Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλημερα κοριτσια.. Εμενα η περιοδος ακομη αφαντη.. 37η μερα του κυκλου.. Πρωτη φορα κανω τοσο μεγαλο κυκλο θα παρω τηλεφωνο τον γιατρο μου.. Αρνητικο το τεστ ξανα οποτε δεν ξέρω τι παιζεται.. 

Καλημερα κοριτσι μου θυμισε μου ειχε θετικο τεστ ωορηξιας;;;μηπως εκανες ανωορηκτικο κυκλο εμενα μου ειχε τυχει τετοιος παρολλο που ειχα θετικο ωορηξιας δεν προχωρησε η ωορηξια μου και ειχα μερερ καθυστερησης 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Jamie είπε:

Καλημερα κοριτσι μου θυμισε μου ειχε θετικο τεστ ωορηξιας;;;μηπως εκανες ανωορηκτικο κυκλο εμενα μου ειχε τυχει τετοιος παρολλο που ειχα θετικο ωορηξιας δεν προχωρησε η ωορηξια μου και ειχα μερερ καθυστερησης 

Δεν εκανα καθολου τεστ ωορρηξίας... Παρηγγειλα ομως αυτη τη φορα αυτα τα φθηνα απο το mothertobe 30 τεστ ωορρηξίας και 10 εγκυμοσυνης με 20 ευρω.. Ηταν πολυ οικονομικα.. Οποτε οταν θα ερθοουν θα τα δοκιμασω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Δεν εκανα καθολου τεστ ωορρηξίας... Παρηγγειλα ομως αυτη τη φορα αυτα τα φθηνα απο το mothertobe 30 τεστ ωορρηξίας και 10 εγκυμοσυνης με 20 ευρω.. Ηταν πολυ οικονομικα.. Οποτε οταν θα ερθοουν θα τα δοκιμασω.. 

Μην αγχωνεσαι συμβαινουν καθυστερησεις οταν χαλαρωσεις θα αδιαθετησεις αν κρατησει πολυ ρωτα τον γιατρο σου και μετα βουρ στα τεστακια πολυ βοηθητικα.Εμενα με βοηθανε να ξερω ποτε θα αδιαθετησω καθως ειχα αστατο κυκλο.Οταν βρεις το θετικο μετα απο 12 εως 16 μερες αδιαθετεις αν δεν γινει συλληψη

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Οχι δυστυχως δεν εχω παλευω ενα χρονο αλλα βρηκαμε προβλημα στο σπερμα και ειπαμε να το παλεψουμε λιγο με φυσικο τροπο και αν δεν να καταληξουμε στην εξωσωματικη που για μενα θα ειναι τελευταια επιλογη..Παντως και εγω ακριβως σαν εσενα ξεκιναω στην ωορηξια να με ποναει λιγο το στηθος κι μετα εκτεινεται προς την μασχαλη και παραμενει εντονος ο πονος μεχρι να αδιαθετησω που μετα αρχιζει σιγα σιγα να απαλυνεται ο πονος.Τωρα δεν ξερω τι στα κομματια επαθε..Μακαρι να δεις ενα θετικο τεστακι μη μου απελπιζεσαι να παιρνεις κουραγιο ολες το περναμε!

