Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Η ψυχολογία μας είναι κορίτσι μου.ουτε στον ύπνο πλέον δεν έχουμε ησυχία.οι γυναίκες που είχαμε αποβολές ( χονδρικά) έχουμε πάντα υπολείμματα.δεν ξεπερνιέται εύκολα αυτή η εμπειρία.

Δεν πειράζει μικρούλα μου.παρτε τις βιταμίνες σας χαλαρώστε κ θα έρθει δεν γίνεται να μην έρθει είστε βρέφη.θα αρχίσω να πιστεύω ότι το άγχος μπορεί κ να παίζει 80% ρόλο στο τέλος..ως τώρα την είχα για υπερτιμημένη αυτή την αξιολόγηση αλλά....έτσι φαίνεται.

Θα ερθει που θα παει.. Δεν δεχεται την καρτα μου.. Την πάτησα. Θα τα κανω αυριο παραγγελια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Θα ερθει που θα παει.. Δεν δεχεται την καρτα μου.. Την πάτησα. Θα τα κανω αυριο παραγγελια.. 

Στάσου βρε παιδάκι μου να δούμε αν κατέβει περίοδος...τι βιασύνη σε έπιασε;;;εύχομαι να είσαι είσαι από τις περιπτώσεις που έδειξε θετικό μετά...στάσου να δεις πρώτα...βέβαια τα αρνητικά μου πάντα αρνητικά ήταν έχω να το λέω..πρέπει να πέσεις ντιπ έξω στο θέμα ωορηξιας για να είναι τόσο λαθος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Καλημερα κοριτσι μου μην αγχωνεσαι συμβαινουν αυτα εγω πριν 2 μηνες ειχα 6 μερες καθυστερηση και αφου μετα ειδα οτι ειχα αρνητικο τεστ απλα σταματησα να αγωνιω και πολυ απλα καποια στιγμη αδιαθετησα...κανει κολπα ο κυκλος μας

Καλημερα κοριτσια μου και καλο μηνα!!!εγω περιμενω σε καμια εβδομαδα αλλα δεν ειμαι και πολυ θετικη καθως ουτε πονακια νιωθω ουτε τσιμπηματακια ουτε μεση ουτε τιποτα.Το ιδιο δηλαδη οπως καθε φορα που αδιαθετω με ποναει μονο την μερα που μου ερχεται αντε και μια μερα πριν σαν προειδοποιηση..Δεν εχω παρατηρησει τιποτα περιεργο γι αυτο και δεν πονταρω πολυ σε αυτο το μηνα..παρολλαυτα ειχα παρει μαζι με τα ωορηξιας τα τεστακια και καποια εγκυμοσυνης της hometest να υπαρχουν.Αυτα δειχνουν μονο με καθυστερηση;;μπορω να τα κανω πχ 2 μερες πριμ την αναμενομενη;;;

Μπορείς ,  βέβαια αν βγει αρνητικό και έχεις καθυστέρηση , ξανακάνεις ένα μετά από δυο μέρες,μήπως έχει καθυστερήσει η εμφύτευση . Απ’ όσα έχω ακούσει εδώ , είναι αρκετά ευαίσθητα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εισαι σιγουρη οτι εχει κανει ωορρηξια? μήπως δεν εκανε ακόμα? ειναι ακομα χαμηλή. και θελει πάντα την ίδια ώρα ετσι?

χαχαχα ναι με μπέρδεψες...ενταξει αν εχεις επαφές τις σωστές μερες μια χαρα!!

Ναι έκανα γτ είχα πάει για υπέρηχο 14η μέρα κ μου είπε ο γιατρος όπου να ναι θα γίνει.Κ 15η μέρα έκανα τεστ ωορρηξίας ήταν θετικό ενώ 16η μεσημέρι το τεστ βγήκε αρνητικο. Το πρωί που ξυπνάω την μετράω την θερμοκρασία .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μπορείς ,  βέβαια αν βγει αρνητικό και έχεις καθυστέρηση , ξανακάνεις ένα μετά από δυο μέρες,μήπως έχει καθυστερήσει η εμφύτευση . Απ’ όσα έχω ακούσει εδώ , είναι αρκετά ευαίσθητα. 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τι γινεται κανενα νεο απο εσας; Εγω οπως σας ειπα προχθες στις 30 και 1η τουμηνος  ειχα θετικο ωορριξιας..εκανα σημερα αρνητικο..με επαφες στις 29-30-01 του μηνος λετε να εχω πιθανοτητες..και πρεπει να εχω και σημερα αν και το τεστ εχει βγει αρνητικο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Emilly είπε:

Είμαστε λίγο στα κάτω μας αποτι καταλαβαίνω..είδα στον ύπνο μου ότι είχα ένα κοριτσάκι ένα χρονών ( κοριτσάκι ήταν το πρώτο που έκανα διακοπή μετά την αυχενικη) πιο όμορφο πλάσμα δεν έχω δει στον ξύπνιο κ στον ύπνο μου και το άφησα στην αδερφή μου να πεταχτω να αγοράσω κάτι κ μου το έχασε.και να το ψάχνω κ να ουρλιάζω κ ήταν μια παιδική χαρά που είχε όλο τέτοια μικρά που παιζανε με κουβαδάκια στην άμμο κ ούρλιαζα βρες τε μου το παιδί μου αλλιώς θα κλέψω κ εγώ ένα...φίλε κλάμα με έπιασε...δεν το αντέχω.

Μας τσάκισες την καρδιά... Ένα τέτοιο όμορφο κοριτσάκι εύχομαι να έρθει σύντομα και να μείνει! 

πρίν από 20 λεπτά , SerafinaPekala είπε:

Κορίτσια μουυυ καλησπέρααα μου λείψατε αλλά είχα τόσο βαρύ πρόγραμμα αυτό το διάστημα αφήστε!! Ελπίζω να έχουμε καλά νέα είναι καμιά εγγυουλα να ευχηθώ? Πως σας βρησκω τι κάνετε? Εγώ είμαι να με κλαιν οι ρεγγες, έχω καταρρίψει όλα τα συμπτώματα ακόμα και αυτό το ένα βασικό της καθυστέρησης έχω χάσει, έχω κάνει τεστ δεν είμαι και έχω 9 μέρες καθυστέρηση, έχω στεναχωρεί πολύ γιατί προφανώς με πηδηξε η περίοδος αυτόν τον μήνα, έχω χεστει πάνω μου γιατί δεν το έχω ξαναπάθει, τι σκατα εμμηνόπαυση στα 33 τι να πω.... Όλα τώρα κ όλα πρώτη φορά πιιιφφ

Όχι βρε σωπα... Εμμηνοπαυση στα 33! Κάποια ανωμαλία του κύκλου σου θα είναι. Με το γιατρό σου μίλησες; 

Just now, Jamie είπε:

Καλημερα κοριτσια μου και καλο μηνα!!!εγω περιμενω σε καμια εβδομαδα αλλα δεν ειμαι και πολυ θετικη καθως ουτε πονακια νιωθω ουτε τσιμπηματακια ουτε μεση ουτε τιποτα.Το ιδιο δηλαδη οπως καθε φορα που αδιαθετω με ποναει μονο την μερα που μου ερχεται αντε και μια μερα πριν σαν προειδοποιηση..Δεν εχω παρατηρησει τιποτα περιεργο γι αυτο και δεν πονταρω πολυ σε αυτο το μηνα..παρολλαυτα ειχα παρει μαζι με τα ωορηξιας τα τεστακια και καποια εγκυμοσυνης της hometest να υπαρχουν.Αυτα δειχνουν μονο με καθυστερηση;;μπορω να τα κανω πχ 2 μερες πριμ την αναμενομενη;;;

Για τα τεστακια δεν ξέρω να σου πω, αν δεν έχεις τις οδηγίες για να το διευκρινίσεις, κάνε καλύτερα τη μέρα που περιμένεις. Μακαρινα έχεις θετικά αποτελέσματα!

Κι εγώ αυτό το μήνα αλλά αντ' άλλων. Έχει 3 μέρες που πονάει το στήθος μου. Στην κοιλιά καμία ενόχληση πέρα από αυτό το βάρος που νιώθω χαμηλά. Έχω και μια θολούρα στο μυαλό. Μηδενική διαύγεια πνεύματος. Για τη νύστα που με δέρνει αλύπητα, πιστεύω πως φταίει ο καιρός που είναι μουντος. Πρωινή θερμοκρασία 36.9 και τώρα 37.1.Περιμένω γύρω στις 6 του μήνα κι ο άντρας μου λέει πως φερομαι αλλόκοτα. Εγώ από την άλλη του λέω να μη με ξεσηκώνει. Χαζογουργουριζει η κοιλιά μου τώρα που σας γράφω. Πάντα γουργουριζει πριν μου έρθει. Δεν θέλω να το σκέφτομαι αλλά όλο εκεί κολλάει το μυαλό μου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Μας τσάκισες την καρδιά... Ένα τέτοιο όμορφο κοριτσάκι εύχομαι να έρθει σύντομα και να μείνει! 

