρίζει κάποια από γνωστούς η από προσωπική εμπειρία η αν έχει ακούσει έστω κάτι αν στο κέντρο του Πάντου που συνεργάζεται με κορυφαίους εμβρυολογους, κάνουν κάτι διαφορετικό ως προς την ποιότητα?  Ξέρει καμία περίπτωση προχωρημένης ενδομητριωσης που να έχει πετύχει εγκυμοσύνη? Να σημειώσω ότι είμαι 34 ετών. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Μια φιλη από δω  θα σε βοήθησει.

@nadiaki165 τα φώτα σ  φιλη.σε ευχαριστώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τζινα ο Χιστ.... σου έκανε την ετ; Ποιος γιατρός σε παρακολουθούσε με υπερήχους κλπ;

Καλώς όρισες δεν ξερω να σου απαντήσω στο θέμα αλλά σου ευχομαι καλή ευκολία!

Ναι Μαίρη ο Χρισ... Τους υπερήχους μου τους έκανε ένας νέος γιατρός στο κέντρο δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω το όνομα του..


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επιτέλους έχω νέα. Εχτές με πήραν τηλέφωνο από τη κλινική αύριο θα ξεκινήσει η δοτρια διέγερση. Επιτέλους όλα πήραν το δρόμο τους. 

Μπραβο κορίτσι και να θυμάσαι το καλό πραγμα αργεί. Αυτή είναι σημαντική στιγμή η Παναγία μαζί της κ μαζί σας . Εγω τη θυμαμαι αυτή τη στιγμή ζήτησα από τη γιατρό να πει στη δότρια ένα μεγάλο ευχαριστώ για ένα μεγάλο δώρο. Το ταξίδι μόλις ξεκινησε!

Just now, tzina_liana είπε:

Ναι Μαίρη ο Χρισ... Τους υπερήχους μου τους έκανε ένας νέος γιατρός στο κέντρο δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω το όνομα του..

Ο Κατσαν.... αν είναι αυτός εξαιρετικός γιατρος

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μπραβο κορίτσι και να θυμάσαι το καλό πραγμα αργεί. Αυτή είναι σημαντική στιγμή η Παναγία μαζί της κ μαζί σας . Εγω τη θυμαμαι αυτή τη στιγμή ζήτησα από τη γιατρό να πει στη δότρια ένα μεγάλο ευχαριστώ για ένα μεγάλο δώρο. Το ταξίδι μόλις ξεκινησε!

Ο Κατσαν.... αν είναι αυτός εξαιρετικός γιατρος

Ναι αυτός...

Just now, ba_lily είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επιτέλους έχω νέα. Εχτές με πήραν τηλέφωνο από τη κλινική αύριο θα ξεκινήσει η δοτρια διέγερση. Επιτέλους όλα πήραν το δρόμο τους. 

Γλυκιά μου πολυ χάρηκα άντε με το καλό... Μακάρι να ταιριάζει και με τον κύκλο σου και να τα βάλεις φρέσκα φρέσκα και όχι κατεψυγμένα χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Το ότι η ενδομητριωση επηρεάζει την ποιότητα των ωαρίων δεν το ήξερα, και εγώ είχα αλλά όχι βαριάς μορφής, ότι παίζει ρόλο στην εμφύτευση ξέρω. Γενικά με λαπαροσκόπηση στην καθαρίζουν και μένα έτσι μου την καθάρισε. Τώρα όσον αφορά τους κορυφαίους έμβρυο λόγους του Παντού που ελεγες τι να σου πω εγώ δεν έχω την ίδια άποψη γιατί είχα πολύ χαμηλά ποσοστά γονιμοποίησης εκεί βέβαια μπορεί να φταίνε τα ωάρια μου. Κορυφαίο έμβρυο λογικό θεωρείται το ιασω και το έμβρυο γενεσσις εγώ δεν έχω πάει αλλά το έχω ακουσει από γιατρούς αυτό. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Ξερω οτι κανεις το μακρυ προτοκολο αλλα πριν κανεις αβερκαπ 1 με 2 μηνες εγω πηρα αντισυλληπτικα 1 μηνα κ 1 μηνα αβερκαπ λογο αδενομυωσης!ρωτα τον γιατρο σου


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Όχι όχι, πότε να.μην απογοητεύεσαι!!! Φυσικά και θα τ ακαταφερεις

Sofoulis , αν επιτρέπεται και εσύ με πρόβλημα στα ωάρια? Μετά από πολλές δοκιμές κατεφυγες στη δωρεά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...