Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Τελεια.με τι καλό. 

2 κιλα μειον ηδη?πω ρε κοριτισι μου.να τρως μονο οτο σου κανει κέφι και νιωθεις οτι δεβ θα σου χαλασει το στομάχι 

Σ ευχαριστω καρδια μου.Δεν υπαρχει κατι που να μην το χαλαει.Απο το βραδυ κατα τις 9 ξεκινανε οι αναγουλες και το πρωι κατα τις 8 οι εμμετοι μεχρι το απογευμα κατα τις 4 .μετα λιγο ναυτια μονο οποτε τρωω τοστακι με γαλοπουλα ,κανενα μπισκοτακι μιραντα του μπεμπη(αυτος το γλυφει και το αφηνει) ,πατατες βραστες σε πουρε.Και οτι μπορω απο νερο

πρίν από 1 λεπτό , marian84 είπε:

Πωπω φανταζομαι και αυτο ζορι ειναι.Υπομονη συνηθως μετα το πρωτο 3μηνο υποχωρουν τα συμπτωματα.Εμενα αρχισαν 6ηβδομ και μεχρι τωρα (11η) συνεχιζουν!!!

Στο μπεμπη ξεκινησαν οι εμμετοι στην 6 βδομαδα και σταματησαν στη 16!!Απλα τις τελευταιες 2 εκανα μονο το πρωι.Τωρα ξερω και δεν ζοριζομαι πολυ γιατι γινεται χειροτερα.Δεν πειραζει παλι θα φαω μετα την γεννα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, palmoira είπε:

 

Κοριτσάκια μου όμορφα σας ευχαριστώ όλες..τελείωσα όλα καλά δόξα τον Θεό!! Δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα ίσα ίσα μια τσιμπια..μέχρι την Παρασκευή θα βγουν τα πρώτα αποτελέσματα εύχομαι όλα να είναι καλά!! Εντωμεταξυ το μωρό με το που μπήκε η βελόνα την κλοτσαγε..τώρα ξεκούραση και υπομονή και θετική σκέψη..σας ευχαριστώ και πάλι όλες :x❤️ ❤️

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marian84 είπε:

Δε θελω να σε αγχωσω αλλα ειμαι 11 βδομ και ακομα σε μενα δε σταματησε!!!Εχω βαλει σχεδον 3κιλα.Αν μεινει αδειο το στομαχι μου με πιανει αναγουλα οποτε καθε 20λεπτα κατι πρεπει να μασουλαω.Για να «γλιτωσω» καποια τσιμπολογηματα μασαω μαστιχα πολλες φορες τη μερα .Σκεψου οτι ξυπναω πχ 5 το πρωι για τουαλετα και πρεπει να φαω κατι για να ξανακοιμηθω.

Ακριβως το ιδιο ομως!!!ειναι σαν να μου λεει αν δεν φας θα χεις ασχημα ξεμπερδεματα μαμα!!

2 ώρες πρίν, Ροζι3 είπε:

 

Ευχαριστώ!! Εγώ πεινάω πιο συχνά ... ας πούμε τρώω πρωινό που δεν έτρωγα ποτε γιατί αν δεν φάω με το που μου έρθει το στομάχι μου γίνεται χάλια!! Όχι εμετοί αλλά σαν ναυτία και σφίξιμο μαζί.

Ποτε ήταν η τερ σου; Εμείς πρέπει να είμαστε κοντά νομίζω 

16/10

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσάκια μου όμορφα σας ευχαριστώ όλες..τελείωσα όλα καλά δόξα τον Θεό!! Δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα ίσα ίσα μια τσιμπια..μέχρι την Παρασκευή θα βγουν τα πρώτα αποτελέσματα εύχομαι όλα να είναι καλά!! Εντωμεταξυ το μωρό με το που μπήκε η βελόνα την κλοτσαγε..τώρα ξεκούραση και υπομονή και θετική σκέψη..σας ευχαριστώ και πάλι όλες :x❤️ ❤️

Μπραβο κοριτσακι μου.Ειδες δεν ηταν τιποτα.Τωρα ξεκουραση και ηρεμια και λιγο ακομη υπομονη για τα αποτελεσματα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου.Ειδες δεν ηταν τιποτα.Τωρα ξεκουραση και ηρεμια και λιγο ακομη υπομονη για τα αποτελεσματα

Ευχαριστώ αγάπη..απλά τώρα ξέρεις αγχώνομαι λιγάκι μην πάει τπτ στραβά μην έχω καμία επιπλοκή και εννοείται ένα άγχος για τα αποτελέσματα αν και δεν ξέρω νιώθω ήρεμη δλδ το ένστικτο μου Μ λέει ότι όλα θα πάνε καλά..θα δειξει


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Αχ κοριτσακια φατε αφου μπορειτε και για μας.Ακουσαμε καρδουλα πριν λιγο.7,5 βδομαδων και 2κιλα μειον ηδη.

