Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.. θελω την γνωμη απο εσας που εχετε περασει απο το σταδιο της εγκυμοσυνης.. ειμαι στην 27η μερα του κυκλου και θεωρητικα σε 9 μερες (δεν) περιμενω.. χθες ειχαμε επαφη αλλα δεν ξερω κατι σαν να με ενοχλουσε κατω χαμηλα στην κοιλια δεν πονουσα απλως ενιωθα κατι.. ανησυχω μηπως ειναι κατι σοβαρο.. εχει νιωσει καμια απο εσας που εχει περασει το σταδιο της εγκυμοσυνης αυτο το πραγμα μηπως ειναι συμπτωμα?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια! Σας διαβαζω συχνα πυκνα και συμπασχω τοσο πολυ! Αποτελει καλη ψυχοθεραπεια!

Να σας πω κι εγω το πονο μου αυτου του μηνα. Στις 15 Νοεμβρη ειχα ωορηξια. Το γνωριζω γιατι τους τελευταιους μηνες πηγαινω καθε μηνα στο γιατρο και την παρακολουθουμε (τα καλα και οι ευκολιες της επαρχιας!) Αποφασισα να κανω αυτο μεχρι να μεινω εγγυος ή μεχρι να κουραστω! Να σας πω οτι 6 μηνες τωρα που παω καθε φορα γινεται μια χαρα ωορηξια αλλα τζιφος... 

Την προηγουμενη Κυριακη 29 Νοεμβρη, περιμενα περιοδο. Απο την ανυπομονισια μου εκανα ενα τεστ 1 μερα πριν (εχω παρει με το κιλο αυτα τα ευαισθητα που ανιχνευουν την ορμονη απο 10 και πανω) αλλα τζιφος. Ξανακανω ενα 3 μερες μετα, δηλαδη ουσιαστικα στις 2 μερες καθυστερηση αλλα παλι τιποτα. Φτανει το προηγουμενο Σαββατο, εχω λαλησει γιατι απο τη στιγμη που ξερω ποτε εγινε ωορηξια και τα τεστ βγαινουν αρνητικα δεν μπορω να δικαιολογησω την καθυστερηση! Το Σαββατο λοιπον (5/12, 6 μερες καθυστερησης) ξαναριχνω μια ματια στο τεστ που ειχα κανει πριν μερες και ω τι χαρα! Διακρινω μια αχνουλιτσα γραμμουλιτσα!! Βρε λες;; Και ξανακανω ενα και βγηκε θετικο, αλλα αχνο. Χαρες εγω, ηθελα να βγω εξω με τηλεβοα να το πω σε ολους!!! Ευτυχως συγκρατηθηκα και το πα μονο στον αντρα μου και στη μανα μου. Τη Δευτερα (χτες) προσγειωθηκα αποτομα με το αποτελεαμα της χοριακης, το οποιο ηταν μονο 100... Συμφωνα με την ωορηξια μου, αυτη τη στιγμη ειμαι τουλαχιστον 20 μερες μετα οπου η χοριακη θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον 1000! Αρα παει για παλινδρομη, και ελπιζω οχι εξωμητριο... Νομιζω ειναι χειροτερο αυτο απο το να μου ρχοταν περιοδος κανονικα...

Παρολαυτα, να επισημανω κι εγω τα συμπτωματα που ειχα/δεν ειχα. Συνηθως πριν την περιοδο πριζεται και ποναει το στηθος μου, αυτη τη φορα ομως δεν ενοιωσα τιποτα απολυτως το οποιο μου φαινεται και παραξενο, αλλα ισως να παιζει ρολο επειδη ειμαι παλινδρομη. Ειχα μονο την κλασσικη ατονια που εχω 2 μερες πριν, αλλα ουτε καν ιδιαιτερους πονους ειχα που εχω συνηθως. Και φυσικα πολλα νευρα (τα οποια νομιζω πλεον εχουν γινει μονιμα!) και κλαματα πολυ ευκολα! ΑΛΛΑ ενοιωσα κατι που δεν το ειχα ξανανοιωσει μεχρι τωρα, στο κεντρο της κοιλιας, υπολογιζω εκει που ειναι η μητρα περιπου, εννοιωσα εναν στιγμιαιο πονο πρωτογνωρο, σαν τραβηγμα, σαν τριξιμο!

