Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Αγκαλίτσα και εγώ...μη νομίζεις πανικό παθαίνω κ εγώ τρεις φορές τον μήνα ..την μια να κλαιγομαι για τις απώλειες την μια να ψάχνω συμπτώματα στην μέση κύκλου,την άλλη όταν έρχεται περίοδος...τις έχω μετρήσει...άι σιχτιρ ζωή είναι αυτή;;;;;

Να πάρει, έτσι ακριβώς... Και να αν δεν είχε παλινδρομησει θα είχα ένα ζουζούνι 2 και κάτι τώρα, θα 'ταν αγοράκι ή κοριτσάκι;  τι να κάνουμε, έτσι ήθελε ο Θεός, αυτή την φορά θα σταθούμε τυχεροί. Και μετά έρχεται η περίοδος και ξανά μάνα δράματα. Η χειρότερη περίοδος είναι η περίοδος της αναμονής όμως. Πού αυτή η απίστευτη δύναμη της ελπίδας γεννιέται ξανά και ξανά για να πεθάνει πάλι λίγες μέρες αργότερα. Πφφφ... 

5 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

σου ήρθε σιγουρα περιοδος? κανονική ροη?

Ναι πουλάκι μου, κανονικοτατη ροημε όλα τα επακόλουθα. Τον άλλο μήνα πάλι, τι να κάνουμε. 

Πήρα τηλέφωνο στο γιατρό και έκλεισα ραντεβού. Θέλει να με δει στο τέλος της περιόδου για να δει τις ωοθήκες και μετά από 10 μέρες ξανά. Ήταν πολύ κατατοπιστικος και μου πήρε κάμποσο από το άγχος που έχω. Μου είπε πως οι κύκλοι μου είναι εντάξει, θα ελέγξουμε την ωορρηξία και αν όντως υπάρχει θέμα, θα την βοηθήσουμε. Κουβέντα για σπερματεγχύσεις και ετ παρόλο που του διάβασα τις εξετάσεις και τις δικές μου και του άντρα μου. Μου είπε πως δεν χρειάζεται να επαναλάβω τον ορμονικό έλεγχο και μόνο ο άντρας μου να κάνει στους 6 μήνες νέο σπερμοδιαγραμμα. Βρήκε τις βιταμίνες που παίρνει σωστές και πρότεινε να προσθέσουμε και καρνιτινη. Αυτά τα νέα από το μέτωπο της υπογονιμοτητας μου. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όλες. Στις πουλαδες της παρέας, θα ευχηθώ μόνο ηρεμία και χαρά και θα γίνουν όλα! Έχετε νιότη και σφριγος μέσα και έξω. Κι οι γριές κότες όμως, θα τα καταφέρουμε! Έχουμε το ζουμί, μην ξεχνάτε, χάχαχα! Αφήνουμε να μας μπλοκάρει το άγχος, πάμε όλες μαζί, ωωωωμμμ... 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Να πάρει, έτσι ακριβώς... Και να αν δεν είχε παλινδρομησει θα είχα ένα ζουζούνι 2 και κάτι τώρα, θα 'ταν αγοράκι ή κοριτσάκι;  τι να κάνουμε, έτσι ήθελε ο Θεός, αυτή την φορά θα σταθούμε τυχεροί. Και μετά έρχεται η περίοδος και ξανά μάνα δράματα. Η χειρότερη περίοδος είναι η περίοδος της αναμονής όμως. Πού αυτή η απίστευτη δύναμη της ελπίδας γεννιέται ξανά και ξανά για να πεθάνει πάλι λίγες μέρες αργότερα. Πφφφ... 

Ναι πουλάκι μου, κανονικοτατη ροημε όλα τα επακόλουθα. Τον άλλο μήνα πάλι, τι να κάνουμε. 

