Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Emilly είπε:

Άσε με μη με μαλακωνεις τώρα που πάω να γίνω σίδερο χαχαχαχαχα.το δουλεύω σου λέω...σε κάποια φάση είχα πολλά νεύρα κ ξεσπαγα κ μου λέει η αδερφή μου κάτι κ καλά ο Θεός θέλει να είμαστε καλοί δεν ξέρω τι μου είπε κ αρχίζω( που είμαι της πίστης υποτίθεται) άσε με και εσύ που ο Θεός εμένα κάθεται κ χαζευει.δεν θέλω να είμαι καλή κ άι παρατάμε χαχαχαχα.κριση 

Σιγά ρε Κουταλιανε!!! Έλα κοπελαρα μιυ, ηρέμησε, χαλάρωσε, απόλαυσέ τα αγόρια σου, ζουζουνισε με το μεγάλο και θα δεις τι ωραίες μέρες θα έρθουν. Και μια χαρά καλο παιδάκι είσαι. Κι αν λυγίζεις λίγο, είναι μόνο για να ξανασηκωθεις. Αυτοί που τους έρχονται δύσκολα, δύσκολα γίνονται κακοί. 

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσιαααα.. Καλησπεραααα... Τι μου κανετε?? Πως ειστε?? 

Γεια σου μικρούλα, καλά είμαστε, εσύ;;; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, depifish είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για την ενθαρρυνση! Ουτως ή αλλως αυριο το πρωι θα ξανακανω χοριακη, χωρις να εχω πολλες ελπιδες. Αν δεν ηξερα οτι στις 15 νοεμβρη ειχα ωορηξια, θα ελπιζα σε μια καθυστερημενη συλληψη, αλλα κατι τετοιοι ειναι αδυνατον εκτος αν το ωαριο ηταν χαιλαντερ! :D

Αρα ακομα και αν η γονιμοποιηση εγινε 18-19 Νοεμβρη, υποτιθεται καμια 10αρια μερες μετα θα επρεπε να ανεβει η χοριακη. Δηλαδη γυρω στις 28-30 που λογικα θα ερχοταν περιοδος, θα επρεπε να ξεκιναει. Αρα απο τις 30-11 μεχρι τις 7-12 που ειχαμε χτες θα επρεπε ειναι τουλαχιστον 1000! 

Πωπω ψυχαναγκαστικες εχουμε καταντησει! :shock:

Κορίτσι μου θα σου πω πως κ γω τον Ιούλιο είχα παρόμοια ιστορία με σένα.Η ωορρηξία μου πρέπει να έγινε 16η μέρα αφού είχα 14η θετικό τεστ ωορρηξιας.Περίμενα περίοδο 30η μέρα  του κύκλου γτ εχω κύκλο 28-30 μέρες . Είχα κάνει τεστ εγκυμοσυνη 28η μέρα (2 πριν τη περίοδο δλδ) κ ήταν αρνητικο. Είχα καθυστέρηση κ την 3η μέρα καθυστέρηση ξανακάνω τεστ κ πάλι αρνητικο.Λέω δν είμαι έγκυος από τη θάλασσα πάλι θα άργησε να έρθει. Όμως συνέχισα να έχω πολλά συμπτώματα κ εκείνο που με έκανε εντύπωση ήταν η υπερβολική υπνηλία,τρομερά νεύρα(παραπάνω απ όταν περιμένεις περίοδο κ καούρα) Αφού έφτασα 10 μέρες καθυστέρησης ξανά έκανα τεστ κ βγήκε αχνό θετικό,πάω κατευθείαν για χοριακη κ ήταν 150. Δυστυχώς δεν διπλασιάστηκε μετά από δυο μέρες , πήγε στο 100 κ μετά απέβαλα. Δν μπορούσα να το χαρώ γτ κ μένα μου είπε ο γιατρος ότι ήταν πολύ χαμηλή.Εχε όμως πίστη κ περίμενε να δεις το αποτέλεσμα. Δν έχει σημασία η τιμή σε συγκεκριμένη πχ μέρα καθυστέρηση.Γτ πολλές κοπέλες ξεκινάνε με πολύ χαμηλή χοριακη όπως κ στη δίκη μας περίπτωση που μάλλον ξεκίνησε ποκυ χαμηλά κ γι αυτό ίσως δν την ανίχνευαν κ τα τεστ , το θέμα είναι να διπλασιάζεται. 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το σωμα μου τα χει παιξει ξεφουσκωσε το στηθος μου και σχεδον δεν ποναει και επεσε η θερμοκρασια μου οποτε υπεθεσα οτι μαλλον θα αδιαθετησω νωριτερα(περιμενω πεμπτη κανονικα) αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα.Ειδικα το στηθος ειναι η πρωτη φορα σδη ζωη μου που γινεται αυτο αφου και σε ανωορηκτικους κυκλους κε ποναει μεχρι να αδιαθετησω.Εκανα ενα hometest αρνητικο..Μαλλον καινουρια συμπτωματα στη λιστα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Σιγά ρε Κουταλιανε!!! Έλα κοπελαρα μιυ, ηρέμησε, χαλάρωσε, απόλαυσέ τα αγόρια σου, ζουζουνισε με το μεγάλο και θα δεις τι ωραίες μέρες θα έρθουν. Και μια χαρά καλο παιδάκι είσαι. Κι αν λυγίζεις λίγο, είναι μόνο για να ξανασηκωθεις. Αυτοί που τους έρχονται δύσκολα, δύσκολα γίνονται κακοί. 

