Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι,δε δικαιολογειται με τιποτα αυτο το γεγονος.Με αυτες τις ορμονες και 12 ωοληψιες για να παρεις 2,2ης μερας ωαρια,τινα πω!!!

Και στο Γεννεσις κιολας που υοτιθεται εχει καλους εμβρυολογους υποτιθεται.

Κοριτσι,επιβαλλεται κατ εμε να πας και σε άλλο κεντρο να συγκρινεις!!Απορω με την υπομονη σου!

Εξηγησεις σου εδωσαν?Εγω με καλες ορμονες και σπερμα και 2 τροπ. που δε γονιμοοιηθηκε το ωαριο,θα ζητησω εξηγησεις.Κι αν δεν ειναι ικανοποιητικες,εφυγα!!!

Ανεβαινει και μετα τις εξωσωματικες σταδιακα....λογω καταπονησης των οωθηκων.

Αααα μάλιστα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, teta2 είπε:

Καλησπέρα! Είμαι 42 και κατεφυγα σε εξωσωματικη κυρίως λόγω σπερματος. Έχω κάνει μια λαπαροσκοπηση για αφαίρεση κυστεων  στις ωοθηκες (ενδομητριωση) περίπου ένα χρόνο πριν. Η αλήθεια  είναι ότι χρειάστηκε να κάνω 3 κυκλους για να μαζέψω 4 έμβρυα 2 φυσικούς και έναν με διέγερση. Στους φυσικούς πήρα από ένα ωαριο που γονιμοποιηθηκε και με τα φάρμακα πήρα μόνο 4 και τα δύο γονιμοποιηθηκαν. Ξέχασα να πω ότι η αριστερή   ωοθηκη δεν λειτουργεί πλέον λόγω του χειρουργειου μάλλον ο,τι έγινε το έκανε η δεξιά! Από κει και πέρα είχα πάντα πολύ καλές ορμονικές και πολύ καλή   μητρα κάτι που βοήθησε πιστεύω στην εμφυτευση. Εσύ πόσο εισαι; έχεις κάνει πολλές προσπάθειες;

Εννοεις απλους φυσικους?Η τροπ.?Γιατι σε μια φιλη που πηγε,42 ετων της ειπε ότι δεν της κανει φυσικους.Τι πρωτοκολλο εκανες?Ποσες μοναδες σου εδωσε?

Επισης,αν ο γιατρος σου δεν πιστευει οτι μπορεις να μεινεις εγκυος με δικα σου ωαρια κι επιμενει για δανεικα,τον εμπιστευεσαι οτι θα κανει το καλυτερο για να πετυχεις με αυτο τον τροπο????


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αααα μάλιστα.

Η αλήθεια είναι ότι τώρα που ρώτησα γενικώς όλοι μου είπανε ότι τους φαίνεται περίεργο ρε κορίτσια και γενικώς λέει πτι κάτι δεν πάει καλά με το εργαστήριο αλλά θα δοκιμάσω και άλλου και θα σας πω. Δεν έφυγα λόγω του σφακ αλλά ήτανε λάθος μου τελικά έχασα πολύ χρόνο θα μπορούσα να δοκιμάσω καη άλλου. Και μεις και καλό σπερμα και καλές εξετάσεις. Τι να πω είναι και θέμα τύχης .

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2019 at 2:32 ΜΜ, nasia11 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλό μήνα!! @Marmav85  συγχαρητήρια εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά!!! @tzina_liana μου και σε σένα το ίδιο ψυχραιμία τα καλύτερα έρχονται!!! @Rallia μου καλή επιτυχία όλες οι ευχές μας μαζί σου!!!

@ba_lily μου καλημέρα παίρνω κ εγώ cyclacyr  μήνες τώρα για την περίοδο και είμαι σε αναμονή δότριας,ήθελα να σε ρωτήσω σου ζήτησαν άλλες εξετάσεις από το κέντρο για παράδειγμα θυροειδή ή είναι νωρίς ακόμα?

Εγώ όλα αυτά τα είχα κάνει. Με κάθε αποτυχία έκανα και άλλες εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα. Όταν αποφασίσαμε να κάνουμε με δανεικά το μόνο που κάναμε έξτρα είναι καλλιέργειες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εννοεις απλους φυσικους?Η τροπ.?Γιατι σε μια φιλη που πηγε,42 ετων της ειπε ότι δεν της κανει φυσικους.Τι πρωτοκολλο εκανες?Ποσες μοναδες σου εδωσε?

Επισης,αν ο γιατρος σου δεν πιστευει οτι μπορεις να μεινεις εγκυος με δικα σου ωαρια κι επιμενει για δανεικα,τον εμπιστευεσαι οτι θα κανει το καλυτερο για να πετυχεις με αυτο τον τροπο????