Πήρα τηλέφωνο στο γιατρό και έκλεισα ραντεβού. Θέλει να με δει στο τέλος της περιόδου για να δει τις ωοθήκες και μετά από 10 μέρες ξανά. Ήταν πολύ κατατοπιστικος και μου πήρε κάμποσο από το άγχος που έχω. Μου είπε πως οι κύκλοι μου είναι εντάξει, θα ελέγξουμε την ωορρηξία και αν όντως υπάρχει θέμα, θα την βοηθήσουμε. Κουβέντα για σπερματεγχύσεις και ετ παρόλο που του διάβασα τις εξετάσεις και τις δικές μου και του άντρα μου. Μου είπε πως δεν χρειάζεται να επαναλάβω τον ορμονικό έλεγχο και μόνο ο άντρας μου να κάνει στους 6 μήνες νέο σπερμοδιαγραμμα. Βρήκε τις βιταμίνες που παίρνει σωστές και πρότεινε να προσθέσουμε και καρνιτινη. Αυτά τα νέα από το μέτωπο της υπογονιμοτητας μου. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όλες. Στις πουλαδες της παρέας, θα ευχηθώ μόνο ηρεμία και χαρά και θα γίνουν όλα! Έχετε νιότη και σφριγος μέσα και έξω. Κι οι γριές κότες όμως, θα τα καταφέρουμε! Έχουμε το ζουμί, μην ξεχνάτε, χάχαχα! Αφήνουμε να μας μπλοκάρει το άγχος, πάμε όλες μαζί, ωωωωμμμ... 

Άσε εγώ που είμαι λείψανο..γριά κότα χωρίς ζουμί χαχαχαχαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άσε εγώ που είμαι λείψανο..γριά κότα χωρίς ζουμί χαχαχαχαχα.

Τι λες καλέ, εσύ είσαι η πιο ζουμερή από όλες!!! Αντε να κλωσησουμε όλες κανένα αυγουλακι! Έλα και δεν θέλω ηττοπάθειες... Τώρα είσαι στη ντουζενια φάση σου! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 9:20 ΜΜ, Agatte είπε:

Γύρω στις 11-12 το πρωί μου ήρθε. Οπότε λες, καλύτερα την Τρίτη; ναι, αφού το πρωί θα είμαι ακόμα στο πρώτο 24ωρο. Στις 12 μέρες από το θετικό τεστ αδιαθέτησα, δεν ξέρω, τώρα με αυτά που διαβάζω, λίγο μου φαίνεται πάλι. 

Άστα, όχι απλά έχω μπερδευτεί... Τρικυμία εν κρανιω έχω. Για αυτό θα κοιτάξω να πάω και σε νέο γυναικολόγο, να μου τα εξηγήσει καλά καλά και αν όντως υπάρχει θέμα, εύχομαι να υπάρχει και μια λύση πριν με προλάβει η εμμηνοπαυση. 

οχι κανονικα θέλουμε το β μισο του κυκλου 14 με 16 μερες το 12 ειναι λιγο ναι ,δεν θα προλάβαινε να εμφυτευθει ισως σε τυχόν γονιμοποίηση 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kons27 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!! Πως είστε??εγώ περιμένω να μην αδιαθετησω το Σάββατο...πότε να κάνω τέστ λέτε??

Καλημέρα, εγώ είμαι κατά των πρόωρων τεστ. Αν όμως δεν κρατιέσαι ή σε βοηθάει καλύτερα να ξέρεις από πολύ νωρίς, δύο μέρες πριν, κάτι θα δείξει. Σκέψου όμως το ενδεχόμενο να τα έχεις καταφέρει, να έγινε πιο αργά η σύλληψη και να μην πιάσει την ορμόνη το τεστ. Κρίμα δεν θα είναι να στεναχωρηθείς; εγώ μια φορά, θα σου ευχηθώ τα καλύτερα αποτελέσματα όποτε κι αν το κάνεις! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Σας διαβαζω συχνα πυκνα και συμπασχω τοσο πολυ! Αποτελει καλη ψυχοθεραπεια!