Κ μεις είχαμε ένα μικρό θέμα με το σπερμα αλλά με βιταμίνες που παίρνει εδώ κ ένα χρόνο μια χαρά είναι. Καλά κάνετε κ το παλεύετε γτ ποτέ δν ξέρεις. Εγώ πχ δν το πάλεψα 1 χρόνο κ ξεκίνησα αμέσως με φάρμακα κ επαφες κ μετά σπερματεγχυση γτ μας είπαν ότι με την χαμηλή κινητικότητα του σπερματος δν μπορεί να υπάρξει φυσική σύλληψη... μπούρδες !!! Το σπερμα κ στην εξωσωματικη γονιμοποίησε κ τα 9 ωαρια που πήραν κ μια χαρά έμεινα κ έγκυος φυσιολογικά, όποτε δν υπήρχε μεγάλο προβλημα. Έχουμε κάνει ένα σωρό εξετασεις κ δν έχει βρεθεί κάτι. Εμένα το προβλημα μου κυρίως είναι όχι ότι δν μένω εγκυος αλλα ότι αποβάλλω. Έχω κ λίγο λεπτό ενδομήτριο αλλά η Λινά από δω μέσα μου είπε ότι δν παίζει τόσο ρόλο το ενδομήτριο στις αποβολες μου.Τι να πω μπορεί να ήταν τυχαιο γεγονός , κ την επόμενη φορά που θα έρθει να το τυχερό μου! Δν ξέρω την ηλικία σου , αλλά αν περάσει ένας χρόνος κ δν έχει έρθει εγκυμοσυνη καλό θα ήταν να το ψάξετε λίγο παραπάνω κ με εξετασεις κ μετά να προχωρήσετε σε εξωσωματικη.Η σπερματεγχυση για μένα είναι χάσιμο χρόνου κ χρημάτων γτ τα ποσοστά επιτυχίας είναι πολύ λίγα κ ειδικά όταν υπάρχει κ θέμα με το σπερμα. Εμένα πάντως σήμερα το βράδυ στον ύπνο μου πάλι με πονούσε το στήθος κ τώρα σχεδόν καθόλου, μόνο μια μικρή ευαισθησία νιώθω.Η θερμοκρασία μου είναι σταθερή πάντως εδώ κ 4 μέρες στο 36,5. Ευχομαι να έχουμε αυτό το μήνα θετικά αποτελέσματα κ όλα τα κορίτσια! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Αχ, ακριβώς με έπιασες... Φρίκαρα που ούτε ο ενδοκρινολογος, ούτε ο γυναικολογος μου είπαν κάτι για την απόκλιση μεταξύ των δύο ορμονών. Και το αγνοούσα φυσικά τελείως. Απλά εκεί που παλευαμε με το σπέρμα, τώρα βγήκε κι άλλη βλάβη. Επιμένω στο θέμα του γιατρούς. Ίσως να πάρω πρώτα τον γιατρό και να του ζητήσω να με καθοδηγήσει. Αν μου πει απλά να κάνουμε ένα ραντεβού, αυτό θα κάνω, αν μου πει να επαναλάβω εξετασεις, θα τις επαναλάβω. 

Κατά τ' άλλα, καλά να είμαστε να αγαπιόμαστε και να σ€&#@αλιζομαστε όπως είπες κι αν είναι να κάτσει, μακάρι να κάτσει. 

Με ισιωσες λίγο μέσα στην παράνοια της ημέρας, αγκαλίτσα! 

Αγκαλίτσα και εγώ...μη νομίζεις πανικό παθαίνω κ εγώ τρεις φορές τον μήνα ..την μια να κλαιγομαι για τις απώλειες την μια να ψάχνω συμπτώματα στην μέση κύκλου,την άλλη όταν έρχεται περίοδος...τις έχω μετρήσει...άι σιχτιρ ζωή είναι αυτή;;;;;

Just now, Sofiamar93 είπε:

Παιζει ρολο το αγχος στην ωορρηξία? Πήρα τον γιατρο μου παντως τωρα τηλεφωνο. Περιμενω να με παρεθ πισω γιατι ειχε ασθενη.. Θα τον ρωτησω τι συμβαινει εκεινος που ξερει και το ιστορικο μου και αν ειναι να μου γραψει χαπια να πιω για να ερθει η περιοδος.. Αγανακτησα

Δεν είναι σίγουρο ότι θα χρειαστεί χάπια ...μάλλον θα έρθει μόνο του...τον επόμενο κοριτσακι μην θλίβεσαι έρχονται γιορτινες χαλάρωση κ πολύ σ,,,ξ.να χαρείτε τα νιάτα σας κ τον έρωτα σας...το μωρό θα έρθει.να θυμάσαι ότι το πιάσατε με χαρά .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Queen10 είπε:

Κ μεις είχαμε ένα μικρό θέμα με το σπερμα αλλά με βιταμίνες που παίρνει εδώ κ ένα χρόνο μια χαρά είναι. Καλά κάνετε κ το παλεύετε γτ ποτέ δν ξέρεις. Εγώ πχ δν το πάλεψα 1 χρόνο κ ξεκίνησα αμέσως με φάρμακα κ επαφες κ μετά σπερματεγχυση γτ μας είπαν ότι με την χαμηλή κινητικότητα του σπερματος δν μπορεί να υπάρξει φυσική σύλληψη... μπούρδες !!! Το σπερμα κ στην εξωσωματικη γονιμοποίησε κ τα 9 ωαρια που πήραν κ μια χαρά έμεινα κ έγκυος φυσιολογικά, όποτε δν υπήρχε μεγάλο προβλημα. Έχουμε κάνει ένα σωρό εξετασεις κ δν έχει βρεθεί κάτι. Εμένα το προβλημα μου κυρίως είναι όχι ότι δν μένω εγκυος αλλα ότι αποβάλλω. Έχω κ λίγο λεπτό ενδομήτριο αλλά η Λινά από δω μέσα μου είπε ότι δν παίζει τόσο ρόλο το ενδομήτριο στις αποβολες μου.Τι να πω μπορεί να ήταν τυχαιο γεγονός , κ την επόμενη φορά που θα έρθει να το τυχερό μου! Δν ξέρω την ηλικία σου , αλλά αν περάσει ένας χρόνος κ δν έχει έρθει εγκυμοσυνη καλό θα ήταν να το ψάξετε λίγο παραπάνω κ με εξετασεις κ μετά να προχωρήσετε σε εξωσωματικη.Η σπερματεγχυση για μένα είναι χάσιμο χρόνου κ χρημάτων γτ τα ποσοστά επιτυχίας είναι πολύ λίγα κ ειδικά όταν υπάρχει κ θέμα με το σπερμα. Εμένα πάντως σήμερα το βράδυ στον ύπνο μου πάλι με πονούσε το στήθος κ τώρα σχεδόν καθόλου, μόνο μια μικρή ευαισθησία νιώθω.Η θερμοκρασία μου είναι σταθερή πάντως εδώ κ 4 μέρες στο 36,5. Ευχομαι να έχουμε αυτό το μήνα θετικά αποτελέσματα κ όλα τα κορίτσια! 

Ειμαι 33 και οι γιατροι μου ειπαν οτι δεν μπορουν να αποκλεισουν την φυσικη συλληψη αλλα θα ταλαιπωρηθουμε πολυ!τωρα παιρνει βιταμινες και θα κανει επαναληπτικη να δουμε αν εχει βελτιωθει..για τις αποβολες εχεις κοιταξει την φρομβοφιλια που λενε πολλες κοπελες;;ειχα μια γνωστη που απεβαλλε και ειχε οποτε μετα το ελυσε το θεμα και εμεινε εγκυος

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Εδώ ζαλουρα! Κοιτάω τις σημειώσεις μου τώρα... 16 μέρα είχα θετικό τεστ ωορρηξιας αλλά η θερμοκρασία μου ήταν ήδη 36.8. Ρε παιδιά, σαν πολύ προβληματική μου φαίνομαι. Δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου τι γίνεται. Ή για να ακριβολογησω, δεν μπορωνα καταλάβω πως πρέπει να κινηθώ από εδώ και στο εξής. Να επαναλάβω εξετασεις με το που θα μου έρθει; να πάω στο γιατρό; τι στην ευχή να κάνω; συγγνώμη σας ζάλισα αλλά αυτή τη στιγμή ειμαι μέσα στην αγωνία και την ανασφάλεια. 

Και μόλις μου ήρθε με θερμοκρασία 37.0. Αυτό κι αν είναι από τα άγραφα. Πώς το λέω στον καλό μου τώρα... 

σου ήρθε σιγουρα περιοδος? κανονική ροη?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Ειμαι 33 και οι γιατροι μου ειπαν οτι δεν μπορουν να αποκλεισουν την φυσικη συλληψη αλλα θα ταλαιπωρηθουμε πολυ!τωρα παιρνει βιταμινες και θα κανει επαναληπτικη να δουμε αν εχει βελτιωθει..για τις αποβολες εχεις κοιταξει την φρομβοφιλια που λενε πολλες κοπελες;;ειχα μια γνωστη που απεβαλλε και ειχε οποτε μετα το ελυσε το θεμα και εμεινε εγκυος