Αυτα! Συγγνωμη για το σεντονακι!! 

Να μη στεναχωριέσαι γιατί όλα μπορεί να πάνε και πολύ καλά. Έχει τύχει σε φίλη μου και απλά ήταν καθυστερημένη σύλληψη σημασία έχει να αυξηθεί που λένε και τα κορίτσια...

Εγώ πάλι αυτό το μήνα δε νοιωθω τίποτα δε ξέρω ,τον προηγούμενο πίστευα ότι τα είχα όλα και τίποτα και τώρα δε νοιωθω τίποτα ..το μόνο που έχω αλλά ίσως είναι από κούραση είναι ότι νυστάζω ...Κάθε πρωί πίνω καφέ πάντα να με ξυπνήσει γιατί δουλεύω απ' το σπίτι και αυτές τις μέρες αρχίζω να νυστάζω και να χασμουριεμαι απ' τις 11 το πρωί σα να μην έχω πιει καφέ ποτέ ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 said:

Καλημερα κοριτσια.. θελω την γνωμη απο εσας που εχετε περασει απο το σταδιο της εγκυμοσυνης.. ειμαι στην 27η μερα του κυκλου και θεωρητικα σε 9 μερες (δεν) περιμενω.. χθες ειχαμε επαφη αλλα δεν ξερω κατι σαν να με ενοχλουσε κατω χαμηλα στην κοιλια δεν πονουσα απλως ενιωθα κατι.. ανησυχω μηπως ειναι κατι σοβαρο.. εχει νιωσει καμια απο εσας που εχει περασει το σταδιο της εγκυμοσυνης αυτο το πραγμα μηπως ειναι συμπτωμα?!

καλημέρα, δεν είμαι γιατρός αλλά αν κρίνω από τις δικές μου εγκυμοσύνες τα συμπτώματα που είχα στην περίοδο ήταν ακριβώς ίδια με αυτά της εγκυμοσύνης. Το μόνο αληθινό σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση και η θετική χοριακή. Αντιλαμβάνομαι την αγωνία σας αλλά θα σας έδινα με όλη μου την αγάπη μια συμβουλή, μην κοιτάτε τα συμπτώματα γιατι σας δημιουργούν άγχος. Δεν βγάζω τον εαυτό μου απέξω και εγώ το ίδιο έκανα στην 1η εγκυμοσύνη.Τελικά όμως είτε περίμενα περίοδο είτε ήμουν έγκυος το ίδιο και το αυτό. Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάρετε αυτή τη θετική χοριακή!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Εγώ θα ευχηθώ αντί για τη σιχαμένη να σου ερθει το πιο όμορφο δώρο του κόσμου! 

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Έχεις μιλήσει με το γιατρό σου; τι σου είπε; μακάρι όλα να εξελιχθούν καλά! 

Ευχαριστώ βρε γλυκούλα αλλά προετοιμάζομαι για γιορτές με περίοδο κ δεν ξέρω πως θα το αντιμετωπίσω....πρέπει να το πάρουμε αλλιώς πρέπει να αλλάξουμε στάση δεν ξέρω πως αλλα πρέπει..να σκληρύνουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ευχαριστώ βρε γλυκούλα αλλά προετοιμάζομαι για γιορτές με περίοδο κ δεν ξέρω πως θα το αντιμετωπίσω....πρέπει να το πάρουμε αλλιώς πρέπει να αλλάξουμε στάση δεν ξέρω πως αλλα πρέπει..να σκληρύνουμε.