Να σας πω κι εγω το πονο μου αυτου του μηνα. Στις 15 Νοεμβρη ειχα ωορηξια. Το γνωριζω γιατι τους τελευταιους μηνες πηγαινω καθε μηνα στο γιατρο και την παρακολουθουμε (τα καλα και οι ευκολιες της επαρχιας!) Αποφασισα να κανω αυτο μεχρι να μεινω εγγυος ή μεχρι να κουραστω! Να σας πω οτι 6 μηνες τωρα που παω καθε φορα γινεται μια χαρα ωορηξια αλλα τζιφος... 

Την προηγουμενη Κυριακη 29 Νοεμβρη, περιμενα περιοδο. Απο την ανυπομονισια μου εκανα ενα τεστ 1 μερα πριν (εχω παρει με το κιλο αυτα τα ευαισθητα που ανιχνευουν την ορμονη απο 10 και πανω) αλλα τζιφος. Ξανακανω ενα 3 μερες μετα, δηλαδη ουσιαστικα στις 2 μερες καθυστερηση αλλα παλι τιποτα. Φτανει το προηγουμενο Σαββατο, εχω λαλησει γιατι απο τη στιγμη που ξερω ποτε εγινε ωορηξια και τα τεστ βγαινουν αρνητικα δεν μπορω να δικαιολογησω την καθυστερηση! Το Σαββατο λοιπον (5/12, 6 μερες καθυστερησης) ξαναριχνω μια ματια στο τεστ που ειχα κανει πριν μερες και ω τι χαρα! Διακρινω μια αχνουλιτσα γραμμουλιτσα!! Βρε λες;; Και ξανακανω ενα και βγηκε θετικο, αλλα αχνο. Χαρες εγω, ηθελα να βγω εξω με τηλεβοα να το πω σε ολους!!! Ευτυχως συγκρατηθηκα και το πα μονο στον αντρα μου και στη μανα μου. Τη Δευτερα (χτες) προσγειωθηκα αποτομα με το αποτελεαμα της χοριακης, το οποιο ηταν μονο 100... Συμφωνα με την ωορηξια μου, αυτη τη στιγμη ειμαι τουλαχιστον 20 μερες μετα οπου η χοριακη θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον 1000! Αρα παει για παλινδρομη, και ελπιζω οχι εξωμητριο... Νομιζω ειναι χειροτερο αυτο απο το να μου ρχοταν περιοδος κανονικα...

Παρολαυτα, να επισημανω κι εγω τα συμπτωματα που ειχα/δεν ειχα. Συνηθως πριν την περιοδο πριζεται και ποναει το στηθος μου, αυτη τη φορα ομως δεν ενοιωσα τιποτα απολυτως το οποιο μου φαινεται και παραξενο, αλλα ισως να παιζει ρολο επειδη ειμαι παλινδρομη. Ειχα μονο την κλασσικη ατονια που εχω 2 μερες πριν, αλλα ουτε καν ιδιαιτερους πονους ειχα που εχω συνηθως. Και φυσικα πολλα νευρα (τα οποια νομιζω πλεον εχουν γινει μονιμα!) και κλαματα πολυ ευκολα! ΑΛΛΑ ενοιωσα κατι που δεν το ειχα ξανανοιωσει μεχρι τωρα, στο κεντρο της κοιλιας, υπολογιζω εκει που ειναι η μητρα περιπου, εννοιωσα εναν στιγμιαιο πονο πρωτογνωρο, σαν τραβηγμα, σαν τριξιμο!

Αυτα! Συγγνωμη για το σεντονακι!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Εχεις σιγουρα αισθησιακο ονομα!!!

Χαζαχαχα.ειναι το πιο αγαπημένο μου όνομα από πάντα μακάρι να με έλεγαν έτσι.αφου έλεγα αν ποτέ έκανα κορίτσι να το έλεγαν έτσι αλλά τώρα έχω τάματα.

11 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Τι λες καλέ, εσύ είσαι η πιο ζουμερή από όλες!!! Αντε να κλωσησουμε όλες κανένα αυγουλακι! Έλα και δεν θέλω ηττοπάθειες... Τώρα είσαι στη ντουζενια φάση σου! 

