Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

καλημερα καλο ΣΚ.. ναι @Mary H προγεστερονη ειναι..μου την εδωσαν μετα την αποβολη προλπτικα

6 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Τζινα αρχικα σου ευχομαι ολοψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Και να την χαρεις οσο δεν παει!!!! 

Ειπες οτι κανεις κ ενεσεις ινσουλινης, εχεις διαβητη;

Κοριτσια σας παρακολουθω καθημερινα, και ευχομαι σε ολες οσες πηρατε θετικο να εχετε σε 9 μηνες τα μωρακια σας αγκαλια!!!! Μου δινετε ελπιδα κ μεσα απο τις δικες σας επιτυχιες αισθανομαι οτι κ εγω μπορει καποια στιγμη να τα καταφερω!!!

Καλημερα και σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. ναι εχω διαβητη εδω και 7 χρονια.. ινσουλινη ξεκινησα πριν 1.5 χρονο με την πρωτη μου προσπαθεια (θετικη μεν αποβολη δε)


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, DIMITRAS είπε:

Α καλε γι αυτο δεν ειμαι στα πατωνατα η επεξεργασια εχει γινει στον εγκεφαλο μου πριν το καλοκαιρι πριν την υστεροσκοπηση ε 5 προσπαθειες δεν ειναι λιγες για να το παρεις αποφαση τωρα πιπιλαω τον αντρα εγω το ειδα το ονειρο απο την 4η προσπαθεια γι αυτο καθυστερουσα την 5η ε την πηρα κ αυτη την αποφαση κ τελος προχωραω ετσι

Οποτε κανε τα ψωνια σου χαρουμενη, με ένα χαμογελο σαν τον Τζοκερ, χαχαχχα

 

Just now, tzina_liana είπε:

καλημερα καλο ΣΚ.. ναι @Mary H προγεστερονη ειναι..μου την εδωσαν μετα την αποβολη προλπτικα

Καλημερα και σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. ναι εχω διαβητη εδω και 7 χρονια.. ινσουλινη ξεκινησα πριν 1.5 χρονο με την πρωτη μου προσπαθεια (θετικη μεν αποβολη δε)

Κι εμενα μου τη γραψανε να την παιρνω, συνηθως παιρνω κ βασκλορ. Εσυ εχεις ζαλαδες με προλουτεξ?

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tsini είπε:

 

 

Just now, tzina_liana είπε:

καλημερα καλο ΣΚ.. ναι @Mary H προγεστερονη ειναι..μου την εδωσαν μετα την αποβολη προλπτικα

Καλημερα και σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. ναι εχω διαβητη εδω και 7 χρονια.. ινσουλινη ξεκινησα πριν 1.5 χρονο με την πρωτη μου προσπαθεια (θετικη μεν αποβολη δε)

Σε ρωταω γτ εγω εχω 20 χρονια κ κανω ινσουλινη, κ στην 1η μου ετ δεν μου εδωσε κορτιζονη (ξερω οτι σε οσες εχουν αυτοανοσα δινουν κορτιζονη στην εμβρυομεταφορα). Εσενα σου εδωσαν;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Γεια σας κοριτσια

Μπραβο σου Rallia! Πολλά συγχαρητήρια! Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσυνη! 

Πολύ χαίρομαι κορίτσια με τις απανωτές θετικές χοριακες!!! 

Γεωργια μου η κουνιαδα μου επειδή είχε κάνει σουρωτήρι επίσης την κοιλιά της, τις υπόλοιπες τις έκανε στους μηρούς. Ρώτησε στο κέντρο που είσαι ή σε φαρμακείο για το κατάλληλο σημείο. 

Σ’ευχαριστω γλυκια μου!! Όλα μακάρι να πάνε καλά για όλες μας ❤️

Just now, Mary H είπε:

Οποτε κανε τα ψωνια σου χαρουμενη, με ένα χαμογελο σαν τον Τζοκερ, χαχαχχα

 

Κι εμενα μου τη γραψανε να την παιρνω, συνηθως παιρνω κ βασκλορ. Εσυ εχεις ζαλαδες με προλουτεξ?

