Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Α οκ νόμιζα οτι απο την αρχη δεσμεύτηκε για μεγάλο αριθμό. Που πραγματικά δεν μπορει να ειναι σίγουρος κανενας γιατρος. Επισης μια δέσμευση απο την πλευρά των κλινικών στις 4 βλαστοκυστες το βρίσκω δίκαιο για  την πλευρά των ζευγαριών , χωρις να σημαίνει οτι άμα προκύψουν μια - δυο θα ακυρωθεί η μεταφορά. Μετα μπαίνει το ηθικό κομμάτι στην μέση για έμβρυα μιλάμε αλλωστε. Ειναι το σημείο κατα την άποψη μου που οι κλινικές πρεπει να κανουν πίσω στο ποσο που συμφωνήθηκε. Να δίνουν και στον ασθενή λιγο θάρρος να να μην αισθάνεται εντελώς μ.... σε σχέση με αυτα που πληρώνουν άλλοι.

Εμένα οι δύο προηγούμενοι γιατροί μου φέρθηκαν σκάρτα...μια τσέπη έβλεπαν μπροστά τους μια τίποτε άλλο!!! Εντάξει δεν λέω...10 δεν είναι συνηθισμένος αριθμός αλλά νομίζω ότι για τρεις προσπαθείες θα έπρεπε να βγαίνουν πάντα!! Και με έμβρυα πολύ καλά και άριστα, όχι ΚΑΚΑ που μου έδωσε εμένα ο πρώτος γιατρός...αυτό ήταν καθαρή απάτη...

Αλλά τέλος καλό όλα καλά!!! Γι'αυτό το λέω εγώ σε κάθε ευκαιρία!! Όπως.με.βοηθησε εμένα η ταρζανιτσα έτσι κι εγώ θέλω να βοηθήσω τα άλλα κορίτσια!!!!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

έχεις δικιο

Το μόνο που δε μου άρεσε στο Ιακεντρο. Ακριβώς επειδή ξέρουμε ότι οι δοτριες δίνουν και ακριβώς επειδή παίζει ρόλο το σπέρμα θέλουμε να ξέρουμε τι θα γίνει αν κάτι δεν πάει καλά... 

Mary μου καλησπέρα. Ξέρεις τι έπαιξε ρόλο και δεν έμεινες με την πρώτη η τη δεύτερη? Έχω άγχος σε αυτό το κομμάτι. 

Kαλησπερα! Πηγα κατευθειαν με δοτρια. Εδωσε 10 ωαρια, γονιμοποιηθηκαν τα 8. Απο αυτα τα 6 κατεληξαν βλαστοκυστες 5ΑΑ και 5ΑΒ. Εμεινα εγκυος στην 1η προσπαθεια αλλα για κακη μου τυχη εμφυτευτηκε στη σαλπιγγα. Ηταν ενα γερο εμβρυακι αλλα επρεπε να γινει διακοπη κυησης. Στη 2η προσπαθεια πηρα αρνητικη χοριακη. Στην 3η προσπαθεια δεν αλλαξαμε κατι, ειχα κανει μονο διαγνωστικη υστεροσκοπηση. Βαλαμε δυο εμβρυακια ενα 5ΑΑ και ενα 5ΑΒ. Πιασανε και τα δυο και εμεινα εγκυος αλλα το ενα στη 12η w παλινδρομησε. Εμεινε η μπουμπου μου. Στον οργανισμο μου ηταν ολα τα ιδια αλλα ειχα περισσοτερο αγχος - ετρεμα και επαθα κριση πανικου και ταχυκαρδια λιγο πριν την ετ. Επισης ειχα χαλια ψυχολογια γιατι ο ντοκ που μου εκανε την υστεροσκοπηση μου βρηκε μικρο διαφραγμα και πολυποδακι και μου ειπε οτι μ αυτα τα ευρηματα δεν προκειται ποτε να μεινω εγκυος. Καταλαβαινεις τωρα με τι ψυχολογια πηγα ξεροντας οτι ειναι τα τελευταια μου εμβρυα. 

Οποτε καταληγω, οτι εφοσον ολοι οι αλλοι παραγοντες ηταν σκ@τ@, το αποδιδω στην καλη ποιοτητα των εμβρυων. Επισης χρωσταω πολλα και στους εξωσωματικους μου, που με στηριξαν , τονωσαν την ψυχολογια μου και αμφισβητησαν το πορισμα της υστεροσκοπησης. Ετσι προχωρησαμε

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, pinkpersa είπε:

Καλησπέρα Thia1985 τι δεν σου άρεσε ακριβώς στο συγκεκριμένο κέντρο δλδ ? Απλώς σου είπαν 4 και τέλος?  