Όταν έκανα το πρώτο ραντεβού ήμουν 2 μερες πριν την ωορρηξια,  μου προτεινε να πάω να μου το πάρουν χωρίς  οβιτρελ κτλ. και ήμουν τυχερή τελικά και το πήραμε και γονιμοποιηθηκε. Στον μεθεπομενο έκανα με διέγερση (femara + menopur 225 αν θυμάμαι καλά για 6-7 μέρες )και πήραμε 4 και γονιμοποιηθηκαν 2. Ξεχασα να πω οτι λειτουργει μονο η μια ωοθηκη...Επειδή ήθελε να βάλω 4 έμβρυα αφού είχα το δικαίωμα,  κάναμε και τον επόμενο φυσικό και πήρα ένα που γονιμοποιηθηκε. Τα εβαλα ολα στον ίδιο κύκλο και ειχα χοριακη 396. Πάντως δεν μου ειπε ποτέ ότι δεν θα μεινω εγκυος με δικα μου καθώς είχα καλές ορμονικές και πολύ καλό ενδομητριο. Μου είπε κατά λέξη ότι με δανεικά θα εμενες αμέσως εγκυος με δίδυμα!  Του είπα ότι θέλω να δω τι θα κάνω μόνη μου και το προχωρησαμε. Εάν είσαι σωστός  επιστήμονας κάνεις αυτό που πρέπει. Η επιτυχία που είχε με την περίπτωση μου είναι πιο σημαντική πιστεύω από το να πάρει κάποια λεφτά παραπάνω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anania είπε:

Η αλήθεια είναι ότι τώρα που ρώτησα γενικώς όλοι μου είπανε ότι τους φαίνεται περίεργο ρε κορίτσια και γενικώς λέει πτι κάτι δεν πάει καλά με το εργαστήριο αλλά θα δοκιμάσω και άλλου και θα σας πω. Δεν έφυγα λόγω του σφακ αλλά ήτανε λάθος μου τελικά έχασα πολύ χρόνο θα μπορούσα να δοκιμάσω καη άλλου. Και μεις και καλό σπερμα και καλές εξετάσεις. Τι να πω είναι και θέμα τύχης .

Πριν το Γεννεσις δεν ειχες κανει καπου αλλου προσπαθεια;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Πριν το Γεννεσις δεν ειχες κανει καπου αλλου προσπαθεια;

Είχα κάνει μια προσπάθεια στο μητέρα με φάρμακα και είχα πάρει δυο 3 ημερών το ένα τέλειο αυτός τότε δεν πίστευε στις βλαστοκυστες έλεγε 3 ημερών κάνω. Αλλά τότε έκανα ετ με υδροσαλπιγγα όποτε πήρα μηδέν. Στο γενεσσις με φάρμακα πήρα δυο φορές κανένα  και μια φορά μια βλαστοκύστη. Δεν ξέρω ειλικρινά με τα εργαστήρια τι παίζει πάντως τόσες κοπέλες πάνε καλά στο γενεσσις αποκλείεται να μην έχει καλό εργαστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Είχα κάνει μια προσπάθεια στο μητέρα με φάρμακα και είχα πάρει δυο 3 ημερών το ένα τέλειο αυτός τότε δεν πίστευε στις βλαστοκυστες έλεγε 3 ημερών κάνω. Αλλά τότε έκανα ετ με υδροσαλπιγγα όποτε πήρα μηδέν. Στο γενεσσις με φάρμακα πήρα δυο φορές κανένα  και μια φορά μια βλαστοκύστη. Δεν ξέρω ειλικρινά με τα εργαστήρια τι παίζει πάντως τόσες κοπέλες πάνε καλά στο γενεσσις αποκλείεται να μην έχει καλό εργαστήριο.

Για μενα εχει καλο εργαστηριο. Δεν μπορώ να πω.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Είχα κάνει μια προσπάθεια στο μητέρα με φάρμακα και είχα πάρει δυο 3 ημερών το ένα τέλειο αυτός τότε δεν πίστευε στις βλαστοκυστες έλεγε 3 ημερών κάνω. Αλλά τότε έκανα ετ με υδροσαλπιγγα όποτε πήρα μηδέν. Στο γενεσσις με φάρμακα πήρα δυο φορές κανένα  και μια φορά μια βλαστοκύστη. Δεν ξέρω ειλικρινά με τα εργαστήρια τι παίζει πάντως τόσες κοπέλες πάνε καλά στο γενεσσις αποκλείεται να μην έχει καλό εργαστήριο.