Αα είμαστε κ κοντά σε ηλικία εγώ 34. Τα έχω ψάξει όλα κορίτσι μου κ δν έχω θρομβοφιλια. Γενικά έχω κάνει πληρες αιματολογικό,ανοσολογικό,ορμονικό,έλεγχο πριν ξεκινήσω διαδικασιες για παιδί.Έχω πάει στη Λευκού την αιματολόγο πριν καν ξεκινήσω κ την εξωσωματικη κ ξανά πήγα κ μετά την βιοχημική που είχα από εξωσωματικη. Υστεροσκοπηση έχω κάνει επισης κ τώρα αν δν έρθει το μωράκι θα ξανακάνω πάλι υστεροσκοπηση πριν πάω για εμβρυομεταφορα.Πάντως το ενδομήτριο μου κ η μήτρα μου έχουν παρά πολύ καλή μορφολογία μόνο με το παχος του ενδομητρίου έχω θεματάκι. Έχουμε κάνει καρυοτυπο ζεύγους που είναι φυσιολογικός. Σου λέω έχω βαρεθεί να κάνω εξετασεις κ να πηγαίνω από γιατρο σε γιατρο κ γι αυτό είχα πει τον Ιούνιο τέλος όλα αυτά κ θα χαρώ τον έρωτα με τον αντρουλη μου χωρίς αγχος κ τσουπ τότε ήρθε η φυσική σύλληψη η οποία όμως παλι δν εξελίχθηκε κ ήταν βιοχημική.Παίρνω βιταμίνες γενικά γτ έχω υποθυρεοειδισμό όποτε D3 έπαιρνα πάντα κ να φανταστείς έχει φτάσει πάνω από τα φυσιολογικά 58 είχα κ μου είπε ο ενδοκρινολόγος να τη σταματήσω για λίγο. Πιστεύω είναι θέμα τύχης. Πάντως αυτή τη φορά αν πάω σε εμβρυομεταφορα θα το δω τελείως χαλαρά! Απλά σε αυτές τις περιπτώσεις η αποτυχία κοστίζει κ ψυχολογικά κ χρηματικά ,ειδικά σε αυτους τους καιρους .Δν με νοιάζουν τα χρήματα κ φυσικά θα τα δώσω απλόχερα για τον σκοπό αυτόν (οπως έχω κάνει κ τόσο καιρό) απλά όταν δν έχεις επιτυχία σε επηρεάζει που έχασες κ τόσα χρήματα.Εγώ μόνο να έρθει το μωράκι μου θέλω κ τπτ άλλο. Όπως κ κάθε γυναίκα αυτό θελει κ κάνει τα πάντα για να το πετύχει!  Και φυσικά δν αποκλείεται η φυσική σύλληψη στην περίπτωση άου όπως έγινε κ στη δίκη μου, απλά είναι όντως δύσκολο κ ψυχοφθόρο γτ χάνεις κ χρόνο.Εσυ ξέρεις πάντως πως θα κινηθείς.Εδώ όλες μας μοιραζόμαστε εμπειριες κ όσα γνωρίζουμε η καθεμία μας για να αλληλοβοηθιομαστε . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Αα είμαστε κ κοντά σε ηλικία εγώ 34. Τα έχω ψάξει όλα κορίτσι μου κ δν έχω θρομβοφιλια. Γενικά έχω κάνει πληρες αιματολογικό,ανοσολογικό,ορμονικό,έλεγχο πριν ξεκινήσω διαδικασιες για παιδί.Έχω πάει στη Λευκού την αιματολόγο πριν καν ξεκινήσω κ την εξωσωματικη κ ξανά πήγα κ μετά την βιοχημική που είχα από εξωσωματικη. Υστεροσκοπηση έχω κάνει επισης κ τώρα αν δν έρθει το μωράκι θα ξανακάνω πάλι υστεροσκοπηση πριν πάω για εμβρυομεταφορα.Πάντως το ενδομήτριο μου κ η μήτρα μου έχουν παρά πολύ καλή μορφολογία μόνο με το παχος του ενδομητρίου έχω θεματάκι. Έχουμε κάνει καρυοτυπο ζεύγους που είναι φυσιολογικός. Σου λέω έχω βαρεθεί να κάνω εξετασεις κ να πηγαίνω από γιατρο σε γιατρο κ γι αυτό είχα πει τον Ιούνιο τέλος όλα αυτά κ θα χαρώ τον έρωτα με τον αντρουλη μου χωρίς αγχος κ τσουπ τότε ήρθε η φυσική σύλληψη η οποία όμως παλι δν εξελίχθηκε κ ήταν βιοχημική.Παίρνω βιταμίνες γενικά γτ έχω υποθυρεοειδισμό όποτε D3 έπαιρνα πάντα κ να φανταστείς έχει φτάσει πάνω από τα φυσιολογικά 58 είχα κ μου είπε ο ενδοκρινολόγος να τη σταματήσω για λίγο. Πιστεύω είναι θέμα τύχης. Πάντως αυτή τη φορά αν πάω σε εμβρυομεταφορα θα το δω τελείως χαλαρά! Απλά σε αυτές τις περιπτώσεις η αποτυχία κοστίζει κ ψυχολογικά κ χρηματικά ,ειδικά σε αυτους τους καιρους .Δν με νοιάζουν τα χρήματα κ φυσικά θα τα δώσω απλόχερα για τον σκοπό αυτόν (οπως έχω κάνει κ τόσο καιρό) απλά όταν δν έχεις επιτυχία σε επηρεάζει που έχασες κ τόσα χρήματα.Εγώ μόνο να έρθει το μωράκι μου θέλω κ τπτ άλλο. Όπως κ κάθε γυναίκα αυτό θελει κ κάνει τα πάντα για να το πετύχει!  Και φυσικά δν αποκλείεται η φυσική σύλληψη στην περίπτωση άου όπως έγινε κ στη δίκη μου, απλά είναι όντως δύσκολο κ ψυχοφθόρο γτ χάνεις κ χρόνο.Εσυ ξέρεις πάντως πως θα κινηθείς.Εδώ όλες μας μοιραζόμαστε εμπειριες κ όσα γνωρίζουμε η καθεμία μας για να αλληλοβοηθιομαστε . 