Συγγνώμη που πετάγομαι κορίτσια, κάνω κι εγώ prolutex και τα έχω δει όλα από ζαλάδες..ενώ με τα utrogestan τίποτα, ούτε ζάλη ούτε υπνηλία, μόλις ξεκίνησαν οι prolutex    την ακουσα κανονικά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια μπαινω κ γω στον χορο των δανεικων ωαριων κ σπερματος αμεε αφου τελειωσα τις προσπαθειες με δικα μου αυγα κ σπερμα του αντρα κ με δωρητη σπερματος γυρίζω σελίδα κ προσευχομαι ετσι να τα καταφερουμε Χαιρομαι με τα θετικά σας νέα κ τη δυναμη που εχετε δε θα μπω σε πολλες σκεψεις κ πιστευω μεσα στις γιορτες ή μετα να ξεκινησω την Τριτη εχω ραντεβου φιλια σε ολες

Μπραβο Δημητρουλα. Σωστά θα πράξεις. Θυμάσαι που τα λέγαμε και στο άλλο θέμα που συμμετείχαμε. Τώρα θα πετύχει! Πες στον αντρουλη σου πως πάτε για το γκολ! Να ακούσει τις παλιές :wink:

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tsini είπε:

 

Σε ρωταω γτ εγω εχω 20 χρονια κ κανω ινσουλινη, κ στην 1η μου ετ δεν μου εδωσε κορτιζονη (ξερω οτι σε οσες εχουν αυτοανοσα δινουν κορτιζονη στην εμβρυομεταφορα). Εσενα σου εδωσαν;

Καλημερα εγω κανω ινσουλινη(γευματικη)στις προσπαθειες εξωσωματικης και βραδυνη σχεδον συνεχεια γιαυι η οδηγια ειναι 2-3 μηνες πριν  να κανω.Και εννοειται οτι συις τελευταιες προσπαθειες δεν πηρα κορτιζονη.Σ εμας το προληπτικα ειναι πολυτελεια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Μπραβο Δημητρουλα. Σωστά θα πράξεις. Θυμάσαι που τα λέγαμε και στο άλλο θέμα που συμμετείχαμε. Τώρα θα πετύχει! Πες στον αντρουλη σου πως πάτε για το γκολ! Να ακούσει τις παλιές :wink:

Εχω τις φοβιες μου νηπως παλι δεν αλλα οτι κ να λεμε στην πραξη θα φανει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

 

Σε ρωταω γτ εγω εχω 20 χρονια κ κανω ινσουλινη, κ στην 1η μου ετ δεν μου εδωσε κορτιζονη (ξερω οτι σε οσες εχουν αυτοανοσα δινουν κορτιζονη στην εμβρυομεταφορα). Εσενα σου εδωσαν;

ναι  γιατι ειμαι στο οριο για θρομβοφιλια και για καλο και για κακο μου εδωσαν,,, βεβαια ειμαι σε συνενοηση με την ενδοκρινολογο μου και οταν περνω κορτιζονη ανεβαζουμε σιγουρα 2-4 μοναδες παραπανω (κυριως στο μεσημεριανο) απο οτι κανω κανονικα.

Just now, anoulious είπε:

Καλημερα εγω κανω ινσουλινη(γευματικη)στις προσπαθειες εξωσωματικης και βραδυνη σχεδον συνεχεια γιαυι η οδηγια ειναι 2-3 μηνες πριν  να κανω.Και εννοειται οτι συις τελευταιες προσπαθειες δεν πηρα κορτιζονη.Σ εμας το προληπτικα ειναι πολυτελεια..

μονο στις προσπαθειες? γενικα περνεις χαπι?