Αυτες οι 2 φορες που δεν πηρατε κανενα ωαριο τι πρωτοκολλο ακολουθησες?Τι αλλαγες εγιναν μετα τις αποτυχίες και πηρατε εστω 1 βλαστοκυστη?

Ποσες αποτυχημενες ετ εκανες?

Κατα τη γνωμη σου αν δε φταιει το εργαστηριο ουτε ο γιατρος που αποδιδεις τις αποτυχιες?Ο γιατρος που τις απεδωσε?

Εγω πιστευω πολυ στην τυχη στην εξωσωματικη και το ειχα γραψει εδω χρονια πριν οχι ομως μετα απο τοσες αποτυχιες οταν ολα ειναι φυσιολογικα.

Κατι, ή καποιος φταιει...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Αυτες οι 2 φορες που δεν πηρατε κανενα ωαριο τι πρωτοκολλο ακολουθησες?Τι αλλαγες εγιναν μετα τις αποτυχίες και πηρατε εστω 1 βλαστοκυστη?

Ποσες αποτυχημενες ετ εκανες?

Κατα τη γνωμη σου αν δε φταιει το εργαστηριο ουτε ο γιατρος που αποδιδεις τις αποτυχιες?Ο γιατρος που τις απεδωσε?

Εγω πιστευω πολυ στην τυχη στην εξωσωματικη και το ειχα γραψει εδω χρονια πριν οχι ομως μετα απο τοσες αποτυχιες οταν ολα ειναι φυσιολογικα.

Κατι, ή καποιος φταιει...

Στην πρώτη προσπάθεια με φάρμακα με μακρύ πρωτόκολλο πήρα μια βλαστοκύστη αλλά μηδέν χοριακη. Μετά κάναμε βραχύ δυο φορές και τροποποιημένο φυσικό και seprafar γενικά πολλά κάναμε αλλά δυστυχώς δεν γονιμοποιουνταν. Τι να μου πουν λίγα πράγματα γενικά κακή ποιότητα ωαρίων η διάγνωση. Δεν θεωρώ ότι φταιει κάτι προφανώς δεν έχω καλά ωάρια και δεν έχω και τύχη στο συγκεκριμένο θέμα.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Όταν έκανα το πρώτο ραντεβού ήμουν 2 μερες πριν την ωορρηξια,  μου προτεινε να πάω να μου το πάρουν χωρίς  οβιτρελ κτλ. και ήμουν τυχερή τελικά και το πήραμε και γονιμοποιηθηκε. Στον μεθεπομενο έκανα με διέγερση (femara + menopur 225 αν θυμάμαι καλά για 6-7 μέρες )και πήραμε 4 και γονιμοποιηθηκαν 2. Ξεχασα να πω οτι λειτουργει μονο η μια ωοθηκη...Επειδή ήθελε να βάλω 4 έμβρυα αφού είχα το δικαίωμα,  κάναμε και τον επόμενο φυσικό και πήρα ένα που γονιμοποιηθηκε. Τα εβαλα ολα στον ίδιο κύκλο και ειχα χοριακη 396. Πάντως δεν μου ειπε ποτέ ότι δεν θα μεινω εγκυος με δικα μου καθώς είχα καλές ορμονικές και πολύ καλό ενδομητριο. Μου είπε κατά λέξη ότι με δανεικά θα εμενες αμέσως εγκυος με δίδυμα!  Του είπα ότι θέλω να δω τι θα κάνω μόνη μου και το προχωρησαμε. Εάν είσαι σωστός  επιστήμονας κάνεις αυτό που πρέπει. Η επιτυχία που είχε με την περίπτωση μου είναι πιο σημαντική πιστεύω από το να πάρει κάποια λεφτά παραπάνω. 

Τέτα μου τα φάρμακα πόσο κόστισαν και οι φυσικοί κύκλοι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Στην πρώτη προσπάθεια με φάρμακα με μακρύ πρωτόκολλο πήρα μια βλαστοκύστη αλλά μηδέν χοριακη. Μετά κάναμε βραχύ δυο φορές και τροποποιημένο φυσικό και seprafar γενικά πολλά κάναμε αλλά δυστυχώς δεν γονιμοποιουνταν. Τι να μου πουν λίγα πράγματα γενικά κακή ποιότητα ωαρίων η διάγνωση. Δεν θεωρώ ότι φταιει κάτι προφανώς δεν έχω καλά ωάρια και δεν έχω και τύχη στο συγκεκριμένο θέμα.

Εγω πιστευω οτι με διαφορετικο πρωτοκολλο και προσεγγιση,με μια ηπια διεγερση ισως,θα τα καταφερεις!!