Πωπω πραγματικα εχεις κανει ενα σωρο εξετασεις εμας τελειως τις βασικες μια σαλπιγγογραφια μου λειπει τι να πω ειναι και θεμα τυχης βρε παιδι μου αν ειστε ενταξει σε ολα τα αλλα.Παντως βλεπω αλλα ζευγαρια πιανουν ευκολα και αλλα τραβανε πολυ ζορι ακομα και χωρις προβληματα!τουλαχιστον εχουμε χρονο απο αποψη ηλικιας ακομα και με εξωσωματικη μας παιρνει.Εχεις αλλα παιδακια;;και αλλη μια ερωτηση εχεις ψυξει ωαρια ετοιμα για εμβρυομεταφορα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Πωπω πραγματικα εχεις κανει ενα σωρο εξετασεις εμας τελειως τις βασικες μια σαλπιγγογραφια μου λειπει τι να πω ειναι και θεμα τυχης βρε παιδι μου αν ειστε ενταξει σε ολα τα αλλα.Παντως βλεπω αλλα ζευγαρια πιανουν ευκολα και αλλα τραβανε πολυ ζορι ακομα και χωρις προβληματα!τουλαχιστον εχουμε χρονο απο αποψη ηλικιας ακομα και με εξωσωματικη μας παιρνει.Εχεις αλλα παιδακια;;και αλλη μια ερωτηση εχεις ψυξει ωαρια ετοιμα για εμβρυομεταφορα;

Η σαλπιγγογραφια δν είναι τπτ ούτε πονάει.Γίνεται για να δουν αν λειτουργούν σωστά οι σακπιγγες κ αν δν είναι βουλωμένη κάποια.Πάντως είναι απαραίτητη εξέταση σε περίπτωση που πας για εξωσωματικη γτ τι ζητάνε στην επιτροπή για τα φάρμακα. Δν έχω άλλο παιδάκι κορίτσι μου γι αυτό στεναχωριέμαι. Αν είχα παιδάκι δν θα έμπαινα στην διαδικασια να ταλαιπωρούμε με όλα αυτά κ να παίρνω συνεχως ορμόνες που μου προκαλούν κ ταχυπαλμίες.  Ας αποκτήσω αυτό το ένα κ ύστερα αν θέλει ο θεός να μου στείλει κ άλλο καλώς αν όχι πάλι καλώς. Ναι έχω ετοιμα έμβρυακια καταψυξη κ μπορώ να κάνω όποτε θέλω εμβρυομεταφορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Queen10 είπε:

Η σαλπιγγογραφια δν είναι τπτ ούτε πονάει.Γίνεται για να δουν αν λειτουργούν σωστά οι σακπιγγες κ αν δν είναι βουλωμένη κάποια.Πάντως είναι απαραίτητη εξέταση σε περίπτωση που πας για εξωσωματικη γτ τι ζητάνε στην επιτροπή για τα φάρμακα. Δν έχω άλλο παιδάκι κορίτσι μου γι αυτό στεναχωριέμαι. Αν είχα παιδάκι δν θα έμπαινα στην διαδικασια να ταλαιπωρούμε με όλα αυτά κ να παίρνω συνεχως ορμόνες που μου προκαλούν κ ταχυπαλμίες.  Ας αποκτήσω αυτό το ένα κ ύστερα αν θέλει ο θεός να μου στείλει κ άλλο καλώς αν όχι πάλι καλώς. Ναι έχω ετοιμα έμβρυακια καταψυξη κ μπορώ να κάνω όποτε θέλω εμβρυομεταφορα.

