Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια μπαινω κ γω στον χορο των δανεικων ωαριων κ σπερματος αμεε αφου τελειωσα τις προσπαθειες με δικα μου αυγα κ σπερμα του αντρα κ με δωρητη σπερματος γυρίζω σελίδα κ προσευχομαι ετσι να τα καταφερουμε Χαιρομαι με τα θετικά σας νέα κ τη δυναμη που εχετε δε θα μπω σε πολλες σκεψεις κ πιστευω μεσα στις γιορτες ή μετα να ξεκινησω την Τριτη εχω ραντεβου φιλια σε ολες

Και πολυ καλα κάνετε!Μην το σκέφτεστε πολυ! Ίδια διαδικαςια εκανα κι εγω και δεν γυρίζω λεπτό πιςω.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Εγώ δεν πήγα πολύ καλά σήμερα..Μόνο 63 η χοριακή απο 61 που ήταν χθες..Επανάληψη τη Δευτέρα αλλά δεν έχω ελπίδες μέσα μου, το εχω ξαναδεί το εργο..

Α..... Γιατί ρε γαμωτο... Πολυ κρίμα...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Clue είπε:

Δεν είμαι καλό παράδειγμα... Είχα πρόωρη ρήξη υμένων στις 34 εβδομάδες, οπότε δεν ήταν τίποτα προγραμματισμένο! Τελευταία ινοχεπ είχα κάνει την προηγούμενη μέρα το μεσημέρι και γέννησα την επόμενη το πρωί με φυσιολογικό τοκετό! Τις σταμάτησα όταν γέννησα και δεν ξαναέκανα αν και με προβλημάτισε γιατί νόμιζα πως θα συνέχιζα ένα κουτί τουλάχιστον.

Εσύ πως τα πας? Κοντεύεις αν θυμάμαι καλά!Λίγο μετά από εμένα ήσουν...Εγώ θα είχα πητ σε 1 εβδομάδα κανονικά αλλά έχω ένα μπεμπάκι 37 ημερών!

Από όσο ξέρω από μια φίλη μου έκανε ενέσεις για καμια βδομάδα μετά τη γέννα. Εγώ περιμένω να δω τί θα μου πει ο γιατρός στο επόμενο ραντεβού.

Καλά θυμάσαι! Κοντά είμασταν. Είχα διαβασει οτι γέννησες πρόωρα. Μεγαλώνει μια χαρά η μικρή σου! Μπράβο! 

Πλησιάζω και γω σιγά σιγά στο τέλος. Δεν είχα θέματα στην εγκυμοσύνη. Τους τελευταιους μήνες μόνο τεράστια κόπωση που είναι ανανενόμενη.Θα γεννήσω τα διδυμάκια μας στις 15/11 με καισαρική εκτός απροοπτου.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rallia είπε:

Σ’ευχαριστω γλυκια μου!! Όλα μακάρι να πάνε καλά για όλες μας ❤️

Συγγνώμη που πετάγομαι κορίτσια, κάνω κι εγώ prolutex και τα έχω δει όλα από ζαλάδες..ενώ με τα utrogestan τίποτα, ούτε ζάλη ούτε υπνηλία, μόλις ξεκίνησαν οι prolutex    την ακουσα κανονικά..

Ωχ μη μας λες τέτοια! Αμαν πως θα τις κανω


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια μπαινω κ γω στον χορο των δανεικων ωαριων κ σπερματος αμεε αφου τελειωσα τις προσπαθειες με δικα μου αυγα κ σπερμα του αντρα κ με δωρητη σπερματος γυρίζω σελίδα κ προσευχομαι ετσι να τα καταφερουμε Χαιρομαι με τα θετικά σας νέα κ τη δυναμη που εχετε δε θα μπω σε πολλες σκεψεις κ πιστευω μεσα στις γιορτες ή μετα να ξεκινησω την Τριτη εχω ραντεβου φιλια σε ολες

Καλη αρχη Δημητρα!Στεναχωρεθηκα με τα αποτελεσματα σου και ημουν σιγουρη οτι θα ακουγα θετικη χοριακη..Εισαι πολυ δυνατη και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις.Σε ποιο κεντρο εισαι?Αν θελεις ενημερωσε μας αν συζητησετε τη διαδικασια δανεικου γεννετικου εμβρυου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Εγώ δεν πήγα πολύ καλά σήμερα..Μόνο 63 η χοριακή απο 61 που ήταν χθες..Επανάληψη τη Δευτέρα αλλά δεν έχω ελπίδες μέσα μου, το εχω ξαναδεί το εργο..

Γιατί ρε κορίτσι μήπως την έκανες αλλου; Περίμενε μα ρωτήσεις το γιατρό να δούμε τι θα πει. Πάντως θέλει στο ίδιο εργαστήριο 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Εγώ δεν πήγα πολύ καλά σήμερα..Μόνο 63 η χοριακή απο 61 που ήταν χθες..Επανάληψη τη Δευτέρα αλλά δεν έχω ελπίδες μέσα μου, το εχω ξαναδεί το εργο..