Οχι

Μου είπαν ότι ιδανικά θέλουν 6 Βλαστοκυστες κι όταν ρώτησα τι θα γίνει αν δεν έχουν 6 κι έχω λιγότερες (δε μιλάω για 5 η 4 αλλά πχ πάει κάτι τελείως στραβά κι έχω δυο) και μου είπε η κοπέλα η δότρια δίνει Κ της λέω ναι αλλά τι θα γίνει αν δεν έχω Βλαστοκυστες, Ε είναι Κ το σπέρμα, το ξέρω λέω ότι είναι γι αυτό ρωτάω κι η απάντηση πάλι η δότρια δίνει. 

Ε γι αυτό κι εγώ τους είπα ότι οκ αλλά αν δεν ελέγξω σπέρμα πριν να μην ψάξουν να βρουν κοπέλα. Κι αυτο θα γίνει σε ενάμιση μήνα (τέλος Απρίλη σταματάει ο άντρας μου βιταμίνες Κ θα δώσει δείγμα να δούμε τι γίνεται) και την αμέσως επόμενη θα δώσει Κ στο Λυμπεροπ να έχω να συγκρίνω. 

Εγώ κορίτσι απολύθηκα τον Νοέμβριο, είμαι στα 35 και καταφεύγω σε δότρια για να έχω επιτυχία οπότε θέλω Βλαστοκυστες κι αν δε τις έχω ή αν έχω πχ δυο θέλω να ξέρω από πριν αν θα υπάρχει μείωση κόστους. 

Είναι το μόνο που δε μου άρεσε στο Ιακεντρο όμως δε θέλω με τπτ να φύγω από τον γιατρό μου Κ στο Γεν η αναμονή είναι τεράστια, εκεί είναι περίπου δύο μήνες. 

18 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Καλησπερα! Αν θες να πεις, για ποιο λογο σου ειπε ο γιατρος σου οτι δεν πετυχαν οι 2 προσπαθειες με δανεικα; Σε ποιον γιατρο ησουν;

Εγω μπορω να σου προτεινω τον δικο μου,ο οποιος ειναι αξιολογος επιστημονας κ ανθρωπος, ψαχνει τα παντα... Ειναι ο σφακιανουδης στο γενεσις. Για δανεικα συνεργαζεται με το ιακεντρο.

Έχει επιτυχίες ο Σφ γι αυτό κι εγώ δε το κουνάω ρουπι

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Οχι

Μου είπαν ότι ιδανικά θέλουν 6 Βλαστοκυστες κι όταν ρώτησα τι θα γίνει αν δεν έχουν 6 κι έχω λιγότερες (δε μιλάω για 5 η 4 αλλά πχ πάει κάτι τελείως στραβά κι έχω δυο) και μου είπε η κοπέλα η δότρια δίνει Κ της λέω ναι αλλά τι θα γίνει αν δεν έχω Βλαστοκυστες, Ε είναι Κ το σπέρμα, το ξέρω λέω ότι είναι γι αυτό ρωτάω κι η απάντηση πάλι η δότρια δίνει. 

Ε γι αυτό κι εγώ τους είπα ότι οκ αλλά αν δεν ελέγξω σπέρμα πριν να μην ψάξουν να βρουν κοπέλα. Κι αυτο θα γίνει σε ενάμιση μήνα (τέλος Απρίλη σταματάει ο άντρας μου βιταμίνες Κ θα δώσει δείγμα να δούμε τι γίνεται) και την αμέσως επόμενη θα δώσει Κ στο Λυμπεροπ να έχω να συγκρίνω. 

Εγώ κορίτσι απολύθηκα τον Νοέμβριο, είμαι στα 35 και καταφεύγω σε δότρια για να έχω επιτυχία οπότε θέλω Βλαστοκυστες κι αν δε τις έχω ή αν έχω πχ δυο θέλω να ξέρω από πριν αν θα υπάρχει μείωση κόστους. 

Είναι το μόνο που δε μου άρεσε στο Ιακεντρο όμως δε θέλω με τπτ να φύγω από τον γιατρό μου Κ στο Γεν η αναμονή είναι τεράστια, εκεί είναι περίπου δύο μήνες. 