Κοριτσιααααααααααααα μολις πηρα το αποτελεσμα της 2ης χοριακης μου ειναι 109.5:-D:-D

  • Μου αρέσει 9

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

ναι  γιατι ειμαι στο οριο για θρομβοφιλια και για καλο και για κακο μου εδωσαν,,, βεβαια ειμαι σε συνενοηση με την ενδοκρινολογο μου και οταν περνω κορτιζονη ανεβαζουμε σιγουρα 2-4 μοναδες παραπανω (κυριως στο μεσημεριανο) απο οτι κανω κανονικα.

μονο στις προσπαθειες? γενικα περνεις χαπι?

Κοριτσιααααααααααααα μολις πηρα το αποτελεσμα της 2ης χοριακης μου ειναι 109.5:-D:-D

Τέλεια μπράβο!!! Άντε να ηρεμήσεις τώρα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς άγχος!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofoulis είπε:

Τέλεια μπράβο!!! Άντε να ηρεμήσεις τώρα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς άγχος!!!!!

αχ μου ρχεται να βαλω τα κλαματα απο την χαρα μου.!!τελευταια χοριακη την δευτερα και μετα παω για υπερηχο... νιωθω οτι θα ειναι το πιο ωραιο 9μηνο της ζωης μου 

  • Μου αρέσει 7

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

αχ μου ρχεται να βαλω τα κλαματα απο την χαρα μου.!!τελευταια χοριακη την δευτερα και μετα παω για υπερηχο... νιωθω οτι θα ειναι το πιο ωραιο 9μηνο της ζωης μου 

Καλέ γιατί να μην είναι αφού θα γίνεις μαμά❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Καλέ γιατί να μην είναι αφού θα γίνεις μαμά❤❤❤

γιατι ειναι η 3η και  τελευταια μου προσπαθεια... το ενιωθα οτι παλι ειμαι εγκυος απλα ξερεις υπαρχει παντα ο φοβος μην παει κατι στραβα... αλλα ολα καλα προχωραμε καλα

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

αχ μου ρχεται να βαλω τα κλαματα απο την χαρα μου.!!τελευταια χοριακη την δευτερα και μετα παω για υπερηχο... νιωθω οτι θα ειναι το πιο ωραιο 9μηνο της ζωης μου 

Φυσικά και θα είναι!!! Μόνο χαμόγελα από δω κι εμπρός!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

γιατι ειναι η 3η και  τελευταια μου προσπαθεια... το ενιωθα οτι παλι ειμαι εγκυος απλα ξερεις υπαρχει παντα ο φοβος μην παει κατι στραβα... αλλα ολα καλα προχωραμε καλα

Λοιπον χωρις να παρεξηγηθω ας ξεσκαλωσουμε από τις χοριακες για μενα που μπαινω στον χορο κ 3ψηφια να δω θα ειναι το 1ο σκαλοπατι...μιλάω ωμα γιατι παλευω με το θεμα δεν θα κανω μωρό 8 χρονια...κ ας ειμαι στις εξωσωματικες ουσιαστικα 2 μιση χρονια..καμάρι μου θα ηρεμήσεις απο ολο αυτο με το που το ή τα πάρεις αγκαλιτσα κοιτα όσο μπορεις να χαιρεσαι κάθε βήμα γιατι είναι μοναδικό!!Και ναι να λες απο το πρωι μεχρι το βραδυ ευχαριστώ που μπορώ κ αλλιώς εχω πολλους στην οικογενεια που εμειναν χωρις παιδι γιατι δεν ειχαν τα μεσα κ ηταν ταμπου η υιοθεσια και γιατι παντρευτηκαν 47 η νονα μου η θεια μου που εχασα τον Απρίλη η νονα του αντρα μου τι τα λεω τωρα να χαιρομαστε ολες που μπορουμε κ πανω απ ολα που το βλεπουμε να πλησιαζει:)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...