μιλα με τον γιατρο σου γιατι μπορει να εχει να κανει με το εργαστηριο και το αντιδραστηριο που μετρουν την εξεταση.!! απ οτι θυμαμαι σημερα θα πηγενες στην κλινικη να κανεις την χοριακη σωστα?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Γιατί ρε κορίτσι μήπως την έκανες αλλου; Περίμενε μα ρωτήσεις το γιατρό να δούμε τι θα πει. Πάντως θέλει στο ίδιο εργαστήριο 

Ναι μπορεί να φταίει το εργαστήριο μου το έλεγε ο σφακ εμένα δεν είναι συγκρίσιμα τα αποτελέσματα από διαφορετικά εργαστήρια. Μην απογοητεύεσαι περίμενε να έρθει η Δευτέρα κούκλα .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rallia είπε:

Σ’ευχαριστω γλυκια μου!! Όλα μακάρι να πάνε καλά για όλες μας ❤️

Συγγνώμη που πετάγομαι κορίτσια, κάνω κι εγώ prolutex και τα έχω δει όλα από ζαλάδες..ενώ με τα utrogestan τίποτα, ούτε ζάλη ούτε υπνηλία, μόλις ξεκίνησαν οι prolutex    την ακουσα κανονικά..

εγω παλι το αντιθετο ζαλαδες με τα ουτροτζεσταν και με τις προλουτεξ ουτε καν νιωθω οτι τις κανω...ειναι στον οργανισμο της καθε μιας

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Rallia θα συμφωνήσω με τα κορίτσια σχετικά με τις τιμές διαφορετικων εργαστηρίων. Περίμενε τη Δευτέρα. Πιστευω πως θα έχει πάει πολύ καλά.

Inglaterra έφτασε ο καιρός! Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου! Βρες βοήθεια για να έχεις όταν θα γυρίσετε στο σπίτι. Από προσωπική εμπειρία σου δηλώνω πως θα είναι πολύ δύσκολα το πρώτο διάστημα. Θες χέρια.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Rallia θα συμφωνήσω με τα κορίτσια σχετικά με τις τιμές διαφορετικων εργαστηρίων. Περίμενε τη Δευτέρα. Πιστευω πως θα έχει πάει πολύ καλά.

Inglaterra έφτασε ο καιρός! Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου! Βρες βοήθεια για να έχεις όταν θα γυρίσετε στο σπίτι. Από προσωπική εμπειρία σου δηλώνω πως θα είναι πολύ δύσκολα το πρώτο διάστημα. Θες χέρια.

@Georgia1972 Ευχαριστώ Γεωργία μου! Εσύ ξερεις απο πρώτο χέρι τί σημαίνει να εχεις διδυμακια. Διπλή χαρα αλλα και διπλή κουραση! Ευτυχώς εχει ερθει η μαμά μου από Ελλάδα και θα μεινει μαζί μας αρκετό καιρό οπότε υπολογίζω πολύ στη δική της βοηθεια. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra είπε:

Από όσο ξέρω από μια φίλη μου έκανε ενέσεις για καμια βδομάδα μετά τη γέννα. Εγώ περιμένω να δω τί θα μου πει ο γιατρός στο επόμενο ραντεβού.

Καλά θυμάσαι! Κοντά είμασταν. Είχα διαβασει οτι γέννησες πρόωρα. Μεγαλώνει μια χαρά η μικρή σου! Μπράβο! 

Πλησιάζω και γω σιγά σιγά στο τέλος. Δεν είχα θέματα στην εγκυμοσύνη. Τους τελευταιους μήνες μόνο τεράστια κόπωση που είναι ανανενόμενη.Θα γεννήσω τα διδυμάκια μας στις 15/11 με καισαρική εκτός απροοπτου.

Με έναν πόνο κοπέλα μου , να γεννηθούν τα δυδιμακια σου!

4 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

ναι  γιατι ειμαι στο οριο για θρομβοφιλια και για καλο και για κακο μου εδωσαν,,, βεβαια ειμαι σε συνενοηση με την ενδοκρινολογο μου και οταν περνω κορτιζονη ανεβαζουμε σιγουρα 2-4 μοναδες παραπανω (κυριως στο μεσημεριανο) απο οτι κανω κανονικα.

μονο στις προσπαθειες? γενικα περνεις χαπι?

Κοριτσιααααααααααααα μολις πηρα το αποτελεσμα της 2ης χοριακης μου ειναι 109.5:-D:-D

Πολύ ωραία χοριακη όλα βαίνουν καλώς! Θα ξανακάνεις κι άλλη;


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...