Αααααα μπράβο!!!

πρίν από 25 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσάκια μου όμορφα σας ευχαριστώ όλες..τελείωσα όλα καλά δόξα τον Θεό!! Δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα ίσα ίσα μια τσιμπια..μέχρι την Παρασκευή θα βγουν τα πρώτα αποτελέσματα εύχομαι όλα να είναι καλά!! Εντωμεταξυ το μωρό με το που μπήκε η βελόνα την κλοτσαγε..τώρα ξεκούραση και υπομονή και θετική σκέψη..σας ευχαριστώ και πάλι όλες :x❤️ ❤️

Αχ ωραία κορίτσι μου!!!! Ξεκουράσου τώρα. Με το καλό τα αποτελέσματα, όλα καλά θα πάνε. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Σ ευχαριστω καρδια μου.Δεν υπαρχει κατι που να μην το χαλαει.Απο το βραδυ κατα τις 9 ξεκινανε οι αναγουλες και το πρωι κατα τις 8 οι εμμετοι μεχρι το απογευμα κατα τις 4 .μετα λιγο ναυτια μονο οποτε τρωω τοστακι με γαλοπουλα ,κανενα μπισκοτακι μιραντα του μπεμπη(αυτος το γλυφει και το αφηνει) ,πατατες βραστες σε πουρε.Και οτι μπορω απο νερο

Στο μπεμπη ξεκινησαν οι εμμετοι στην 6 βδομαδα και σταματησαν στη 16!!Απλα τις τελευταιες 2 εκανα μονο το πρωι.Τωρα ξερω και δεν ζοριζομαι πολυ γιατι γινεται χειροτερα.Δεν πειραζει παλι θα φαω μετα την γεννα.

Πολύ ταλαιπωρία ρε συ.εγω αναγουκες ειχα μονο και δεβ αντεχα.ποσο μαλλον αυτο ποτ περνας εσυ και με ενα μωράκι να φροντίζεις παραλληλα.

πρίν από 30 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσάκια μου όμορφα σας ευχαριστώ όλες..τελείωσα όλα καλά δόξα τον Θεό!! Δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα ίσα ίσα μια τσιμπια..μέχρι την Παρασκευή θα βγουν τα πρώτα αποτελέσματα εύχομαι όλα να είναι καλά!! Εντωμεταξυ το μωρό με το που μπήκε η βελόνα την κλοτσαγε..τώρα ξεκούραση και υπομονή και θετική σκέψη..σας ευχαριστώ και πάλι όλες :x❤️ ❤️

Εσυ κατσε ξαπλωσε λιγες μερες.μη κανεις τπτ καο ολα θα ειναι καλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Αααααα μπράβο!!!

Αχ ωραία κορίτσι μου!!!! Ξεκουράσου τώρα. Με το καλό τα αποτελέσματα, όλα καλά θα πάνε. 

Ευχαριστώ αγάπη!! 

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Πολύ ταλαιπωρία ρε συ.εγω αναγουκες ειχα μονο και δεβ αντεχα.ποσο μαλλον αυτο ποτ περνας εσυ και με ενα μωράκι να φροντίζεις παραλληλα.

Εσυ κατσε ξαπλωσε λιγες μερες.μη κανεις τπτ καο ολα θα ειναι καλα!!!!

Εννοείται πως θα κάτσω .είμαι και φοβιτσιαρα οπότε καταλαβαίνεις χιχιχιχι στα όπα όπα με έχουν ήδη :razz:


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ευχαριστώ αγάπη!! 

Εννοείται πως θα κάτσω .είμαι και φοβιτσιαρα οπότε καταλαβαίνεις χιχιχιχι στα όπα όπα με έχουν ήδη :razz:

Ετσι ετσι εκμεταλλευσου το. :) ασε εχω μια εντονη επιθυμία για κουραμπιε.ετσι ζεστοι ζεστοί οταν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , loyloy είπε:

Ετσι ετσι εκμεταλλευσου το. :) ασε εχω μια εντονη επιθυμία για κουραμπιε.ετσι ζεστοι ζεστοί οταν ειναι.

