Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημερα εγω κανω ινσουλινη(γευματικη)στις προσπαθειες εξωσωματικης και βραδυνη σχεδον συνεχεια γιαυι η οδηγια ειναι 2-3 μηνες πριν  να κανω.Και εννοειται οτι συις τελευταιες προσπαθειες δεν πηρα κορτιζονη.Σ εμας το προληπτικα ειναι πολυτελεια..

Αν επιτρεπεται γιατι δεν πηρες κορτιζονη; Τεθηκε τετοιο θεμα κ στο απαγορεψαν; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

16 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

@Clue μήπως θυμάσαι πόσες μερες πριν γεννήσεις σταμάτησες να κανεις τις ενέσεις ινοχεπ; Γέννησες φυσιολογικά ή με καισαρική;

Έκανες ενεσεις ινοχεπ και μετά τη γέννα;

Εγώ δεν της σταμάτησα καμιά μέρα...έκανα κ τη μέρα της γέννας κ 9 βδομάδες μετά με διαγνωσμένη θρομβοφιλια... Η θρομβοφιλια δεν είναι παράγοντας καισαρικής...εάν έχεις θέμα θα δώσουν οδηγίες οι αιματολογοι..αυτό που είχα κόψει κ κόβεις οπωσδήποτε είναι το σαλοσπιρ ( εγώ στον 8 γενικά δεν ξέρω πότε κόβεται όμως)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια ακομη τελευταια @Mary H.. την Δευτερα και μετα θα με κλεισουν ραντεβου για τον πρωτο υπερηχο.! αν και μιλησα και με τον προσωπικο μου γιατρο και μου ειπε να παω την αλλη Τεταρτη για υπερηχο και για να μου δωσει τις πρωτες εξετασεις.!!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

Ναι μια ακομη τελευταια @Mary H.. την Δευτερα και μετα θα με κλεισουν ραντεβου για τον πρωτο υπερηχο.! αν και μιλησα και με τον προσωπικο μου γιατρο και μου ειπε να παω την αλλη Τεταρτη για υπερηχο και για να μου δωσει τις πρωτες εξετασεις.!!

Ωραια, καλα αποτελεσματα!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/26/2019 at 6:02 PM, Georgia1972 said:

Βρε κορίτσια να σας πω κι αυτο... Εχθές ειπε ο "μεγάλος" μου γιος "μαμά" για πρώτη φορά. Δεν έδωσα πολύ σημασία γιατί τα μωρά λένε και τυχαία λογάκια. Σήμερα ήταν στο πάρκο και ήμουν όρθια δίπλα του και μιλούσα στο τηλ και ένιωσα το χεράκι του στη μέση μου. Γύρισα να τον δω και με χαμογελο και ματια σαν ερωτευμένα, με χαιδευε και μου έλεγε "μμμάμμμα πάω, πάω" (γιατί τα χαϊδεύω κι εγώ και τους λέω σ' αγαπάω). 

Εφυγε ξαφνικά όλη η κούραση και καταλαβαίνετε πως έλιωσα...

 

Εκει το '17 έκανε 4000 ευρώ με φύλαξη εμβρύων για έναν χρόνο. Κάθε επόμενη χρονιά φύλαξης θα κόστιζε 250 ευρω αν θυμάμαι καλά, και η επόμενη εξωσωματική (αν θελαμε) θα κόστιζε 450. Με ένα τηλ στο λογιστήριο πρωινές ώρες θα σου πουν. Είναι λίγο απόμακρος άνθρωπος, αλλά καλός επιστήμονας και για μένα αυτό μετράει. Δεν θα τον παντρευτουμε. Για ψυχολογική υποστήριξη έχει και κοπέλες ψυχολόγους που παρέχουν τις συνεδρίες δωρεάν. 

Αχχχ το όμορφο! Χαιρομαι παρά πολύ για σένα. Να τους χαίρεσαι Γεωργία μου και να τους καμαρώνεις. 

Εμείς είμαστε καλά, ο μπέμπης μεγαλώνει :) ειναι ήρεμο μωράκι και μια γλύκα σκέτη κι εγώ μαμά κουκουβάγια και χαζεμα χιχιχι. 

Κοριτσια δε μπαίνω συχνά κι ίσως έχω χάσει επεισόδια, γι αυτό θελω να ευχηθώ σε όλας τις κοπελες καλή επιτυχία! Και συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio είπε:

Αχχχ το όμορφο! Χαιρομαι παρά πολύ για σένα. Να τους χαίρεσαι Γεωργία μου και να τους καμαρώνεις. 

Εμείς είμαστε καλά, ο μπέμπης μεγαλώνει :) ειναι ήρεμο μωράκι και μια γλύκα σκέτη κι εγώ μαμά κουκουβάγια και χαζεμα χιχιχι. 

Κοριτσια δε μπαίνω συχνά κι ίσως έχω χάσει επεισόδια, γι αυτό θελω να ευχηθώ σε όλας τις κοπελες καλή επιτυχία! Και συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες!

Σ ευχαριστουμε κι εσυ να χαιρεσαι το ομορφο κουκουβαγιακι σου, μαμα κουκουβαγια!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio είπε:

Αχχχ το όμορφο! Χαιρομαι παρά πολύ για σένα. Να τους χαίρεσαι Γεωργία μου και να τους καμαρώνεις. 

Εμείς είμαστε καλά, ο μπέμπης μεγαλώνει :) ειναι ήρεμο μωράκι και μια γλύκα σκέτη κι εγώ μαμά κουκουβάγια και χαζεμα χιχιχι. 