Σκληρές είμαστε! Τόσα περάσαμε και τα αντέξαμε. Μια χαρά σκληρές είμαστε. Και θα έρθει σύντομα καιρός να γίνουμε πάλι μαλακεςκαι αφράτες. Και δε σηκώνω κουβέντα. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για την ενθαρρυνση! Ουτως ή αλλως αυριο το πρωι θα ξανακανω χοριακη, χωρις να εχω πολλες ελπιδες. Αν δεν ηξερα οτι στις 15 νοεμβρη ειχα ωορηξια, θα ελπιζα σε μια καθυστερημενη συλληψη, αλλα κατι τετοιοι ειναι αδυνατον εκτος αν το ωαριο ηταν χαιλαντερ! :D

Αρα ακομα και αν η γονιμοποιηση εγινε 18-19 Νοεμβρη, υποτιθεται καμια 10αρια μερες μετα θα επρεπε να ανεβει η χοριακη. Δηλαδη γυρω στις 28-30 που λογικα θα ερχοταν περιοδος, θα επρεπε να ξεκιναει. Αρα απο τις 30-11 μεχρι τις 7-12 που ειχαμε χτες θα επρεπε ειναι τουλαχιστον 1000! 

Πωπω ψυχαναγκαστικες εχουμε καταντησει! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για την ενθαρρυνση! Ουτως ή αλλως αυριο το πρωι θα ξανακανω χοριακη, χωρις να εχω πολλες ελπιδες. Αν δεν ηξερα οτι στις 15 νοεμβρη ειχα ωορηξια, θα ελπιζα σε μια καθυστερημενη συλληψη, αλλα κατι τετοιοι ειναι αδυνατον εκτος αν το ωαριο ηταν χαιλαντερ! :D

Αρα ακομα και αν η γονιμοποιηση εγινε 18-19 Νοεμβρη, υποτιθεται καμια 10αρια μερες μετα θα επρεπε να ανεβει η χοριακη. Δηλαδη γυρω στις 28-30 που λογικα θα ερχοταν περιοδος, θα επρεπε να ξεκιναει. Αρα απο τις 30-11 μεχρι τις 7-12 που ειχαμε χτες θα επρεπε ειναι τουλαχιστον 1000! 

Πωπω ψυχαναγκαστικες εχουμε καταντησει! :shock:

Αχ μωρε κοριτσι μου ψυχρολουσια ειναι αυτο το πραγμα που τραβας να θελεις να χαρεις και να μην μπορεις..σκεψου ομως οτι τεχνικα εισαι εγκυος φανταζομαι ομως αν ηταν να αποβαλλεις δεν θα ειχε γινει;;δεν ξερω και πολλα απο χοριακες γιατι δεν εχω μεινει ποτε εγκυος αλλα μην απελπιζεσαι να εχεις επικοινωνια με το γιατρο σου και ισως να ξεκουραζεις το σωμα σου μην εχεις απροοπτα!ευχομαι να πανε ολα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τρελαθώ έχω την αίσθηση ότι στο σκούπισμα πριν που πήγα προς νερού μου ,συγνώμη κιόλας χαχα είδα μια κουκιδα πολύ μικρό κόκκινο σαν αίμα και τώρα είδα μια ίδια μικρή καφέ γιατί έβαλα σερβιετακι ,για να αδιαθετησω νωρίς μου φαίνεται στις 14 περιμένω αχ δε ξέρω ελπίζω να μη τρελάθηκα και το φαντάστηκα τουλάχιστον χαχαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ said:

Εγώ θα τρελαθώ έχω την αίσθηση ότι στο σκούπισμα πριν που πήγα προς νερού μου ,συγνώμη κιόλας χαχα είδα μια κουκιδα πολύ μικρό κόκκινο σαν αίμα και τώρα είδα μια ίδια μικρή καφέ γιατί έβαλα σερβιετακι ,για να αδιαθετησω νωρίς μου φαίνεται στις 14 περιμένω αχ δε ξέρω ελπίζω να μη τρελάθηκα και το φαντάστηκα τουλάχιστον χαχαχχαχα

Χαχαχα και σαν φαντασία ωραίο μοιάζει...άντε με το καλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Χαχαχα και σαν φαντασία ωραίο μοιάζει...άντε με το καλο...