Έχει επιτυχίες ο Σφ γι αυτό κι εγώ δε το κουνάω ρουπι

Γενικά τα κέντρα πρέπει να καταλαβαίνουν λίγο την αγωνία μας, γενικά μιλαω κι όχι ειδικά. Πχ όταν μια κοπέλα όπως εγώ πάει στα 35 για δωρεά δε θέλει να ακούσει ότι η δότρια δίνει, το ξέρει αυτό ,γι αυτό και καταφεύγει εκεί. Εγώ θα το συνέχιζα Κ θα το έκανα θέμα αν δε συζητούσα με τον άντρα μου. Έχουμε εμπιστοσύνη στο γιατρό μας Κ επ ουδενί δε θέλουμε να δημιουργήσουμε θέμα.

Φυσικά Κ το σπέρμα παίζει τεράστιο ρόλο, το λέω χρόνια εγώ αυτό κι ας γίνομαι γραφική αλλά ειδικά τις μέρες που διανύουμε που σαφέστατα πολλά ζευγάρια θα σταματήσουν τις εξωσωματικες(μαγαζια έχουν κλεισει,κλαδοι έχουν πληγεί ανεπανόρθωτα και δεν ξέρουμε τι θα φέρει η επόμενη ημέρα) πρέπει λίγο τα κέντρα να αναθεωρήσουν. Εγώ το Ιακεντρο το θεωρώ σοβαρό κέντρο, μόνο αγκάθι αυτό που ανέφερα. Κατά τα άλλα το συστήνω γιατί μας έδωσαν χαρτί με όλες τις εξετάσεις που κάνουν οι δοτριες και οι τιμές ειναι λογικές. Επίσης εκτίμησα που ασχολήθηκαν με τα θέλω μου κι έδειξαν ότι καταλαβαίνουν τον πόνο μου. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Γενικά τα κέντρα πρέπει να καταλαβαίνουν λίγο την αγωνία μας, γενικά μιλαω κι όχι ειδικά. Πχ όταν μια κοπέλα όπως εγώ πάει στα 35 για δωρεά δε θέλει να ακούσει ότι η δότρια δίνει, το ξέρει αυτό ,γι αυτό και καταφεύγει εκεί. Εγώ θα το συνέχιζα Κ θα το έκανα θέμα αν δε συζητούσα με τον άντρα μου. Έχουμε εμπιστοσύνη στο γιατρό μας Κ επ ουδενί δε θέλουμε να δημιουργήσουμε θέμα.

Φυσικά Κ το σπέρμα παίζει τεράστιο ρόλο, το λέω χρόνια εγώ αυτό κι ας γίνομαι γραφική αλλά ειδικά τις μέρες που διανύουμε που σαφέστατα πολλά ζευγάρια θα σταματήσουν τις εξωσωματικες(μαγαζια έχουν κλεισει,κλαδοι έχουν πληγεί ανεπανόρθωτα και δεν ξέρουμε τι θα φέρει η επόμενη ημέρα) πρέπει λίγο τα κέντρα να αναθεωρήσουν. Εγώ το Ιακεντρο το θεωρώ σοβαρό κέντρο, μόνο αγκάθι αυτό που ανέφερα. Κατά τα άλλα το συστήνω γιατί μας έδωσαν χαρτί με όλες τις εξετάσεις που κάνουν οι δοτριες και οι τιμές ειναι λογικές. Επίσης εκτίμησα που ασχολήθηκαν με τα θέλω μου κι έδειξαν ότι καταλαβαίνουν τον πόνο μου. 

Όλες εδω μέσα ξέρουμε οτι μια κοπέλα "δοτρια " συμφωνα με τα κριτήρια που τις επιλέγουν είναι υγιείς , δεν καπνίζουν, ηλικία κτλ το λιγότερο που θα σου δώσει είναι 15 αρα  στην ουσία μας κοροιδεύουν . Δεν ξέρω για τον Σφα.........δη τι ειναι σαν γιατρός και σαν άνθρωπος γι αυτο προσπαθώ να πάρω γνώμες μήπως και καταλήξουμε πουθενά .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, pinkpersa είπε:

Όλες εδω μέσα ξέρουμε οτι μια κοπέλα "δοτρια " συμφωνα με τα κριτήρια που τις επιλέγουν είναι υγιείς , δεν καπνίζουν, ηλικία κτλ το λιγότερο που θα σου δώσει είναι 15 αρα  στην ουσία μας κοροιδεύουν . Δεν ξέρω για τον Σφα.........δη τι ειναι σαν γιατρός και σαν άνθρωπος γι αυτο προσπαθώ να πάρω γνώμες μήπως και καταλήξουμε πουθενά .