Μάλλον τελείωσε η ντουζενια φάση.σημερα ,18 μέρα...να δούμε τι ψάρια πιάσαμε κ αυτό τον μήνα κ αν έρθει η σκατοπεριοδος στις 22 Δεκέμβρη θα πάρω να κλείσω σαλπιγγογραφια

11 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Τι λες καλέ, εσύ είσαι η πιο ζουμερή από όλες!!! Αντε να κλωσησουμε όλες κανένα αυγουλακι! Έλα και δεν θέλω ηττοπάθειες... Τώρα είσαι στη ντουζενια φάση σου! 

Μάλλον τελείωσε η ντουζενια φάση.σημερα ,18 μέρα...να δούμε τι ψάρια πιάσαμε κ αυτό τον μήνα κ αν έρθει η σκατοπεριοδος στις 22 Δεκέμβρη θα πάρω να κλείσω σαλπιγγογραφια

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια! Σας διαβαζω συχνα πυκνα και συμπασχω τοσο πολυ! Αποτελει καλη ψυχοθεραπεια!

Να σας πω κι εγω το πονο μου αυτου του μηνα. Στις 15 Νοεμβρη ειχα ωορηξια. Το γνωριζω γιατι τους τελευταιους μηνες πηγαινω καθε μηνα στο γιατρο και την παρακολουθουμε (τα καλα και οι ευκολιες της επαρχιας!) Αποφασισα να κανω αυτο μεχρι να μεινω εγγυος ή μεχρι να κουραστω! Να σας πω οτι 6 μηνες τωρα που παω καθε φορα γινεται μια χαρα ωορηξια αλλα τζιφος... 

Την προηγουμενη Κυριακη 29 Νοεμβρη, περιμενα περιοδο. Απο την ανυπομονισια μου εκανα ενα τεστ 1 μερα πριν (εχω παρει με το κιλο αυτα τα ευαισθητα που ανιχνευουν την ορμονη απο 10 και πανω) αλλα τζιφος. Ξανακανω ενα 3 μερες μετα, δηλαδη ουσιαστικα στις 2 μερες καθυστερηση αλλα παλι τιποτα. Φτανει το προηγουμενο Σαββατο, εχω λαλησει γιατι απο τη στιγμη που ξερω ποτε εγινε ωορηξια και τα τεστ βγαινουν αρνητικα δεν μπορω να δικαιολογησω την καθυστερηση! Το Σαββατο λοιπον (5/12, 6 μερες καθυστερησης) ξαναριχνω μια ματια στο τεστ που ειχα κανει πριν μερες και ω τι χαρα! Διακρινω μια αχνουλιτσα γραμμουλιτσα!! Βρε λες;; Και ξανακανω ενα και βγηκε θετικο, αλλα αχνο. Χαρες εγω, ηθελα να βγω εξω με τηλεβοα να το πω σε ολους!!! Ευτυχως συγκρατηθηκα και το πα μονο στον αντρα μου και στη μανα μου. Τη Δευτερα (χτες) προσγειωθηκα αποτομα με το αποτελεαμα της χοριακης, το οποιο ηταν μονο 100... Συμφωνα με την ωορηξια μου, αυτη τη στιγμη ειμαι τουλαχιστον 20 μερες μετα οπου η χοριακη θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον 1000! Αρα παει για παλινδρομη, και ελπιζω οχι εξωμητριο... Νομιζω ειναι χειροτερο αυτο απο το να μου ρχοταν περιοδος κανονικα...