πρίν από 4 λεπτά , teta2 είπε:

Όταν έκανα το πρώτο ραντεβού ήμουν 2 μερες πριν την ωορρηξια,  μου προτεινε να πάω να μου το πάρουν χωρίς  οβιτρελ κτλ. και ήμουν τυχερή τελικά και το πήραμε και γονιμοποιηθηκε. Στον μεθεπομενο έκανα με διέγερση (femara + menopur 225 αν θυμάμαι καλά για 6-7 μέρες )και πήραμε 4 και γονιμοποιηθηκαν 2. Ξεχασα να πω οτι λειτουργει μονο η μια ωοθηκη...Επειδή ήθελε να βάλω 4 έμβρυα αφού είχα το δικαίωμα,  κάναμε και τον επόμενο φυσικό και πήρα ένα που γονιμοποιηθηκε. Τα εβαλα ολα στον ίδιο κύκλο και ειχα χοριακη 396. Πάντως δεν μου ειπε ποτέ ότι δεν θα μεινω εγκυος με δικα μου καθώς είχα καλές ορμονικές και πολύ καλό ενδομητριο. Μου είπε κατά λέξη ότι με δανεικά θα εμενες αμέσως εγκυος με δίδυμα!  Του είπα ότι θέλω να δω τι θα κάνω μόνη μου και το προχωρησαμε. Εάν είσαι σωστός  επιστήμονας κάνεις αυτό που πρέπει. Η επιτυχία που είχε με την περίπτωση μου είναι πιο σημαντική πιστεύω από το να πάρει κάποια λεφτά παραπάνω. 

Εμενα μ ενοχλει ιδιαιτερα μονο και μονο λογω ηλικιας και χωρις καν να εχεις δοκιμασει με δικα σου ωαρια να σου μιλαει κατευθειαν για δανεικα.Να που εσυ πετυχες ευκολα με δικα σου.

Οταν καποτε ειχα παρει εκει τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου εκτος απο τα στοιχεια μου με ρωτησαν ποσων χρονων ειμαι!!

Σε κανενα αλλο κεντρο δεν ειχε συμβει αυτο.Το θεωρησα αγενες,αδιακριτο και προσβλητικο και στη συνεχεια ακυρωσα το ραντεβου.

Η καλη μερα λενε απο το πρωι φαινεται...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πήρα για ραντεβού δεν με ρώτησαν τίποτα μάλιστα ήτανε μια ευγενέστατη κοπέλα στο τηλ και επειδή ήμουν φορτισμένη εκείνες τις μέρες γιατί μόλις είχα πάρει το μηδέν μου λέει μην ανησυχείς για τίποτα όλα θα πάνε καλά. Τι να πω βρε κορίτσια όσκαρ υπομονής πρέπει να πάρουμε .

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Τέτα μου τα φάρμακα πόσο κόστισαν και οι φυσικοί κύκλοι;

τα φάρμακα δεν τα πλήρωσα γιατί  πέρασα από επιτροπή. Για τα υπόλοιπα πλήρωσα 3.500. δλδ. τους   2 φυσικούς και τον κύκλο με διέγερση,  τις  3 ωοληψιες, την κατάψυξη και την ετ.

Just now, Joka είπε:

Εγω πιστευω οτι με διαφορετικο πρωτοκολλο και προσεγγιση,με μια ηπια διεγερση ισως,θα τα καταφερεις!!

Εμενα μ ενοχλει ιδιαιτερα μονο και μονο λογω ηλικιας και χωρις καν να εχεις δοκιμασει με δικα σου ωαρια να σου μιλαει κατευθειαν για δανεικα.Να που εσυ πετυχες ευκολα με δικα σου.

Οταν καποτε ειχα παρει εκει τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου εκτος απο τα στοιχεια μου με ρωτησαν ποσων χρονων ειμαι!!

Σε κανενα αλλο κεντρο δεν ειχε συμβει αυτο.Το θεωρησα αγενες,αδιακριτο και προσβλητικο και στη συνεχεια ακυρωσα το ραντεβου.

Η καλη μερα λενε απο το πρωι φαινεται...

δεν θυμάμαι να με ρώτησαν κάτι τέτοιο όταν έκλεισα ραντεβού μου κάνει εντύπωση. ....αλλά και πάλι γιατί είναι προσβλητικό; τελοσπαντων,  κι εγώ κατάλαβα ότι προσπαθούσε να μου πουλήσει την ιδέα των δανεικων αλλά αφού είδε ότι δεν ήθελα έκανε απλά την δουλειά του ( και την έκανε πολύ καλα!) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...