Ο Σφ είναι πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος. Η περίπτωση μου δεν είναι εύκολη και όμως με προσέγγισε με ευαισθησία Κ μου εξήγησε εξ αρχής το πλάνο του. Με ξέρει με το μικρό μου όνομα, είναι πάντα ήρεμος και επεξηγηματικος και νιώθω σιγουριά. Αρκεί να σου πω ότι σε Ωοληψια μου ήταν πάνω από το κεφάλι μου μέχρι να ξυπνήσω κι επειδή ήξερε πόσο σημαντική ήταν για εμένα η συγκεκριμένη με ενημέρωσε για το αν βρέθηκε ωάριο η όχι πριν σηκωθώ από το χειρουργικό κρεβάτι. 

Ήθελα εξ αρχής να πάω με δότρια Κ μου είπε ότι πρώτα πρέπει να φτιάξουμε Κ το σπέρμα, όταν όλοι οι γιατροί μας έλεγαν ότι ήταν άριστο, έλα όμως που δεν ήταν! Τους άλλους δε τους ένοιαζε, αυτόν όμως τον νοιάζει να μας βοηθήσει, νομίζω ότι καταλαβαίνει τον πόνο μας. Μπορώ να σου πω μόνο γι αυτόν, για άλλους γιατρούς μπορούν να σε βοηθήσουν τα κορίτσια, υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ο Σφ είναι πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος. Η περίπτωση μου δεν είναι εύκολη και όμως με προσέγγισε με ευαισθησία Κ μου εξήγησε εξ αρχής το πλάνο του. Με ξέρει με το μικρό μου όνομα, είναι πάντα ήρεμος και επεξηγηματικος και νιώθω σιγουριά. Αρκεί να σου πω ότι σε Ωοληψια μου ήταν πάνω από το κεφάλι μου μέχρι να ξυπνήσω κι επειδή ήξερε πόσο σημαντική ήταν για εμένα η συγκεκριμένη με ενημέρωσε για το αν βρέθηκε ωάριο η όχι πριν σηκωθώ από το χειρουργικό κρεβάτι. 

Ήθελα εξ αρχής να πάω με δότρια Κ μου είπε ότι πρώτα πρέπει να φτιάξουμε Κ το σπέρμα, όταν όλοι οι γιατροί μας έλεγαν ότι ήταν άριστο, έλα όμως που δεν ήταν! Τους άλλους δε τους ένοιαζε, αυτόν όμως τον νοιάζει να μας βοηθήσει, νομίζω ότι καταλαβαίνει τον πόνο μας. Μπορώ να σου πω μόνο γι αυτόν, για άλλους γιατρούς μπορούν να σε βοηθήσουν τα κορίτσια, υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι. 

Σε ευχαριστώ πολύ απλα μερικές φορές μας πιάνει το παράπονο . Απλα και οι ίδιοι πρέπει να καταλάβουν οτι δίνοντας λιγα ωάρια με την δικαιολογία οτι το σπέρμα δεν είναι καλό ειναι σαν να λένε οτι οι εμβρυολόγοι τους δεν είναι καλοί . 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

@Καντιι @pinkpersa @island1Ε , ναι... Αν δεν κρύβονται κι εκεί....τι να πω ποια!!!!

Λοιπόν κορίτσια  μου ο γιατρός μου είναι στο Μητέρα και λέγετε Παπαθανακος Ξενοφών!!! 

Η αλήθεια είναι ότι παίζει ρόλο και το σπέρμα!!! Εμάς Παρ όλο που δεν είχε θέμα το σπέρμα μας  μας έδωσε τις προφερτιλ!! Στην αρχή μας είχε πει για 4 βλαστοκυστες σίγουρα και ότι άλλες γίνουν δικές μας! Όταν είδε πόσο καλά πήγε η κοπέλα μας είπε 6 σιγουρα!!! Τελικά ήταν δέκα! Σίγουρα οι δέκα είναι πολλές και φυσικά δεν μας είπε απ' την αρχή ότι θα είναι τόσες( ούτε κατά διάνοια....) Πρώτα σιγουρευοταν από το αποτέλεσμα και μετά μας ελεγε...δηλαδή στην αρχή είπε.4 (για αυτές ήταν απολύτως σίγουρος), μετά όταν απ' τα 17 ωάρια που πήραμε και γονιμοποιηθηκαν. Τα 15 και έφτασαν και  τα 15 τρίτης μέρας μετά μας είπε για 6...δεν μας φούσκωσε τα μυαλά!!!!! Ε, το σπέρμα ήταν κι αυτό καλό κι έτσι τελικά πήραμε 10...10 άριστες βλαστοκυστες ...η καλύτερη 6αα και η χειρότερη 3αα ( οι άλλες ενδιάμεσα!!!!