Παρολαυτα, να επισημανω κι εγω τα συμπτωματα που ειχα/δεν ειχα. Συνηθως πριν την περιοδο πριζεται και ποναει το στηθος μου, αυτη τη φορα ομως δεν ενοιωσα τιποτα απολυτως το οποιο μου φαινεται και παραξενο, αλλα ισως να παιζει ρολο επειδη ειμαι παλινδρομη. Ειχα μονο την κλασσικη ατονια που εχω 2 μερες πριν, αλλα ουτε καν ιδιαιτερους πονους ειχα που εχω συνηθως. Και φυσικα πολλα νευρα (τα οποια νομιζω πλεον εχουν γινει μονιμα!) και κλαματα πολυ ευκολα! ΑΛΛΑ ενοιωσα κατι που δεν το ειχα ξανανοιωσει μεχρι τωρα, στο κεντρο της κοιλιας, υπολογιζω εκει που ειναι η μητρα περιπου, εννοιωσα εναν στιγμιαιο πονο πρωτογνωρο, σαν τραβηγμα, σαν τριξιμο!

Αυτα! Συγγνωμη για το σεντονακι!! 

Μην απογοητεύεσαι, δες πως θα εξελιχθεί η χοριακη σου πρώτα . Ποτε θα την ξαναμετρησεις; Ο γιατρός σου τι λέει; Εύχομαι να είναι όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Χαζαχαχα.ειναι το πιο αγαπημένο μου όνομα από πάντα μακάρι να με έλεγαν έτσι.αφου έλεγα αν ποτέ έκανα κορίτσι να το έλεγαν έτσι αλλά τώρα έχω τάματα.

Μάλλον τελείωσε η ντουζενια φάση.σημερα ,18 μέρα...να δούμε τι ψάρια πιάσαμε κ αυτό τον μήνα κ αν έρθει η σκατοπεριοδος στις 22 Δεκέμβρη θα πάρω να κλείσω σαλπιγγογραφια

Μάλλον τελείωσε η ντουζενια φάση.σημερα ,18 μέρα...να δούμε τι ψάρια πιάσαμε κ αυτό τον μήνα κ αν έρθει η σκατοπεριοδος στις 22 Δεκέμβρη θα πάρω να κλείσω σαλπιγγογραφια

Εγώ θα ευχηθώ αντί για τη σιχαμένη να σου ερθει το πιο όμορφο δώρο του κόσμου! 

Just now, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια! Σας διαβαζω συχνα πυκνα και συμπασχω τοσο πολυ! Αποτελει καλη ψυχοθεραπεια!

Να σας πω κι εγω το πονο μου αυτου του μηνα. Στις 15 Νοεμβρη ειχα ωορηξια. Το γνωριζω γιατι τους τελευταιους μηνες πηγαινω καθε μηνα στο γιατρο και την παρακολουθουμε (τα καλα και οι ευκολιες της επαρχιας!) Αποφασισα να κανω αυτο μεχρι να μεινω εγγυος ή μεχρι να κουραστω! Να σας πω οτι 6 μηνες τωρα που παω καθε φορα γινεται μια χαρα ωορηξια αλλα τζιφος... 

Την προηγουμενη Κυριακη 29 Νοεμβρη, περιμενα περιοδο. Απο την ανυπομονισια μου εκανα ενα τεστ 1 μερα πριν (εχω παρει με το κιλο αυτα τα ευαισθητα που ανιχνευουν την ορμονη απο 10 και πανω) αλλα τζιφος. Ξανακανω ενα 3 μερες μετα, δηλαδη ουσιαστικα στις 2 μερες καθυστερηση αλλα παλι τιποτα. Φτανει το προηγουμενο Σαββατο, εχω λαλησει γιατι απο τη στιγμη που ξερω ποτε εγινε ωορηξια και τα τεστ βγαινουν αρνητικα δεν μπορω να δικαιολογησω την καθυστερηση! Το Σαββατο λοιπον (5/12, 6 μερες καθυστερησης) ξαναριχνω μια ματια στο τεστ που ειχα κανει πριν μερες και ω τι χαρα! Διακρινω μια αχνουλιτσα γραμμουλιτσα!! Βρε λες;; Και ξανακανω ενα και βγηκε θετικο, αλλα αχνο. Χαρες εγω, ηθελα να βγω εξω με τηλεβοα να το πω σε ολους!!! Ευτυχως συγκρατηθηκα και το πα μονο στον αντρα μου και στη μανα μου. Τη Δευτερα (χτες) προσγειωθηκα αποτομα με το αποτελεαμα της χοριακης, το οποιο ηταν μονο 100... Συμφωνα με την ωορηξια μου, αυτη τη στιγμη ειμαι τουλαχιστον 20 μερες μετα οπου η χοριακη θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον 1000! Αρα παει για παλινδρομη, και ελπιζω οχι εξωμητριο... Νομιζω ειναι χειροτερο αυτο απο το να μου ρχοταν περιοδος κανονικα...