Όχι βρε σωπα... Εμμηνοπαυση στα 33! Κάποια ανωμαλία του κύκλου σου θα είναι. Με το γιατρό σου μίλησες; 

Για τα τεστακια δεν ξέρω να σου πω, αν δεν έχεις τις οδηγίες για να το διευκρινίσεις, κάνε καλύτερα τη μέρα που περιμένεις. Μακαρινα έχεις θετικά αποτελέσματα!

Κι εγώ αυτό το μήνα αλλά αντ' άλλων. Έχει 3 μέρες που πονάει το στήθος μου. Στην κοιλιά καμία ενόχληση πέρα από αυτό το βάρος που νιώθω χαμηλά. Έχω και μια θολούρα στο μυαλό. Μηδενική διαύγεια πνεύματος. Για τη νύστα που με δέρνει αλύπητα, πιστεύω πως φταίει ο καιρός που είναι μουντος. Πρωινή θερμοκρασία 36.9 και τώρα 37.1.Περιμένω γύρω στις 6 του μήνα κι ο άντρας μου λέει πως φερομαι αλλόκοτα. Εγώ από την άλλη του λέω να μη με ξεσηκώνει. Χαζογουργουριζει η κοιλιά μου τώρα που σας γράφω. Πάντα γουργουριζει πριν μου έρθει. Δεν θέλω να το σκέφτομαι αλλά όλο εκεί κολλάει το μυαλό μου. 

Εγώ πιστεύω ότι οοοολα αυτά εξηγούνται επειδή θα είσαι έγκυος. 

Λίγες μέρες και θα το μάθουμε! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Εγώ πιστεύω ότι οοοολα αυτά εξηγούνται επειδή θα είσαι έγκυος. 

Λίγες μέρες και θα το μάθουμε! :)

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! 

Είναι εξαιρετικά δύσκολο να μείνω έγκυος. Έχουμε θέματα, μεγάλωσα κιόλας... Ήδη προσπαθούμε πολύ καιρό. Αλλά συνεχίζω να ελπίζω σε ένα θαύμα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα! Καλό μήνα να έχουμε και Καλά Χριστούγεννα!!!

Τι κάνετε? Βλέπω περιμένουμε πολλές μαζί την άλλη εβδομάδα:D Εγώ είμαι μέσα στα νεύρα αυτές τις μέρες, οπότε μάλλον θα το θεωρήσω σύμπτωμα περιόδου και έχω βγει ήδη από τη λίστα:P

Ήθελα επίσης να σας ρωτήσω αν ξέρετε. Για τον υπέρηχο που θα πάει ο καλός μου, πρέπει να έχουμε κάποιες μέρες αποχή από τις επαφές? Ο ιατρός δεν του είπε κάτι και φυσικά δεν ρώτησε (!).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agatte είπε:

Μας τσάκισες την καρδιά... Ένα τέτοιο όμορφο κοριτσάκι εύχομαι να έρθει σύντομα και να μείνει! 

Όχι βρε σωπα... Εμμηνοπαυση στα 33! Κάποια ανωμαλία του κύκλου σου θα είναι. Με το γιατρό σου μίλησες; 

Για τα τεστακια δεν ξέρω να σου πω, αν δεν έχεις τις οδηγίες για να το διευκρινίσεις, κάνε καλύτερα τη μέρα που περιμένεις. Μακαρινα έχεις θετικά αποτελέσματα!

Κι εγώ αυτό το μήνα αλλά αντ' άλλων. Έχει 3 μέρες που πονάει το στήθος μου. Στην κοιλιά καμία ενόχληση πέρα από αυτό το βάρος που νιώθω χαμηλά. Έχω και μια θολούρα στο μυαλό. Μηδενική διαύγεια πνεύματος. Για τη νύστα που με δέρνει αλύπητα, πιστεύω πως φταίει ο καιρός που είναι μουντος. Πρωινή θερμοκρασία 36.9 και τώρα 37.1.Περιμένω γύρω στις 6 του μήνα κι ο άντρας μου λέει πως φερομαι αλλόκοτα. Εγώ από την άλλη του λέω να μη με ξεσηκώνει. Χαζογουργουριζει η κοιλιά μου τώρα που σας γράφω. Πάντα γουργουριζει πριν μου έρθει. Δεν θέλω να το σκέφτομαι αλλά όλο εκεί κολλάει το μυαλό μου. 

Τι να πω και εγω νιωθω οτι φλεγομαι θετμοκρασια και εγω καπου εκει στο 37..Το στηθος ποναει και το νιωθω πολυ βαρυ δεν ακουμπιεται αλλα κατα τα αλλα τιποτα.Ελα λιγες μερουλες σου μεινανε κανε υπομονη και ευχομαι θετικο τεστακι συντομα.Ενημερωσε μας για τις εξελιξεις!