Χαχαχαχχα μακάρι σε ευχαριστώ πολύ ,ελπίζω να μην τρελενομαι απ' την επιθυμία μου σιγά σιγά χαχχα ....Τ φαντατσηκα το λέω θα σ πω γτ , άκου να δεις ανάλυση το χαρτί που έχουμε έχει κάτι πορτοκάλι λουλουδάκια και ήταν εκεί δίπλα σχεδόν πάνω και λέω είναι δεν είναι τ φαντάζομαι χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/12/2020 at 10:30 ΜΜ, linaa είπε:

ειναι μια χαρα η Αμη σου τι οριακα ικανοποιητικη ?ειναι μια χαρα οπως θα επρεπε ! κ η fsh σου ειναι πολυ καλη . ωορηξιες εχεις τσεκαρει? στο λεω γιατι η  lh σου ειναι πολυ χαμηλη σε σχεση με την fsh συνηθως πρεπει να ειναι με μια μοναδα διαφορα για να ειναι η ωορηξια σωστη. βεβαια μπορει να ετυχε κ ο κυκλος . 

Λινα να ζητήσω κι εγώ τα φώτα σου , μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό μου; Έκανα εξετάσεις Τρίτη ημέρα του κυκλου μου κ βγήκαν οι εξής τιμές : fsh 10,83 (πλαίσια 3,5-12,5), lh 7,47 (πλαίσια 2.40-12,60), ε3 48,05 και προλακτινη 19,67. Είμαι 40 ετών. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ria_ said:

Χαχαχαχχα μακάρι σε ευχαριστώ πολύ ,ελπίζω να μην τρελενομαι απ' την επιθυμία μου σιγά σιγά χαχχα ....Τ φαντατσηκα το λέω θα σ πω γτ , άκου να δεις ανάλυση το χαρτί που έχουμε έχει κάτι πορτοκάλι λουλουδάκια και ήταν εκεί δίπλα σχεδόν πάνω και λέω είναι δεν είναι τ φαντάζομαι χαχαχχα

Αχχχ όλες το ίδιο είμαστε μην νομίζεις...αυτη η αναμονή σε τρελαίνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Αχχχ όλες το ίδιο είμαστε μην νομίζεις...αυτη η αναμονή σε τρελαίνει 

Κάθε φορά λέω χαλαρά μη το σκέφτεσαι και τσουπ άντε πάλι χαχα δε γίνεται..εγώ λέω να κάνω ένα τεστ τη Κυριακή έχω τα πρώιμης ανίχνευσης ...δε ξερω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Σκληρές είμαστε! Τόσα περάσαμε και τα αντέξαμε. Μια χαρά σκληρές είμαστε. Και θα έρθει σύντομα καιρός να γίνουμε πάλι μαλακεςκαι αφράτες. Και δε σηκώνω κουβέντα. 

Άσε με μη με μαλακωνεις τώρα που πάω να γίνω σίδερο χαχαχαχαχα.το δουλεύω σου λέω...σε κάποια φάση είχα πολλά νεύρα κ ξεσπαγα κ μου λέει η αδερφή μου κάτι κ καλά ο Θεός θέλει να είμαστε καλοί δεν ξέρω τι μου είπε κ αρχίζω( που είμαι της πίστης υποτίθεται) άσε με και εσύ που ο Θεός εμένα κάθεται κ χαζευει.δεν θέλω να είμαι καλή κ άι παρατάμε χαχαχαχα.κριση 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...