Και εγω γιαυτο στενοχωριεμαι ας ειχα ενα και θα το παλευα με λιγοτερο αγχος γι αλλα...κανε την προσπαθεια σου και αφου εχεις ετοιμα ωαριακια μην αγχωνεσαι εισαι σε καλο δρομο προχωρας εμβρυομεταφορα και ελπιζω να ειναι η τελευταια σου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια..σημερα ειναι η 26η μερα του κυκλου και θεωριτικα σε 10 (δεν) περιμενω..εχω προσεξει εχω πολλα υγρα ασπρα μεχρι σε σημειο που κρεμονται (συγνωμη για την περιγραφη) εχω που και που πονο χαμηλα στην κοιλια και το στηθος με ποναει..αντε να εχω κανενα καλο νεο αυτον τον μηνα εχω και γενεθλια αυριο θα ειναι το ωραιοτερο δωρο γενεθλιων

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofiamar93 said:

Δεν εκανα καθολου τεστ ωορρηξίας... Παρηγγειλα ομως αυτη τη φορα αυτα τα φθηνα απο το mothertobe 30 τεστ ωορρηξίας και 10 εγκυμοσυνης με 20 ευρω.. Ηταν πολυ οικονομικα.. Οποτε οταν θα ερθοουν θα τα δοκιμασω.. 

Λοιπόν την μια και μοναδική φορά που είχα καθηστερηση 20 μέρες περίπου ήταν επειδή είχα κυστη...μου έκανε κολπικό υπέρηχο ο γυναικολόγος και το είδαμε 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Μην αγχωνεσαι συμβαινουν καθυστερησεις οταν χαλαρωσεις θα αδιαθετησεις αν κρατησει πολυ ρωτα τον γιατρο σου και μετα βουρ στα τεστακια πολυ βοηθητικα.Εμενα με βοηθανε να ξερω ποτε θα αδιαθετησω καθως ειχα αστατο κυκλο.Οταν βρεις το θετικο μετα απο 12 εως 16 μερες αδιαθετεις αν δεν γινει συλληψη

Ναι και εγω πλεον δεν θα το αφησω στην τυχη. Θελω να ξερω ποτε εχω ωορρηξια νομιζω ημουν πολυ αγχωμενη αυτον τον μηνα που δνε ηξερα ποτε εκανα... 

5 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Αγκαλίτσα και εγώ...μη νομίζεις πανικό παθαίνω κ εγώ τρεις φορές τον μήνα ..την μια να κλαιγομαι για τις απώλειες την μια να ψάχνω συμπτώματα στην μέση κύκλου,την άλλη όταν έρχεται περίοδος...τις έχω μετρήσει...άι σιχτιρ ζωή είναι αυτή;;;;;

Δεν είναι σίγουρο ότι θα χρειαστεί χάπια ...μάλλον θα έρθει μόνο του...τον επόμενο κοριτσακι μην θλίβεσαι έρχονται γιορτινες χαλάρωση κ πολύ σ,,,ξ.να χαρείτε τα νιάτα σας κ τον έρωτα σας...το μωρό θα έρθει.να θυμάσαι ότι το πιάσατε με χαρά .

Ναι μου τα χαλασε λιγο η περιοδος που δνε ηρθε. Γιατι ελεγα ακομη και να ερθει η περιοδος ευχομαι να ερθει στην ωρα της ωστε να εχω καθυστερηση την πρωτοχρονια .. Μια μερα μετα τα γενεθλια μου.. Για να εχω ελπιδες οτι θα μου το φέρει ο θεος δωρο γενεθλίων και πρωτοχρονιάς.. Παντως μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε να περιμενω ακομη μια εβδομαδα γιατι αν μεγαλωσε ο κυκλος δεν ξερουμε ποτε εγινε ωορρηξία και μπορει ακομη καθυστέρηση να μην υπαρχει.. Ειπε αν δνς ερθςι και ως την αλλη εβδομαδα να κανω ξανα τεστ.. Αν ερθει τουτη την εβδομαδα η περιοδος παλι να τον παρω για να με δει μολις καθαρισω απο περίοδο για να δει μην τυχον δημιουργήθηκε παλι κυστη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...