Γεια σου μικρούλα, καλά είμαστε, εσύ;;; 

Καλα και εγωωωω..εδω αναμενω να δω αν θα ερθει η οχι περιοδος.. Διαβασα και τα προηγουμενα μηνύματα μολις και αγχβθηκα λιγο μηπως συνέβη και σε εμενα κατι παρομοιο. Αφου περιοδος η σημαδια περιοδου δεν εχω ακομη τιποτα.. 38η μερα σημερΑ

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια ο βρετανικος τυπος ελεγε οτι οσες θελουν να μεινουν εγκυες δεν προβλεπεται το εμβολιο που που βγαινει τωρα του κορονοιου και οτι μπορει να εχουν προβλημα γονιμοτητας ενω σε ενα αλλο αρθρο οτι εχουν γινει αγωγες απο 2 γιατρους γερμανο και αμερικανο να σταματησει διοτι μπορει να προκαλεσει προβληματα στον πλακουντα καθιστωντας γυναικες στειρες.τρομαξα οταν τα διαβασα...φυσικα ειμαι υπερ των εμβολιων εχω κανει φετος και γριπης αλλα δεν θελω να μας αναγκασουν σε κατι που δεν ξερουμε..φανταζεστε να εχουν παρενεργειες υπογονιμοτητας;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Λινα να ζητήσω κι εγώ τα φώτα σου , μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό μου; Έκανα εξετάσεις Τρίτη ημέρα του κυκλου μου κ βγήκαν οι εξής τιμές : fsh 10,83 (πλαίσια 3,5-12,5), lh 7,47 (πλαίσια 2.40-12,60), ε3 48,05 και προλακτινη 19,67. Είμαι 40 ετών. Ευχαριστώ!

κοριτσι τωρα το ειδα ! ειναι αρκετα καλες εγκυος μενεις σιγουρα !!! οποτε βουρ στο ψητο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sofiamar93 said:

Καλα και εγωωωω..εδω αναμενω να δω αν θα ερθει η οχι περιοδος.. Διαβασα και τα προηγουμενα μηνύματα μολις και αγχβθηκα λιγο μηπως συνέβη και σε εμενα κατι παρομοιο. Αφου περιοδος η σημαδια περιοδου δεν εχω ακομη τιποτα.. 38η μερα σημερΑ

Καλημέρα νομίζω ότι στο είχα ξαναγράψει ότι όταν κάποια στιγμή είχα καθυστέρηση ήταν επειδή είχα κυστη....αδιαθετισα με 20 μέρες καθυστέρηση....

Πήγα στον γιατρό και το είδαμε...μου είπε να πάρω χάπια άλλα δεν πήρα....είπα καλύτερα το αίμα να επανέλθει από μόνο του 

Πριν πάω στον γιατρό όμως έκανα χοριακη...βγήκε αρνητική 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;

έκανα την Δευτέρα τη χοριακή που ήμουν 28η μέρα του κύκλου μου και είχα 335 :-D σκέφτομαι να επαναλάβω και σήμερα η αύριο που θα μαι 2ημέρα καθυστέρησης να δω αν διπλασιαζεται

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Εμενα το σωμα μου τα χει παιξει ξεφουσκωσε το στηθος μου και σχεδον δεν ποναει και επεσε η θερμοκρασια μου οποτε υπεθεσα οτι μαλλον θα αδιαθετησω νωριτερα(περιμενω πεμπτη κανονικα) αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα.Ειδικα το στηθος ειναι η πρωτη φορα σδη ζωη μου που γινεται αυτο αφου και σε ανωορηκτικους κυκλους κε ποναει μεχρι να αδιαθετησω.Εκανα ενα hometest αρνητικο..Μαλλον καινουρια συμπτωματα στη λιστα μου!!!

Εγώ πάντως θυμόμουν σε μια από τις εγκυμοσύνες το στήθος πονούσε από την ωορηξια μέχρι που απεβαλλα.δηλαδη αν υποχωρήσει εντελώς θεωρώ μια ορμόνη άλλαξε.κατι τέτοιο.τεστ έκανες με καθυστέρηση;;;

11 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Ρε κοριτσια ο βρετανικος τυπος ελεγε οτι οσες θελουν να μεινουν εγκυες δεν προβλεπεται το εμβολιο που που βγαινει τωρα του κορονοιου και οτι μπορει να εχουν προβλημα γονιμοτητας ενω σε ενα αλλο αρθρο οτι εχουν γινει αγωγες απο 2 γιατρους γερμανο και αμερικανο να σταματησει διοτι μπορει να προκαλεσει προβληματα στον πλακουντα καθιστωντας γυναικες στειρες.τρομαξα οταν τα διαβασα...φυσικα ειμαι υπερ των εμβολιων εχω κανει φετος και γριπης αλλα δεν θελω να μας αναγκασουν σε κατι που δεν ξερουμε..φανταζεστε να εχουν παρενεργειες υπογονιμοτητας;;;