Αχχχχ θέλω κ εγωωωωωωωωωωωωω! Να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να είναι και βλακεία αλλά θα την κάνω χαχαχα τι εννοούσε ότι κλοτσαγε την βελόνα; υπάρχει δλδ περίπτωση να χτύπησε το μωρό; Τον ρώτησα κ Μ είπε όχι αλλά εγώ το σκέφτομαι τώρα


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αχχχχ θέλω κ εγωωωωωωωωωωωωω! Να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να είναι και βλακεία αλλά θα την κάνω χαχαχα τι εννοούσε ότι κλοτσαγε την βελόνα; υπάρχει δλδ περίπτωση να χτύπησε το μωρό; Τον ρώτησα κ Μ είπε όχι αλλά εγώ το σκέφτομαι τώρα

Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να χτυπησε το μωρο.Εμενα οταν με τρυπησε εκανε συσπαση η μητρα και αλλαξε θεση ο μικρος.Το ειδαμε εκεινη την ωρα στον υπερηχο.Μετα την αμνιο την οποια εκανα 9 το βραδυ το μωρο κλωτσαγε σαν τρελο αφου ελεγα δεν θα κοιμηθει ποτε;Μηπως τον ταραξε και παθει κατι; Το πρωι ηρεμησε κι εγω απο το αγχος μου σηκωνομουν μονο για τουαλετα αλλα ολα καλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happysmile είπε:

Ακριβως το ιδιο ομως!!!ειναι σαν να μου λεει αν δεν φας θα χεις ασχημα ξεμπερδεματα μαμα!!

16/10

Και καπως ετσι θα παρουμε 30κιλα χαχαχα εγω ειμαι και ξαπλα λογω αιματωματος που προκαλει αιμορραγιες οποτε δε βοηθαει και πολυ.Και ολο χαζομαρες θελω να τρωω.τα φρουτα μου προκαλοθν ξυνιλα τα οσπρια και πρασινα με πειραζουν στο στομαχι οποτε...Τις τρωω τις χαζομαρουλες μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Comet είπε:

Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να χτυπησε το μωρο.Εμενα οταν με τρυπησε εκανε συσπαση η μητρα και αλλαξε θεση ο μικρος.Το ειδαμε εκεινη την ωρα στον υπερηχο.Μετα την αμνιο την οποια εκανα 9 το βραδυ το μωρο κλωτσαγε σαν τρελο αφου ελεγα δεν θα κοιμηθει ποτε;Μηπως τον ταραξε και παθει κατι; Το πρωι ηρεμησε κι εγω απο το αγχος μου σηκωνομουν μονο για τουαλετα αλλα ολα καλα

Ναι κ εμένα κλοτσαει όλη την ώρα..εντάξει ταράζονται τα καημένα..απλά ξέρεις ψιλό αγχώθηκα


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι κ εμένα κλοτσαει όλη την ώρα..εντάξει ταράζονται τα καημένα..απλά ξέρεις ψιλό αγχώθηκα

Η βελόνα είναι ένα ξένο σώμα και λογικό είναι τα μικρά να την φοβούνται οπότε ίσως κλωτσούσε προς το μέρος τής για να την διώξει. Αποκλείεται να ακούμπησε η να χτύπησε σε καμία περίπτωση. Λογικά κλωτσαει πολύ τώρα γιατί όσο να ναι το γλυκούλη ταράχτηκε και προσπαθεί πάλι να βρεί βολική θεσουλα να κουρνιάσει. Ξάπλα λοιπόν κα χαδακια στην κοιλίτσα. Μόλις χαλαρώσεις εσύ θα χαλάρωσει κι εκείνο!!! Εδώ εγώ παιδί μου που έφαγα την τούμπα και μπήκα δύο μέρες νοσοκομείο με είχε τρελάνει στην κλωτσιά και ταλαιπωριομουν και καταλαβαίνε την απαίσια διάθεση μου εκεί μέσα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , marian84 είπε:

Και καπως ετσι θα παρουμε 30κιλα χαχαχα εγω ειμαι και ξαπλα λογω αιματωματος που προκαλει αιμορραγιες οποτε δε βοηθαει και πολυ.Και ολο χαζομαρες θελω να τρωω.τα φρουτα μου προκαλοθν ξυνιλα τα οσπρια και πρασινα με πειραζουν στο στομαχι οποτε...Τις τρωω τις χαζομαρουλες μου

Αγαπη μακαρι να σου λεγα οτι θελω να τρωω υγιεινα αλλα θα σου πω ωεματα οπου μπισκοτο πατατακι σουβλακι εκει ο νους μου!!!γενικα την νυστα διψα κ υπνηλια τα αισθανομαι σε υπερθετικο βαθμο!!!αχαχα ξυπναω κ σκεφτομαι τι θελω να φαω σημερα 1μιση ωραιοτατο κιλο κ συνεχιζω!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...