πρίν από 28 λεπτά , Flolipop είπε:

Μπορείς ,  βέβαια αν βγει αρνητικό και έχεις καθυστέρηση , ξανακάνεις ένα μετά από δυο μέρες,μήπως έχει καθυστερήσει η εμφύτευση . Απ’ όσα έχω ακούσει εδώ , είναι αρκετά ευαίσθητα. 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SerafinaPekala said:

Κορίτσια μουυυ καλησπέρααα μου λείψατε αλλά είχα τόσο βαρύ πρόγραμμα αυτό το διάστημα αφήστε!! Ελπίζω να έχουμε καλά νέα είναι καμιά εγγυουλα να ευχηθώ? Πως σας βρησκω τι κάνετε? Εγώ είμαι να με κλαιν οι ρεγγες, έχω καταρρίψει όλα τα συμπτώματα ακόμα και αυτό το ένα βασικό της καθυστέρησης έχω χάσει, έχω κάνει τεστ δεν είμαι και έχω 9 μέρες καθυστέρηση, έχω στεναχωρεί πολύ γιατί προφανώς με πηδηξε η περίοδος αυτόν τον μήνα, έχω χεστει πάνω μου γιατί δεν το έχω ξαναπάθει, τι σκατα εμμηνόπαυση στα 33 τι να πω.... Όλα τώρα κ όλα πρώτη φορά πιιιφφ

Μήπως να κάνεις μια χοριακή? Τα τεστ καμιά φορά βγαίνουν λανθασμένα αρνητικά! Εύχομαι να ναι θετική!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Γειά σας και από εμένα! Καλό μήνα να έχουμε και Καλά Χριστούγεννα!!!

Τι κάνετε? Βλέπω περιμένουμε πολλές μαζί την άλλη εβδομάδα:D Εγώ είμαι μέσα στα νεύρα αυτές τις μέρες, οπότε μάλλον θα το θεωρήσω σύμπτωμα περιόδου και έχω βγει ήδη από τη λίστα:P

Ήθελα επίσης να σας ρωτήσω αν ξέρετε. Για τον υπέρηχο που θα πάει ο καλός μου, πρέπει να έχουμε κάποιες μέρες αποχή από τις επαφές? Ο ιατρός δεν του είπε κάτι και φυσικά δεν ρώτησε (!).

Υπερηχο σε ουρολογο επειδη εκανε και ο δικος μου δεν του ειπε τιποτα τετοιο μονο για σπερμοδιαγραμμα μας ειπαν αποχη

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια τι γινεται κανενα νεο απο εσας; Εγω οπως σας ειπα προχθες στις 30 και 1η τουμηνος  ειχα θετικο ωορριξιας..εκανα σημερα αρνητικο..με επαφες στις 29-30-01 του μηνος λετε να εχω πιθανοτητες..και πρεπει να εχω και σημερα αν και το τεστ εχει βγει αρνητικο;

Καλησπερα για μενα καλο ειναι να εχεις και σημερα αλλα αμα δεν τα καταφερεις μην ανησυχεις μια χαρα τελειες μερες ειχες επαφουλες.Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο δικός μου με νευρίασε μου λέει μη περιμένεις να εισαι έγκυος αυτό το μήνα κάναμε τη προσπάθεια μας εννοείται λλά γενικά είμαι πολύ κουρασμένος μου λέει κουρασμένα θα είναι και αυτά αχ θεέ μου... Λέω έλεος δε ξέρεις τίποτα λες αλλά όλα τα ξέρεις , λέω ε ένα μπορεί να ήταν ξεκούραστο χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Υπερηχο σε ουρολογο επειδη εκανε και ο δικος μου δεν του ειπε τιποτα τετοιο μονο για σπερμοδιαγραμμα μας ειπαν αποχη

Καλησπερα για μενα καλο ειναι να εχεις και σημερα αλλα αμα δεν τα καταφερεις μην ανησυχεις μια χαρα τελειες μερες ειχες επαφουλες.Καλη επιτυχια!

Αυτο σκεφτομαι και εγω καλα θα ηταν και σημερα..κοριτσια εχω 2 μηνες που πινω τσαι καθημερινα αλχεμιλα βουλγαρις ή αλλιως μανδυα της κυριας με εχει βοηθησει πολυ στον αστατο κυκλο εχει μικρινει..απο εκει που ειχα 40 μερες τον κυκλο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...