Και οι ταρζανιτσα τόσες πήρε!!!!! Και τα κατάφερε με την πρώτη προσπάθεια!!!!

Θα της το μεταφέρω να το ψάξει.Πραγματικα μιλώντας αυτές τις μέρες κ λόγω της Κλεισούρας κ οικονομικών που έχουν να αντιμετωπίσουν μετά τον ιό τη λυπήθηκε η ψυχή μου.Την απελπισία άλλωστε τη γνωρίζουμε όλες.Θα της πω μηοωςπει εδώ στη ομάδα τουλάχιστον να ανέβει ψυχολογικά.Το κόστος πόσο είναι περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Θα της το μεταφέρω να το ψάξει.Πραγματικα μιλώντας αυτές τις μέρες κ λόγω της Κλεισούρας κ οικονομικών που έχουν να αντιμετωπίσουν μετά τον ιό τη λυπήθηκε η ψυχή μου.Την απελπισία άλλωστε τη γνωρίζουμε όλες.Θα της πω μηοωςπει εδώ στη ομάδα τουλάχιστον να ανέβει ψυχολογικά.Το κόστος πόσο είναι περίπου;

Φυσικά και να της πεις να ερθει στην οι ομάδα μας!!! Εδώ δεν θα νιώθει μόνη!! Όλες τα ίδια περνάμε και καταλαβαίνουμε απόλυτα η μία την άλλη!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, pinkpersa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ απλα μερικές φορές μας πιάνει το παράπονο . Απλα και οι ίδιοι πρέπει να καταλάβουν οτι δίνοντας λιγα ωάρια με την δικαιολογία οτι το σπέρμα δεν είναι καλό ειναι σαν να λένε οτι οι εμβρυολόγοι τους δεν είναι καλοί . 

Καλημέρα. Δεν είναι μόνο θέμα εμβρυολογων.Ειναι κι αυτών αλλά όχι μόνο, ειδικά σε σοβαρά κέντρα όπως πχ το ΓΕΝ η το Ιακεντρο που το τελευταίο ασχολείται σχεδόν αποκλειστικά με δωρεά από ότι έχω καταλάβει. 

Είναι πολυπαραηοντικο...ωαριο, σπέρμα, συνδυασμός των δυο η καμία φορά απλώς τύχη. 

Απλά πρέπει κι εμείς να ξέρουμε τι μας γίνεται. Που βαδίζουμε... 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημερα χριστος ανεστη!!ξερει καποια μηπως καποιο μειλ του γιατρου κου Αντωνιου που εχει το ιακεντρο;;καλω δεν απανατανε ενω στο ιντερνετ δειχνει ανοιχτα και θελω να μαθω ποτε ξεκινανε.τα υπολοιπα ανοιξαν απο οτι μου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Κοριτσια καλημερα χριστος ανεστη!!ξερει καποια μηπως καποιο μειλ του γιατρου κου Αντωνιου που εχει το ιακεντρο;;καλω δεν απανατανε ενω στο ιντερνετ δειχνει ανοιχτα και θελω να μαθω ποτε ξεκινανε.τα υπολοιπα ανοιξαν απο οτι μου ειπαν.

Καλημέρα..Όταν λες τα υπόλοιπα τι εννοείς??τα κέντρα στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα..Όταν λες τα υπόλοιπα τι εννοείς??τα κέντρα στην Αθήνα?

Εγώ απ' το γιατρο μου ξέρω ότι θα ανοιξουν μέσα στο Μάιο αλλά ποτέ ακριβώς δεν ξέρουν ακόμα! (Για το Μητέρα μιλάω)

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα..Όταν λες τα υπόλοιπα τι εννοείς??τα κέντρα στην Αθήνα?

Ναιτο γενεσις και το εμβρυογενεσις ξεκινησαν

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα..Όταν λες τα υπόλοιπα τι εννοείς??τα κέντρα στην Αθήνα?

Ναι το γενεσις και το εμβρυογενεσις ξεκινησαν

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Κοριτσια καλημερα χριστος ανεστη!!ξερει καποια μηπως καποιο μειλ του γιατρου κου Αντωνιου που εχει το ιακεντρο;;καλω δεν απανατανε ενω στο ιντερνετ δειχνει ανοιχτα και θελω να μαθω ποτε ξεκινανε.τα υπολοιπα ανοιξαν απο οτι μου ειπαν.

Κοριτσι ειχα στειλει μηνυμα στην ευγενια απο το ιακεντρο κ μου απαντησε οτι τον μαιο θα λειτουργουν κανονικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...