Κοριτσια δε μπαίνω συχνά κι ίσως έχω χάσει επεισόδια, γι αυτό θελω να ευχηθώ σε όλας τις κοπελες καλή επιτυχία! Και συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες!

Καλώς το το κορίτσι! Τι κάνεις μανούλα; Χάζευε το μπεμπακι να το πιστέψεις! Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Κι εσύ να χαίρεσαι τον μπέμπη σου :).

Με τα εργασιακά τελικά βρήκες άκρη; 

3 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

@Georgia1972 Ευχαριστώ Γεωργία μου! Εσύ ξερεις απο πρώτο χέρι τί σημαίνει να εχεις διδυμακια. Διπλή χαρα αλλα και διπλή κουραση! Ευτυχώς εχει ερθει η μαμά μου από Ελλάδα και θα μεινει μαζί μας αρκετό καιρό οπότε υπολογίζω πολύ στη δική της βοηθεια. 

Ελπιζω να μπει στο παιχνίδι δυναμικά και ο αντρουλης σου. Όταν μου είπε κάποιος πως τα διδυμα χρειάζονται τρία άτομα, φαντάστηκα πως ήταν απίστευτη υπερβολή! Και όμως... Εύχομαι όλα να σου πάνε κατ' ευχήν και οποτε μπορέσεις να μας γράψεις τα νέα σου! Στέλνω πολλά φιλια και αγωνιστικούς χαιρετισμούς! :wink:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλη αρχη Δημητρα!Στεναχωρεθηκα με τα αποτελεσματα σου και ημουν σιγουρη οτι θα ακουγα θετικη χοριακη..Εισαι πολυ δυνατη και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις.Σε ποιο κεντρο εισαι?Αν θελεις ενημερωσε μας αν συζητησετε τη διαδικασια δανεικου γεννετικου εμβρυου..

Ευχαριστώ κορίτσι μου..το κέντρο λέγεται Serum δεν ειναι ακουστο σε Ελλαδα πολύ απο εξωτερικό εχει ασθενεις κυριως η εμβρυολογος κοντευει να γινει κολλητη μου κ ειναι ψειρας ο γυναικολογος θα σου στειλω πμ φιλακια και Καλή μας εβδομαδα

17 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Μπραβο Δημητρουλα. Σωστά θα πράξεις. Θυμάσαι που τα λέγαμε και στο άλλο θέμα που συμμετείχαμε. Τώρα θα πετύχει! Πες στον αντρουλη σου πως πάτε για το γκολ! Να ακούσει τις παλιές :wink:

Αααχχχ αυτο του λεω εχει παθει σοκ απο την αντιδραση κ αποφαση μου μου λεει πόσο καιρό το σκεφτεσαι? Του λέω χρόνια αφου δεν εχω χρόνο κ μεχρι να βρουμε το τυχερο μου αβγο δεν θα εχω αντοχες αφου τον πιο πολυ καιρο θα εχω μονη μου το παιδι τωρα με πρηζει για την Τρίτη τι θα μας πουν τι θα κανουμε ποτε θα το κανουμε αντε να ηρεμησω εγω δηλαδη ααααχχχ που να του εξηγω τους συντονισμους συμβατότητες κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Georgia1972 είπε:

Άσε να το εξηγήσουν στο κέντρο. Ολες τις προσπάθειές σου στο Serum τις έχεις κανει;

Οχι καλέ Εμβρυογενεσις την 1η κ την 2η και τις υπολοιπες 3 Ιασω με τον ιδιο γιατρο την τελευταια τωρα την εκανα απλα την παρακολουθηση μααζι της προετοιμασια κ αγωγη πηγα νε προσφατες εξετασεις τον Μαιο (ολοκληρωσα το πακετο θρομβοφιλιας κ ανοσολογικες κ νεες ορμονολογικες) καναμε εξεταση στο σπερμα δεν βρηκαμε δεν χρεωσαν καναμε την υστεροσκοπηση ε και αφου ανοσολογικα αιματολογικα ενδοκρινολογικα ανατομικα ηταν κομπλε προχωρησα σε ετ κ θα βρουμε μαζι το πιδακι μου θα κανουμε φυσικα καποιες επιπλεον εξετασεις κ θα αρχισουμε τις προσευχες προς το παρον θελω να αδιαθετησωωωω

Link to comment
Share on other sites

 

6 ώρες πρίν, lennio είπε:

Αχχχ το όμορφο! Χαιρομαι παρά πολύ για σένα. Να τους χαίρεσαι Γεωργία μου και να τους καμαρώνεις. 

Εμείς είμαστε καλά, ο μπέμπης μεγαλώνει :) ειναι ήρεμο μωράκι και μια γλύκα σκέτη κι εγώ μαμά κουκουβάγια και χαζεμα χιχιχι. 

Κοριτσια δε μπαίνω συχνά κι ίσως έχω χάσει επεισόδια, γι αυτό θελω να ευχηθώ σε όλας τις κοπελες καλή επιτυχία! Και συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες!

Καλημερα...σε ευχαριστουμε πολυ και εσυ να χαιρεσαι το μπεμπακι σου

  • Ευχαριστώ 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Μάλιστα... Πως και δεν πας στον Τσιριγωτη που ακούονται πολλά θετικά; 

Ειναι στο πισω μερος του μυαλου μου κ δευτερος γιατρος οχι για γνωμη για να δω εαν μου κανει την αποφαση την εχω παρει σιγουρα δεν εχω να χασω κατι αφου δεν θα ξεκινησω αμεσα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...