Αμανννν.αληθρια κ εγώ κάτι πήρε το αφτί μου πριν μήνες τότε με τις δοκιμές 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Εγώ πάντως θυμόμουν σε μια από τις εγκυμοσύνες το στήθος πονούσε από την ωορηξια μέχρι που απεβαλλα.δηλαδη αν υποχωρήσει εντελώς θεωρώ μια ορμόνη άλλαξε.κατι τέτοιο.τεστ έκανες με καθυστέρηση;;;

Αμανννν.αληθρια κ εγώ κάτι πήρε το αφτί μου πριν μήνες τότε με τις δοκιμές 

Εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο αλλα ειμαι πριν την καθυστερηση (το εκανα χτες)βασικα αυριο περιμενω...μαλλον κατι ορμονικο ειναι δεν εχω και πολυ αγωνια μετα απο αυτο πιστευω οτι συντομα θα αδιαθετησω

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Ρε κοριτσια ο βρετανικος τυπος ελεγε οτι οσες θελουν να μεινουν εγκυες δεν προβλεπεται το εμβολιο που που βγαινει τωρα του κορονοιου και οτι μπορει να εχουν προβλημα γονιμοτητας ενω σε ενα αλλο αρθρο οτι εχουν γινει αγωγες απο 2 γιατρους γερμανο και αμερικανο να σταματησει διοτι μπορει να προκαλεσει προβληματα στον πλακουντα καθιστωντας γυναικες στειρες.τρομαξα οταν τα διαβασα...φυσικα ειμαι υπερ των εμβολιων εχω κανει φετος και γριπης αλλα δεν θελω να μας αναγκασουν σε κατι που δεν ξερουμε..φανταζεστε να εχουν παρενεργειες υπογονιμοτητας;;;

μα δεν θα ειναι υποχρεωτικο το εμβολιο θα ειναι εντελως εθελοντικο. δεν ειπαν οτι προκαλει προβληματα απλα δεν εχει γινει ερευνα σε εγκυους οποτε δεν συστηνετε. μην τρομοκρατηστε γενικα ολα τα εμβολια μεχρι να δοκιμαστουν σε βαθος χρονου δεν συστηνονται ακομα κ της γριπης που τωρα κανεις χωρις σκεψεις πριν 6 χρονια δεν το εκανε σχεδον κανεις ουτε στα παιδια συστηνοταν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μα δεν θα ειναι υποχρεωτικο το εμβολιο θα ειναι εντελως εθελοντικο. δεν ειπαν οτι προκαλει προβληματα απλα δεν εχει γινει ερευνα σε εγκυους οποτε δεν συστηνετε. μην τρομοκρατηστε γενικα ολα τα εμβολια μεχρι να δοκιμαστουν σε βαθος χρονου δεν συστηνονται ακομα κ της γριπης που τωρα κανεις χωρις σκεψεις πριν 6 χρονια δεν το εκανε σχεδον κανεις ουτε στα παιδια συστηνοταν. 

Ναι το ξερω οτι ειναι εθελοντικο απλα ισως να μην σε αφηνουν να ταξιδεψεις η να εχεις καποιους περιορισμους γι αυτο το σκεφτομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Ναι το ξερω οτι ειναι εθελοντικο απλα ισως να μην σε αφηνουν να ταξιδεψεις η να εχεις καποιους περιορισμους γι αυτο το σκεφτομαι

αυτο δεν θα γινει γιατι προς το παρον τα εμβολια δεν φτανουν ουτε για αυτους που πραγματικα κινδυνευουν . κ τις αεροπορικες δεν τις συμφερει να αποκλεισουν κοσμο απτα ταξιδια. οποτε μεχρι να εμβολιαστουν ολοι αυτοι που εχουν αναγκη θα εχουν γινει κ αλλες ερευνες . 

ολα τα εμβολια εχουν πολλα ρισκα ακομα κ αυτα που κανουν τα μωρα απλα ειναι σπανια οποτε παιρνεις το ρισκο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αυτο δεν θα γινει γιατι προς το παρον τα εμβολια δεν φτανουν ουτε για αυτους που πραγματικα κινδυνευουν . κ τις αεροπορικες δεν τις συμφερει να αποκλεισουν κοσμο απτα ταξιδια. οποτε μεχρι να εμβολιαστουν ολοι αυτοι που εχουν αναγκη θα εχουν γινει κ αλλες ερευνες . 

ολα τα εμβολια εχουν πολλα ρισκα ακομα κ αυτα που κανουν τα μωρα απλα ειναι σπανια οποτε παιρνεις το ρισκο. 

Ναι εχεις δικιο παραλογιζομαι ισως επειδη δεν εχω παιδακι και θα ηθελα εστω ενα να ολοκληρωσουμε την οικογενεια μας και σκεφτομαι διαφορα κουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...