Παρολαυτα, να επισημανω κι εγω τα συμπτωματα που ειχα/δεν ειχα. Συνηθως πριν την περιοδο πριζεται και ποναει το στηθος μου, αυτη τη φορα ομως δεν ενοιωσα τιποτα απολυτως το οποιο μου φαινεται και παραξενο, αλλα ισως να παιζει ρολο επειδη ειμαι παλινδρομη. Ειχα μονο την κλασσικη ατονια που εχω 2 μερες πριν, αλλα ουτε καν ιδιαιτερους πονους ειχα που εχω συνηθως. Και φυσικα πολλα νευρα (τα οποια νομιζω πλεον εχουν γινει μονιμα!) και κλαματα πολυ ευκολα! ΑΛΛΑ ενοιωσα κατι που δεν το ειχα ξανανοιωσει μεχρι τωρα, στο κεντρο της κοιλιας, υπολογιζω εκει που ειναι η μητρα περιπου, εννοιωσα εναν στιγμιαιο πονο πρωτογνωρο, σαν τραβηγμα, σαν τριξιμο!

Αυτα! Συγγνωμη για το σεντονακι!! 

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Έχεις μιλήσει με το γιατρό σου; τι σου είπε; μακάρι όλα να εξελιχθούν καλά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 said:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!! Πως είστε??εγώ περιμένω να μην αδιαθετησω το Σάββατο...πότε να κάνω τέστ λέτε??

Καλημέρα την Κυριακή χαχαχαχαχα 

Πλάκα κάνω....Παρασκευή ισως

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish said:

Γεια σας κοριτσια! Σας διαβαζω συχνα πυκνα και συμπασχω τοσο πολυ! Αποτελει καλη ψυχοθεραπεια!

Να σας πω κι εγω το πονο μου αυτου του μηνα. Στις 15 Νοεμβρη ειχα ωορηξια. Το γνωριζω γιατι τους τελευταιους μηνες πηγαινω καθε μηνα στο γιατρο και την παρακολουθουμε (τα καλα και οι ευκολιες της επαρχιας!) Αποφασισα να κανω αυτο μεχρι να μεινω εγγυος ή μεχρι να κουραστω! Να σας πω οτι 6 μηνες τωρα που παω καθε φορα γινεται μια χαρα ωορηξια αλλα τζιφος... 

Την προηγουμενη Κυριακη 29 Νοεμβρη, περιμενα περιοδο. Απο την ανυπομονισια μου εκανα ενα τεστ 1 μερα πριν (εχω παρει με το κιλο αυτα τα ευαισθητα που ανιχνευουν την ορμονη απο 10 και πανω) αλλα τζιφος. Ξανακανω ενα 3 μερες μετα, δηλαδη ουσιαστικα στις 2 μερες καθυστερηση αλλα παλι τιποτα. Φτανει το προηγουμενο Σαββατο, εχω λαλησει γιατι απο τη στιγμη που ξερω ποτε εγινε ωορηξια και τα τεστ βγαινουν αρνητικα δεν μπορω να δικαιολογησω την καθυστερηση! Το Σαββατο λοιπον (5/12, 6 μερες καθυστερησης) ξαναριχνω μια ματια στο τεστ που ειχα κανει πριν μερες και ω τι χαρα! Διακρινω μια αχνουλιτσα γραμμουλιτσα!! Βρε λες;; Και ξανακανω ενα και βγηκε θετικο, αλλα αχνο. Χαρες εγω, ηθελα να βγω εξω με τηλεβοα να το πω σε ολους!!! Ευτυχως συγκρατηθηκα και το πα μονο στον αντρα μου και στη μανα μου. Τη Δευτερα (χτες) προσγειωθηκα αποτομα με το αποτελεαμα της χοριακης, το οποιο ηταν μονο 100... Συμφωνα με την ωορηξια μου, αυτη τη στιγμη ειμαι τουλαχιστον 20 μερες μετα οπου η χοριακη θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον 1000! Αρα παει για παλινδρομη, και ελπιζω οχι εξωμητριο... Νομιζω ειναι χειροτερο αυτο απο το να μου ρχοταν περιοδος κανονικα...

Παρολαυτα, να επισημανω κι εγω τα συμπτωματα που ειχα/δεν ειχα. Συνηθως πριν την περιοδο πριζεται και ποναει το στηθος μου, αυτη τη φορα ομως δεν ενοιωσα τιποτα απολυτως το οποιο μου φαινεται και παραξενο, αλλα ισως να παιζει ρολο επειδη ειμαι παλινδρομη. Ειχα μονο την κλασσικη ατονια που εχω 2 μερες πριν, αλλα ουτε καν ιδιαιτερους πονους ειχα που εχω συνηθως. Και φυσικα πολλα νευρα (τα οποια νομιζω πλεον εχουν γινει μονιμα!) και κλαματα πολυ ευκολα! ΑΛΛΑ ενοιωσα κατι που δεν το ειχα ξανανοιωσει μεχρι τωρα, στο κεντρο της κοιλιας, υπολογιζω εκει που ειναι η μητρα περιπου, εννοιωσα εναν στιγμιαιο πονο πρωτογνωρο, σαν τραβηγμα, σαν τριξιμο!

Αυτα! Συγγνωμη για το σεντονακι!! 

Νομίζω ότι βιάζεσε να βγάζεις συμπεράσματα και το προδικαζεις πριν την ώρα του....πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις άλλη μια χοριακη σήμερα η αύριο και εα δεις αυξήσει να πάρεις μια βαθιά ανάσα και να ηρεμήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα said:

Νομίζω ότι βιάζεσε να βγάζεις συμπεράσματα και το προδικαζεις πριν την ώρα του....πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις άλλη μια χοριακη σήμερα η αύριο και εα δεις αυξήσει να πάρεις μια βαθιά ανάσα και να ηρεμήσεις 

Καλημέρα!!!! αυτό το άγχος με τις χοριακές είναι απίστευτο, το έχω περάσει 4 φορές και πραγματικά κορίτσια σας νιώθω. Όσον αφόρα την τιμή της χοριακής σου δεν έχει σημασία η πρώτη τιμή αλλά το πως αυξάνεται. Λογικά θα πρέπει να κάνεις ακόμα μια 3 ημέρες μετά την πρώτη για να δεις πόσο έχει αυξηθεί. 

Επίσης δεν αρκεί να κάνεις σεξ μόνο όταν έχεις ωορρηξία, εμείς είχαμε επαφές από την τελευταία ημέρα της περιόδου κάθε 2 ημέρες μέχρι πριν αδιαθετήσω. Και εμείς παρακαλοθούσαμε ωορρηξία αλλά αν σας πω ότι και τις 4 φορές έμεινα έγκυος 3 ημέρες πριν αδιαθετήσω και την μία αν το πιστεύεις 1 ημέρα ακριβώς μετά την περίοδο η οποία διήρκησε μόνο 2ημέρες οπότε μπορεί και να ήμουν ήδη εγκυος, ο γιατρός είχε καταμπερδευτεί... 

Τέσπα, αν δεν αδιαθετήσεις κάνε τεστ την Πέμπτη ή αν δεν κρατιέσαι αύριο και δες το αποτέλεσμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...